PDA

View Full Version : Бокс? Кик Бокс? (Хасково)



Wind_Scar
11-15-2012, 20:08
Здравейте, аз съм едно момиче на 16 и в момента ми се иска да започна да тренирам нещо, но всичко от рода на волейбол, бадминтон, тенис и т.н. някак си не ми допада. Мислех си по-скоро за бокс или кик бокс. Естествено имам онзи страх, че ще ми счупят носа с влизането в залата, но все пак там хората ги учат, а не бият, така че предполагам ще бъда добре.
Въпросът ми обаче е какво мислите за двата спорта и според вас как едно момиче би се справило (физически). Ще ви бъда много благодарна, ако можете и да ми препоръчате някой треньор (аз съм от Хасково).
Мерси предварително! :)

Chacho
11-17-2012, 14:05
Който повече те влече запиши. Често в кикбокс залите те учат първо на чист бокс. Мен ме влекат ритниците, правят спаринга и въобще спорта доста разнообразен, а по наблюдения доста момичета също им допада повече - изглежда и се усеща по елегантно. Пък и момичетата са природно по-гъвкави, много бързо дърпат в това отношение, а е изключително важно за кикбокса.

И не се притеснявай за носа си. Надали ще те сложат от първата тренировка на спаринг, първо трябва да усвоиш основите. Второ, спаринга на тренировка не е с пълна сила, никой няма намерение да те прибива. Трето, точно залата е мястото, където ще си преодолееш страха.

По принцип който и боен спорт да запишеш, ще ти допадне. Не мога да ти дам съвет за конкретния град, може някой друг да се включи. Но при всяко ново бойно изкуство си взимаш един спортен екип, отиваш на място и провеждаш пробна тренировка, за да видиш дали ти допада. Гарантирам ти, че много бързо ще се влюбиш в потенето, енергията, дисциплината, духа и философията, които ще завариш там.

Успех!

evelinaKdimitrova
01-26-2014, 20:03
Kickbox :)