PDA

View Full Version : УНСС или ВИНС



daniGirl
11-16-2012, 15:09
Здравейте, надявам се че поставям темата си на правилното място :)
Та в момента съм в голяма дилема, тази година съм 12 клас и твърдо бях решила УНСС - икономика на туризма, но след като прочетох толкова много мнения за университета и 90% от тях бяха отрицателни и се упоменаваше "плати за да си вземе изпита" много започнах да се замислям дали си заслужава да вляза там. Разгледах и в Варна - ВИНС и там определено много ме грабна Туризма но повечето коментари бяха, че ако трябва да се избира по-добре е в УНСС.
Ако някой може да ми каже обективно мнение или някакви насоки, ще съм много благодарна :)

FuCKkK13
11-16-2012, 15:12
батко ми учеше в унсс и не си е плащал за изпит...

Starless
11-16-2012, 15:16
Икономическия, Варна. Напоследък много известен стана този университет, все повече и повече хора се насочват към него. Освен това е до колкото знам е трудно там и се учи. От София ли си? Иначе и аз (въпреки че имам още време) исках в УНСС, но ми казаха, че не е добър избор, много хора не го харесват... Насочила съм се за сега за Икономическия във Варна, но ще видим. А и имам слабост към Варна, като град за живеене. Но ти си преценяваш, разбира се.

daniGirl
11-16-2012, 15:20
Ами от Бургас съм :D и съм в гимназия по туризъм и искам с това да продължа, просто в момента много се колебая, понеже много хора съжаляват че са влезли в УНСС

Starless
11-16-2012, 15:33
А защо не продължиш в университета по туризъм в Бургас?
Влез тук: http://rsvu.mon.bg/RSVU/?locale=bg , избери Класации, след това направление Туризъм и натисни 3 пъти на следваща стъпка, след което ще ти излезе класацията на университети, които предлагат образование по туризъм:
Ето част от нея:
1. Софийски университет "Св. Климент Охридски" София бакалавър, магистър 65
2. Нов български университет София професионален бакалавър, бакалавър, магистър 56
3. Икономически университет - Варна Варна професионален бакалавър, бакалавър, магистър 54

Цифрите накрая са рейтинга.

Едит: Висши училища, които не са включени в класацията, поради липса на достатъчно данни, които да позволяват тяхното класиране.
Университет за национално и световно стопанство - София София бакалавър, магистър
Лесотехнически университет София бакалавър
Бургаски свободен университет Бургас бакалавър

daniGirl
11-16-2012, 15:45
О не опр не искам да продължа в Бургас, а нещо не мога да разбера в СУ каква е спец с туризъм ?

Starless
11-16-2012, 15:52
Хмм.. тук вече ме затрудни :D . Не съм се интересувала подробно, защото както казах вече имам време, а и не знам какво ще уча, но ето, това би трябвало да е:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/baloobrazuvane/geologo_geografski_fakultet/turiz_m

http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/geologo_geografski_fakultet/specialnosti/bakalav_rski_programi/geologo_geografski_fakultet/turiz_m/kvalifikacionna_harakteristika

http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/geologo_geografski_fakultet/specialnosti/bakalav_rski_programi/geologo_geografski_fakultet/turiz_m

Добра ученичка ли си? Висок бал ли се очаква да имаш?

JoLLiE92
11-16-2012, 15:52
Всеки ще си каже да влезеш в неговия университет. ;) Ако имаш въпрос за Варненския - заповядай на ЛС, ще ти отговоря каквото мога :)

Starless
11-16-2012, 15:58
.. или в този, в който той иска да влезе. Но все пак - различни мнения, това иска момичето.

JoLLiE92
11-16-2012, 16:07
Дам, но адекватен отговор може да даде само човек, който е учил и в двата. Малко са. :) Затова казах на авторката ако иска да пита нещо.
А и много зависи коя специалност си харесаш. Не става с ей така "каквото ме приемат"

Starless
11-16-2012, 16:22
Не вярвам да има някой, който да е учил и в двата, а ако има такива, се броят на пръсти...
За специалността, разбира се, авторката каза, че иска туризъм.

Wednesday666
11-16-2012, 16:35
Аз мога да отговарям за УНСС, ако имаш въпроси - питай.

Аз лично съм доволна до момента. Не съм видяла много от университета, но до момента ми харесва.