PDA

View Full Version : ПОМОЩ ! Бяло течение - сърбеж ! Помощ !



Luu
11-18-2012, 13:23
Здравейте момичета . Както виждате в заглавието проблема ми е следния .. Бяло течение (обилно) + сърбеж ... Ходила съм около 6-7пъти на генеколог за 3 месеца и нищо ( Няма свестен генеколог в нашия район ) .. Искам вашия савет - КАКВО ДА ПИЯ ! Знам че 99% ще кажат иди на генеколог но ефекта е никакъв .. Ще отивам във софия но една на 3-ти декември ... До тогова ще полудея ... Моля ви давайте савете със конкретни лекарства ! Благодаря предварително :)

Luu
11-18-2012, 13:28
И да допълня . Пия антибиотик оспамокса от 1семица :)

nelina77
11-18-2012, 13:48
здр пии чай от бял равнец/ поне по две чашки вечер без захар/ наред с антибиотика външно със смрадлика се измивай

AliceSw
11-18-2012, 15:11
колко антибиотика си изпила за тея 3 месеца...обичайно предизвикват гъбична инфекция...

draid
11-18-2012, 15:48
Оспамокс се казва антибиотика, направиха ли ти изследвания, като ходи толкова пъти на гинеколог или ти предписват някакви антибиотици на сляпо. Силните антибиотици предизвикват гъбични инфекции.

rusoto_baby_f
11-18-2012, 21:24
тоя сърбеж ми прилича на гъбична инфекция..За сърбежа - Клотримазол.
Преди някой да ме е нападнал, ще кажа, че това не се пие, а е гел с който се мажеш от доло.
Даже е хубаво да си сложиш на пръста гел и да се опиташ да вкараш и вътре.
За сърбежа ще ти помогне със сигурност.
За бялото течение не знам, слушала съм за смрадлика и дамски душ

DragonLady
11-18-2012, 22:11
тоя сърбеж ми прилича на гъбична инфекция..За сърбежа - Клотримазол.
Преди някой да ме е нападнал, ще кажа, че това не се пие, а е гел с който се мажеш от доло.
Даже е хубаво да си сложиш на пръста гел и да се опиташ да вкараш и вътре.
За сърбежа ще ти помогне със сигурност.
За бялото течение не знам, слушала съм за смрадлика и дамски душ
+1
За течението пробвай и промивки с лактацид разтвор. Питай в някоя аптека за нея, ще ти обяснят по-подробно.
Успех и дано скоро да се оправиш!

rubby179
11-19-2012, 07:39
Можеш да използваш и Розалгин - разтвор за дамски душ. Спазвай много добра лична хигиена и без посещение при гинеколог, няма как да се излекуваш от бялото течение. Причините могат да бъдат много и каквото и да предприемеш, може да се окаже грешен ход.

draid
11-19-2012, 08:13
Клортимазола, ако не ме лъже паметта се дава с рецепта, така че недей да го предлагаш. Да не говорим, че тия мазила не се мажат безразборно.

rusoto_baby_f
11-19-2012, 19:27
Това мазило е точно за гъбични инфекции и щом като го предлагам значи, че първо съм го пробвала.И не не се дава с рецепта, паметта те лъже.

Serendipitys
11-20-2012, 10:53
Клотримазол се дава само по лекарско предписаниe! Просто в много аптеки са важни продажбите, а не дали имаш рецепта от лекар.

Искам да питам авторката какво значи, че нищо не ставало? Изследвания направиха ли ти? Какви са резултатите, какво казаха? Какво лечение са назначили до момента, че не помага? Факт е, че много лекари са некадърни, но да казваш, че си минала през цели седем и нищо не ставало е абсурдно (и да не си дала информация до момента какво са казали и правили).

inatchiika
11-20-2012, 19:46
Има вариант от антибиотика да имаш гъбички,вземи си вагинални свещички ГИНОПЕВАРИЛ се казват по 3 в опаковка са,слагаш си ги вечер преди да си легнеш,също си вземо ЛАКТАЦИД за вагинална промивка и за външна помвка (този за вагинална промивка е концентрат,разтваряш малко от него (около капачка) с вода до горе на вагиналната помпичка)! Външно се миеш с гела всеки ден,правиш си вътрешна промивка 2 пъти в седмицата! Вземи само една опаковка свещички и следващия път като отидеш на гинеколог да ти направят цитоннамазка и микробиология

rubby179
11-21-2012, 07:22
Съгласна съм, че без микробиология няма как да се назначи правилно лечение. Гъбичните инфекции са няколко вида, в зависимост от вида на гъбичките и при всеки пациент лечението протича със съответното лекарство, според случая.