PDA

View Full Version : Плосък корем :)



qna_m
11-14-2012, 17:15
Здравейте , моят проблем е свързан с най-трудната за поддържане част на тялото - корема . И така , знаете ли някои упражнения за плосък корем , някакъв хранителен режими , правите ли редовно упражнения , сваляли ли сте "тлъстинките" около талията ? Аз искам да направя съвсем леки плочки , въобще малко да си стегна коремните мускули :D

qna_m
11-15-2012, 19:13
?

sweetycherry33
11-15-2012, 19:44
Ами спортувай - плуване или тичане.Не яж сладко.Прави коремни преси през ден.

PullMeCloser
11-15-2012, 19:45
Ако имаш мазнини, прави кардио, за да ги махнеш и някакви преси, аз правя това:
http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU , започнах с първата част преди...не знам и аз, месец-два май. Имам някакви наченки на плочици, но се виждат само в 'стегнат' вид.

qna_m
11-16-2012, 21:05
Ако имаш мазнини, прави кардио, за да ги махнеш и някакви преси, аз правя това:
http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU , започнах с първата част преди...не знам и аз, месец-два май. Имам някакви наченки на плочици, но се виждат само в 'стегнат' вид.
da i az pravq nqkakvi podobni , no ti vseki den li gi pravi6 :)

Mitizaro
11-16-2012, 21:33
Ако имаш мазнини, прави кардио, за да ги махнеш и някакви преси, аз правя това:
http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU , започнах с първата част преди...не знам и аз, месец-два май. Имам някакви наченки на плочици, но се виждат само в 'стегнат' вид.

God, please forgive her.. too much MTV!! PLEASE, GOD!!

:)

PullMeCloser
11-16-2012, 21:41
Имаш ли нещо да ми кажеш?

Mitizaro
11-17-2012, 07:23
Не, страх ме е.
О, не гледай толкова телевизия, да ;)!

Chacho
11-17-2012, 07:35
^Ти кво ше предложиш, пич?

awerw
11-17-2012, 08:17
тичайте беееееееее :D:D

SurfSky
11-17-2012, 09:27
Основното е да се ограничиш в сладкото и тестените изделия , бягане на гладно ( сега като е есен/зима не виждам как ще стане :D ) , и коремни преси :P

titit0
11-18-2012, 21:02
Ами аз имам плочки. ;д Ама тичай, прави упражнения и такива. ;д Защото моите станаха с много упражнения и ходих на фитнес пък и лятото там се чекнах на лостовете. :ДД

qna_m
11-19-2012, 20:26
Blagodarq za suvetite :)

fig.popinz
11-26-2012, 15:27
има едни подобни упражнения като коремни преси ;д пак се вдигаш и например докосваш лявата ръка с десният крак ... много са ефективни ! поне на мен ми помагат :D виж също в passion4profession нещо такова беше .. там също можеш да видиш упражнения или в bbteam

marrcandy
12-06-2012, 09:36
С тичане не става,няма смисъл,прави суперсерии за корем и ще извадиш плочки след 1 месец,естествено трябва да добавиш и диетка,без добра храна не става нищо.

bummby
12-15-2012, 21:08
препоръчай диета (:

firstdiesel
12-15-2012, 21:59
препоръчай диета (:
и диета да ти препоръчаме, ти няма да можеш да я изпълниш или даже няма да се опиташ :D
аре няколко съвета гратис
1. наблягай на белтъчината храна - месо, яйца, мляко, риба, морски животинки
2. отбягвай белия хляб, картофа, ориза ... пръчици-мръчици, чипсове-мипсове са ТАБУ
3. мачкай много зеленчуци
4. яж често по-малко, т.е. 8 хранения дневно ... трябва винаги да чувстваш лек глад
5. редовно изхождане!

без пари - толкова

riify
12-16-2012, 18:38
ами тичай :Д, въпреки че сега зимата е малко студено, но аз си тичам всеки ден дори и сега :)) то като има желание.... :))

Ellie1
12-16-2012, 19:57
Ще ти кажа едно упражнение може да ти се стори малко смешно и безсмислено, но на мен много ми помогна. Значии, заставаш права и започваш да се свиваш към коленете и когато главата ти се удари в коленете броиш до 60 и се изправяш постепенно (хвани се за нещо за да не залитнеш) в началото много боли, но наистина действа на мен ми го каза една жена във фитнеса и нейните думи бяха "когато сплескаш тлъстините те изчезват" (така е :Д).

DownloadVirus
12-16-2012, 20:49
Ще ти кажа едно упражнение може да ти се стори малко смешно и безсмислено, но на мен много ми помогна. Значии, заставаш права и започваш да се свиваш към коленете и когато главата ти се удари в коленете броиш до 60 и се изправяш постепенно (хвани се за нещо за да не залитнеш) в началото много боли, но наистина действа на мен ми го каза една жена във фитнеса и нейните думи бяха "когато сплескаш тлъстините те изчезват" (така е :Д).

Лол ,големи глупости .

firstdiesel
12-17-2012, 08:20
абе пичове, коремната мускулатура е малка ... а за да се горят мазнини трябва голям енергоразход, трябва да се изразходи гликогена в черния дроб, та чак след това да се подхване мастния запас.

обърнете се към големи мускулни групи като крака, гръб, гърди-рамена - те горят значителни калории.
коремната преса се прави с цел развиване на коремната мускулатура, а не за изчистване на мазнините от тая област - това са 2 напълно различни неща (едното е анаболен, а др. е катаболен процес)

firstdiesel
12-17-2012, 08:21
(едното е анаболен, а др. е катаболен процес)

току що казах голяма глупост :D
при едното се ЦЕЛИ анаболен, а при др. катаболен процес

Whyniser
12-17-2012, 08:26
Значи намаляш тестените изделия (хляб,сладки,еклери ,торти и т.н. ) , газираното .. Ядеш качествени и натурални продукти.Пий повечко вода .. Тичай,спортувай и ще се получат нещата.За тренировка на корема .. Търсиш 8 минутна тренировка за корем във вибокса :)

Ellie1
12-17-2012, 11:32
Добре не знам какво пречи да опита, аз ви казвам че на мен ми помогна много! Не е както коремни преси комбинирани с диета, но наистина има ефект от това упражнение.

php
12-17-2012, 18:32
От тичането се стяга страшно много корема!

Khaleesi
12-18-2012, 09:36
1 Храни се здравословно, 80% от мечтата ти за плосък корем се реализира чрез храната, която поглъщаш. Дори да имаш убийствена програма, не можеш да компенсираш лошото хранене. Пет пъти на ден с по-малки порции, повече зеленчуци и плодове, пълнозърнести изделия, бяло месо и риба, от сладкото можеш да ядеш само черен шоколад в по-висок процент и по малко и мед, също умерено количество. Може да се глезиш от време на време с по нещо, но гледай да спазваш максимата "Moderation is key"
2 Спортувай, но това вече го знаеш. Каквото се сетиш, каквото ти доставя удоволствие, прави го всеки ден по тридесетина минути или три пъти седмично по час, час и половина.
3 Не прави само кардио упражнения, вкарай и малко упражнения с гирички в програмата си и специално намери в интернет упражнения за корема, които да правиш и помни, че не коремните преси са най-ефективното за плосък корем.
4 http://www.womenshealthmag.com/fitness/abs-workouts-for-women ето този линк много ще ти помогне!
и успех (:

Momicheto:)
12-18-2012, 10:07
Лол, темата е от преди един месец, спрете се. 8-)

qna_m
12-21-2012, 18:51
ok , znachi namalqvam vrednata hrana(opredelena dieta ne moga da pazq :D ) , zapochvam da hodq 2 puti sedmichno na fitnes i pravq uprajneniq ot youtube ( oniq , koito sa 8min) , tova shte pomogne li ? imam za cel - 4/5 sm ot obikolkata na taliqta
P.S.-blagodarq na vsicki , uprajneniqta sa mnogo priqtni :)