PDA

View Full Version : ПОМОЩ! ДЕПРЕСИЯ !



smile4eto
11-13-2012, 19:31
Здравейте !
Най-добрата ми приятелка е изпаднала в доста притеснителна депресия .. Обмисля самоубийство, аз не мога да съм постоянно покрай нея , а родителите ѝ не ги интересува състоянието на дъщеря им .. Не може да яде , да спи , понякога плаче без причина . Дотук симптомите говорят за клнична депресия ! Незнам какво да правя , къде да я заведа ? П.П. В Плевен съм

rusoto_baby_f
11-13-2012, 19:34
какво е причинило депресията?

besso
11-14-2012, 07:25
Говори със своите родители и намерете най-добрия психолог, специалист по депресиите в Плевен. На колко години е момичето?

amorsito
11-14-2012, 07:41
Потърси помощ или съвет от Държавна агенция за закрила на детето http://sacp.government.bg/. От техния сайт извадих този горещ телефон 116 111.

Doctor_Satan
11-14-2012, 08:49
Кажи и да го направи. Животът и без това не струва. Пък и ще умре така или иначе. Само и кажи, ако ще се самоубива да го направи пред камера и да го излъчи на живо в някой сайт.
http://www.blackdevl.net/doitus4.jpg

bilqnavod
11-14-2012, 08:59
Кажи и да го направи. Животът и без това не струва. Пък и ще умре така или иначе. Само и кажи, ако ще се самоубива да го направи пред камера и да го излъчи на живо в някой сайт.
http://www.blackdevl.net/doitus4.jpg

Да голяма атракция ще бъде...

besso
11-14-2012, 09:27
Да се шегуваш за нещо дребно ок, но да се подиграваш с нечие нещастие е крайно неуместно. Говори много лошо за теб. Ако съм админ ще те начерпя с баница веднага, дебилче.

titinkaa
11-14-2012, 09:34
Кажи и да го направи. Животът и без това не струва. Пък и ще умре така или иначе. Само и кажи, ако ще се самоубива да го направи пред камера и да го излъчи на живо в някой сайт.
http://www.blackdevl.net/doitus4.jpg

Много умно.
Как може да се шегувате и да давате такива съвети?

Doctor_Satan
11-14-2012, 09:41
Да се шегуваш за нещо дребно ок, но да се подиграваш с нечие нещастие е крайно неуместно. Говори много лошо за теб. Ако съм админ ще те начерпя с баница веднага, дебилче.
Изнервен ли си пич?
http://prikachi.com/images/766/5491766B.gif

besso
11-14-2012, 09:52
аз съм се ядосал за 2 минути, но ти ще си останеш дебил доживот... ;)

npp
11-14-2012, 09:58
ако можеш да я накараш да излиза с теб навън и да я водиш през интересни за нея места, така и да се движи повече

Doctor_Satan
11-14-2012, 10:09
Също така, изобщо не се шегувам и изобщо не съм дебил. Това че целта на постта ми беше друга, не значи че не съм прав. Човешкият живот няма абсолютно никакъв смисъл, а погледнато исторически, именно това е причината да бъдат измисляни всякакви абстрактни концепции за смисъла на живота, за неговата цел и предназначение. Именно нуждата от смисъл е катализатор на всичките търсения. Всички човешки търсения и заблуди, описващи и даващи обяснение на човека, вселената и всичко останало, са породени от липса, която по-късно преминава в компенсаторен синдром. И така се създава консенсусната истина, за смисъл на човешкият живот се приема някаква необходима лъжа, която да дава лесно обяснение. А такова обяснение няма. Освен смисъла че ние сме просто интелигентни животни, населяващи тази земя и единствената ни цел е да ядем, пием и да оставим поколението си. Но отвъд натуралистичното виждане, смисълът на човека, не просто като животно, е напълно липсващ. Всеки си го запълва със собствени заблуди, защото никой не иска да приеме обективната действителност. Един може да живее за някаква идея, друг за любим човек, трети за семейството, четвърти за да отиде в Рая и т.н. и т.н. Образи и "смисъли" колкото искаш, всеки си избира, какъвто му приляга. Но обективно погледнато, това са само "смисли" валидни и приложими за човешкото общество, статукво и "реалност". Извън тази концепция, човешкият живот няма никакъв смисъл. Нито за Бог, за вселената, дори и за природата, да не кажа даже и за хората. Човешкият живот не струва пукната пара, но ни е удобно да го приемаме за струващ, защото иначе излиза че живеем за нищо.Излиза че и нашият живот не струва, а кой би се изказвал в подкрепа на тази идея? Така че всичките тези "смисли" са просто глупости, които ние хората сме си измислили, за да запълним потребностите на психиката си.

Знаеш ли че на тези планета са живели 100 МИЛЯРДА души? Колко от тях са били запомнени повече от 10 години? Да кажем че ще те помнят и 1000 години, какво са 1000 години за Вселената? Нищо! Така че човешкият живот има смисъл, само на нивото на крехкото човешко общество. Също както живота на мравката има смисъл само в мравуняка. Затова и хората формират общества, за да дадат взаимно обяснение и смисъл на иначе безсмисления си живот.
Обощение: Живееш кратко, умираш като мърша, след няколко години те забравят, живота ти е не по-ценен и смислен от този на една мравка. Аз не виждам смисъл да живееш, поне няма обективен такъв смисъл. Има смисъл само ако се самозаблуждаваш че правиш нещо добро и значимо(което естествено погледнато обективно е напълно безсмислено ). И да се самоубиеш, все тая. И цялото човечество да измре, това изобщо няма да се отрази на природата, вселената и това което е отвъд. "Природата" и "обективното" са напълно безразлични към всеки човешки акт на страдание, болка, смърт и т.н. Или иначе казано - На никой не му пука!

Та след всичко изписано, дебил ли съм, или просто съм вникнал по-дълбоко в нещата, за да не ме срам да иронизирам или да се подигравам със смъртта?

stynioo
11-14-2012, 10:40
вече ставаш банален .. + че и твоето съществуване е безсмислено

Doctor_Satan
11-14-2012, 11:13
Да съм казал че е смислено? Пък и аз нямам нужда да е смислено. Самата идея на съществуването не е в смисъла.

stynioo
11-14-2012, 11:14
откъде знаеш , че ние имаме нужда от него?

Doctor_Satan
11-14-2012, 11:41
Еми като нямате нужда от смисъл, тогава не би следвало да имате нищо против това, което казвам(да се самоубие).

Но е важно да се разбере, че нуждата от смисъл на живота , и реален обективен смисъл са две напълно различни неща. Нужната истина не е истина. Истина е само за този на който е нужна, иначе си е най-обикновена лъжа.

besso
11-14-2012, 11:58
O, на 19 години си.. Трябва да си наистина мъдър с всичките полуфабрикатни философии, които си прочел...
http://play.esea.net/global/media_preview.php?url=http%3A%2F%2Fassets.diylol.c om%2Fhfs%2F35a%2F335%2F272%2Fresized%2Fcreepy-willy-wonka-meme-generator-oh-really-now-tell-me-more-38d49d.jpg

defender
11-14-2012, 13:26
Здравейте !
Най-добрата ми приятелка е изпаднала в доста притеснителна депресия .. Обмисля самоубийство, аз не мога да съм постоянно покрай нея , а родителите ѝ не ги интересува състоянието на дъщеря им .. Не може да яде , да спи , понякога плаче без причина . Дотук симптомите говорят за клнична депресия ! Незнам какво да правя , къде да я заведа ? П.П. В Плевен съм

Кажи и че ако е християнка, да не го прави.................

besso
11-14-2012, 13:26
Виж сега. Твърдението, че идва зима е правилно, нали?! Ако кажем, че идва пролет също ще е вярно, нали така? И двете твърдения са верни, просто са различни гледни точки .Ако някой каже, че единствената истина е, че идва зима а всички други грешат ще е глупак. Ти правиш същото като пропагандираш философия, която си прочел от някъде за единствената истина, която съществува.
ОК, бъди който искаш и вярвай в каквото ти изнася. Но да тролваш в тема, която засяга някой, който наистина страда е крайно неуместно. Ако не можеш да помогнеш по-добре си замълчи. Нямам намерение да те убеждавам да се променяш, просто не вкарвай във филмите си хора, които имат нужда от помощ.

Doctor_Satan
11-14-2012, 14:16
Виж сега. Твърдението, че идва зима е правилно, нали?! Ако кажем, че идва пролет също ще е вярно, нали така? И двете твърдения са верни, просто са различни гледни точки .Ако някой каже, че единствената истина е, че идва зима а всички други грешат ще е глупак. Ти правиш същото като пропагандираш философия, която си прочел от някъде за единствената истина, която съществува.
ОК, бъди който искаш и вярвай в каквото ти изнася. Но да тролваш в тема, която засяга някой, който наистина страда е крайно неуместно. Ако не можеш да помогнеш по-добре си замълчи. Нямам намерение да те убеждавам да се променяш, просто не вкарвай във филмите си хора, които имат нужда от помощ.

Оооо огъна ли се....? Жалко, очаквах повече. Ама за какви твърдения ми говориш, като само аз бях този който изказа твърдение. И моето твърдение беше че живота не струва, не си заслужава и няма смисъл, следователно момичето може да се самоубие. Не отричам че има други истини и гледни точки, аз казвам моето виждане, то е подкрепено с аргументи. А ти изобщо нямаш аргументи, ти не си изразил дори виждане, защото ми каза в прав текст че съм дебил и въпроса приключи. И изобщо не се филмирай, че моята истина е единствената, още по-малко пък, че ви я налагам. Моята истина е, че няма истина. Смисли и истини колкото искаш, за всекиго по нещо.Но истините и гледните точки не са толкова важни, важни са мотивите които водят до възприемането на тези гледни точки. И мотивът за неприемането на безсмислието на живота вече го казах. Хората отказват да приемат реалността, защото тя не им изнася. Затова предпочитат да се залъгват с глупости. А в моето твърдение, скрит мотив няма, има само желание и стремеж към обективност, без значение дали изнася на някого. Когато човек търси някаква по-обективна истина, той неминуемо трябва да се отърве от предразсъдъците си за добро и зло. Истината изобщо не се интересува от това дали някой ще се обиди, дали е "неуместно" и т.н. коректни глупости. Истината може да бъде субективна и обективна, но има доказателства и аргументация в дискусия. Аз съм дал своите, подкрепил съм твърдението си, което наистина не е мое, но тук го използвам с различна цел....това няма значение. Ако искаш да направиш контра-твърдение, дай аргументи и доказателства. В противен случай моето твърдение е по-вярно, защото е по-обосновано.

besso
11-14-2012, 14:19
Честно казано не ми се занимава да споря с теб.

Doctor_Satan
11-14-2012, 14:27
Не ти се занимава или не можеш?

defender
11-14-2012, 15:03
О И моето твърдение беше че живота не струва, не си заслужава и няма смисъл, следователно момичето може да се самоубие.
При подобно мнение, тебе какво те кара да живееш.

също нека разгледаме възможността, че всъщност твоята истина е илюзия.
кво правим.

gugenceto2
11-14-2012, 15:06
Ми щом според теб животът не струва що ти не се самоубиеш Doctor_Satan?

DennisCobain
11-14-2012, 15:11
Ехоооо момисето иска съвет а вие спорите. :(
Накарай я да поговори с училищния психолог или С ТЕБ. Нали си и приятелка? Говори с нея, накарай я да ти сподели болката си. Олеква наистина.

Doctor_Satan
11-14-2012, 15:19
Животът ми не трябва да има смисъл за да го живея. Не съм в рамките на тези разбирания за света .... че всичко трябва да има смисъл и някаква цел. Света, Вселената, Природата - всичко това съществува без точно определена цел. То си взаимодейства, променя се, адаптира се, но в крайна сметка просто съществува. Няма скрит мотив зад всичко това. И аз съм отражение на това. Пък и на определно ниво на духовно израстване, такива определения като "нещо да ме кара да живея" просто губят смисъла си. Също както и понятия като добро и зло - те просто губят значението си. Това са абстрактни понятия измислени и валидни само за хората.

TROLLDADLOLCAKE
11-14-2012, 15:21
Ми щом според теб животът не струва що ти не се самоубиеш Doctor_Satan?

Остави , не се занимавай с тоя дебил , по ника му разбирам че е някакъв вид култист , вярващ че живота му няма смисъл и че "дявола" е всичко , Сатанистче живей си измисления и скапан живот и не тролвай момичето , на теб като не ти дреме за живота , ние тук се опитваме да помогнем за да спасим един ?! Капиш ?!

defender
11-14-2012, 15:25
Животът ми не трябва да има смисъл за да го живея.
за тебе смисълът е да няма смисъл.
брех, кво туй чудо.

Doctor_Satan
11-14-2012, 15:26
Остави , не се занимавай с тоя дебил , по ника му разбирам че е някакъв вид култист , вярващ че живота му няма смисъл и че "дявола" е всичко , Сатанистче живей си измисления и скапан живот и не тролвай момичето , на теб като не ти дреме за живота , ние тук се опитваме да помогнем за да спасим един ?! Капиш ?!
http://prikachi.com/images/809/5492809T.gif
Хаха, много обичам миризмата на прясно тролнати първосигнални индивиди.

Doctor_Satan
11-14-2012, 15:38
за тебе смисълът е да няма смисъл.
брех, кво туй чудо.

Абе ти малоумен ли си? Едно нещо няма нужда от смисъл за да съществува. То просто съществува. Съществуването не е задължително свързано с някаква цел или смисъл. Ето и ти си глупав, в това няма смисъл, но ти въпреки това си глупав.
Едно нещо може да има път, траектория, промяна, но в никакъв случай цел. Съществуващото е само сега, само в една точка от пространството, а с това всякакви цели и предназначения отпадат. Смисълът е определен от това какво едно нещо е било и какво трябва да бъде, а живота(съществуването) става само в сегашният момент. Човекът живее в сегашният момент, затова не му е нужна цел, смисъл, предназначение и т.н. Вашата цел и смисъл са следствие от това че живеете живота си с идеята за някакво бъдещо(или минало събитие). Целта на живота ви е определена от постигането на някаква цел, на някакъв момент, който не е в настоящето. С отпадането на тези две абстрактни представи за време, целта и смисъла от живота вече не са необходими.

JDeel
11-14-2012, 15:39
Doctor_Satan, всичко което казваш е така (което разбира е вярно за всички и всичко най-общо), но пък и темата наистина не е създадена в твоя чест :)

Неотдавна гледах по тв за такива дето се самоубиват понеже някакви тъпи секти са им вкарали паразити в мозъка. Това са натрапчиви мисли и убеждения дето постоянно циркулират в мозъка. Не съм специалист в тия неща, ама можеш например да си говориш с нея по тази тема, като идеята е тя да си каже мъките без ти да си й съдник. Най-добре е сама да стигне до правилните заключения, но вероятно й трябва някой или нещо да подбудят това да се случи :)

Doctor_Satan
11-14-2012, 15:56
Явно никой тук не вижда по-далеч от носа си. Оставете си егото настрана, оставете си измислените "правилни заключения", оставете това какво е добре за вас и за другите, оставете настрана всичките си егоистични разбирания за живота. Истината, света, вселената, живота - ТЕ НЕ СА ПОДЧИНЕНИ НА ТОВА КАКВО ВИ ИЗНАСЯ И КАКВО ВИ Е ПОТРЕБНО! Истината не е подчинена на това дали едно младо момиче трябва да живее или не. Животът ви е безсмислен, не струва нищо, и на нищо от обективният свят не му пука за вас. Само на хората им "пука", но им пука само за това което им е потребно. Идеята че живота ви е смислен идва от самите вас, тя си е само ваша. Не идва от Господ, от природата или от нещо друго. Тя идва от вас, смисъла си го придавате вие. Но вие си го придавате защото така ви харесва. Излезте извън рамките на това възприемане на света, и ще видите че живота ви е абсолютно безсмислен и незначителен. Така че, ако някой иска да се самоубие, това ще е против природата му, ще е против договорките в обществото и измислените социални реалностти, но извън тези неща - няма нищо което да е против самоубийството. Изобщо няма нищо против нищо. Няма нищо против и за нещо, няма добро и зло, няма нещо което трябва и не трябва да бъде. Всичко е позволено и хипотетично възможно(като идея). Това е значението на свободата на истината и на ума достигащ до нея..... тя не е подчинена на човешките простотии и пристрастия.

stynioo
11-14-2012, 16:13
смятай да си избиваш свободното време с тролене и писане на куп неща дето повечето не разбираме и ти се кефиш .. колко си спрял

besso
11-14-2012, 16:13
Ае тъп такъв, не разбираш ли, че ти си тоя с голямото его?! Трай си там и си вярвай в безсмислието сам, кво си тръгнал да се правиш на велик просветен. Темите в които някои пита нещо за "приятеля си", често са теми, които интересуват самия питащ. Щом момичето или приятелката й е депресирано значи е объркано. И последното нещо от което има нужда е някой да я обърква допълнително. Намери си друга трибуна да си придаваш важност.

Администраторите няма да е зле да вземат отношение вече.

Doctor_Satan
11-14-2012, 16:42
смятай да си избиваш свободното време с тролене и писане на куп неща дето повечето не разбираме и ти се кефиш .. колко си спрял

Не само се кефя, аз си провеждам експерименти. В първият си дълъг пост, нарочно наблъсках много термини и абстрактни понятия(аз ги наричам маркери), на които различните хора реагират по различен начин. И естествено единия веднага ги оприличи на полуфабрикатни философии, друг пък ме нарече окултист, трети пък се съгласи.... всеки ме тълкува според себе си и според своите способности,преживявяния, убеждения, вярвания и т.н. Именно това доказва че човека възприема нещата според себе си и според това как му изнася, а не се ръководи от сляпото безпристрастие на логиката. И конкретно в случая, всеки изкривява истината през мислите за живота на момичето. Но това не е истина.

Doctor_Satan
11-14-2012, 17:09
И последното нещо от което има нужда е някой да я обърква допълнително.

Изобщо не ме интересува кой от какво има нужда.... нито пък истината се влияе от това.

ch0c0late44
11-14-2012, 17:11
Здравейте !
Най-добрата ми приятелка е изпаднала в доста притеснителна депресия .. Обмисля самоубийство, аз не мога да съм постоянно покрай нея , а родителите ѝ не ги интересува състоянието на дъщеря им .. Не може да яде , да спи , понякога плаче без причина . Дотук симптомите говорят за клнична депресия ! Незнам какво да правя , къде да я заведа ? П.П. В Плевен съм
Психолог.

defender
11-14-2012, 18:53
Животът ми не трябва да има смисъл за да го живея.
исках да кажа че не може да живееш защото няма смисъл да живееш.
Щом си жив, значи все нещо те кара да живееш, и те възпира от смъртта.

FuckedUp
11-14-2012, 21:48
исках да кажа че не може да живееш защото няма смисъл да живееш.
Щом си жив, значи все нещо те кара да живееш, и те възпира от смъртта.

Ти като си мислиш, че ще отидеш в Рая т.е на по-добре място, що не се самоубиеш бе, педал?

tori
11-15-2012, 06:54
Истината не е подчинена на това дали едно младо момиче трябва да живее или не.
Определено трябва да живее. Всеки има място под слънцето и самоубийството е знак за слаб характер. Отказваш се, предаваш се, а не трябва. Пак казвам - всеки има място под слънцето. Това, че някой друг не го е еня дали ти си жив, не означава, че трябва да се отказваш от живота.
Инак - психолог. Надявам се отговора ми е достатъчно изчерпателен.

Makenzi97
11-15-2012, 07:34
Пък и на определно ниво на духовно израстване, такива определения като "нещо да ме кара да живея" просто губят смисъла си.
Напротив, има нещо, което те кара да живееш и това са положителните емоции. В момента, в който отрицателните емоции надделеят, човек губи желанието си за живот, често дори се самоубива.
С голяма част от останалото, написано от теб съм съгласен.

Doctor_Satan
11-15-2012, 09:53
Определено трябва да живее Според кой? Я се замсли, кой има полза от това да проповядва идеята че трябва хората да живеят? Кой? Ами много просто - САМИТЕ ХОРА! Знаеш ли защо? Защото са живи! Живите хора имат много голяма полза от това да вярват, че живота е някак си свещен, че всеки има място под сълнцето...бл бла бла. Така че цялата идея, че "Хората ТРЯБВА да живеят" е базирана само на личния интерес на живите хора. Мотивът за появяването на такива идеи идва само от желанието на хората да живеят, което е породено от инстинкта за самосъхранение. Погледни извън човешкото виждане, извън това какво е полезно и вредно за човека, и ще видиш че тези идеи са напълно условни. Те са човешки измислици, нищо повече. Валидни са само за човека. И според свинете, свинският живот е свещен, неприкосновен, и всяка свиня има място в кочината, но на теб изобщо не ти пука, защото не мислиш от гледната точка на една свиня. Мислиш само от своята гледна точка - егоистичната. И така прилагаш собствената си "нужна истина" като общовалидна, обективна истина. А тя не е. Тя е истина само за хората - измислена е от тях, за да служи на самите тях. Този принцип е валиден и за всичките останали човешки измислици и договорки, които се приемат като истина.

Всеки има място под слънцето и самоубийството е знак за слаб характер.
Да, всеки има място под слънцето, Господ ни обича всички, Живота трябва да е хубав... Толкова ли не виждаш огромния личен интерес и полза от такива идеи? Казвам ти, това че ти се иска всеки да има място под слънцето, не значи че е така. Това какво искаш няма общо с това какво е. Така че всички призиви " Това трябва да е така, онова трябва да е така" произхождат от напълно изкривената точка на ЖЕЛАНИЯТА. Желанията пък са израз на ЧОВЕШКАТА природа, не на ОБЕКТИВНОТО! Човекът има нужди, физични и психични, които трябва да удовлетворява. Но да привеждате човешките нужди и потребностти до някаква общовалидна вселенска истина е просто смешно. Затова ви казвам, удобните и потребните истини, нямат нищо общо с обективната истина.

Това, че някой друг не го е еня дали ти си жив, не означава, че трябва да се отказваш от живота.
Тук сама си противоречиш. Казваш че за всеки има място под слънцето, а после изключваш "слънцето" като причина за стремеж за живот. Значи хем имаме някакво "място"(демек на нещо му пука за нас, трябваме му), хем това не е причина за съществуването ни.

самоубийството е знак за слаб характер
Хммм, ти имаш ли смелостта да се самоубиеш, след като имаш толкова силен характер?

tori
11-15-2012, 10:24
Чакай сега. Това, че примерно Драганчо има място под слънцето, на значи, че на мен ми пука. Но пък това, че не ми пука, не значи, че той трябва да си го слага и да мре, понеже видиш ли, някаква от някъде си не е доволна. Това искам да кажа. Иначе да си теглиш куршума/да се накълцаш като свиня/да се метнеш от някой мост/или нещо друго не е решението на проблема и е глупаво да мислиш по този начин. Смелостта да се самоубие, я има у почти всеки, като не изключваме и мен самата. И я има, защото си мислим, че няма решение на някой проблем (макар винаги има такова, просто за момента да не сме го намерили) и това да гътнем камбанката ще е много по-полезно за другите.
Самоубийството е егоизъм, аз така мисля. Представи си, че имаш много проблеми и умирайки, ти ги оставяш на плещите на близките си, заедно със погребението ти и скръбта по теб. Няма ли да е подло от твоя страна? А освен това на тях няма ли да им е още по-неприятно от мисълта, че повече няма да те видят? Да си говорят с теб? Да си около тях?
Да, бих умряла, за да спася някого от семейството и приятелския си кръг, но да се предам собственоръчно - не.

Doctor_Satan
11-15-2012, 10:27
Напротив, има нещо, което те кара да живееш и това са положителните емоции. В момента, в който отрицателните емоции надделеят, човек губи желанието си за живот, често дори се самоубива.

Това е валидно само за хора, които идентифицират смисъла на живота си чрез усещанията, емоциите, нуждата от тях и насладата от удовлетворението им. Нормалният социален член се "преживява" чрез образи, а емоциите са симптом от успешното влизане в образа, от успешно задоволената психична нужда човека да изпитва. Това е така защото Аз образа изисква постоянно усещания и емоции, които да потвърждават и засилват човешките само-образи, "само-магии" и "сънувания". Аз-ът се идентифицира чрез тези чувства, той се определя от тях. Когато човек изпитва негативни емоции, това нарушава цялостта на изкуствено създадения Аз-образ, и Аз-образа, имитацията, фикс-идеята за АЗ, започва да пропада .... което води до ниско самочувствие и самоубийства. Така че положителните емоции се търсят само от хора, които искат да задоволят нуждата на своя измислен АЗ-образ, който е създаден от обществото и от тях самите. При рухването на идеята вечно да се храни Аз-образа, нуждата от положителни емоции губи своя смисъл..... емоциите изобщо губят своето значение и ефект върху човека. Така че, търсенето на положителни емоции, и излишното им интелектуализиране, като "смисъл на живота", си е всъщност един най-просто егоизъм, самовлюбеност. Емоциите пък от своя страна са просто психичния еквивалент на физическите УСЕЩАНИЯ. Примерно когато се храниш и храната ти харесва, това прераства в търсене на храна, заради подсъзнателното търсене на удоволствието от хубавото наяждане. Така че да ми кажеш че смисъла на живота са положителните емоции, е все едно да кажеш че смисъла на живота е яденето на хубавата храна.Защото емоциите са "храната" за психиката. Аз не изпитвам "глад" от емоции защото нямам нужда да храня измисления си АЗ образ и психичните си потребностти. Самата потребност от емоции е наложена от обществото, защото самия АЗ-образ е възникнал като част от обществото.И АЗ образа се определя според нуждите на обществото. Така че хората да могат да се "изживяват" в своите обществени роли и функции..... но тези неща вече са тема на друг разговор.

Doctor_Satan
11-15-2012, 10:38
....
Оффф аз и говоря да излезе от рамките на собствения си егоизъм, а тя дори още не е излязла от илюзията на близките, семейството, обществото и какво е полезно за тях. Още ли не си разбрала, че грижата за другите изпълнява някакъв твой интерес? Защо ли изобщо си правя труда.....

Една малка истина от мен.... на никой не му пука за теб, и на теб не ти пука за никой...не и на по-дълбоко(подсъзнателно) ниво.Всичко е един прост фалш в съзнанието, едно крайно пресилване на изконния човешки егоизъм.

defender
11-15-2012, 10:51
^
ако излезеш от рамките на егоизма значи влизаш в рамките на любовта, ако излезеш от рамките на любовта отиваш в рамките на егоизма, няма такова състояние, в което да си едновременно излязъл и от двете рамки т.е. любовта и егоизма. Ако нямаш любов си егоист и обратното.

празно няма.

Doctor_Satan
11-15-2012, 10:56
Любовта е егоизъм. Омразата също. Единствено безпристрастието е извън рамките на егоизма.

defender
11-15-2012, 11:01
любовта не може да егоизъм щом в нея има саможертва т.е. отказваш от нещо свое за благото на другия.
безпристрастието към нуждите на другите е по-скоро проява на егоизъм

Doctor_Satan
11-15-2012, 11:20
любовта не може да егоизъм щом в нея има саможертва т.е. отказваш от нещо свое за благото на другия.
безпристрастието към нуждите на другите е по-скоро проява на егоизъм

Не, това е общоприетата идея за любовта. Всъщност никой индивид не обича другите заради самите тях. Всеки го прави с някакво условие, с някаква скрита полза. Дали за да се залъжеш че си добър, дали за да получиш някакво отношение, признание, или психическо удовлетворение .... няма значение. Любовта е просто добре прикрит егоизъм.

Безпристрастието се явява не само като липса на отношение към нуждите на другите, но и към своите собствени нужди. Защото нуждите на другите, са всъщност колективен образ на собствените нужди. Даването и грижата към другите, е всъщност прозилиза от желанието някой да ти дава и да го е грижа за теб. Все игрички на "малки" хора.

defender
11-15-2012, 11:25
Не, това е общоприетата идея за любовта. Всъщност никой индивид не обича другите заради самите тях.

момчето ми аз досега ти говорех за християнство, където от доста време се вижда, че хич те няма. Иначе няма съмнение, че доста добре си осъзнал мъдростта на този свят.

Doctor_Satan
11-15-2012, 11:36
И в християнството е същото, там любовта е цел индивида да живее праведно, според Бога, за да може да отиде в Рая, за да получи някакво опрощение, признание или там каквото друго обещава християнството. И всичкото това е прикрито под булото на праведните думи и волята на Бога....а си е най-обикновен егоизъм. Ако все пак има някой, който да не се ръководи от такива ниски страсти, то не разбирам каква друга може да е идеята на това да обичаш някого(или всички). В смисъл... напълно неегоистична любов? Такова нещо възможно ли е? Или просто заблудата преминава на по-високо ниво и по-висши(по-скрити) психични нужди?

defender
11-15-2012, 11:42
мдааа, не е лесна

по дързостта и глупостта с която говориш за християнството, (пък и сам си вярваш), мога да съдя за качеството и на останалите ти съждения.

Doctor_Satan
11-15-2012, 12:04
по дързостта и глупостта с която говориш за християнството, (пък и сам си вярваш), мога да съдя за качеството и на останалите ти съждения.
Аристотел, Сократ и Платон сигурно се обръщат в гробовете си.... Индуктивното мислене е глупост. Още повече, че ти дори не успя да обориш и изобличиш думите ми като грешни, за да правиш заключения и за другите ми разсъждения....


А и.... дързостта ми е просто стилът на писане, това създава усещането че си вярвам. Иначе бих се изказвал и по-смекчено, по-безпристрастно и нееднозначно, но не ми е такъв стила.

defender
11-15-2012, 12:07
Още повече, че ти дори не успя да обориш и изобличиш думите ми като грешни, за да правиш заключения и за другите ми разсъждения....
ок, само ще ти кажа, че
християните не мислят че ще отидат в рая или че са достойни за рая, но въпреки това се стараят да живеят според правилата.

Защо ли? ...................... разсъждавай, но моля не на глас

Doctor_Satan
11-15-2012, 12:14
Защо ли?
Ти ми кажи...


Правилата се следват само от играчите. Но играта си е просто игра. Ти твърдиш че следваш правилата за нещо друго, освен заради самата игра и наградите които обещава ли?

defender
11-15-2012, 12:22
Който обича, изпълнява волята на любимата си и я поставя пред своята воля.

Doctor_Satan
11-15-2012, 12:46
Който обича, изпълнява волята на любимата си и я поставя пред своята воля.

И причините за това са безусловна любов...? Без условия и скрити мотиви? Get real motherfucker! Явно нищо не разбираш от човешки взаимоотношения. Всичкото това е скрит егоизъм. Няма безусловна и безгранична любов. Човешкият "свят" е психично явление, един компромисен колективен образ, но който в основата си е изграден от субективните възприемания на света. Субектът е в центъра, в основата на всичко това..... и всичко което е възникнало от човека е плод именно на отделните желания и стремежи на субектът, на социалната единица. Така че любовта е също произлизаща от субекта, неговите желания и нужди. Това че по-късно е преминала като социален мит и се е превърнала в реалност и модел на подражание за някои, нищо не значи.

defender
11-15-2012, 12:51
И причините за това са безусловна любов...? Без условия и скрити мотиви?
да, това се постига, но не само с човешки усилия,.................... има още една сила, която помага на човека да прескочи себе си.

ПП: и тя не е сатанизъм.

Doctor_Satan
11-15-2012, 13:11
да, това се постига, но не само с човешки усилия,.................... има още една сила, която помага на човека да прескочи себе си.


http://media.tumblr.com/tumblr_mbupdn3nz11rwrt0y.gif
Да, добре, както и да е....

ПС: Сатанизма не значи нищо за мен. Не се определям чрез него.

defender
11-15-2012, 13:19
ок, кога ще ходим на бира и шам фъстък.

Doctor_Satan
11-15-2012, 13:37
А, то това е най-лесното...

vpowerrr
11-15-2012, 14:34
Doctor_Satan ти много разбираш от човешкият свят безсмислието зад всичко и илюзионните истини...не знам само дали осъзнаваш че тук никой не го интересува твоето мнение тъй като по твоята логика, както и по общоприетата такава, ти си никой. Както във форума, така и във живота. Ти си никой и нищо. За жалост обаче си решил, че знаеш всичко и си мислиш че си разбрал всичко...ами ако това, в което вярваш е лъжа? Хич не харесвам такива като теб, не ме дразнят, става ми тъпо че има и такива индивиди. И според логиката ти, човек нищо не струва. Има хора обаче които струват нещо, които могат да помогнат на това момиче което пише темата и което всички забравихме, има хора които решават съдбите на други хора. Ти обаче си нищожество дошло да тролва и си мислиш че някой го боли за теб...и аз съм на мнение че човешкият живот е безсмислен в общ план, погледнато отблизо обаче не е така. И именно затова ме боли шмайзера за теб и това че тролваш, единствено се дразня как създаваш спорове в сериозна тема...
ПРЕОСМИСЛИ ЖИВОТА, ДЕБИЛ. И стига се прави на оборотен и разбиращ... http://dl.glitter-graphics.net/pub/1457/1457331di41dv0xqj.jpg

Doctor_Satan
11-15-2012, 17:51
Doctor_Satan ти много разбираш от човешкият свят безсмислието зад всичко и илюзионните истини...не знам само дали осъзнаваш че тук никой не го интересува твоето мнение тъй като по твоята логика, както и по общоприетата такава, ти си никой. Както във форума, така и във живота. Ти си никой и нищо. За жалост обаче си решил, че знаеш всичко и си мислиш че си разбрал всичко...ами ако това, в което вярваш е лъжа? Хич не харесвам такива като теб, не ме дразнят, става ми тъпо че има и такива индивиди. И според логиката ти, човек нищо не струва. Има хора обаче които струват нещо, които могат да помогнат на това момиче което пише темата и което всички забравихме, има хора които решават съдбите на други хора. Ти обаче си нищожество дошло да тролва и си мислиш че някой го боли за теб...и аз съм на мнение че човешкият живот е безсмислен в общ план, погледнато отблизо обаче не е така. И именно затова ме боли шмайзера за теб и това че тролваш, единствено се дразня как създаваш спорове в сериозна тема...
ПРЕОСМИСЛИ ЖИВОТА, ДЕБИЛ. И стига се прави на оборотен и разбиращ...
http://prikachi.com/images/91/5497091f.gif
Трябва да си призная... накара ме да се засмея. Всъщност изнервените хора и удоволствието от това, не ми е самоцел в този форум.... то е по-скоро .... награда. И все пак, винаги ме радват пресните рани на накърнената ви душевност, на разпиляната ви гордост и пропадналата ви заблуда. Но най-интересни и поучителни, са жалките ви опити да защитите малките си реалности, малките си простотии, в които толкова яростно вярвате. И е напълно разбираемо - само чрез тези малки лъжи и коректни глупости, вие съществувате, вие сте "АЗ", вие сте "хора", само докато тези глупости са налице. Затова е цялата непрестанна нужда да си предоказвате малките каузи....отново...и отново...и отново. И всичките ви мрежи от лъжи, вие плетете, защото само в мрежата се изживявате... защото мрежата от лъжи... сте ВИЕ! А цялата лъжа, целият сън от заблуди, вярвания, убеждения, каузи,позиции, спорове и наддумвания - всичко това е подчинено на това "Кое е по удобно", "Кое е по-добре". А всъщност не виждате, че основата на всичките тези наддумвания е вашия собствен страх .... от това да не пропадне идеята на фалшивия ви "АЗ-образ" - онзи който има име, лична карта, идентичност, семейство, приятели, обществено положение, цели, очаквания, спомени, убеждения, вярвания, позиции.... вяра в доброто. Страх ви е да мислите извън общоприетото, защото това застрашава фалшивата ви идентичност. Защото в противен случай, целият ви живот и всичко което правите е лъжа. Страхът от приемането на действителността и разбиването на удобните истини е това което привлича всички ви тук.... да ми отговаряте и да си предоказвате малките истини. Всички тук се изписаха, не заради чистата и безпристрастна загриженост към едно тъжно момиче....Нееее.... вие пишете тук за да защитите собствената си лъжа. Забравете момичето, на никой не му пука.... колкото и дълбоко да вярва в противното. Всеки тук иска да предокаже своята истина, защото само чрез приповтарянето на лъжите си, те стават истина. Така че не ми ги пробутвай тия глупости за "помагане на едно момиче"... Никой тук не пише за това.Всеки просто иска да си напише профилактично глупостите, и така да се отвлече от мисълта и съмнението че те са просто фиктивни и измислени. Когато лъжата е застрашена, умът и отговаря чрез ответна реакция. За да защити съня(лъжата) на сънуващия. Умът развива такива психични защитни механизми. Точно затова, ти си се почувствал "задължен" да ми отговориш, защото иначе няма да си предоказал своята истина. Най-простата форма на такава защита е отричането и осмиването. И ти току-що изля първосигналната защитна реакция на своя сън.

Причината, заради която превърнах една обикновена тема във философски спор, е друга. Темата е повече от посредствена.... Едно обикновено момиче си мисли че е преживяла нещо тежко, започва да си вярва и да се превзема, измисля си глупости че живота и е тежък, че може да се самоубие....бла бла бла. Нищо което не сме виждали.Убеден съм че дори не е нещо сериозно. Просто поредната Drama Queen. Аз просто видях възможност да провокирам максимален брой хора по тази болна тема. Защото тук всеки иска да се предокаже, да затвърди фалшивата си позиция. И когато ви нападна тази толкова важна за вас позиция...
http://media.tumblr.com/tumblr_m9newbVM121rrpsd7.gif
Но причината за това да пиша тук не е за да се правя на велик, на всеразбиращ и да ви натяквам някаква истина.... Нееее.... Далеч съм от подобни пошли действия. Аз по-скоро експериментирам. Гледам как, кой и на какво реагира. Защото вашата психика действа с условни рефлекси...Когато кажа точно определена дума, вие реагирате по-точно определен начин.... Също както опитите на Павлов с кучето. И също както кучето се научава, така и човека се учи. В случая, възпитанието и обществото играят тази роля. Хубавото на психиката е, че за разлика от физиката, рефлексите могат да се осмислят и променят(премахнат). И именно това ми е интересно... на какво реагирате(резонирате)? Интересно ми е, защото търся да разбера и аз на какво реагирам. Каква илюзия се опитва моя ум да защити....

vpowerrr
11-15-2012, 18:47
Не ми се четеше целият ти пост, прочетох няколко реда в началото и няколко в края и в общи линии май дрънкаш глупости за това как защитаваме ''жалките си мнения''...защо тогава ти пишеш такива романи за да ми обясняваш какво правиш и какво искаш и с какво експериментираш? Живееш в някаква илюзия за живота,житейският ти път и изглежда си точно това което описваш във всичките си коментари(обобщено)...ти не си личност, ти си загубил себе си в мистериите, които обърканият ти ум е създал за да избяга от реалността защото реалността май не ти понася. И пак казвам- не ме интересуваш нито ти нито това в какво вярваш и какво ти носи удоволствие, изтъквам видният и без това факт, че живееш в измишльотина...ума ти си играе с теб..с други думи- ти си нещастник...за жалост, в първите ти постове, които прочетох ми заприлича на интелигентен човек обаче си поредния който се мисли за ''орел, над стадото овце''. намери си живот, лигльо...

Doctor_Satan
11-15-2012, 19:05
^ Хаха, моля ти се, господин анализатор... опитите ти да ме анализираш са смешни. Очевидно не си правиш сметката че Това, което аз съм написал и това което ти си прочел са съвсем различни неща. Така че как си ме прочел, какви са реакциите ти, и как ме описваш в главата си, са си само твои работи. Аз нямам отношение към тях. Жалкият ти опит да ме опишеш всъщност беше израз на самия теб.... ти играеш роля, вживяваш се в образ и си мислиш че и аз го правя. Мислиш си че всичките ми думи са надменни, че се чувствам "орел, над стадо овце".... хахаха. Приятелю, това че ти играеш игричките на своя образ, не значи че и аз го правя.
И не ти се е четяло моят пост, пък някакси претендираш че си ме разбрал? Wat? Та ти и да го прочетеш няма да го разбереш, пък ти дори не си го и прочел.... Това само доказва че четеш по диагоналната схема и се "хващаш" за нещата които ти се набиват на очи... маркерите, които са в противоречие с твоето вътрешно усещане. Жалки са опитите ти за анализ, а разсъжденията и безпристрастното мислене напълно липсват. Нямам отношение към това, то си е твоя работа. Но не ме поставяй в рамките на простодушието си.

stynioo
11-15-2012, 19:09
ща видя как ще реагираш с един нож в корема .. тъп доктор експерименти си правел, отрепка.

Doctor_Satan
11-15-2012, 19:18
ща видя как ще реагираш с един нож в корема .. тъп доктор експерименти си правел, отрепка.

Изглеждаш ми леко нервен... Какъв е проблема? :D

http://prikachi.com/images/388/5497388r.gif

stynioo
11-15-2012, 19:22
пф нервен .. никъф шанс просто ще се радвам да те гледам да се прививаш на земята и ще си прая експеримент

Doctor_Satan
11-15-2012, 19:28
Аз и сега се превивам на земята.... от смях.

vpowerrr
11-16-2012, 09:33
Когато казах, че наистина ми е все тая за теб и мнението ти наистина го мислех. Изглежда на теб не ти е все тая за моето щом го коментираш толкова задълбочено, или си нямаш работа и умираш от скука или си наистина увреден мозък...жалка работа. А поста не го четох защото не исках да губя ~15 секунди от живота си.
послепис: оспамихме на момичето темата, заради теб. стига си писал тук, разбирам че ти харесва да тролваш точно тук и тук ти се вижда като златна мина, но...

и докато пиша осъзнавам че имаше нещо в мен което ме държи далеч от глупостите ти...а, да- не ми пука за тях.

Doctor_Satan
11-16-2012, 16:15
Ето малко поезия.... за повдигане на настроението.

ДЯВОЛСКО
(от Атанас Далчев)


Стрелките на отсрещния часовник
описват върху своя циферблат
дванайсетте кръга на моя ад
и жънат мойте часове отровни.

И аз лежа на дървения под
с коси от леден лепкав пот измокрени,
и аз умирам в стаята под покрива
тъй близко до самия небосвод.

А долу преминават автомобили,
трамваи като ветрове фучат
и смехове и крясъци звучат,
и тътнат кръчмите и публичните домове.

И за да заглуша във себе си скръбта,
понякога аз сядам на прозореца
и яростно оттам замервам хората
със пръст от старите саксии без цветя.

О, аз разбирам: този весел свят
със мене и със мойта смърт не свършва;
аз съм една ненужна жалка мърша
и мога ли да бъда техен брат?

Не искам състрадание от хората!
Аз имам всичко: моя е смъртта.
И аз ще се изплезя на света,
обесен върху черния прозорец.

1927 г.

Doom_Stalker
11-16-2012, 18:54
Doctor_Satan изхвърча.

http://prikachi.com/images/953/5500953x.jpg

Doom_Stalker
11-16-2012, 19:05
http://i1075.photobucket.com/albums/w422/imhungry4444/Gifs/watch-out-we-got-a-badass-over-here.gif

Само не разбрах, каква беше причината за банн-а? Изразих мнение и то беше доказано с аргументи, и то с доста аргументи. За това, че някои хора не ме разбраха и го обърнаха на селска караница, не съм виновен.


ПП: Както и да е....

defender
11-16-2012, 19:16
Само не разбрах, каква беше причината за банн-а?

за кво ти е да разбираш, то нямам смисъл ................. хаххаха

безмисления доктор........феномен си.

Doom_Stalker
11-16-2012, 19:21
за кво ти е да разбираш, то нямам смисъл .................

Щях да се радвам ако бях баннат без причина...

defender
11-16-2012, 19:27
за кво ти е да се радваш, то и да се радваш няма смисъл, хмъ

Doom_Stalker
11-16-2012, 20:36
Дай да забраним и месото, понеже бебетата не могат да го ядат.


ПП: Това са безсмислени джафкания.... напускам темата. Вече не е интересно.

Incadeptus
11-22-2012, 15:27
Всички,които мислите че живота ви има смисъл сте пълни глупаци.Сам аз,Създателят имам смисъл,вие сте органични портали.