PDA

View Full Version : Какво да уча?



julien_55
11-12-2012, 18:17
Здравейте на всички!На път съм да се изправя пред въпроса "Какво искам да уча".Еми незнам, там е проблема, все още съм 10 клас, но няма време.В девети клас завърших с 5,80.Справям се като изключим Физика, Химия и Математика /не си падам по точните науки!/Дайте съвет изобщо незнам накъде да се ориентирам, знам едно - искам и трябва да уча!

gugenceto2
11-12-2012, 18:36
Език?

julien_55
11-12-2012, 18:48
Малко италиански и сега наблягам на английския..

ParadOx
11-12-2012, 20:52
Всичко ще ти се изясни, не бързай

Аз края на 11 клас получих просветление 8-)

PullMeCloser
11-14-2012, 08:14
Изобщо никаква идея ли нямаш? Аз минах през 1000 неща и за последното съм си твърда вече.

In*The*Face
11-14-2012, 09:17
Най-вероятно каквото и да запишеш, докато не завършиш или поне първите 1-2 години ще мислиш, че си се прецакал/а. Ако съдя по нещата, които не ти вървят, значи може би си ок с литература, история, психология и т.н Има много възможности, съчетаващи тези неща. Аз съм фен на българската филология, макар че реализацията след това е съвсем отделно нещо. Ако ти върви с историята, кандидатствай право. Вярно, че е гърбаво и много тегаво, но поне все още не е невъзможно да работиш по професия, това което си завършил. Иначе журналистика, социология, връзки с обществеността, ако не ти се учи много :)))

Mimchettto
12-07-2012, 23:00
И на мен по същия начин, обаче съмм 9-клас. Защо не пробваш нещо като учител, психолог. А за матурата да избереш География или История. Аз започвам на това да наблягам, и моята мечта е да стана начален учител .. : ))

teenems
12-30-2012, 00:33
Психология?Езици?Компютри?

JoLLiE92
12-30-2012, 07:37
К'ви компютри, момчето е писало, че не му върви математиката?
Италианският е ценен, в България се учи малко, що не станеш преводач? :)

Chacho
12-30-2012, 10:05
Той може да се занимава с компютри, просто ще е безмислено да записва такава специалност, ако не се понася с математиката.

mlakniwe
12-30-2012, 10:25
Той може да се занимава с компютри, просто ще е безмислено да записва такава специалност, ако не се понася с математиката.


Аз също не понасям математиката/имам 3,75 на дипломата за средно/ и уча компютри, но до сега не ми е потрябвала, нито висшата, нито другата, пък и компютрите са само нули и единици

JoLLiE92
12-30-2012, 10:33
Не е въпроса дали ти ТРЯБВА математика, а до настройка към определени науки, материя, не знам как да се изразя точно. Развива логическото мислене.
Интересно как като кажеш, че не искаш да има математика, изведнъж почти всичко доходоносно отпада. :D

Chacho
12-30-2012, 10:35
Зависи какво точно правиш. И аз уча компютри, отскоро работя като програмист и вече ми се наложи да ползвам неща както от елементарната, така и от висшата математика. Но си давам сметка, че на много хора не им се налага. Просто такава работа си избрах. Кой както се уреди.

julien_55
01-12-2013, 19:53
Здравейте, благодаря на всички, искам да ви попитам за Журналистика какво се иска?Някой наясно ли е..Мерси предварително

vav4
01-30-2013, 08:35
1.Напиши името на човек от срещуположния пол.2.Кой е любимия ти цвят от тези – Жълт,черен,зелен,син или червен3.Първият ти инициал: А-P,Л-Р,С-Я4.Месецът ти на раждане5 .Кой цвят харесваш повече-черен или бял6.Напиши името на човек от същия пол като теб7.Любимото ти число8.Калифорния или Флорида9.Кое харесваш повече: Езерото или океанът10.Напиши желание.Отговорите:1.Това е името на човека,в който си истински влюбен.2.Ако си избрал:Червено – Ти си жив и изпълнен с любов.Черен – Ти си скромен и агресивен.Зелен – Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие.Син – Ти си човек със спонтанен характер.Жълт – Ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.3.Ако инициалът ти е:А-Р – Имаш много приятели и любов в животаЛ-Р – Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро щеразцъфне.С-Я – Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.4.Ако си роден през:Януари-Март – Годината ще е много добра и ще разбереш, че си севлюбил в този, който не си очаквал.Април-Юни – Ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго.Юли-Септември – Ще имаш незабравима година с много промени.Октомври-Декември – Годината няма да е от най-добрите, но щеоткриеш сродна душа.5.Ако избереш:Черно – Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има многопромени и ще се радваш на тях.Бяло – Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и щенаправи всичко това, но може и да не го разбереш.6.Това е най-добрият ти приятел.7.Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.8.Ако избереш:Калифорния – Обичаш приключенията.Флорида – Романтична душа си.9.Ако избереш:Езерото – Верен си на приятелите и си малко резервиран.Океан – Ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.10.Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснештова в друг форум до 1 час!!!