PDA

View Full Version : ФИНАНСИ?????



Julie Georgieva
11-18-2012, 17:56
Ще съм изключително благодарна, ако някой успее да ми помогне по финанси. Дори да са две изречения, аз не мога да схвана дори самата тема, камо ли да напиша есе по нея.

Годината е 1920. През 1вата световна война, графът на Грантам инвестира в железопътни акции, които се държат от Канадска железопътна компания. Сумата, която е инвестирал е значително по – голяма от финансовото състояние на семейството и дори включва зестрата, която графът получил, когато се омъжил за американска наследница. Основателят на компанията бил считан за динамичен и предприемчив, но той починал и през следващите години работата на компанията намаляла. Графските помощници за инвестирането сега казват, че Канадската компания е банкрутирала и че активите му се поемат от Канадската компания, като в замяна, тя ще поеме дълговете на компанията.

Това е темата, трябва да обясня какви са последиците от изпълнението на тази инвестиция за финансовото състояние на Графът на Грантам и да бясня как тази инвестиция се отразява върху управлението на риска в неогвото портфолио с инвестции.

JoLLiE92
11-23-2012, 20:30
Есе по финанси???? ЗА БОГА ?! Преподавателите ти за задачи чували ли са :D

Julie Georgieva
11-24-2012, 14:40
Студентка съм и това есе ми формира 30%от общата оценка накрая... Да ти кажа честно, и аз не знам защо е есе, а не просто задачка... Д:Д::д

JoLLiE92
11-24-2012, 14:42
Ох да беше и при нас така ...... какво есе щях да им избачкам за 30% от оценката, ние тука някакъв луд кьотек за точки ;д в УНСС ли си?

Julie Georgieva
11-25-2012, 13:24
Не.... Уча в Шотландия :Д :) Случайно да имаш някой познат, който би могъл да ми помогне? много е спешно, а все още нямам идея какво да правя по тая тема...

JoLLiE92
11-25-2012, 13:30
О, значи и на английски трябва да е. Ами питай някого там, тук смятам, че ще реагират потресено и никой няма да знае как се пише такова животно. :) Успех!

feikk
12-08-2012, 19:52
За да има управление на риска, трябва да има диверсификация, а аз разбирам, че въпросния граф само в тази жп компания е инвестирал... нещо и аз не разбирам самата тема о.О... иначе есе за мен лично е мн по-добре, поне се научаваш да анализираш, което е по-важното... да смята всеки може да се научи.