PDA

View Full Version : Как сме в кухнята? :дд



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

GuardianAngel
01-19-2015, 17:30
Маги,би ли изтрила някое друго съобщение,че кутията ти е пълна и никои неможе да ти пише :)

anonymous708973
01-21-2015, 16:32
Да си споделя любимата салатка напоследък - щедро рукола, краставички, моцарела, черни маслини. Подправям със сол, зехтин и балсамико, може и супена лъжица песто.

galaxy29
01-21-2015, 17:47
а пък аз щях да забравя да похваля пълнената пуйка на леля ми, беше сложила бели стафиди в плънката и принципно аз много обичам и със сушени сливи, а майка ми беше направила баница с нейни домашни кори и бяха станали великолепни

Hayashi
01-22-2015, 12:09
Да си споделя любимата салатка напоследък - щедро рукола, краставички, моцарела, черни маслини. Подправям със сол, зехтин и балсамико, може и супена лъжица песто.

Оооо, ще си спретна нещо такова и аз. Само балсамико и песто трябва да купя.

kalpazanka
01-25-2015, 17:53
Пилешки хапки на фурна и класическа салата домати
http://prikachi.com/images.php?images/526/7874526w.jpg

therichbitch
01-25-2015, 17:56
На мен ми става мега тежко от повече от 5 хапки, ама иначе са вкуснички.
А тая рукола има ли вкус изобщо? Винаги съм я подминавала, разчитам на айсберг и марули.

galaxy29
01-25-2015, 18:37
разчитам на цезар
айсберг? ;д
на руколата вкусът е някакъв странен, по много не ми е приятен, ама по малко придава инт вкус на ястията, пък и е полезна, пробвай ;д

therichbitch
01-25-2015, 20:08
omg, толкова да съм неадекватна.., скапана съм, моя грешка
нещо не ми звучеше, но не можах да се сетя какво ;д

SHPAIdURmeN
01-25-2015, 20:11
Пилешки хапки на фурна и класическа салата домати
http://prikachi.com/images.php?images/526/7874526w.jpg

Напомня ми на лятото :D

Hayashi
01-25-2015, 20:17
На мен ми става мега тежко от повече от 5 хапки, ама иначе са вкуснички.
А тая рукола има ли вкус изобщо? Винаги съм я подминавала, разчитам на айсберг и марули.

Има, руколата има много повече вкус от марулята. Даже на мен вече обикновената маруля ми е много безвкусно и треволява. Аз си купувам микс от 4-5 салати и май те са най-хубавите.

therichbitch
01-25-2015, 20:28
брей, ще взема да я опитам тогава
макар че аз такива салати правя, че няма начин да няма вкус, хиляда неща слагам

Ewok
01-26-2015, 08:48
Руколата има доста натрапчив вкус, леко пикантен. На мен лично хич не ми харесва и дори да има малко някъде я усещам и чопля да я махам :Д

skate
01-26-2015, 22:25
dneska napraih mega qkiq keks za moita i sudeiki po vuznagrajdenieto mislq 4e i haresa :D;D:d

galaxy29
02-01-2015, 20:13
ей сега ядох някакъв мн готин десерт, леля ми е направила
с тиква, стафиди, орехи, мед и портокалови кори

102
02-01-2015, 20:16
с тиква, стафиди, орехи, мед и портокалови кори

живот си живеете вие богаташите

galaxy29
02-01-2015, 20:17
не съм богаташка ;/ но ми се иска да бъда.. поне малко ЗА БОГА

galaxy29
02-01-2015, 20:18
даже каза, че е сложила и малко захар, за да пести меда

LoadRunner
02-01-2015, 20:36
Какво би направила ако изведнъж станеш богаташка?

TheDeath
02-02-2015, 07:47
Моята любима салата напоследък е съвсем простичка, розови домати, белени, малко лук, консерва риба тон, малко сух риган, зехтин и оцет. С балсамов оцет е много вкусно, но не се намира лесно у селското магазинче :)

Ewok
02-02-2015, 07:59
Винаги ми е било странно домати с оцет :д

TheDeath
02-02-2015, 08:44
Оооо, никога не пропускам оцета в салатата, дори да е само с домати! Просто без оцет имам усещането, че ям нещо супер безвкусно :)

Ewok
02-02-2015, 15:02
Явно си е до възпитание на вкуса.

Пък аз да кажа, че онзи ден пак се борих с ориз. Стана почти нормален, само беше леко слепнал, но май защото не го измих преди готвенето :д

kalpazanka
02-02-2015, 17:20
Винаги ми е било странно домати с оцет :д

Тва съм принудена да ям с колегите. Щото има и по-странни комбинации.

marilyn
02-02-2015, 18:36
От кога не съм писала тук. :D
В последно готвя по-често, защото имам повече време и се опитваме да не харчим толкова пари за храна навън.

Една моя баба ме светна за много лесен кекс с едно яйце, който става супер. Рецептата е лесна и май доста известна: 1 яйце, 1 чаша захар, 2 ч. брашно, 1 чаша кисело мляко/вода/лимонада, 1/2 чаша олио, 1 л. сода бикарбонат, 1 бакпулвер и по желание 2 лъжици сладко от нещо. Става супер вкусен, дори за мен, която не яде сладко.

Наскоро се опитах да правя пилешки пържоли и бяха голямо фиаско. Както никога не правя пиле, какво ми щукна, сигурно щото на мъжО му се ядеше. Исках да направя някаква рецепта със сметана, всичко спазих, както е описано. Сметаната се пресече, всичко изглеждаше като повърнато. Изхвърлих соса и сварих картофи за пюре.

Blab
02-02-2015, 19:09
ненавиждам овкусена салата аз. предпочитам да е и без мазнина, ако може. някакъв плодов/млечен дресинг по желание. и така. затова не им ям гадните салати в студентските столове.

иначе, за ориза (понеже обожавам) - важно е да не слагаш повече вода от 3:1, дори да ти се струва, че има нужда в даден момент. отне ми доста време, докато научих семейството си, че оризът, който приготвят за плънка за чушки/сарми, е всъщност готов за консумацията.

Jaune
02-02-2015, 19:47
Е що, на балсамовия оцет кво му е?

Ewok
02-02-2015, 19:50
Ами, аз този път го правих по съвет да не слагам всичката вода наведнъж, ами постепенно. Май точно 3:1 стана, не знам. Но аз и не го разбърквах много редовно, та някои станаха хрупкави, понеже се запекоха отгоре :Д

Ох, като ми дойдеш на гости ще готвим ориз и ще ми покажеш вълшебните си тайни, защото и аз/ние много обичаме, но всеки път е борба и примиряване с резултата :д

Ewok
02-02-2015, 19:51
Е що, на балсамовия оцет кво му е?

Ако питаш за доматите - на салата домати и краставици никога не слагам киселина, просто защото доматите са кисели. Ако са част от някаква с айсберг, то тогава слагам, но пак не толкова, колкото бих сложила, ако ги нямаше.

heartshapedbox
02-02-2015, 21:38
Тъкмо изкарах една голяяма тава с бисквитки от фурната. Не съм ги опитала все още, но според реакцията на мъжО съдя, че са се получили ;д
Правих ги по тази рецепта:
http://moonbites.net/deserti/roshkovk
,но замених сушените сливи и стафидите с парченца черен шоколад (обичам шоколад!) и боровинки. Ядките, които сложих, са бадеми.
Ще снимам утре, ако не забравя.

Eто я и закуската днес (като слънчице, йей^^)

http://prikachi.com/images.php?images/704/7895704v.jpg
Бонбоните са от фурми, пчелен прашец, бадеми, кашу и червени боровинки и буф - в блендера, а после овалвам в какао. Стават буквално за минутка и са много вкусни. <3

girlwithblueeyes
02-02-2015, 22:59
Момичета моля ви предложете ми някакви сладкиши без печене:) просто ме мързи да се занимавам а често ми се яде сладичко.По възможност да е и бързичко .

m_nik
02-03-2015, 06:50
Зле сме в кухнята :D :D :D

TheDevilInMe
02-03-2015, 07:38
Момичета моля ви предложете ми някакви сладкиши без печене:) просто ме мързи да се занимавам а често ми се яде сладичко.По възможност да е и бързичко .

бисквитена торта с кремче :)

Jaune
02-03-2015, 09:20
Ако питаш за доматите - на салата домати и краставици никога не слагам киселина, просто защото доматите са кисели. Ако са част от някаква с айсберг, то тогава слагам, но пак не толкова, колкото бих сложила, ако ги нямаше.

Ам щото балсамикото не ми идва толкова кисел на мен, ама явно е до вкус.

girlwithblueeyes
02-03-2015, 10:40
TheDevilInMe

Мерси затова не се бях сетила :D макарче последният път като правих нищо не стана от нея .Този път ще се опитам да я направя като хората

silvi999
02-03-2015, 11:06
От кога не съм писала тук. :D
В последно готвя по-често, защото имам повече време и се опитваме да не харчим толкова пари за храна навън.

Една моя баба ме светна за много лесен кекс с едно яйце, който става супер. Рецептата е лесна и май доста известна: 1 яйце, 1 чаша захар, 2 ч. брашно, 1 чаша кисело мляко/вода/лимонада, 1/2 чаша олио, 1 л. сода бикарбонат, 1 бакпулвер и по желание 2 лъжици сладко от нещо. Става супер вкусен, дори за мен, която не яде сладко.

Наскоро се опитах да правя пилешки пържоли и бяха голямо фиаско. Както никога не правя пиле, какво ми щукна, сигурно щото на мъжО му се ядеше. Исках да направя някаква рецепта със сметана, всичко спазих, както е описано. Сметаната се пресече, всичко изглеждаше като повърнато. Изхвърлих соса и сварих картофи за пюре.

другият път пробвай така пилешки филета сол и черен пипер нареждаш ги в тавичка намазваш много хубаво с майонеза да се покрият хубаво и ги слагаш да се пекат малко преди да ги изкараш настържи кашкавал от горе и ги запечи много вкусно става но не ги печи прекалено да не се изсушат и още нещо когато режеш пържолите на филийки гледай да не са много дебели

m_nik
02-03-2015, 11:14
бисквитена торта с кремче :)

Ооо бисквитена тортааа <3 <3

TheDeath
02-03-2015, 12:39
Имам една бърза рецепта за бисквитена торта, аз ползвам от тези квадратните бисквити на пападополус , купувала съм ги от Карфура, ако не се лъжа.
Та от тях - бели и кафеви. Цедено косело мляко и същото количество сметана сладкарска, важно да е сладичка, аз слагам повече сметана за сметка на млякото. Бъркаш сметаната и млякото, да се смесят хубаво, аз го правя с дървена лъжица. После вземам бисквитка и я напръсквам леко със сок от ягодов компот, или прясно мляко, или вода със захар - както предпочиташ. Не ги топя, понеже обичам да се запази леко хрупкаво. Та, редя един ред бисквити, мажа със сместта, после пак ред бисквити и пак сместта. До изчерпване на количествата, като отгоре хубаво го намазвам със сместта и редя много, ама много нарязани на парченца ягоди. Или череши, каквото имам. Аз много харесвам тая тортичка. Понякога отгоре слагам сладко от череши с цели плодове и напръсквам леко със самия сос от сладкото. Абе вкусотия е :)

anonymous708973
02-03-2015, 14:03
другият път пробвай така пилешки филета сол и черен пипер нареждаш ги в тавичка намазваш много хубаво с майонеза да се покрият хубаво и ги слагаш да се пекат малко преди да ги изкараш настържи кашкавал от горе и ги запечи много вкусно става но не ги печи прекалено да не се изсушат и още нещо когато режеш пържолите на филийки гледай да не са много дебели

И майонеза, и кашкавал? Ау.

Мерилин, ако искаш просто пилешко на фурна, намажи бутче с червен и черен пипер + сол, сипи в тавичката соев сос, мазнина, бира и вода (2:1). По време на печенето чат-пат заливаш със сосчето, но последните 15 минути го оставяш така, че да хване коричка. Бомба става.
Чиста пържола аз напоследък правя на парченца и маринована в соев сос, мед, джинджифил и чесън. Най-добре остави една нощ да си покисне в маринатата. Много вкусно става.
На грил тиган също е супер, но там внимавай с меда, че загаря.

Със сметана, когато готвиш, винаги течна, нали? Аз наскоро открих, че ми се пресича и киселее само заквасената. Няколко пъти правих сметоново-гъбен сос с течна сметана, супер става.

А ако не правиш пиле, какво правиш?

marilyn
02-03-2015, 14:21
Силви, някой път като се осмеля пак с пиле вкъщи, ще пробвам.
И майонеза, и кашкавал? Ау.

Мерилин, ако искаш просто пилешко на фурна, намажи бутче с червен и черен пипер + сол, сипи в тавичката соев сос, мазнина, бира и вода (2:1). По време на печенето чат-пат заливаш със сосчето, но последните 15 минути го оставяш така, че да хване коричка. Бомба става.
Чиста пържола аз напоследък правя на парченца и маринована в соев сос, мед, джинджифил и чесън. Най-добре остави една нощ да си покисне в маринатата. Много вкусно става.
На грил тиган също е супер, но там внимавай с меда, че загаря.

Със сметана, когато готвиш, винаги течна, нали? Аз наскоро открих, че ми се пресича и киселее само заквасената. Няколко пъти правих сметоново-гъбен сос с течна сметана, супер става.

А ако не правиш пиле, какво правиш?

Като готвя със сметана, да, течна, избирах половин час в магазина, но пак не стана. :( Моята приятелка ми беше направила някакви талиатели с гъбен сос, сложи течна сметана, беше много добре, супер се получи. Не знам защо при мен беше пълно фиаско. :D

Иначе ако не правя пиле,.. правя други неща. Аз пиле не ям по принцип, още от дете вкъщи пиле не се е купувало. Даже не знам как се готви и рецептата със сметаната я спазвах по учебник. Понеже си хапваме доста месо, често правя пържоли на фурна. Купувам най-често котлет, намазвам пържолките обилно с черен пипер, кимион и сол. Нареждам ги в голяма купа, като между всяка пържола слагам лук на шайби. Смесвам около половин бира с приблизително 3 с.л горчица и поливам пържолите в купата. Стоят така няколко часа и ги запичам на фурна, като сипвам сместа в тавата и покривам пържолките с лука. Един път направих изненада на моя мъж с тая рецепта и на другия ден идва с 2-3 кила месо и вика "Ще може ли като предишните?" :D Вече не иска да чуе за други пържоли. :D

Мусака правя много, щото обичаме. Иначе ориз ми е най-честото ядене сигурно. Правя си го по някакъв бабешки начин с "каквото има". Запържвам мръвките първо, като ги извадя, слагам да се запържи лука и изчистения и измит ориз. Запържва се хубаво, слагам червен пипер. Изсипвам всичко в тавата при месото, слагам буркан домати, чубрица, джоджен, черен пипер и някоя друга подправка ако се сетя, сол. Това ми е най-лесната рецепта за ориз.

Ама трябва да разнообразявам, ориз по китайски правите ли? Аз не съм пробвала.

Обичам да правя лазаня Болонезе, някой малко преди мен беше писал за нея. Много ми харесва, а и е доста лесна. Иначе мъжО прави макарони Болонезе, ама не със сос бешамел, а само с прясно мляко. Много добре му се получава.

Грис халва не съм правила отдавна, което ще променя скоро време.

Hayashi
02-03-2015, 16:33
Хареса ми тази рецепта за ориз! Ще пробвам да си я направя тези дни.
Аз тези дни все на яйца залагам когато започна да готвя. Но си купих половин кило пилешко и половин кило сьомга и смятам да пробвам и нещо месно.

marilyn
02-03-2015, 16:41
Хареса ми тази рецепта за ориз! Ще пробвам да си я направя тези дни.
Аз тези дни все на яйца залагам когато започна да готвя. Но си купих половин кило пилешко и половин кило сьомга и смятам да пробвам и нещо месно.

Пробвай я, става вкусно, на мен ми напомня манджите на бабите. :D А и е много лесно, ако нямаш месо или не искаш да слагаш, можеш да го пропуснеш.

Как правиш сьомгата? С баща ми сме правили на скара. Увита във фолио, подправена с не помня какви подправки. Стана много вкусна.

Edit: като каза яйца.. сетих се, че наскоро един приятел ме светна за яйца с овесени ядки. :D

Яйцата се разбъркват, слагат се овесените ядки и малко сол. Трябва да стоят така около 15 минути, после може да се изпържат и без олио на тефлонов тиган. Става вкусно, някво хлебно такова, яко е.

Hayashi
02-03-2015, 16:52
Аз винаги пържа яйца без олио... то аз май всичко без мазнина правя. :D
Сьомгата я поръсвам с разни подправки (предимно черен пипер) си я запържвам за няколко минути в тигана и я комбинирам със сурови или запържени пак в същия тиган зеленчуци.

VinDiesel
02-03-2015, 17:12
Работата е плачевна, ако не си намеря жена да я бива, ще умрем от глад... :D

Viki_Vardielinova
02-03-2015, 18:10
Наскоро започнах да си готвя сама и се справям добре, но определено не ми е от любимите занимания.

anonymous708973
02-03-2015, 19:30
...



E, какви са тия спагети Болонезе със сос бешамел? Няма такъв филм. Гледала съм истинска италианска рецепта, има една камара съставки, ама нищо общо с бешамел, и в Италия съм яла Болонезе, майка в Болоня е яла болонезе, няма бешамел там.

Аз се чудя дали днес като за след изпит да не си направя любимата ми супичка напоследък - картофено-морковена крем супа с плуващи задушени в масло гъбки. Купих и половин кило свинско, ще се наложи да измисля как да му го сготвя на моя.

А как яйца в тигана без мазнина??
Утре ще си направя любимата закуска - като за шампиони е, ама като почна да тренирам пак стабилно от другата седмица, ще ми трябва енергия. 1 виенско вурстче на парченца минава в тигана, докато стане така тъмнокафяво (обичам прегорено!!!), после наситно нарязан домат, накрая 2-3 яйца и цялото объркано. АААААЙ!!

Ewok
02-03-2015, 19:55
Хаяши, защо съм останала с впечатлението, че не ядеш месо?
Иначе, аз скоро открих, че моят обича кимион и мисля скоро да пробвам рецептата на мерилин :д

anonymous908491
02-03-2015, 20:05
А как яйца в тигана без мазнина??

Иначе готвачка го раздаваш, а елементарни неща не знаеш.

Hayashi
02-04-2015, 07:25
О, аз яйца още от дете правя без мазнина. На тефлоновият тиган няма никакъв проблем да се отлепи после.
А по принцип не ям месо, но диетоложката ми се накара, че не може само на яйца да я карам и то при положение, че не ги ям всеки ден и да си купувам от време на време пилешко и риба, които все пак зависимост от начина на готвене бих хапнала за разлика от телешко и свинско, които наистина не понасям освен, ако не е луканка.

TheDeath
02-04-2015, 07:49
Снощи правих свинско с картофки. Свински вратни пържоли, мариновам със сол (ползвам морска), червен пипер, ситно нарязан чесън, бяло вино и малко доматено пюре - всичко в тигана с малко зехтин, пържа почти до готовност, през това време съм нарязала картофите - мариновам и тях с червен пипер, сол, доматено пюре, бяло вино и малко зехтин и във фурната на около 160-180градуса. Вадя месото от тигана, слагам го при картофите и в същата мазнина съвсем леко запържвам лук, нарязан на полумесеци. Към лука слагам малко оцет за повече аромат - после и лука при картофите и месото и във фурната до готовност на слаб огън. Става супер вкусно :)

TheDevilInMe
02-04-2015, 08:07
TheDevilInMe

Мерси затова не се бях сетила :D макарче последният път като правих нищо не стана от нея .Този път ще се опитам да я направя като хората

Синеочке, може да я направиш с два вида бисквити - едните какаови, другите стандартни, супер се получава

marilyn
02-04-2015, 09:13
E, какви са тия спагети Болонезе със сос бешамел? Няма такъв филм. Гледала съм истинска италианска рецепта, има една камара съставки, ама нищо общо с бешамел, и в Италия съм яла Болонезе, майка в Болоня е яла болонезе, няма бешамел там.
Да ти кажа честно аз не разбирам много от италианска кухня и нямам самочувствие да знам много рецепти. Това, което съм чела и съм правила, сигурно намерено от нета, е следното: приготвя се запържен лук с кайма, подправки, сол. Прави се сос Бешамел, нужен е и доматен сос (аз взимам от кутийка). Прави се много лесно: ред кори за лазаня, ред кайма и сосове. Отгоре се настъргва кашкавал, малко преди да се извади от фурната. Моят приятел прави макаронките по подобен начин, ама вместо Бешамел, слага просто прясно мляко. Болнезе ли е, не е ли, не знам, ама е много вкусно. :D



А как яйца в тигана без мазнина??


В тефлонов или керамичен (май) тиган става много добре. Аз от години си правя яйцата без мазнина и стават много вкусни.

bloodfrozen
02-04-2015, 09:38
Вчера забърках един пататник. До този момент не бях опитвала, камо ли пък готвила подобно нещо.
Сполучливо се оказа, аз принципно обожавам картофи във всякакъв вид. И е лесно за приготвяне, направо идеално за начинаещи в кухнята. 8-)

Naive
02-04-2015, 09:46
В петък ще правя Павлова с маскарпоне и кафе за любимия ми (ще я започна в четвъртък вечер, де, блатовете). По рецепта на Лулуто. :д

anonymous708973
02-04-2015, 13:44
Блата стандартен ли ще го правиш? Целувчен?

Naive
02-04-2015, 20:35
Е, да, целувчен. То иначе никаква Павлова няма да е. :Д

anonymous908491
02-08-2015, 12:52
http://vbox7.com/play:235e84bb2f

Това някой пробвал ли го е ?

VinDiesel
02-08-2015, 12:55
http://vbox7.com/play:235e84bb2f

Това някой пробвал ли го е ?


Да, има вкус на заек.

anonymous908491
02-08-2015, 12:59
Заек не съм ял, близко ли е до кучешкото ?

SHPAIdURmeN
02-08-2015, 17:03
Заек не съм ял, близко ли е до кучешкото ?
Не.
Зависи как е гледано кучето, понякога може да киселее месото (но не се случва често), иначе е хубаво да не бъде напълно активен живота на кучето защото месото става леко жилаво.

li0n
02-08-2015, 17:15
В тефлонов или керамичен (май) тиган става много добре. Аз от години си правя яйцата без мазнина и стават много вкусни.

И аз ги правя яйцата в тефлонов, никаква мазнина не слагам, даже ми е по-вкусно без мазнина, отколкото със.
Точно днес такъв буламач си забърках, ама стана добре, де, имам усет очевидно за тези неща, наследствено сигурно. Пък ми е и интересно да се занимавам...:)

TheDeath
02-09-2015, 10:26
Талятели с пиле и сметана правих вчера, толкова добре се получиха, че едвам се движех след обилната вечеря :)

res5ect111
02-09-2015, 20:42
пица, яйца, сандвичи... пиле на грил... пържени картофи, пържолки :)

ми такова мога да ям цял живот


коли за скрап изкупуване на коли за скрап (http://tinstrade.com/) за гр. София и региона

skate
02-11-2015, 16:19
odeve si napraih 1 duiner http://prikachi.com/images.php?images/530/7916530A.jpg

heartshapedbox
02-14-2015, 12:17
Минавам да се похвакя с много лесни и вкусни американски палачинки, че на всичкото отгоре са веган, минават и за здравословни ^^
Снимката не е кой знае колко представителна, но пък и двамата с приятеля ми си облизахме пръстите :)http://i58.tinypic.com/2vazfog.jpg

galaxy29
02-14-2015, 14:56
това в чашата в чиния какво е

Lourenço
02-14-2015, 18:27
heartshapedbox, може ли рецепта?

heartshapedbox
02-14-2015, 21:44
Галакси, ябълки, банан и орехи
http://pinterest.com/pin/404761085235868961/
Мисля, че тива е линка :)

VinDiesel
02-14-2015, 22:21
http://prikachi.com/thumbs/477/7923477.jpg (http://prikachi.com/images.php?images/477/7923477M.jpg)

Шедьовър, рецептата е по-строго пазена от на кока-кола.

anonymous708973
02-15-2015, 13:27
Снощи ядох фахита, влюбена съм! Намерих рецепти в Пинтерест, това ще се готви следващата седмица всеки ден, усещам! Изглежда супер лесно, да не говорим, че е и здравословно. (Говоря само за частта с месото и зеленчуците; тортията със заквасена сметана не е от най-препоръчителните неща :д).

pandabear
02-15-2015, 23:02
http://vbox7.com/play:235e84bb2f

Това някой пробвал ли го е ?

ако още ти е дълга косата бих те оскубала заради тоя пост ;/

TheDevilInMe
02-16-2015, 11:33
минавам и аз да ви се похваля какъв вкусен шарен кекс спретнах снощи, почти се изяде :cool:
http://i.imgur.com/mEDyAwX.jpg

TheDeath
02-18-2015, 13:12
Планирала съм си супер лесната вечеря! Минавам през магазина, който мразя адски много, но е единствения с пилета на грил - вземам едно и съм почти 50% готова :)
За гарнитура съм намислила един ориз, много лесно се готви - нарязвам на ситно лук и настъргвам един морков, запържвам в малко зехтин заедно със сол и червен пипер и половин кубче от бульоните на Маги, харесвам този с уж телешки вкус. Слагам 3 чаши топла вода и 1.5ч. ориз, след като водата заври :) Четох трик да не се слепва ориза с малко оцет, мисля да пробвам, ще сложа една ч.л. преди да сложа ориза, да видим как ще се получи. Варя на слаб огън винаги и когато е почти готов похлупвам и отмествам от котлона, дозадушава си се и става супер :) Добре, че е приятелят ми да ме открехне на този начин на готвене, че аз преди си играех първо да запържвам и ориза, а това ме изнервя....

VinDiesel
02-18-2015, 13:32
Планирала съм си супер лесната вечеря! Минавам през магазина, който мразя адски много, но е единствения с пилета на грил - вземам едно и съм почти 50% готова :)
За гарнитура съм намислила един ориз, много лесно се готви - нарязвам на ситно лук и настъргвам един морков, запържвам в малко зехтин заедно със сол и червен пипер и половин кубче от бульоните на Маги, харесвам този с уж телешки вкус. Слагам 3 чаши топла вода и 1.5ч. ориз, след като водата заври :) Четох трик да не се слепва ориза с малко оцет, мисля да пробвам, ще сложа една ч.л. преди да сложа ориза, да видим как ще се получи. Варя на слаб огън винаги и когато е почти готов похлупвам и отмествам от котлона, дозадушава си се и става супер :) Добре, че е приятелят ми да ме открехне на този начин на готвене, че аз преди си играех първо да запържвам и ориза, а това ме изнервя....

Ако искаш да не се слепва, киснеш ориза 12 пъти във вода, после му слагаш и солта, така не залепва. Вариш го..
Отделно вместо да пържиш и да слагаш бульон, режеш: моркови на кубчета, грах, червена чушка, добавяш и царевица, всичко това го задушаваш само на пара с много, много малко зехтин. Прибавяш ги после към ориза и става убиец. По-здравословно и вкусно.

TheDeath
02-18-2015, 13:49
Аз бульоните от мързел ги ползвам :) Но днес ще гледам да надвия на мързела и ще пробвам така, както си описал, утре ще докладвам дали съм се провалила или не ;)

VinDiesel
02-18-2015, 14:09
Няма да се провалиш, вярвам в теб.

anonymous708973
02-19-2015, 16:20
Махни ги тия бульони, ужасни са... Използвай на пикантина 100% сухи зеленчуци. Можеш да ги киснеш във вода 10 минути и в тая вода да вариш ориза, така ще има вкус :))

Оу, сега се замислих, че нямам базова рецепта за ориз със зеленчуци. Трябва да пробвам.
Правя си фахита - мариновах месото със сок от лайм, кориандър, кимион (имах подправка за кайма с двете, та използвах нея), пикантен червен и черен пипер, Chili flakes, сол.
С телешко става по-добре отколкото със свинско, а сега си карамелизирам лука (чийтвам с една лъжицапзахар де :д)

Ewok
02-19-2015, 16:29
В Германията продават ли се готови бульони? ^
Виждала съм в американските предавания в едни картонени кутии продават, доста удобно изглежда.

galaxy29
02-19-2015, 16:33
боряна, питах те, дали сте на почивка и едно лс ти пратих преди дни :д

anonymous708973
02-19-2015, 16:35
Да, разбира се :Д
Даже има за къривурст, за сьомга с макарони, за чили кон карне, за болонезе. Ама аз не ги купувам.
За помощник при бързото "болонезе" използвам готов сос, в който има единствено домати, босилек, сол и лимонова киселина. За разреждане на крем супи използвам вода, в която съм киснала сухи подправки 10 минути.

Ewok
02-19-2015, 16:41
Как така за къривурст? :д
Не са ли стандартните пилешки, зеленчуков и етц. Как се прваи бульон от къривурст :д


Пафи, не сме, просто се пренесохме най-накрая <3
Сега ще ти погледна лсто.

galaxy29
02-19-2015, 16:41
радвам се за вас ^^

anonymous708973
02-19-2015, 18:33
Как така за къривурст? :д
Не са ли стандартните пилешки, зеленчуков и етц. Как се прваи бульон от къривурст :д


Пафи, не сме, просто се пренесохме най-накрая <3
Сега ще ти погледна лсто.

Аа, не сме се разбрали.
Бульони също си има да - на Маги са. Съвсем стандартни.
Отделно Маги нали имат "Малки тайни" - едни подправки в пакетчета, на които им добавяш вода, с тях готвиш всякакви ястия уж.

Ewok
02-19-2015, 18:41
Ох, не, имам предвид течни :Д

Момент да видя дали ще намеря, да ти покажа....

оп, намерих http://www.amazon.com/Swanson-Chicken-Broth-Ounce-Cartons/dp/B0014EUA4M
ей такова, все едно си си сварила пилето и са ти пакетирали бульона :д

Но явно няма, щом не ме разбра от първия път...

anonymous708973
02-19-2015, 22:14
Не съм виждала, ама би било супер да има нещо такова без една камара добавени глупости в него.

едит: мъж ми заяви как щял по-често да ме води на ресторант, че само съм крадяла идеи и после той печелил от цялата ситуация :д

новата ми идея: крем супа от червена леща с кокосово мляко, джинджифил и къри^^ Още уикенда ще се напряви, чакайте отзиви!

gorgurata
02-20-2015, 13:56
Лично аз съм зле. Но се опитвам да се подобрявам !

galaxy29
02-21-2015, 20:15
с леля ми правихме торта, от нея блатовете, от мен останалите неща :д ама аз мога и блатове да правя, просто не ми се занимаваше толкова ;/
направи три блата, два ванилия и един какаов по средата, единия ванилов сиропирах със сока от консервиран ананас, другия с кайсиев компот, средния с по малко и от двете :д намазах ги с бита сметана, м/у едните наредих от ананаса малко, между другите ягодки и отгоре ще видите как съм я украсила
ето http://i.imgur.com/yGmPQzP.jpg много е яка, нали 8)
и се наядох още, докато я правих, топвах си ягодки и пръсти в сметаната, от коричката на блатовете си откъснах малко, абе от всичко и цялата станах в сметана :д

едит: и забравих да кажа, че сиг ще правя на сестра ми за училище за денят на числото пи :д

Ewok
02-21-2015, 20:47
Като бях малка майка ми правеше такива торти за рд, само че с готови блатове и отгоре винаги ги украсяваше с много плодове. :д
Не бяха мн вкусни :с

Но аз като цяло не обичам сметанени торти.

102
02-21-2015, 20:49
казва се сметанови
стоденката

Ewok
02-21-2015, 20:52
Гугъл показва и двете :с
Като си взема речника ще го проверя :д

102
02-21-2015, 20:55
провери дали ако се тупнеш по главата дали щи дое акъла

galaxy29
02-21-2015, 20:58
оф, очаквах да ме залеете с хвалби, от толкова отдавна не бях готвила ;/

Lourenço
02-21-2015, 22:56
Много ви е хубава тортата.

SHPAIdURmeN
02-21-2015, 23:00
Много ви е хубава тортата.

++ :D,


galaxy29 , били споделила €___€

102
02-21-2015, 23:30
оле ква е тая торта бе човек
велико
просто не мога да повярвам как е възможно такива красоти да бъдат сътворени от човешка ръка
мислила ли си за предаване по 24 китчън
ще кръстя тази торта секс защото получих оргазъм само докато я гледам
прекрасна
изящество и магичност в едно
<3

galaxy29
02-21-2015, 23:46
благодаря ви :oops:
и дам, бих споделила с всички ви, които сте добри

LoadRunner
02-22-2015, 18:06
Бахти гадната торта

anonymous708973
02-26-2015, 09:43
Неизмит спанак в супермаркетаааааа!!! Умрях на място от кеф. За обяд ще е салатката от "Хепи" със спанак, киноа (даже имам сварена!), домат, печена чушка, сирене (изпратиха ми истинско, не мога бе!!), яйце и горчичен дресинг. Умирам от кеф бе, честно.

ChaoSiLUsION
02-26-2015, 11:07
Ще открия най-прекрасният десерт точно като зобя хард-кор и не трябва да се докосвам до сладко. Супер!

Ще го споделя с вас да си го направите, поне вие да се насладите.
Бананово-шоколадови рулца със сосчеТа.

Продукти:
За рулцата:

-1 хляб от онези за сандвичи дет са квадратни филийките не ги знам как се водят.
-Бурканче Нутела
-Банани
-Зехтин
-Захар и пудра захар
-Канела
-Прясно мляко
-Яйца
-Брашно

За сос 1.
-Крема Сирене
-Кисело мляко
-Ягоди
-Захар

За сос 2.
-Сладко от боровинки /или каквото си пожелаете сладко.
-Киви

Начин на приготвяне:

Бананово-шоколадови рулца.

Стъпка 1. Вземате няколко филии от хляба и махате краищата, след което хващате точилката и ги "разточвате" (сплесквате), като внимавате да запазят целостта си. Изрежете неравностите отстрани, така че да станат точно квадратни.
Стъпка 2. Нарежете бананите на много дребно и ги надробете на адски много дребно (може и на каша) с там къв'то уред имате под ръка.
Стъпка 3. Намажете филийките с шоколад. Поставете хубава ивица от банановата каша в единия край и завийте на руло.
Стъпка 4. Поставете няколко яйца в дълбока купа, добавете прясно мляко и малко брашно, бъркайте и постепенно сипвайте канела. Бъркайте докато стане хомогенна смес.
Стъпка 5. В получената от предната стъпка смес потопете вашите рулца.
Стъпка 6. В предварително затоплена мазнина, изпържете вашите рулца до златисто. След което ги поставете на кухненска хартия да обере малко мазнината
Стъпка 7. Поръсете с пудра захар.

СосчеТа.
1. В съд удобен за бъркане сложете крема сиренето, киселото мляко, смляните на каша ягоди и ги миксирайте добавяйки захарта постепенно.
2. Надробявате кивито на едри кубчета и го смесвате със сладкото от боровинки.

Начин на сервиране.
Двата соса трябва да се поднесат студени, докато рулцата трябва да бъдат все още топли.

Не съм писал разни там грамове и прочие, защото може да си прецените кое и как и всеки да си го направи различно на вкус, като цяло не е необходима няк'ва точност.

Заповядайте..

anonymous708973
02-26-2015, 11:15
Хляб, захар, че и пържено? Никва милост нямаш :д

Аз се чудя какво да си спретна за десертче тия дни, нещо ще ме подгони ПМС-то. Не трябва да се пече, тоест, трябва да е кремче някакво. Чудех се за бисквитена торта, ама нещо ми липсва на стандартната рецепта, за да стане УАУ. Четох за добавяне на заквасена сметана, ама нямам никакво намерение. Та си мислех за лимонова кора в крема плюс между бисквитите и крема пласт нарязани банани.

ChaoSiLUsION
02-26-2015, 11:19
Е признай, че макар всичко вредно пак звучи невероятно вкусно.. 8-)
//В момента не мога да си го направя заради всичките пари, които съм дал за зоб и ми е много тъжно. :(

Потърси в гугъл крем пана-катa или баварски крем. че ме мързи да обяснявам.. Хубави са, елементарни и евтини. ;)
Иначе твоята идея също е много добра да за такава тортичка..
Имам и оригинална рецепта от 5 звезден ресторант, за шоколадово суфле.. :oops: Ама т'ва ще ти дойде тежко за ПМС-то... :D

anonymous708973
02-26-2015, 11:22
Не мога да пека, иначе суфлето отдавна ми е в списъка. Панакотка звучи мн добре, трябва да си намеря съдче, в което да я направя само..

Иначе десерта ти бих го опитала в ресторант, ама не е нещо, което ще тръгна да си правя сама :)

ChaoSiLUsION
02-26-2015, 11:24
Аз панакота правя в онези дет правя и крем карамел не ги знам как се наричат съдчетата.. 8-)

TheDevilInMe
02-26-2015, 11:45
Хляб, захар, че и пържено? Никва милост нямаш :д

Аз се чудя какво да си спретна за десертче тия дни, нещо ще ме подгони ПМС-то. Не трябва да се пече, тоест, трябва да е кремче някакво. Чудех се за бисквитена торта, ама нещо ми липсва на стандартната рецепта, за да стане УАУ. Четох за добавяне на заквасена сметана, ама нямам никакво намерение. Та си мислех за лимонова кора в крема плюс между бисквитите и крема пласт нарязани банани.

Бисквитената тортичка става много готина, ако използваш и два вида бисквити - обикновени и какаови и светлите ги топиш в капучино, а какаовите в сладко-кисел компот :)

Lilanda
02-26-2015, 13:30
Както сте заговорили за сладкиши...:Д Имахме един готвач индиец преди време в ресторанта, който беше ни показал един уникално вкусен десерт. Дори намерих нещо подобно. Ето я рецептичката: http://recepti.ezine.bg/r-11953-Индийски_ябълков_сладкиш Той го правеше с ябълки на шайби като слагаше отдолу /при сервирането тоест/ захар, канела и ванилия, после ябълката и после отново ванилия, канела, захар в съответния ред. Вкусът е малко натрапчив, но десертчето е ууууууникално ;3

anonymous708973
02-26-2015, 13:37
Компот нямам, обаче имам прекрасно домашно сладко от праскови/кайсии, мога него да мажа върху бисквитите.

chupachups
02-26-2015, 14:03
Както сте заговорили за сладкиши...:Д Имахме един готвач индиец преди време в ресторанта, който беше ни показал един уникално вкусен десерт. Дори намерих нещо подобно. Ето я рецептичката: http://recepti.ezine.bg/r-11953-Индийски_ябълков_сладкиш Той го правеше с ябълки на шайби като слагаше отдолу /при сервирането тоест/ захар, канела и ванилия, после ябълката и после отново ванилия, канела, захар в съответния ред. Вкусът е малко натрапчив, но десертчето е ууууууникално ;3
Много сладко и много канелено ми идва нещо...

AnarchyBoy
02-26-2015, 14:03
Както сте заговорили за сладкиши...:Д Имахме един готвач индиец преди време в ресторанта, който беше ни показал един уникално вкусен десерт. Дори намерих нещо подобно. Ето я рецептичката: http://recepti.ezine.bg/r-11953-Индийски_ябълков_сладкиш Той го правеше с ябълки на шайби като слагаше отдолу /при сервирането тоест/ захар, канела и ванилия, после ябълката и после отново ванилия, канела, захар в съответния ред. Вкусът е малко натрапчив, но десертчето е ууууууникално ;3

Т'ва изглежда гадно, но може и да е щото мраза сек'ви гаври с ябълките освен да си я вземеш огромна сочно зелена да я отхапеш и да ти потече сок по врата...
Ю фийл да витамини ин юър систъм

shmatarok
02-26-2015, 15:37
Много сладко и много канелено ми идва нещо...


Т'ва изглежда гадно, но може и да е щото мраза сек'ви гаври с ябълките освен да си я вземеш огромна сочно зелена да я отхапеш и да ти потече сок по врата...
Ю фийл да витамини ин юър систъм

Някой защото ви пита.

heartshapedbox
02-26-2015, 15:44
Т'ва изглежда гадно, но може и да е щото мраза сек'ви гаври с ябълките освен да си я вземеш огромна сочно зелена да я отхапеш и да ти потече сок по врата...
Ю фийл да витамини ин юър систъм

И аз бях така с ябълките до скоро, ако не е свежа - не ми я хвали. Този сладкиш обаче ми промени мнението:
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88-%D1%81-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%81
Става супер вкусно, ако се добавят орехи. Не е никак здравословен с цялата тази захар и бяло брашно, но пък може да се експериментира с рецептата.
Мега вкусен е <3

chupachups
02-26-2015, 15:51
И аз бях така с ябълките до скоро, ако не е свежа - не ми я хвали. Този сладкиш обаче ми промени мнението:
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88-%D1%81-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%81
Става супер вкусно, ако се добавят орехи. Не е никак здравословен с цялата тази захар и бяло брашно, но пък може да се експериментира с рецептата.
Мега вкусен е <3
Никак не си падам по грис, но съм убедена,е ако го покажа на майка ми на 2рата минута е купила продуктите вече :D

AnarchyBoy
02-26-2015, 16:23
Някой защото ви пита.

Т'ва, че веднъж те заядох в кофата защото сте досадни с мъжа мекотело, не значи, че трябва да ме гониш из темите и да сипваш без причинно. Както виждаш съм споделил и добри рецепти/предложения и си изказах мнението за шибаните готвени ябълки.
:)
Не, че нещо, но ако ще ям ябълка.. То тя ще е сто процента свежа, за да си взема витамините и да ми е благо на душата.. Няма да я тъпча с грис захар и брашно.

SonataArctica
02-26-2015, 16:28
Мъжът мекотело ти е обещал да ти счупи лъжливата глава щом се прибере в България. Докато не дойде този момент, нямам намерение да се занимавам с теб.

Blab
02-26-2015, 16:30
И аз бях така с ябълките до скоро, ако не е свежа - не ми я хвали. Този сладкиш обаче ми промени мнението:
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88-%D1%81-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%81
Става супер вкусно, ако се добавят орехи. Не е никак здравословен с цялата тази захар и бяло брашно, но пък може да се експериментира с рецептата.
Мега вкусен е <3
баба ми прави такова
и го прави без захар, защото е диабетик
и е прекрасно, да))

AnarchyBoy
02-26-2015, 16:48
Мъжът мекотело ти е обещал да ти счупи лъжливата глава щом се прибере в България. Докато не дойде този момент, нямам намерение да се занимавам с теб.

Да заповяда. :) Очаквам го с нетърпение. Най-много да ме счупи от смех.
Интересно как преди да се хуук-ъпнете не беше такава. Както и да е либуфтъ е сляпа.
Все ми е тая за теб и гейския ти приятел, просто не се заяждай на рандъм. Щото мега много дразниш. Видиш ли ти, не бях само аз да ви кажа, че сте досадни, каквито сте и ни навирате (поглеждайки отстрани) изкуствената си любов.
//Както и там казах, виждам какъв е бил проблема преди време.. и съжалявам. ;)
Просто си трайкай там и не си търси поводи за захапване, няма смисъл, детско е не си на 10. ;)

Lilanda
02-26-2015, 16:58
Мерси за прекрасното посрещане хаха. :Д
Сонатко, какви сте ги свършили пак с шматарочка? Какво изтървах? :(

AnarchyBoy
02-26-2015, 16:59
Ходят. :D
И нещо се изхвърлят като чикия на мокър пясък...

А аз само коментирах ябълките по темата :/ соу сад.

AnarchyBoy
02-26-2015, 17:05
SonataArctica:
https://33.media.tumblr.com/tumblr_m6fu7f0oe31rwcc6bo1_500.gif

Me:

https://www.youtube.com/watch?v=H07zYvkNYL8

SHPAIdURmeN
02-26-2015, 18:39
Хора, може ли да си пренесете спама във кофата ?

102
02-26-2015, 18:43
И нещо се изхвърлят като чикия на мокър пясък..


господин беден речник

102
02-26-2015, 18:44
Да заповяда. :) Очаквам го с нетърпение. Най-много да ме счупи от смех.

смей се имаш да си връщаш

102
02-26-2015, 18:46
Мъжът мекотело ти е обещал да ти счупи лъжливата глава щом се прибере в България. Докато не дойде този момент, нямам намерение да се занимавам с теб.

той няма време за теб
това фирми
това партия
това имоти
жени
мъже
деца

SHPAIdURmeN
02-26-2015, 18:46
СТИГА !!!

shmatarok
02-26-2015, 18:50
Викам да се върнем на ябълковите сладкиши.
Приятелят на майка ми, ако не друго, прави страхотен ябълков щрудел. Мога да издиря рецепта, ако някой има мераци. 8-)

102
02-26-2015, 18:51
цецо яде ябълките цели с голямата си уста

Lilanda
02-26-2015, 18:55
Викам да се върнем на ябълковите сладкиши.
Приятелят на майка ми, ако не друго, прави страхотен ябълков щрудел. Мога да издиря рецепта, ако някой има мераци. 8-)
Пускаш мухата и чакаш да те питаме...Лоша такава! Дай я насам! :Д

shmatarok
02-26-2015, 19:05
Ще пиша на родителското тяло, когато получа отговор, ще споделя. 8-)

Jaune
02-28-2015, 12:15
Тамън си направих много любимо нещо, което е хипер просто, но хипер вкусно - запечени моркови с лук. В случая беше с праз (хич не пестих откъм количество), режа на тънко в тава, слагам зехтин, соев сос и куркума (понякога и мед слагам, но няма сега) и пека на 200градуса 20-ина минути. Ауууу, разкош.

heartshapedbox
02-28-2015, 17:34
^Ще се пробва, звучи много апетитно!

anonymous708973
02-28-2015, 18:51
А аз вчера направих крем супа от червена леща с кокосово мляко и джинджифил. Божествена стана, толкова плътна и с такъв наситен, уютен, леко ориенталски вкус^^ Мъж ми си облиза пръстите. Ще се прави редовно, адски е лесно.

Jaune
02-28-2015, 19:49
^рецепта? много обичам червена леща, обаче т'ва кокосово мляко.. веднъж взех едно, което беше като сметана (май трябва да се вари, ама не можах да му хвана цаката)

anonymous708973
02-28-2015, 20:24
На немски ми е оригиналната рецепта 8-), ще разкажа как аз го направих.

Най-важното: До момента на пасиране супата изглежда като пресечена! Водата не се хомогенизира с кокосовото мляко, то стои на бучки! Гадничко си изглежда, ама... ще изтраеш :д

Значиии, първо ти трябва около 700 мл зеленчуков бульон. Аз нямах и отказвам да използвам Маги, затова налях в тенджерката гореща вода и оставих 4 с.л. сушени зеленчуци на Пикантина (няма сол, сода, натриев глутамат и тем подобни гадости) вътре да се киснат 10 минутки. Няма нужда да ги обираш след това, те си се сваряват като нормални и накрая се пасират. Добавяш една консерва кокосово мляко - около 400 мл.
Нарязваш и добавяш на парчета чушка и морков + настърган джинджифил, посоляваш и оставяш да заври (при мен се образуваше една жълтеникава пяна, която отстраних). Идеята е, че червената леща се сварява много бързо - на моята пишеше 7-10 минути, след 10 беше напълно кашава; а другите зеленчуци имат нужда от повече време.

Когато те омекнат - 15 минути някъде, добавяш измитата леща и сипваш мъничко черен пипер и чесън и МНОГО къри и пикантен червен пипер. Оставяш лещата да се свари. Ако се наложи, добавяй топла вода, няма страшно, вкусът няма да пострада. Като се свари, пасираш цялата щуротия и ГОТОВОООО! <3 Не е съвсем гладка текстурата, спокойно.

Това е, суперлесничко е!

galaxy29
03-01-2015, 06:54
ъх, тея последните две рецепти изглеждат като някакви буламачи ;/ ама бих опитала все пак :д

anonymous708973
03-01-2015, 14:13
Абсолютно на буламач мяза, до момента, в който не го пасираш, наистина е така.
Една такава топла вкусна супичка, направо бомба <3

Иначе днес към мръвката ще правя гарнитура от киноа и гъби с чесън. Съвсем базова е рецептичката, има я в пинтерест. Обмислям каква зелена подправка да сложа, че имам само сух риган, ем, ще му се наложи да пасне.

AnarchyBoy
03-06-2015, 18:12
Хора дайте нек'ви идеи за спагети (прияло ми се е, а утре в хранителния режим ми се пада въглехидратен ден)
Но да не са най-известните карбонара или болонезе.. Нещо по така да е.. Може и талиатели...
Нещо, което сте опитвали и да имам мръвка в него.. че тука имам едни месаци... дет ме чакат.. ;/

От Ина специално чакам идеи, че я знам като некъв кухненски маняк... 8-)
Но и другите мое се включите..

Ewok
03-06-2015, 18:47
Аз много обичам талиятели с манатарки и бяло вино, може и скаридки да се сложат, ако ти се занимава. За такива с месо не мога мн мн да ти помогна. Може с някакви пилешки гърди и сметанов сос, ако искаш и сирена ще вървят... И с телешки късчета и доматен сос е хубаво.

AnarchyBoy
03-06-2015, 18:57
Гъби ям само на пица (нямам идея защо..) 8-)
Но т'ва със скаридите е идейно..

Утре ми е мега зареждащ ден и ще се разцепа от спагети тия с телешките късчета и доматен сос звучат хубаво ако набия яко подправки и чаша червено винце май ще е екстра.. тия ще се за обяд и евентуално за вечеря може такива със сирена и пилешко..
За закуска ще ям юфка със сирене и мед..

Интересно ми е понеже не съм опитвал такава комбинация скаридите ако си ги съчетая със телешко дали ш върви?
А иначе ми идва и една друга идея.. за..
Пилешки хапки с 2 вида сос и талиателе с броколи и 4 вида сирена.. ама ми идва малко хард да си ги приготвя такова мързи ме да го изпипвам.. ;/

anonymous708973
03-07-2015, 07:54
Ина не яде сирена вече, понеже пази талия :д Само моцарела и бяло българско сирене.
Иначе със скариди, гъби и бяло вино; морски дарове с доматен сос като по-нискокалорична версия, "Алфредо" е с пилешко, гъби и сметана.

AnarchyBoy
03-07-2015, 09:40
Ай не ми се обяснявай тука талия малия.. 8-)
ще ти споделя малко велики мисли!
Маса се прави на маса, тъй че ако нямаш маса сядай на маса.
РанътЪ праи борбътЪ

TheDevilInMe
03-07-2015, 16:13
http://www.supichka.com/2014/04/pastet-ot-vareni-yaytsa.html
http://www.supichka.com/2014/02/palneni-yaytsa-s-krem-sirene.html
малко интересни предложения ^^

marilyn
03-11-2015, 14:46
Моля ви, дайте ми изпитана рецепта за лесна торта. Скоро ще имам рожденик и ще каним гости. Много ми се искаше да направя торта, но не ми се занимава да пека блатове, глупости. Най-лесно ми се вижда с бисквити. Правила съм обикновена бисквитена торта - ред крем, ред бисквити. Някакви други идеи?

heartshapedbox
03-11-2015, 15:00
Правила съм подобна на бисквитената, но вместо обикновени бисквити нареждам бишкоти, напоени в смес от кафе и малко ром + ред банани между бишкотите и крема, чудесно става.

Corb1225
03-11-2015, 15:55
Чийзкейк ми се вижда подходящо, но пък трябва да умееш да работиш с желатин. Ето една примерна рецепта:
http://kulinar.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%B8%D0%B9%D0%B7%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D0%BA-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B5_l.r_i.40318.h tml

marilyn
03-11-2015, 16:09
Правила съм подобна на бисквитената, но вместо обикновени бисквити нареждам бишкоти, напоени в смес от кафе и малко ром + ред банани между бишкотите и крема, чудесно става.

Харесва ми тази идея!


Иначе с чийзкейк хич не ми се занимава. Изобщо не знам дали ще ми се получи, а трябва да направя торта за 30 човека. :D

kalpazanka
03-11-2015, 16:10
Готовите блатове не са ли опция?

marilyn
03-11-2015, 16:13
Готовите блатове не са ли опция?

Не знам какъв блат трябва да е... някакъв огромен. :D

kalpazanka
03-11-2015, 16:15
Може да направиш две торти :D
Едната шоколадова, другата сметанова или с крем брюле :)

marilyn
03-11-2015, 16:23
Може да направиш две торти :D
Едната шоколадова, другата сметанова или с крем брюле :)

:D Няма да са две, еле пък различни. Ще действам без да им давам право да си избират от коя да си хапнат. :D Бисквитена ми се вижда най-лесно, пък и май всички я обичат.

Lourenço
03-11-2015, 16:57
Не разбрах точно дали искаш рецепта за блат или бисквитена торта:

https://www.howtocookthat.net/public_html/sponge-cake-recipe/

^ често правя тази, и всички много я харесват, самото тесто се приготвя доста бързо, само трябва да се пече на ниска температура за по-дълго време. Става адски мекичка и пухкава.

marilyn
03-11-2015, 17:11
Не разбрах точно дали искаш рецепта за блат или бисквитена торта:

https://www.howtocookthat.net/public_html/sponge-cake-recipe/

^ често правя тази, и всички много я харесват, самото тесто се приготвя доста бързо, само трябва да се пече на ниска температура за по-дълго време. Става адски мекичка и пухкава.

Принципно за бисквитена. Иначе ми се струва, че съм яла домашно приготвена торта по подобна рецепта и беше уникална тортата! Мерсии!

anonymous708973
03-11-2015, 17:33
Чийзкейк ми се вижда подходящо, но пък трябва да умееш да работиш с желатин. Ето една примерна рецепта:
http://kulinar.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%B8%D0%B9%D0%B7%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D0%BA-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B5_l.r_i.40318.h tml

То едно умение... 8-)
Мерилин, бюджет имаш ли?

TheDevilInMe
03-11-2015, 17:33
Бисквитената тортичка става много готина, ако използваш и два вида бисквити - обикновени и какаови и светлите ги топиш в капучино, а какаовите в сладко-кисел компот :)

още една идея

marilyn
03-11-2015, 17:37
Мерилин, бюджет имаш ли?

Не съм определила още, но няма да имам кой знае колко голям бюджет.

anonymous708973
03-11-2015, 17:40
Аа, ами торта "Шарлота"? Оная с бишкотите по края и сладко отгоре? Като привържеш бишкотите с панделка, стои много празнично.

marilyn
03-11-2015, 21:21
Мерси на всички за идеите. Ще помисля още малко, а като дойде рождения ден, обещавам да постна снимка. :)

therichbitch
03-12-2015, 20:48
но не ми се занимава да пека блатове, глупости. Най-лесно ми се вижда с бисквити.
Ми като не ти се занимава, взЕми купи една и не се излагай, бисквити ще им сервира..
Няма смисъл само да отбиваш номера, отношението ти ще си проличи, както и това, че не ти се е занимавало да се потрудиш за човека, който има повод.

102
03-12-2015, 20:55
Ми като не ти се занимава, взЕми купи една и не се излагай, бисквити ще им сервира..

ахахахахахх <3

NomNomNom
03-12-2015, 21:37
И аз лека полека ще се включвам :Д

Правих крем супа броколи - 3 моркова, 2 картофа, кочан и половина броколи, половин глава лук , две скилидки чесън, зехтин и сметана на око. Ползвах пилешки бульон, не намерих друг.

Много прост и постен вкус имаше, докато не добавих сметаната, тогава стана нян нян нян нян !

А сега правя кекс с какао и ром ^^

marilyn
03-12-2015, 22:08
Ми като не ти се занимава, взЕми купи една и не се излагай, бисквити ще им сервира..
Няма смисъл само да отбиваш номера, отношението ти ще си проличи, както и това, че не ти се е занимавало да се потрудиш за човека, който има повод.

Сигурно ако не ми се занимаваше, а исках да отбия номера, щях да поръчам торта. Имам желание, очевидно. Не знаех, че щом правиш торта задължително трябва да печеш и блатове.

anonymous708973
03-13-2015, 10:27
Ми като не ти се занимава, взЕми купи една и не се излагай, бисквити ще им сервира..
Няма смисъл само да отбиваш номера, отношението ти ще си проличи, както и това, че не ти се е занимавало да се потрудиш за човека, който има повод.

8-)

И според мен бисквитената е меганеподходяща. Това е домашна бърканичка, която бих направила за 2 часа в петък, че да има сладко за уикенда, не за рожден ден на гадже/брат/баща. Чийзкийкът също е лесен като изпълнение, обаче е далеч по-представителен. Всяка торта с блат, крем на база маскарпоне и сметана плюс някакви плодове/сладко плюс "измазана"със смлени ядки/кокосови стърготини е по-добре. Никой не говори за печене на три вида блат и три различни крема.

иначе "Неделя"-та все още предлага няколко добри торти - поръчването е по-добър вариант от бисквитена, според мен.

heartshapedbox
03-13-2015, 10:52
Зависи, ако се направи по-завъртяна + някаква декорация можа да стане ефектно според мен, нищо, че е бисквитена торта.

marilyn
03-13-2015, 12:12
Принципно поръчвам от Лагуна, защото имам една любима там. (Да, не обичам сладко, ама на "Наоми" не мога да устоя.)

Сега ме е яд, че не намирам снимка на тортата, която моята приятелка направи за един рожден ден на наш общ приятел. Първо, че жестът беше оценен от всички, второ, че тортата изчезна още докато я режехме. Не личеше, че е бисквитена, беше украсена и изглеждаше супер. Не чух някой да мрънка, че няма блат, по-скоро се редяха за второ парче.

Не знам що си представихте няква домашна бъркотийка дето я прави човек в неделя следобед. И най-простия сладкиш може да изглежда готино, ако човек се постарае.

TheDevilInMe
03-13-2015, 13:04
Да, аз дори когато правя бисквитена торта само за тесен семеен кръг я правя супер изпипана, Мерилинка е права, всичко е до въпрос на креативност, желание и любов :)
http://irinchi.blogspot.com/2012/09/blog-post_10.html мисля, че може да ти е от голяма полза http://yoli-www.blogspot.com/2012/12/blog-post_13.html

galaxy29
03-13-2015, 16:11
мдам и според мен си е подходяща бисквитената торта, ако ще и кейк някакъв да е, стига да е със старание, а не с отбиване на номера
ето няколко идейки за бисквитена торта и от мен:
http://www.btv.bg/video/shows/bonapeti/videos/biskvitena-torta-den-i-nosht.html
http://elija-cooking.blogspot.com/2014/05/blog-post.html
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpabet_list=Б&id=5731&name=Biskvitena-torta-s-maskarpone-i-byal-shokolad
http://torti.bg/recipe/бисквитена-торта-с-кисело-мляко/
и една бишкотена и чийзкейк, въпреки че каза, че не искаш, ама е много як и не мисля, че е по-сложен от тез торти
http://gotvarstvo.bg/a/bishkotena-torta-strawberry
http://recepti.m.gotvach.bg/r-8807-Лесен_лимонов_чийзкейк

therichbitch
03-13-2015, 21:38
И най-простияТ сладкиш може да изглежда готино, ако човек се постарае. [/B]
Освен в случаите, когато просто не е готин.
От друга страна, като се замисля, и лайното може да изглежда готино, ако го украсиш с фондан и цветенца отгоре, т.е. нещата май не опират само до това как изглежда.

Та, Наоми-то е мн вкусна и несложна:
http://www.btv.bg/article/shows/kuhniata-na-zvezdev/recepti/torta-naomi.html

П.П. Днес правих тесерактова торта, с 8 блата- по 2 за всяко измерение, с мн шоколад и натрошени бисквити орео, стана превъзходна, утре, на светло, ще постна снимка, ако я хване фотоапаратът, де.

galaxy29
03-13-2015, 22:05
беше ти трудно да признаеш, че сгреши, нали ;/

therichbitch
03-14-2015, 00:32
Аз не греша, просто боравя с жлъчен сарказъм. Кой разбрал, разбрал.

galaxy29
03-14-2015, 01:07
дам, забавно ми беше, защото не харесвам мерилин :oops:

anonymous708973
03-14-2015, 09:38
Да, аз дори когато правя бисквитена торта само за тесен семеен кръг я правя супер изпипана, Мерилинка е права, всичко е до въпрос на креативност, желание и любов :)
http://irinchi.blogspot.com/2012/09/blog-post_10.html мисля, че може да ти е от голяма полза http://yoli-www.blogspot.com/2012/12/blog-post_13.html

Това от Йоли верно изглежда готино, а като си представя бренди или ромова есенция... номном.
therichbitch, очаквам снимка!!

therichbitch
03-14-2015, 10:47
therichbitch, очаквам снимка!!

тесерактова торта, с 8 блата- по 2 за всяко измерение, с мн шоколад и натрошени бисквити орео

Хора, няма торта! :Д

http://lmgtfy.com/?q=tesseract#
Така де, беше ирония към Мерилин за сложността на това, да изпечеш няколко блата.

102
03-14-2015, 10:49
по рецепта на тор и локи

anonymous708973
03-14-2015, 11:08
Хора, няма торта! :Д

http://lmgtfy.com/?q=tesseract#
Така де, беше ирония към Мерилин за сложността на това, да изпечеш няколко блата.

Гугълнах го, мислех, че си направила някакво невероятно творение :D
Язък! :д
Иначе печенето на блатове няма да го коментирам даже... обаче виж, рязането им на 2-3 равни блата ми е мътна и кървава, затова си ги пека като идиот по един :д

Едит:
Направих си крем супичката с червена леща <3
Идеи за следващата седмица:
- азиатска манджичка: пилешко в марината от чесън, оризов оцет, соев сос, джинджифил и лютив сос на тиган + много лук + моркови + чушка + оризови нудели.
- протеинови палачинки
- пилешко с коричка от овесени ядки, яйца и филирани бадеми + някакви подправки, идея си нямам още какви ще ги съчиня. Иска ми се и горчица някак да вкарам в рецептата, май ще намажа пилето с нея.
Намерих ето това - http://www.taylormadebytaylorbee.com/2013/02/almond-crusted-chicken-tenders-with.html. Хм.

therichbitch
03-14-2015, 13:44
хъх, да бе, аз съм да не съм Хокинг
сега сериозно: за едно изпращане реших, че ще правя суши, защото всички, които ще каня, много обичат и само в Хепи висят
искам такива да направя http://i.ytimg.com/vi/WMABvhVyrs4/hqdefault.jpg
и най- различни други, де
Къде в София да си купя нори? 100% има специализирани магазини (ама като не го знам), по Метро няма да ходя.

anonymous708973
03-14-2015, 13:50
Никога не си правила и се хвърляш директно на тези? о.О Искам снимки, като се получи.
Доста повече неща ти трябват - не забравяй оризов оцет и дървената подложчица!

Иначе това намерих - https://www.facebook.com/TakoFoodsSusiProduktiIAziatskiGlezotii/info?tab=overview

Сан Стефано 4.

therichbitch
03-14-2015, 13:54
аз съм сръчна в такива сръткави нещица, бамбукова рогозка имам и оризов оцет имам, и уасаби и всякакви такива, само водораслите ми липсват :Д
мерси мн :) Намерих и един на Пиротска, ще си избера.

anonymous708973
03-14-2015, 14:09
Евала :)

galaxy29
03-14-2015, 14:29
и аз помислих, че ричи наистина е направила торта ;/
едит: за блатовете, ако фурната ви побира повечко тави, просто нареждате няколко и воала :д

heartshapedbox
03-14-2015, 17:06
Минавам да споделя прекрасен сладкиш!^^
http://m.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=1106-meden-keks-s-iabulki
Аз го направих с глазура от натурален шоколад и кокосови стърготини, чудесно стана. Харесва ми, че е без захар и брашно (ако не броим гриса).

galaxy29
03-14-2015, 17:10
и галетата ;/

heartshapedbox
03-14-2015, 17:11
такаЙ, моя грешка. :))

heartshapedbox
03-15-2015, 12:08
Тези дни само тестени неща ям, да живее здравословното хранене! ;д
http://blogovoditel.com/recepta/solen-keks-s-pylnozyrnesto-brashno/14508/
Направих го с чаша и половина пълнозърнесто брашно и половин чаша лимец (смлян на брашно с кафемелачката :д). Добавих и 1 стрък праз и малко овесени ядки, много вкусно стана.
http://i61.tinypic.com/2n7jb0k.jpg

pandabear
03-15-2015, 13:32
вита погача с масло, сиренце и сусам, преди да влезе във фурната :}
http://i.imgur.com/gPa7gCG.jpg

Dagichka
03-15-2015, 16:44
мм, аз имам една рецепта за памук погача или там както се казва, ама не знам дали ще стане :д

многого ми се ядат понички, а тъпия дънки донътс на попа като го разкараха сега само мислено точа лиги :д та някой правил ли е такива понички, че и вкусно да се получат? (да, знам, че са супер вредни, ноо :д)

TIFOSO
03-15-2015, 18:33
вита погача с масло, сиренце и сусам, преди да влезе във фурната :}
http://i.imgur.com/gPa7gCG.jpg

ммммм и без да е изпечено се усещат миризмите на бъдещите килограми

anonymous708973
03-15-2015, 19:07
Както ми се ядяха картофки уеджис, суши и палачинки с нутела, сега ми се прияде и топла питка с масло. 8-)
Чакам мъжката половинка да реши дали ще се ходи в Маредо или в азиатския. Номном! Пък тия дни ще ми направи палачинки, усещам!

galaxy29
03-15-2015, 21:24
многого ми се ядат понички, а тъпия дънки донътс на попа като го разкараха сега само мислено точа лиги :д та някой правил ли е такива понички, че и вкусно да се получат? (да, знам, че са супер вредни, ноо :д)
мел, заповядай {P} http://www.bonapeti.bg/recepti/Ponichki1377074976/

а пък панда, бокси, вкусни ви изглеждат, освен лукът в на боксито, за него не съм сиг ;/

Ewok
03-15-2015, 21:31
бисквитената на фенси е едно от божествените неща на този свят. Не знам откъде си я зареждат, но... <3333

TheDevilInMe
03-16-2015, 06:57
праз, галаксинке :Д

anonymous708973
03-16-2015, 17:01
Леле, че то имало голяма разлика дали месото се поръсва с подправки или се натърква.
Направих смес от подправка за кайма, пикантен червен пипер, чесън, черен пипер и сол, налях зехтин до кашава консистенция и овъргалях пуешкото вътре, после изпекох. Убиец стана, много добре овкусено.

Deadlock
03-16-2015, 18:04
напоследък (за месеци става дума) нямам никакво желание да готвя и върхът на кулинарните ми постижения са принцески с яйца и сирене. :/ поглеждам темата, за да се вдъхновя, но без успех. в тази ситуация се изхранвам навън, с филии с нещо, с плодове и ядки, и с подобията ми на салати - печена риба или пилешко, наразязани на късчета + варен булгур или ориз + пресни или замразени зеленчуци + лимон + зехтин. и, разбира се, със сладки неща и шоколад.. трябва да си обърна внимание.

anonymous708973
03-16-2015, 18:19
E, спокойно, де, салата с риба/пилешко звучи добре, не се притеснявай :)
Има хора, които смятат, че яйцата са готвене :д
ооо, сега обаче ми напомни за принцеси, дояде ми се! Лелеей, като бременна съм, само като чуя за нещо, ми се дояжда!

Deadlock
03-16-2015, 21:46
Добре щеше да е, ако се случваше всеки ден и ако го нямаше сладкото ^^ А всъщност сладко ям до голяма степен за енергия, макар че знам, че дава бууст само за кратко и генерално има негативно влияние върху енергията. Може би имам нужда от това оправдание или пък избягвам да си реша по адекватен начин проблема с липсата на енергия и умората.

Извън личните ми споделяния, вие отнасяте ли се към храната като към източник на енергия? Обръщате ли внимание коя храна как влияе на енергийните ви нива? Наблюдения?

galaxy29
03-16-2015, 22:26
сега очаквам огромен пост от пинкилота със спрели обяснения ;/
и яйцата са си готвене, всезнайке -.-

galaxy29
03-16-2015, 22:27
праз, галаксинке :Д
все тая ;/

anonymous708973
03-16-2015, 22:55
и яйцата са си готвене, всезнайке -.-

Кой колкото си може :)

Дедлок, на ниво енергия само шоколада съм забелязала и е една от причините да внимавам. И за да имам енергия, не забравям да закусвам, при това стабилно.
Иначе по-скоро гледам да не ям определени комбинации от храни, защото се подувам и е една такава гадна тежест в стомаха.

Lourenço
03-16-2015, 23:03
сега очаквам огромен пост от пинкилота със спрели обяснения ;/
и яйцата са си готвене, всезнайке -.-

:D:D:D

Аз миналия ден направих пай с гъби за тати. Принципно добавям и шунка, но този път нямах и заместих с пилешко, никой не се оплака. Иначе не е много фотогеничен.. :???:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/cb/a8/5e/cba85efa715d7c19866ee7624422fd0a.jpg

Даже нямаше време да се сгъсти :Д

galaxy29
03-16-2015, 23:05
сиг е много вкусен, ама прилича на повръщано ;/

Lourenço
03-16-2015, 23:06
Yep, комбинацията от гъби, пилешко, лук и сметана не е много красива.

Rabalka
03-16-2015, 23:07
Ето http://prikachi.com/images/375/7988375Q.jpg

Lourenço
03-16-2015, 23:09
Ето http://prikachi.com/images/375/7988375Q.jpg

Побеляла ли си?

galaxy29
03-16-2015, 23:10
сиг си е правила маска с лимон на тялото

Rabalka
03-16-2015, 23:11
Побеляла ли си?

Не почерняла сам бе

VinDiesel
03-16-2015, 23:14
Ето http://prikachi.com/images/375/7988375Q.jpg

Пази челото.

heartshapedbox
03-16-2015, 23:15
Извън личните ми споделяния, вие отнасяте ли се към храната като към източник на енергия? Обръщате ли внимание коя храна как влияе на енергийните ви нива? Наблюдения?

Аз да. Колкото и тривиално да звучи, като ям свежи храни и се чувствам свежо, имам енергия за много повече неща.
Последните два-три дена съм се отпуснала и ям много сладко, разни тестени неща и т.н. и усещам, как по-лесно се уморявам и съм доста по-мързелива ;д

VinDiesel
03-16-2015, 23:26
Аз да. Колкото и тривиално да звучи, като ям свежи храни и се чувствам свежо, имам енергия за много повече неща.
Последните два-три дена съм се отпуснала и ям много сладко, разни тестени неща и т.н. и усещам, как по-лесно се уморявам и съм доста по-мързелива ;д
От тия неща яж само сладкото за енергия. :)

Deadlock
03-17-2015, 11:39
Аз да. Колкото и тривиално да звучи, като ям свежи храни и се чувствам свежо, имам енергия за много повече неща.
Последните два-три дена съм се отпуснала и ям много сладко, разни тестени неща и т.н. и усещам, как по-лесно се уморявам и съм доста по-мързелива ;д

Точно това ми трябва да чуя! :Д

Пантерка, стабилна закуска със сигурност. Ако не съм закусила, имам чувството, че ще припадна, а и принципно не мога да понасям големи прозорци без храна.

heartshapedbox
03-17-2015, 11:46
Точно това ми трябва да чуя! :Д
Радвам се, че съм помогнала тогава :д


От тия неща яж само сладкото за енергия. :)
Това е ясно, просто съм му отпуснала края тези дни.

Lilanda
03-17-2015, 12:16
В тая тема винаги има по някоя простотия, която искрено ме разсмива. :lol:

Инке, яйцата не се готвят само по познатите на теб начини, че да е "кой колкото може".

Да не говорим, че на готвач, който готви на професионално ниво /поне за мен/, му се вижда трудно да направи яйца по панагюрски. Всичко си има чалъм, особено пък в готвенето.

anonymous708973
03-17-2015, 13:35
Да бе, сигурна съм, че в тийнейджърски форум се правят кулинарни шедьоври с яйца.
иначе всичко е "кой колкото си може". Не ми се получава пустият lemon curd и това е.

galaxy29
03-17-2015, 20:06
много ми се ядат ей такива прасковки http://www.zajenata.bg/прасковки-от-тефтера-на-баба-recepta3074.html ;///

Lilanda
03-17-2015, 20:10
Охх сега и на мен ми се доядоха...

galaxy29
03-17-2015, 20:15
искаш ли да ми направиш, че кака ти е настинала ;/



Да бе, сигурна съм, че в тийнейджърски форум се правят кулинарни шедьоври с яйца.
както знаеш не влизат само тийнове, просто името му е зле сложено ;/ пък и тийн да си, пак не пречи..
а и дори обикновените яйца са си готвене и като цяло обикновените ястия, тва че за теб и другите неприятници като теб, готвене е само нещо завъртяно тип шесторна плитка, не значи, че обикновените нещица не са ;д

anonymous708973
03-17-2015, 20:59
Между обикновено ястие "яйца на тиган" и обикновено ястие тип мусака, пиле с ориз има известна разлика.
ся очаквам да чуя, че филийките с кайма са готвене. за някой, дето ръцете са му в задника, дето вика баба ми, сигурно.

абе, що не дойде кака ви Деси да ви обясни някои работи, нея я разбирате по-лесно някак.

galaxy29
03-17-2015, 21:01
дам има разлика и дам и те са готвене

galaxy29
03-17-2015, 21:02
явно си се метнала на баба си

LoadRunner
03-17-2015, 21:11
филийките с кайма са си готвене, може да сложиш кисела краставичка, кашкавал, черен пипер, сол, кимьон, после домат да си нарежеш. Тука имаш рязане на дъска с нож и прецизиране на количествата, значи е готвене. А то готвенето е лесно като цяло, хамалска работа .. само тр да режеш и белиш и да си гледаш рецептата и да не загори както си гледаш и филийките.
Ама варените картофи не са готвене.
Забравих че и яйце слагаш и бъркаш, типично движение за готвенето.

Lilanda
03-17-2015, 21:15
искаш ли да ми направиш, че кака ти е настинала ;/
За теб винаги. :-)

anonymous708973
03-17-2015, 23:04
А то готвенето е лесно като цяло, хамалска работа .. само тр да режеш и белиш и да си гледаш рецептата и да не загори както си гледаш и филийките.

:lol:



- пилешко с коричка от овесени ядки, яйца и филирани бадеми + някакви подправки, идея си нямам още какви ще ги съчиня. Иска ми се и горчица някак да вкарам в рецептата, май ще намажа пилето с нея.
Хм.

Тъкмо го "сготвих". Лелеее, облизахме си пръстите! Нарязах пилето на по-големи парчета... не е на жулиени, на по-едричко така (абе, както са в KFC) , намазах го с горчица, потопих в яйце и овалях в смес от овесени ядки и филирани бадеми (която предварително минах на блендера, за да стане по-ситна, но може да се избегне, ако се използват фини овесени ядки). Сложих да се пече и след около 5 минути полях мъничко със зехтин. Аз пекох на аерогрил (?), който няма отделни функции, ако сте с фурна, последните 5 минутки включете на грил и на по-висока температура. Разкошно стана, хрупкавко и запеченко, даже от сол нямаше нужда, "рецептата" се пише при любимите, ще се прави често!
Утре ще прикача и снимка :)

therichbitch
03-18-2015, 00:28
Моята съквартирантка ми се "заканваше" как щяла да ме научи да си готвя, защото тя от години у тях само на готвено е свикнала. Буташе само омлети, палачинки (преди да мине на безвъглехидратна диета с банани и грозде..) и ориз със спанак. Научи ме на безценни неща, отде да знам аз, че се слагало 3:1 вода на ориза, брей. Ама всичко тънкости си има.
--------------
тя: купих си някакъв нов вид ориз
аз: аа браво, какъв?
тя: ами, един такъв по- бял и дълъг
аз: отпред "басмати" ли пише
тя: нз, ама не въм го виждала в България, много е як
аз: (вече отдавна установила, че е по- проста от цъфнал селски чепик) аа, честит да ти е, тук има много неща, които в Бг ги няма, аз пък си намерих овесени ядки от кашу
тя: аа, аз, нали знаеш, че не обичам кашу

galaxy29
03-18-2015, 00:43
дрън дрън празни приказки като цяло дрън
защо си смени аватара с този?
преди да си го снениш, в тая тема ме беше питал какво щях да направя, ако съм богата и щях да те питам 'защо да не си златаната рибка', ама не ми се отговаряше, та дам... КРИПИ, наистина се плаша от себе си ;/

anonymous708973
03-18-2015, 07:07
Моята съквартирантка ми се "заканваше" как щяла да ме научи да си готвя, защото тя от години у тях само на готвено е свикнала. Буташе само омлети, палачинки (преди да мине на безвъглехидратна диета с банани и грозде..) и ориз със спанак. Научи ме на безценни неща, отде да знам аз, че се слагало 3:1 вода на ориза, брей. Ама всичко тънкости си има.
--------------
тя: купих си някакъв нов вид ориз
аз: аа браво, какъв?
тя: ами, един такъв по- бял и дълъг
аз: отпред "басмати" ли пише
тя: нз, ама не въм го виждала в България, много е як
аз: (вече отдавна установила, че е по- проста от цъфнал селски чепик) аа, честит да ти е, тук има много неща, които в Бг ги няма, аз пък си намерих овесени ядки от кашу
тя: аа, аз, нали знаеш, че не обичам кашу

Как си знаех,ех! :*
На майка съквартирантката едно време пък се опитала да готви боб на тиган преди да го свари :lol:

Hayashi
03-18-2015, 07:45
Вие пък какви сте зли. Аз един ориз на новата печка два часа го пекох и в един момент се усетих, че печката съм я сложила на 100 градуса.
Купих си киноа най-накрая аз. Тези дни трябва да сготвя нещо с нея. Ще се радвам, ако предложите рецепта.

anonymous708973
03-18-2015, 09:42
Йееей, веднага!

Начи, първото е салатка от Хепи - http://www.happy.bg/bg/menu/bar_grill.html?cat=17 Виж "Спанак с Киноа". Дресингът йм е от соев сос, горчица, балсамико и зехтин.
Другата ми салатка, която за разлика от тази, става по-бързо и не е такава плесканица.
Киноата я слагаш в купа, овкусяваш само нея с кашичка от голямо количество пикантен червен пипер, чили флейкс и зехтин; добавяш ситно нарязани домати + боб и царевица от консерва. Това е.

И в двата случая киноата я изстудяваш първо.
Наскоро опитах и в комбинация с гъби с чесън на тиган, но наистина става само за гарнитура, не за основно. И сякаш все пак ми допада повече с ориз (конкретно това).
Иииии суши с киноа, естествено!

Накара ме сега да се разровя и да видя какво ново ми се иска да пробвам с киноа (Боже, заклевам се, пробвам поне по 2-3 нови неща всяка седмица.)
Хм, сега, като гледам, най-вероятно ще пробвам quinoa breakfast bowl с йогурт, някакъв плод (най-лесно е да взема замразени горски плодове или само малинки), филирани бадеми (че имам под ръка) и някакви други ядки.

Има изобилие от рецепти, ама някак не ми се нрави идеята да я пека. В салатки е супер, слагаш едно яйце също за малко вкус и още протеинче.

TheDevilInMe
03-18-2015, 10:42
Като стана дума за яйца, примерно на мен омлетът изобщо не ми се получава, много ми е пипкав :?

anonymous708973
03-18-2015, 11:11
Като стана дума за яйца, примерно на мен омлетът изобщо не ми се получава, много ми е пипкав :?

Прегаряш ли го или не успяваш да го обърнеш?
Един от най-големите уроци, които научих, е, че силният котлон не помага на нещата да се сготвят по-бързо. :д
Преди оставях яйцата (докато се варят) буквално да подскачат, чупеха им се черупките, излизаше белтъкът, трагедия някаква. Месо съм прегаряла милиони пъти.
Та, идеята ми е - всичко става на умерен котлон. Тъкмо си изпекох филийки на сух тиган, след което месо на грил тигана. И двете на среден котлон, станаха страхотни :)

MonnyMonsterr
03-18-2015, 20:49
Аз обичам да готвя, обичам и да експериментирам. Най-често правя пица, закуски (обикновено тесто и вътре плънка по избор), палачинки (тях малко по-рядко, но ми се получават доста добре). Все още се уча и често гледам от интернет дори за неща, които вече знам. В десертите съм в двете крайности - или стават страхотни, или не стават за ядене.

Правя и мъфини. Ако не сте сигурни дали текстурата на тестото за мъфини е добра, тя трябва да не се разтича свободно, а да е по скоро лепкава.

Относно палачинките - ако нямате мляко може да заместите с газирано безалкохолно. Аз съм пробвала с лимонада или кока-кола. Също се получават хубави, но с мляко са по-сладки (поне според мен).

Нямам много опит, но това е малкото, което мога да споделя.

LoadRunner
03-18-2015, 21:58
защо си смени аватара с този?


не знам дали имам логично обяснение
най- логично ми е че се мисля за такова :д
иначе да, пожелавайте си по 3
аз черпя :}

galaxy29
03-18-2015, 22:02
добрем, ще си пожелая ^^

tori
03-18-2015, 23:24
Относно палачинките - ако нямате мляко може да заместите с газирано безалкохолно. Аз съм пробвала с лимонада или кока-кола. Също се получават хубави, но с мляко са по-сладки (поне според мен).

Нда, и на мен един път ми се случи да пробвам това с лимонадата - една аверка ми каза, че били ставали по-хубави от млякото и аз реших да пробвам. Чак по-вкусни не ми бяха, но пак не останаха. Пробвала съм и с вода и пак не стават за изхвърляне.

Някой беше питал за домашни понички. Ех, навявате ми спомени. :дд Нямам точен спомен за рецептата, но помня, че имаше същите работи като в дадената от Бон-апети, но млякото беше кисело.

Lourenço
03-19-2015, 14:14
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9d/3e/6a/9d3e6aa5f4ba0c3bef6d3ac759cbc9c7.jpg
Веган "ябълков пай" по рецепта измислена от мен :Д

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/70/47/06/704706d1da64709162476486a9d0e546.jpg
Капризната принцеса одобрява

galaxy29
03-19-2015, 14:18
на вид е хубав, ама с какво е ;/

Lourenço
03-19-2015, 14:22
Основата е тънък ванилов блат с ябълков мус, отгоре има ванилов пудинг със соево мляко, отгоре просто ябълки поръсени със захар.

galaxy29
03-19-2015, 14:48
аз ядох супа от коприва, майка ми е правила
а пък в едно квартално магазинче, дето си взимам капучино и билетчета, имаше розови дъвки шок и взех за мен и сестра ми, не бях виждала такива от основното и може би началото на гимназията :д

tori
03-19-2015, 15:20
Оле, Лоренцо, много яко изглежда пайчето, браво. :3 Иска ми се да опитам.
Иначе аз тая вечер май ще готвя спагети Болонезе.

102
03-19-2015, 15:37
свиркай ако имаш нужда от съвет
тцар сам на тази гозба

bubaduc
03-19-2015, 16:40
паят изглежда толкова вкусно, аз си готвих гювечета https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11079787_1032925186736881_2099129192_n.jpg?oh=a023 ba7ce735307869b4c6e31e1130bd&oe=550CC28B&__gda__=1426920703_687ced3650cd9ba6e4287cd2e1aac70 1

102
03-19-2015, 16:47
много обичам гюведжета аллллл
/ама тези изглеждат ужасно

bubaduc
03-19-2015, 17:06
хахаха нямах време да ги правя красиви и просто нахвърлях някакви работи вътре, ама си много мил де :D

tori
03-19-2015, 17:27
свиркай ако имаш нужда от съвет
тцар сам на тази гозба
Миро, мене пита по скайп как се правят спагети, не друг... :д

Dagichka
03-19-2015, 18:26
и аз си правих гювече :д https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10859740_777951568909457_1460801018_n.jpg?oh=ece92 1f911ba2bbe901f6ce09e159e06&oe=550DF3AF&__gda__=1426898255_78378fcbb9ae7bcbd1b60bf4fae1361 5 :cool:

и осъзнах, че винаги си беля мандарините по този начин https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10846945_777951512242796_2145828235_n.jpg?oh=1bb47 2ec4fe06dd2a411183186c9a812&oe=550DBEBC&__gda__=1426965612_29a7e684612ac13a1e8834ceca8b0f0 d :lol:

LoadRunner
03-19-2015, 19:07
Луренцоу, кво напрай ти бе
никога не съм предполагал че един пай може да изглежда така красиво
Коя е тая на снимката?

LoadRunner
03-19-2015, 19:09
А имам въпрос
Какво съдържа един Невеган пай което веган пая няма
А галаксино ще се постарая да дам всичко от себе си

LoadRunner
03-19-2015, 19:48
Хаяшо и за теб имало спасение
https://www.youtube.com/watch?v=GpN_2UWcj2M

pandabear
03-19-2015, 19:53
споделям си кекса с боровинки
http://i.imgur.com/FaBnGF3.jpg
:}

Lourenço
03-19-2015, 21:10
Луренцоу, кво напрай ти бе
никога не съм предполагал че един пай може да изглежда така красиво
Коя е тая на снимката?

"Тая" е сестра ми, и в тестото или "основата" на пайовете често има масло.

пп. Кекса на пандабеар изглежда много вкусен.

102
03-19-2015, 21:16
Миро, мене пита по скайп как се правят спагети, не друг... :д

ирония бе брат

tori
03-19-2015, 21:20
ирония бе брат
Тоя път не я схванах, сорЕ. Отивам да си отрежа някой пръст.

102
03-19-2015, 21:21
само не средния и показалеца
и палеца също

LoadRunner
03-19-2015, 21:26
на пандабеър кекса прилича на бабешки, дано поне от вътре да го бива
преди баба ми все правеше такива кексове с такава елементарна форма и ги ръсеше със пудра захар и тва е

pandabear
03-19-2015, 21:35
от баба го знам ;p

tori
03-19-2015, 21:51
на пандабеър кекса прилича на бабешки, дано поне от вътре да го бива
преди баба ми все правеше такива кексове с такава елементарна форма и ги ръсеше със пудра захар и тва е
Е, с каква форма да е? :дд Домашен кекс е тва, не картина на прохождащ в сюрреализмЪ художник.