PDA

View Full Version : Какви протеини да взимам за фитнес



marin_9867
11-17-2012, 12:08
Значи здравейте пичове от вече 1-2 месеца тренирам фитнес и преди това съм тренирал на лостове, но сега съм решил сериозно да се занимавам с фитнес обаче нещо не става без протеин значи искам да по-питам какви протеини мога да взимам и разбира се който помагат тренирам всеки ден по 30 мин. Зависи дали имам свободно време, но Четвъртък и петък тренирам задължително та ако може да дадете малко съвети и мерси много

Mladenoff
11-17-2012, 12:14
Всякакъв вид суроватъчни протеини. Бягай от изолатите на евтините марки, че не се усвояват хубаво (поне при мен). Матриците също са добри. Казеин за преди лягане, ако имаш излишни пари.

edit: абе, пич, ти си бил на 14, к'ви протеини те гонят. Я, хапвай по-редовно от манджите на мама, пък след някоя друга годинка стаж в залата, тогава му мисли

redbul2
11-17-2012, 14:27
Значи здравейте пичове от вече 1-2 месеца тренирам фитнес и тренирам всеки ден по 30 мин. Зависи дали имам свободно време, но Четвъртък и петък тренирам задължително
Кви са тия тренировки по 30 мин ве пич? Сигурен ли си,че ходиш на фитнес? Може би тренираш всеки ден с мацката от аватара ти в леглото? :D За пръв път чета за 30-минутен фитнес. Много ясно,че няма да имаш резултати. Я си дай програмата. Плюс серии и повторения,които правиш,а може и използваните тежести да напишеш.

DownloadVirus
11-17-2012, 15:28
зависи кво правиш в тия 30 мин.. ;)

Зъбчето
11-17-2012, 17:30
Аз ти предлагам да забравиш за фитнеса за сега и след 3г. пак да мислиш за това. Върни се на лостовете. Тялото ти все още се развива и не е добре да го натоварваш в залата. Карай колело, запиши се на някой боен спорт и ходи 3-4 пъти седмично. Ще имаш много по-голяма полза от него от колкото от фитнеса.

Това ти го казвам като човек трениращ от 1998г. :) (С много паузи :) )

marin_9867
11-17-2012, 18:22
redbul2 знаеш ли на мен кой ми е треньор ? Митйо крика !! И той ми е казал, че за да имаш полза от тренирането е нормално 30-40 минути да тренираш максимум един час и двайсе минути от там нагоре мускула започва да гори си гори от масата забравих името на това вещество обаче в понеделник ще го питам и правя от всичко по-малко график точен нямам (Но повече за ръце и корем) каквото ми е кеф това правя и не по малко от 30 кила не вдигам !!!

DownloadVirus
11-17-2012, 18:42
И криката ли ти каза да тренираш само ръце и корем..
EPIC FACEPALM..

redbul2
11-17-2012, 20:04
да тренираш максимум един час и двайсе минути от там нагоре мускула започва да гори си гори от масата забравих името на това вещество обаче каквото ми е кеф това правя и не по малко от 30 кила не вдигам !!!
Кортизол! Е веществото, катаболен хормон разграждащ мускулите. Обаче за 30 мин едва ли нещо ще направиш. Айде да беше 50-55 мин разбирам. И освен това с "каквото ми е кеф,това правя" едва ли ще имаш големи резултати. Във фитнеса си има някои основни принципи и правила,коя тренировка е най-добра. Въобще се тренира всичко,а не само ръцете и корема. Защото мускулите в тялото са взаимно свързани и като тренираш единия,това засилва и другия мускул.

ranieri
11-18-2012, 14:42
marin_9867 питай в магазина за фитнесов протеин от него ще станеш като митио крика