PDA

View Full Version : Moj Београде



ohluv
11-13-2012, 22:32
Защо няма Балкански съюз(по подобие на Европейският съюз ) ?Защо сме толкова специални на Балканите ?Могат ли Балканите да се обеденят според вас ? Европейски ли са Балканите ?

RedArmy
11-13-2012, 22:41
Не може да се обединим, за съжаление, заради манталитета и нравите ни, а най-вече заради общото ни минало. Ще стане като приказката за орела, рака и щуката - всеки си прави своето и няма единство. Иначе, ако можеше да загърбим враждите и предразсъдъците, съм сигурен че този съюз би бил много по-истински от Евр(оп)ейския, защото щеше да свързва много по-близки като душевност народи, със сходни езици и дори начин на забавление, ако щеш. Другото, което е, балканджиите отдавна са доказали, че са много по-корави от западните посерковци. Но пак казвам, истинското обединение е невъзможно, поне на този етап.

DarkTemplar
11-13-2012, 22:43
Балкански съюз е оксиморон. Прекалено много неща имаме да делим, а всъщност всичките газим в едни и същи фекалии.

stambelan
11-13-2012, 22:44
Сърбите по пет на нож!

ohluv
11-13-2012, 22:45
Да прав си.Приличаме се по забавление(музика и тн) и кухня,че даже и нрави.

ohluv
11-13-2012, 22:46
Сърбите по пет на нож!
Що ве ?

ohluv
11-13-2012, 22:50
Трябва ли да се срамуваме,че сме блаканци ?Защо ние и румъницте се "европеизирахме",а някои останха "назад "?

TheNormalGuy
11-14-2012, 16:19
Аз винаги съм си представял, как ако сме в съюз всички балкански държави, икономически бихме били много развити и силни. Но в крайна сметка РУК ЗА СЪРБИТЕ, ПРОМИХА МОЗЪЦИТЕ НА НАШИТЕ БРАТЯ БЪЛГАРИ В МАКЕДОНИЯ, КОЯТО Е ЧИСТО БЪЛГАРСКА. ДА ИЗМРЕ ЦЕЛИЯ СРЪБСКИ НАРОД. АМИН.

xPafx
11-14-2012, 16:28
да мрът макетата бе

PainMonopoly
11-14-2012, 17:04
По принцип цяла Европа е пълна с народи, които са доста различни помежду си и лингвистично и културно, което винаги я е е правела нестабилна и постоянно са се водели войни. Толкова много народи, толкова малко място.

И от цялата тази каша положението е най-тежко на Балканите. Там всеки иска повече отколкото има или може да има и дори и зад маската на добри дипломатически отношения, пак има взаимно недоверие между държавите и народите. Така е било от разпадането на Римската империя, така е и днес, така и ще бъде занапред. Западноевропейците като че ли привидно загърбиха различията си, но на Балканите няма да стане никога.

TheNormalGuy
11-15-2012, 11:50
Между другото както Румъния и Молдова могат да се обединят, така и България и Македония могат, всичко е въпрос на политика, за съжаления от българска страна не се води правилна политика по тези въпроси, и после Румъния претендира за няколко кв. км морска територия, ще кажете к'во ме ебе за някаква площ в морето, да ама в тая площ е възможно да има залежи на нефт, за това я искат тая територия.

Canis_Dirus
11-15-2012, 12:01
DO you even lift?

Кви обединения те гонят? Молдова и Румъния - няма да стане.
България и сърбещите се елити в Македония - никога.

psychopath
11-15-2012, 13:03
Върнете Югославия и присъединете България към нея!
Слава на Тито!

Тито - герой!
Смърт за Западна Евопа и САЩ, смърт за капитализма!

psychopath
11-15-2012, 13:04
Що ве ?

Граница с Хърватска! :Д