PDA

View Full Version : Пак съм объркана



EverywhereWithYou
11-13-2012, 19:01
Здравейте! Някъде от месец и половина се занимаваме с едно момче, от месец ходим. Той учи в друг град и не се виждаме толкова често, колкото ни се иска, но няма значение, пак се виждаме. Само че вече имам чувството, че не е такъв, какъвто беше в началото - пишеше ми смс-и често, обаждания, сега по-рядко. Може би си въобразявам и се филмирам излишно, но накъде отива връзката, ако за един месец се получава така? :/ Не искам да му казвам нищо по въпроса, за да не бъда overly attached girlfriend (знам, че това отблъсква момчетата и т.н.). Отделно на това той е наясно, че има проблеми с обръщането на внимание (последната му приятелка основно заради това го е оставила), така че има представа за това си "качество". В началото си мислех, че момичето просто си е търсело причина, но сега виждам, че може би наистина има нещо такова.
Някак си се различаваме по разбирания и т.н., макар че пък от друга страна се привличаме и се разбираме за други неща.
В момента едно друго момче (към което имам тръпка по принцип) ме кани да излизаме (показва симпатии). Чудя се дали да изляза с него, да се опознаем малко, нямам намерения към него (поне в началото, зависи дали се харесаме). Само че това, че имам приятел, се получава тъпо и за трите страни. И ако реша да изляза с него как/дали да му казвам, че имам приятел? Имам предвид, той има симпатии, но това не означава, че иска да е с мен или нещо такова, а просто да се видим на кафе? Притеснението ми е да не се ядосам и просто за това да изляза с дургия и да прецакам нещата с приятеля ми излишно само от яд и напук. Или по-добре да остана във връзката и да се опитам да изгладим нещата.
Ох, какво мислите? Знам, че звуча като някоя тъпа кифла, но наистина съм много объркана в момента и бих се радвала да кажете какво мислите. :) Ако има нещо, което допълнително, ви интересува, питайте!

P.S.: Много моля valdesbg тоя път да не се заяжда излишно :)

anonymous708973
11-13-2012, 19:09
Излез с второто момче и му кажи, че си имаш приятел. Не му говори за проблемите във връзката си.

Колко често се чувате с приятеля си? Всъщност, това няма значение, защото аз и ти може да имаме много различни разбирания за "често", но говори с него. Кажи му: "Мисля, че се чуваме рядко, на теб достатъчно ли ти е?"

Azoria
11-13-2012, 22:43
Аз си мисля, че си чула за "проблема" му , подразбрала си, че заради липса на внимание бившата го е зарязала и сега си се втренчила във връзката ви - дали и с теб няма да се получи така. Не ти отговаря на един-два смс-а и филмирането започва.
Абсолютно излишно според мен. Не е такъв какъвто беше в началото? Вие от един месец се занимавате, ти може би още не го познаваш. "Лигавият период" на всяка връзка минава рано или късно. Когато се чувате по 4874 пъти на ден и си пишете по толкова сладникави смс-чета. Това не означава, че "връзката отива" на към лошо.

valdesbg
11-14-2012, 06:40
А тоя втория от твоя град ли е?

И ми е интересно как имаш тръпка и още 10 резерви. Иначе не само звучиш като тъпа кифла, а така и изглеждаш с подобни теми. Моят съвет е да оставиш момчетата за известно време и да си подредиш нещата в главата. Какво искаш, защо го искаш, какво не искаш, защо не го искаш и пр. Щото в момента губиш времето на всички около теб, включително и своето. И накрая виновната ще си ти.

"Той има симпатии към теб, ти имаш насекоми в стомаха по него, но не е задължително да тръгвате а само да се видите на кафе"

Атеншън кон at its finest :)

EverywhereWithYou
11-14-2012, 07:32
А тоя втория от твоя град ли е?

И ми е интересно как имаш тръпка и още 10 резерви.

Да ти кажа ли честно защо се получава така?? Не е защото си нямам друга работа, повярвай ми, а защото ме е страх. Преди много съм страдала заради едно момче, което ми разби сърцето по много гаден начин. Тогава бях се фокусирала само и единствено върху него, после много трудно се съвзех и отчитам това и като моя грешка, че ми отне толкова време и си бях прекъснала отношенията с някои хора. От страх, това е. Не искам пак да се получи същото, не искам да минавам през това отново. Не ми казвай, че всеки е различен, защото колкото и да е различен, аз не мога да имам гаранция, че в един момент няма да получа същото отношение. И тогава какво правя? Това ми е мотива за "кифленските" изпълнения.
Иначе благодаря ви за мненията, надявам се да получа още и нямам нищо против критиката (ако е основателна) :)

P.S.: @valdesbg, специално на теб съм ти казала, че много рязко и прибързано съдиш и лепиш етикети на хората :)

valdesbg
11-14-2012, 07:50
Казвала си ми, да.

Нека погледнем нещата от малко по друг ъгъл. Какво примерно е виновно момчето че някой си пикльо се е ебавал с теб в миналото? Защо той трябва да е на тръни и да получава пренебрежение, предвид че с нищо не го е заслужил? Защо трябва да си толкова егоцентрична и себична само и само за да имаш някаква гаранция. И ако толкова си се вкопчила в гаранцията... как изобщо се движиш по улиците и града - може във всеки еидн момент пиян шофьор да се качи на тротоара и да премаже 10 човека. Случвало се е. Строежи има колкото искаш, някой ще изпусне тухла, бормашина, торба цинемт и ще те удари и ще те остави там примерно.... Как живо лошееш с тази несигурност?

Отделно - това че си вманиачена по някого е коренно различно от това да харесваш само един. Остави че момчето е заминало в девета глуха, впечатлението, което оставяш е отвратително. Остави че залъгваш една камара хора по тоя начин, залъгваш и самозаблуждаваш себе си. Което е по лошото.

Какво правиш когато си купиш ябълки от пазара и намериш една гнила? Изхвърляш всичките ябълки в кофата ли? Или просто отрязваш гнилото парченце и изяждаш всички? Не е готино да влагаш усилия и внимание към някоя девойка и тя да ти играе кифленски, щото някога преди някой се е подиграл с нея и тя няма достатъчно сили да преглътне това и да продължи напред без да изгражда предубеждения. Не е готино да наказваш невинни хора за грешките на някой, когото сама си избрала. Това че си била неопитна/влюбена/заслепена не е оправдание. Ако ме бутне кола, докато си слушам музика със слушалките и изляза на улицата, не чуя че ми бибиткат и някой ме блъсне - кой е виновен?

Не се заяждам.

Amore-Mio*
11-14-2012, 07:50
Драми, драми излишни, момиче!

Не искала да говори с него, защо?
Вие сте във връзка - независимо от 1 месец или 1 година, се изискват разговори. Още повече, че не се виждате често, само се чудя защо се тормозите излишно с това разстояние.

Поговори с него и сама реши какво да правиш.
В случая аз по-скоро съм склонна да опитам да оправя нещата, ако държа на тоя човек. Но в твоя случай щом има втори, значи първия отдавна не значи нищо за теб.

anonymous708973
11-14-2012, 13:10
Какво примерно е виновно момчето че някой си пикльо се е ебавал с теб в миналото? Защо той трябва да е на тръни и да получава пренебрежение, предвид че с нищо не го е заслужил? Защо трябва да си толкова егоцентрична и себична само и само за да имаш някаква гаранция.

Доколкото разбирам, момичето е в положението на пренебрегвания партньор.
И какви са тия генерални заключения за личността й?

marilyn
11-14-2012, 16:25
Влади има право. Не може щото някой се е отнесъл кофти с тебе или нз си кво си... всички мъже да са ти виновни. МИ то има и хора. Намират се, все още.
Приятелят ти е далече, а сте заедно едва от месец. Ако е отишъл да учи висше...мога да ти кажа, че със сигурност си намира по-интересни занимания от това да стои на скайпа или на телефона постоянно.
Ако смяташ, че връзка от разстояние не ти трябва-прекъсни я.

valdesbg
11-14-2012, 23:31
Пантера - чети между редовете. Това е полезно умение и винаги разкрива истинските карти, които някой държи. Пренебрегнатия в случая е момъка, колкото и странно да ти се вижда. Не е по класическия начин, и затова не се забелязва на пръв поглед. Генералните заключения са всъщност много явни. Събери две и две и ще получиш четири. Авторката има достатъчно мнения, по които можем да съдим за нея. Девойката просто го играе жертва, докато размотава още няколко, щото това е винаги печеливша стратегия, ако има кой да ти се връзва. А зад тая фасада се крие едно отмъстително и наранено човече, готово със зъби и нокти да почерни колкото е нужно животи, само и само да не стане жертва на собствената си наивност, склонност към вманиачаване и преувеличаване и нестабилна емоционалност отново.

Обличай го в каквито искаш дрехи за по удобно възприемане.