PDA

View Full Version : Какво би било ако..



Anonys
11-12-2012, 14:34
..спечеля джакпота.

Това е темата, нека всеки да напише какво би направил с приличните милиони, които биха му дали, ако е спечелил джакпота?

И нека аз започна..

Ако спечеля джакпота.. бих си построил свой собствен бизнес и бих подпомогнал за възстановката на старчески домове, болници в критично състояние и бих направил дарение за бедните деца от сиропиталищата. С другите пари бих си купил вила на някое яко и тихичко местенце, кола и всичко, каквото ми хареса.

papi357
11-13-2012, 17:48
Ако спечеля от джакпота... половината пари ще ги даря на нуждаещи се, а с другата половина ще развия някакъв бизнес и ще си купя апартамент, кола абе всичко което ми се прииска.. мм искам джакпота :D

Nakadah
11-14-2012, 05:57
Доста добри идеи... Вместо да имате за винаги вие за 1 секунда ще ги уфейкате...

Anonys
11-14-2012, 07:48
/Е нали затова е бизнеса, за да се връщат парите. :D пък и те не са вечни/
Давайте по темата\/

titinkaa
11-14-2012, 09:25
Ще даря извесна сума на бедните и сираците.С останалите ще си купя голям апартамент,кола,и ще инвестирам в някакъв бизнес.

Anonys
11-14-2012, 18:42
Аз пуснах тото онзи ден, ама нищо не спечелих :D

Nakadah
11-15-2012, 06:41
Не обичам да давам безплатни съвети, но вие и без това не можете да се възползвате от него...

Колко е джакпота? 40мил? Ако ги сложиш в консервативен savings account при 2% лихва pa лихвата ти на година ще е 800к. Ако не консумираш от тези 40мил, ти ще имаш всяка година 800к преди такси...

Да не говориме ако знаеш какво правиш и почнеш да купуваш bonds and stocks. В момента лихвения процент е малък, но това няма значение в тази тема...

В България тотото на веднъж ли ти го плащат или на годишни вноски? Има ли такси над печалбата? Каква е лихвата ако предпочетеш да ги вземеш на куп при ден 1, а не на 30 равни вноски?

Човек който би ги изхарчил, дарил и тн глупости не е човек който знае какво да прави с пари и не му трябват. Лесно е да кажеш бизнес, ама за всеки 1 който просперира има 10000 които не могат да изплават на повърхноста...

Anonys
11-15-2012, 07:20
Поне за мен - бих отворил зъболекарски кабинети и бих им взимал наем.

ludata_doide
12-13-2012, 20:42
Аз бих отишла на почивка някаде кадето немога да си позволя бих си купила кола и бих дала на семейството си