PDA

View Full Version : Проблем с Зъби



ivo.afk
11-12-2012, 20:13
Проблемът при men е следният. На 23 години съм и до сега не съм обръщал голямо внимание на зъбите си, което се оказа голям проблем когато се погледнах сега. имам поне 5-6 кариеса. А както само виждате доста от тях са криви което ме спира да се усмихвам. Не помня от кога се получи това изкривяване но мисля, че ми е от доста време 10 години а можe и повече. Аз мисля че с брикети едва ли ще се наместят отново или греша ? Че ще се ходи на зъболекар е ясно. Искам просто да ви попитам какво вие бихте направили на мое място ? Просто не харесвам тези криви зъби ? А и предните ми два горни зъба са много чувствителни към кисело и други определени храни и напитки. Преди няколко години ходих на зъболекар които ми изписа някакво мазило за чувствителните заби но ефекта беше нулев. а понякога дори и при допир с долните ми зъби болката е неописуема ...

http://i.imgur.com/wiIpY.jpg

http://i.imgur.com/lEBag.jpg

http://i.imgur.com/kpt6P.jpg

rusoto_baby_f
11-12-2012, 21:53
Зъболекар ще ти каже най-добре какво може да се направи

darkness848
11-12-2012, 21:58
Като за начало, за 23 годишен се научи да пишеш по-правилно. Без да се засягаш. No bad feelings :)
Колкото до зъбите... Не, че съм зъболекар или нещо, но мисля, че първо трябва да си премахнеш кариесите. Да ти сложат пломби или каквото там е нужно.
Колкото до това, че са криви, аз лично не видях кой знае колко голяма разлика, но приятелки са ми казвали, а и аз лично мисля, че е по-добре, ако сложиш нещо от рода на шини.
До колкото знам, има такива, които можеш да слагаш и махаш когато си поискаш (една приятелка използваше такъв вид апарат). Също така, ако толкова държиш да са брекети, може да бъдат т.нар. лингвални брекети, които се слагат от вътрешната страна на зъбите. Но за тях съм чувала, че са доста неудобни, а също така наранявали и езика.
Друга опция са естетичните брекети, които са един вид прозрачни, но са доста скъпи. До колкото знам, те са за по-леки корекции на зъбите.
Разгледай в интернет, почети малко мнения по форуми, иди на зъболекар и след това сам ще можеш да избереш това, което най-много ще отговаря на изискванията ти. :)

ivo.afk
11-12-2012, 22:19
нямам латиница. играя си с Google преводач, но ме мързи да го Edit-

marilyn
11-13-2012, 16:01
Пише се 'със зъби'

Иди на зъболекар, той ще ти помогне за чувствителността и за кариесите. А относно кривите зъби- оправи ги. Според мен е грозно, някои хора го намират за чаровно, но според мен не е. Зъболекарят ти ще те препрати на ортодонт, който ще се погрижи за това брекети ли ще ти слагат и изобщо какъв ти е случая. Доколкото знам няма възраст, до която може да се слагат брекети.

SHPAIdURmeN
11-13-2012, 16:52
ЛЕКАР.... ЗъбоЛЕКАР. Той знае тайната на твойте болки.

vikenceto1212
12-06-2012, 00:16
Какви брикети, какви въглища? Пише се брекети :)) Плюс това с шини и посмъртно няма да стане. Шините се ползват до 10 годишна възраст. От то насетне се слагат брекети, за да се оправят. Може би проблема ти е при мъдреците и те нямат място къде да израстат и бутат другите зъби и така се получават изкривяванията? Не знам може и на това да се дължи аз скоро ще слагам брекети. Това ми каза ортодонта и ще трябва да се извадят 4те мъдреци чрез операция :)) Докато са все още зародиши.

besso
12-06-2012, 07:17
И кво, като са ти криви зъбите не се усмихваш ли?! Хора, разберете грозна усмивка НЯМА! Грозно е да се сдържаш, стига с тия глупави комплекси :) Важно е това, което си, не дали зъбите ти са идеално прави. Казвам ви го, защото и аз на 14 вярвах в глупостите, в които и вие сега и ми се иска да ви спестя притесненията. Но явно при някои тия глупости са останали.. :)

magi_dark
12-07-2012, 08:25
Отиди на зъболекар,да оправи кариесите това е най-важното,за чувствителността на предните зъби ако крема не ти е помогнал,пробвай паста за зъби Колгейт (не помня как се казваше серията ,но е нова сравнително,специално за чувствителни зъби и струва около 6-8лв),а колкото до изправянето,шини или брекети и двете помагат,но според мен брекети е по добре,по-удобни са предполагам и не можеш да ги махаш когато ти скимне....... За шината от личен опит мога да кажа,че са най-неудобното нещо на света и трябва да имаш безумна воля да не я изплюеш..... Трябва да я носиш напрекъснато освен когато си миеш зъбите и ядеш...... Успех

mey_si
12-09-2012, 13:29
Ако брекетите не ти помогнат,кое мислиш,че ще ти помогне?..Не може на 23 години да си толкова немърлив към себе си и да не си оправиш най-малкото кариесите..Да кажем,че за брекетите се изисква да имаш финансовата възможност,но за пломбите не можеш да се оправдаеш..

HollyGolightly
12-09-2012, 19:51
На една моя приятелка баща и е над 50 годишен и тепърва си сложи брекети, така че никога не е късно.
А колкото до кариесите просто отиди на зъболекар, те си знаят работата.

rubby179
12-11-2012, 08:37
Брекети могат да се поставят и на възрастни хора и то с доста голям ефект. Познавам хора, които се възползваха от тази услуга и сега се радват на идеално подредени зъби. Но вие трябва да помислите първо за лечението на зъбите. За брекетите никога не е късно.