PDA

View Full Version : Помощ ! За всички които имат кученца



juji98
11-17-2012, 13:07
Здравейте! Значи имам куче (женско) на година и половина . Близо от половин- една година на коремчето има нещо като топче, което расте (не е ниско разположено) до сега не сме го водели на лекар за този проблем .. Като се храни учудващо не надебелява. До сега нито веднъж не се е разгонило и не е имало кръв. Моля ако знаете какво може да е пишете. Породата е пекинез и е важна в нашето семейство !

black pearl
11-17-2012, 14:06
Това мисля,че е хернията ... имам 2 кучета и едното при раждането е имало този проблем така,че го заведете на лекар защото може да има последици :X Бтв и моите и двете са мъжки пекинезчета <33

naksdy
11-17-2012, 14:24
Най-добре заведи хайванчето на ветеринар, не го мъчете така. Имам 2 женски пинчера, на единия като беше малък имаше топче на хълбока точно. Веднага го заведохме на лекар и каза че няма нищо страшно, просто било някакво мастно натрупване. Може да си седи, можело да се махне оперативно. Не пречело на животното. Ние решихме след като не пречи и не застрашава здравето, няма смисъл да го подлагаме на операция. Ами в момента още си го имаме това топче, носим си го вече 13-та година, без да ни пречи. Просто си го има. Така че няма смисъл от паника, може да се окаже че просто е такъв вид натрупване, но наистина ще е хубаво да го види човек, който разбира, за да не стане тази история от онези, с фаталния край...

Big Jo reaper
11-17-2012, 15:28
аз имам два англииски булдога майка и дъщеря все тая дъщерята имаше същите симптоми заведохме я на лекар и ни казаха че е херния трябва непремено да я заведете на лекар

inatchiika
11-17-2012, 16:27
заведете я на ветеринар ако е на коремчето при гърдите може да и тумор още повече че не се е и разгонвала