PDA

View Full Version : Който знае защо става така,моля да помогне..



fenkaaa
11-13-2012, 18:59
Здравейте съфорумници.Имам един досаден проблем с телефона ми - Sony Ericsson Xperia x8.

Днес дори си звънях от на една приятелка телефона и се получава следната ситуация:

Нейният и моят телефон са ми в ръцете,телефонът ми е включен,всичко му е окей.Набирам си номера и на нея и казва,че телефона ми е изключен,а аз след 30сек. получавам съобщение,че имам пропуснато повикване.Звъня си 2-ри път,тогава и дава "Заето", без да съм и затваряла или нещо подобно.Третият път вече си звъни.Значи 1 път дава изключен,2 дава заето,на 3 звъни и не мога да разбера какво става.. Проверих си настройките на повикванията,всичко е нормално,супер досадно е,с една дума трябва да казвам на всеки да ми звъни по 3 пъти :D.

Някой имал ли е подобен проблем или поне знаете ли на какво може да се дължи този "бъг"?

.Wonder
11-13-2012, 19:04
Преди имах този неприятен проблем.
Спомням си, че при мен проблемът не беше сериозен, единственото, което направих беше да извадя батерията на телефона и да не го използвам няколко дни. Явно беше прегрял.
И до ден днешен при прегряване телефонът ми се побърква.
Не ти коства нищо да опиташ, силно се надявам да помогне.

kofti_nick
11-13-2012, 19:04
Аз имах същия проблем. Наложи се да си сменя картата ...

fenkaaa
11-13-2012, 19:13
Wonder,ще опитам това,което ми каза,че направо се побърквам вече.

kofti_nick - Не мисля,че е от картата,телефонът по принцип е на приятелят ми,но в момента аз го ползвам.По принцип проблемът се появи при него и няколко дни след това го взех да го ползвам.В началото си мислех,че проблемът идва от неговата карта,обаче сложих моята и същата работа..

AliceSw
11-13-2012, 20:24
на еднакъв мобилен оператор ли са картите...от същия оператор ли звъниш...

при мене се случва също понякога, подозирам, че защото телефонът е с 2 сим карти...

fenkaaa
11-13-2012, 21:10
Да и двете карти са вивателски - моята и неговата.

Честно казано и при мен не е точно "винаги",но в повечето случаи се получава така.Иначе този модел телефон не е с 2 сим карти,така че няма как да е това.. :(

GLaDOS
11-13-2012, 21:16
Може да е нещо от настройките за "Повиквания". Този проблем изглежда си е доста често срещан.
Най-умното което мога да ти кажа е да идеш до магазин на виваком да ги попиташ,сигурно ще знаят за какво става дума...