PDA

View Full Version : Знаят ли родителите ви колко пари давате за грим?



Hayashi
11-14-2012, 18:20
Подтикната от много интересната тема в Бгмамма "Знает ли мъжете ви колко пари давате за грим" реших да пусна алтернативната тук.
Е, споделяте ли с майка си и баща си колко пари отделяте за глезотийки?
С баща ми двамата взаимно се правим, че подобни неща не съществуват. Той от време на време изразява някое обективно мнения от сорта на "С какво пак си се намазала?" и най-редовно ми се кара за миризмата от лака за нокти.
С майка ми обаче е друга работа. По принцип аз си падам малко стисната и трудно ми се откъсват от сърцето повече пари, та преди да купя нещо обикновено правя едни сметки какво ще ми е най-изгодно. Но въпреки това майка ми почти не съм я виждала да слага грим и на мен доста често ми се навиква, че купувам нови и нови ненужни неща. Но пък от друга страна много често вместо да купи на себе си, купува на мен и после като го е купила ме информира, че ми е взела това и това. xD Последно дори на своя глава ми поръча един от любимите ми парфюми. Беше много мило. ^^

fizzyg
11-14-2012, 18:30
Ами по-често аз си купувам с мои пари гримове,така че може би не знаят колко пари ми е еди кое си.Не че си купувам доста скъпа козметика като Ести и Мак :Д Мама се гримирва по малко,но не е като мен постоянно мислеща за такива неща :Д Иначе като си купя нещо й казвам и тя никаква реакция..И много обича да ме гледа докато се плескам и накрая хвърля един коментар от сорта ''Ей,не ти мина мерака'' :Д

marilyn
11-14-2012, 19:03
Преди години давах сигурно повече от половината си пари за козметика... после пораснах и ми се появиха много други разходи.. в последно време почти нямам средства за козметика и много съм се ограничила, но не казвам колко пари съм дала. Баща ми може да припадне от цената на някои продукти ако чуе колко струват. Майка ми пък дори като жена не ме разбира... тя ползва много ограничено козметика и за нея 10тина лева за лосион за тяло са пари хвърлени на вятъра...
Общо взето.. не казвам.

anonymous708973
11-14-2012, 19:26
Майка ми е запозната като цяло. Не й казвам всеки път, когато си купя поредното лакче за 2-3 лв, но знае колко ми струват нещата като фон-дьо-тен и спирала, тоест, по-скъпичките. Искам й пари, когато купувам мляко за триене на грим, шампоани и т.н., та и това знае. Самата тя се гримира всеки ден, не използва най-скъпарските марки, защото абсолютно не изповядва идеята на българина "голо на голямо". Напоследък се погледи с АртДеко и Инглот и казва, че щом тя си купува за пръв път продукти от такъв ранг на възрастта от 39 години, то 18-годишна пикла може да мине и без тях. Затова спорим понякога, също и не одобрява дебелата черна очна линия, с която съм кажи-речи всеки ден, отказа ме от идеята за мицеларна вода и т.н.
Абе, яка е в това отношение. Като знам какви майки има... курвенско било да си носи червен лак и червено червило :д Моята си е суперсъвременна.

strawberry88
11-14-2012, 19:30
Баща ми може да припадне от цената на някои продукти ако чуе колко струват.

+ :D
И аз не казвам повечето пъти.

tori
11-15-2012, 07:28
Ми аз адски рядко си купувам такива неща понеже не се мацотя често и обикновено не ги крия, показвам ги на майка ми, защото тя се гримира всеки ден и да ги ползва и тя. Имаме един голям несесер, в който си слагаме гримовете и той си е там, вижда се какво има и така нататък, не съм ги скрила. Баща ми ги вижда, но никога не пита за цените. Все пак си пази сърцето, нали. :д Иначе не се гримирам много-много, само спирала и черен молив ползвам и то по 5 пъти в годината.

scrooper
11-15-2012, 07:50
Не се интересуват колко давам, защото като цяло не се изхвърлям никога за нищо. А баща ми като е в чужбина ни звъни да ни пита какви продукти искаме. 90 евро крем за лице за мамето не му се свидят, просто пита и изпълнява. Смятам, че така и трябва да бъде.

arsenalllbaby
11-15-2012, 08:03
Татко никога не ме е питал за такива неща ;д Майка не се гримира, много рядко слага лек грим като има повод.. Питала ме е 2-3 пъти за нещо колко струва или защо си давам парите за гримове, ама се правя на ударена ;д Дава ми еди-си-колко пари седмично и вече си е моя работа какво правя с тях.. Ако ми потрябват за нещо парички, ми дава, но гледам да си правя сметка.. Напоследък нямам много време да се оправям и не си хабя много гримовете, така че спестявам хаха

MaLkaTa_LaDy
11-15-2012, 08:04
Не се интересуват колко давам, защото като цяло не се изхвърлям никога за нищо. А баща ми като е в чужбина ни звъни да ни пита какви продукти искаме. 90 евро крем за лице за мамето не му се свидят, просто пита и изпълнява. Смятам, че така и трябва да бъде.
Ти изкара, че всички бащи трябва да са мъже под чехъл...
Както и да е. Имам проблемна кожа и държа грима и кремовете ми да са качествени. Майка ми ми ги купува обикновено, но и да не е така е наясно колко струват, нали тя ми дава парите. За по-дребни неща като спирали, моливи, очни линии и т.н. не се интересува.

DennisCobain
11-15-2012, 08:30
Има много по-важни неща за които да си давам парите. :D

LeprikonA
11-15-2012, 11:45
В началото на седмицата ми се дават пари, какво правя с тях общо взето си е моя работа. От тях съответно си купувам каквото ми е нужно, само дето не ми се откъсват много лесно пари от сърцето. А и не съм изпитвала кой знае какви нужди към козметика до преди 3-4 години, примерно. Не обичам да се клепам прекалено много, и не са ми нужни много неща.
Майка ми не се и интересува всъщност, тя не използва никакъв грим като цяло, а пари за такъв аз не и искам, ако ми трябва нещо по-скъпо изчаквам седмица две, докато получа още пари за съответната и седмица и готово. На баща ми не му пука изобщо.

anonymous708973
11-15-2012, 12:03
90 евро крем за лице за мамето не му се свидят, просто пита и изпълнява. Смятам, че така и трябва да бъде.

Пф.
Горкият ти баща. И горкият ти мъж един ден.

LeprikonA
11-15-2012, 12:32
^ Не разбирам какъв толкова е проблемът. Имал ги, дал ги. А и си мисля, че нейната идея беше, че мъжът не трябва да е от онзи филмарски тип, който откача като види цифрата, отговаряща на парите похарчени от жена му, все е едно тя е малоумна.
Да, има такива, които нямат никакъв усет, но пък и съществуват и доста, на които трудно им се откъсват от сърцето повечко, дори да ги имат.

brutaLxxbunny
11-15-2012, 14:55
О не, thank God. Татко, ако знаеше, щеше да си тегли куршума. Мама е на ясно, но пък аз и не се изхвърлям с кой знае колко, общо взето всичко ми е от средния ценови клас.

kalpazanka
11-15-2012, 15:17
Веднъж за доставката на единия шампоан Bio secure /само за доставката!/ майка ми направи физиономия, затова след тази случка я държа в неведение. :D За пудрата знае цената, защото тя държеше да ми я купи. Не казвам, че съм минала на натурална и био козметика, не казвам, че такива са и препаратите за прозорци, за съдове и прочие. Глезя ги, купувам и за тях, но съм пълен пас за суми.

lqlq89
11-15-2012, 15:27
Майка знае, но на баща ми обяснения не давам. :)

malka_sladkka
11-15-2012, 15:34
Пф.
Горкият ти баща. И горкият ти мъж един ден.

90 евро за крем, сигурно е нещо на Шанел :lol: Иначе не, не знаят, нито са ме питали, нито се обяснявам. Собствените си пари харча за каквото аз преценя :)

monroe999
11-15-2012, 16:40
на бащичко му е по-добре за сърцето да не знае, на мамето й казвам, тя обича качествена козметика 8-)

heartshapedbox
11-15-2012, 17:27
Ми аз адски рядко си купувам такива неща понеже не се мацотя често и обикновено не ги крия, показвам ги на майка ми, защото тя се гримира всеки ден и да ги ползва и тя. Имаме един голям несесер, в който си слагаме гримовете и той си е там, вижда се какво има и така нататък, не съм ги скрила. Баща ми ги вижда, но никога не пита за цените. Все пак си пази сърцето, нали. :д Иначе не се гримирам много-много, само спирала и черен молив ползвам и то по 5 пъти в годината.

Същата работа :)

circlesquare
11-15-2012, 17:28
Никога не са се интересували.

Believe*
11-15-2012, 18:24
При мен пък е обратното ! Майка ми не е привърженичка на скъпите гримове, но за сметка на това ми се е случвало да обикалям по магазини с баща ми , който изобщо не обърна внимание на евтините гримове .. и от там започна един спор при което аз исках фон дьо тен който беше мисля че 6 или 7 лева ,, но той като видя единия за 27 и се заинати , че ако ще ми купува фон дьо тен ще бъде този :Д

malka_sladkka
11-15-2012, 18:35
При мен пък е обратното ! Майка ми не е привърженичка на скъпите гримове, но за сметка на това ми се е случвало да обикалям по магазини с баща ми , който изобщо не обърна внимание на евтините гримове .. и от там започна един спор при което аз исках фон дьо тен който беше мисля че 6 или 7 лева ,, но той като видя единия за 27 и се заинати , че ако ще ми купува фон дьо тен ще бъде този :Д

Какъв готин баща, моя никога не би тръгнал с мен из магазините да ми купува фон дьо тен или какъвто и да било грим :D

sugargirl94
11-15-2012, 20:09
Почти ми вдигна скандал преди 2 години, защото бях дала 15лв за спирала и пудра. От тогава не и искам пари за грим и не и казвам кое колко струва. В 90% от случаите дори не и казвам,че съм си купила нещо.

3oPuTy
11-15-2012, 20:35
Ха,аз дори не им казвам,че съм си купила нещо,а к'во остава да им казвам и цените ... Това са неща,за които съм си отделила пари от джобните и не мисля,че ги интересува колко струват :)

blondeVIP
11-15-2012, 21:14
Баща ми не знае, не защото не искам да му казвам, а защото не се вълнува. :) Майка ми знае, все пак доста неща си ги купувам заедно с нея или тя направо ми ги купува... :) Всъщност ако си купя нещо наистина скъпо и т.н. е с мои пари, които съм спестила за това нещо... Неща като спирали и т.н. дори си купуваме заедно, и обменяме опит, така че е нормално да знае. :)

nor4eto99
11-16-2012, 18:00
Аз не си купувам гримове :D :D :D

BlackMeow
11-17-2012, 09:20
Давам в пъти повече за козметика - кремове, лосиони, ексфолианти, слънцезащитни, шампоани и подобни, отколкото за гримове.
Откъм гримове ползвам много малко неща, от които и без това имам добри запаси.
Една част от нещата си купувам сама. Не изпитвам нужда да давам обяснения, но не бих казала и че се притеснявам да си кажа кое колко струва.

Ако преценя, че нещо е прекалено скъпо, не мога да го купувам често, тоест не ми отговаря на възможностите го пропускам.