PDA

View Full Version : Много съм самотна...



elki4ka
11-19-2012, 21:00
Здравейте,момиче на 18 съм,а не мога да се похваля с нищо интересно в моя живот..Живея еднообразен живот и започвам да се замислям,че най-страхотните ми години минават просто ей-така.След 2-3 месеца правя 19..Не съм толкова отворена към хората,свиквам с нов човек по-бавно,докато го опозная добре и за това имам и малко приятели (2ма,3ма ,но истински) с тях мога да си споделя всичко..но оттам идва и еднообразието-излизам само с тях,не се запознавам с нови хора,не мога да си хвана и гадже дори.Не казвам,че имам проблем с момчетата,но не става просто така да се запознаеш с някой.Тва дето го казват всички "Направи първата крачка,заговори някой" не става така- всеки би те помислил за луд,ако не се познаваш с някой и нямаш никаква приятелска връзка .Вие имате ли сте такива периоди.Може би се нуждая от малко кураж,незнам за какво пиша тема дори,моля ви посъветвайте ме нещо :(

ForzaFelipe
11-19-2012, 21:14
Аз съм в такъв период...не се отчайвай,прави първата крачка,усмихвай се,запознавай се с нови хора в училище,кафето където ходиш и дори в нета,в интернет лесно можеш да се запознаеш с някой и това може да те отпусне :)

prosto_chovek
11-19-2012, 21:20
приятелко, ако искаш ме послушай, ако щеш недей. Ти си късметлийка само от това, което каза, че имаш 2ма 3ма ИСТИНСКИ приятели. Аз имам много, но дали и двама са, един със сигурност. Хора всякакви. Ти си момиче. Логично е да не правиш първата крачка, простено ти е. Винаги за всеки човек има друг човек. Всичко ти е наред. Просто бъди спокойна, не го мисли толкова, всяко едно от нещата, които искаш да промениш, ще се променят, ако го искаш достатъчно. Защо да ти минават годините ей така? Аз, примерно, отивам с компанията, напиваме се като гъзове, готино ни е вечерта, на сутринта ни боли глава. Според мен и според много хора, това е перфектна вечер, моят начин да ми е готино. Осъзнавам, че не е най - хубавото нещо, което може да се направи, със сигурност има други, по - съществени неща. Има хора, които се радват на това, че са овчари, други, които се радват на това, че са програмисти. Бъди себе си и се радвай, че това си ти! А сега се усмихни и гледай право напред.

psychopath
11-19-2012, 21:21
Излизай, забавлявай се, ходи на партите, купони, дискотеки, барове, общувай с хората (дори ти да не си общителна, ще те заговорят), направи нещо, което до сега не си допускала, че можеш да направиш...

elki4ka
11-19-2012, 21:33
Ами точно това се опитвам да ви обясня.Излизам с приятелка някъде,но не става просто така само 2те да седим и да се забавляваме.Случвало се е да,но не става всеки път,,Нямам никаква връзка с нови хора и за това и както казах,мисля,че живота ми е еднообразен ..

prosto_chovek
11-19-2012, 21:40
според чии разбирания ти е еднообразен живота, искаш ли реално да го разнообразиш според твоите или искаш да се впишеш в стереотипа за готина, който е изграден от мнозинството?

elki4ka
11-19-2012, 21:48
според чии разбирания ти е еднообразен живота, искаш ли реално да го разнообразиш според твоите или искаш да се впишеш в стереотипа за готина, който е изграден от мнозинството?

Ами,така се чувствам.Не може да си с едни и същи хора непрестанно и да не ти омръзне все някога.В никакъв случай не казвам,че не ми е приятно с тях,но все някога се изчерпваш..Готина за теб ,незнам какво означава,но просто се чувствам така сякъш например през изминалата 1 година не съм направила нищо забавно,нищо запомнящо се..това имам предвид.Че просто се нуждая от нови хора,но пък и аз по-бавно свиквам с тях,защото в днешно време никой няма да те възприеме на сериозно,ако му мълчиш като пукъл първите пъти.Нуждая се от нови хора ,а виждам ,че минавааа ии минаваа време ,в което нищо такова не става,нямам средата в която да се запозная с нови лица.

prosto_chovek
11-19-2012, 22:05
Виж сега, ти хубаво искаш, а какво правиш по въпроса?

Mladenoff
11-19-2012, 22:13
намери си хоби, по възможност в няква социална среда. тамън ще намериш хора със сходни интереси - ето ти идеални контакти.

Chacho
11-20-2012, 00:38
намери си хоби, по възможност в няква социална среда. тамън ще намериш хора със сходни интереси - ето ти идеални контакти.

Това. Ето ти малко идеи:


Творческо писане
Литературен клуб
Актьорско майсторство
Спорт
Пеене
Танци
Планинарство
БЧК
Благотворителност
Курс за масажисти
Блогване и видео блогване
Наука
Кулинария
Ръчни изделия (handmade)
Йога
Пои и огнени танци
Пътуване на стоп
Заведения с алтернативна музика/мероприятия
Коли/мотори
Бийтбокс
Курс за майки
Преподавателска дейност
Животни/домашни любимци
Фотография
Графити
Скейтборд/колело/ролери/тротонетка
Астрология и нумерология
Езотерика
Компютърни игри
Игри с традиционни карти, board games, trading card games
Дизайн на игри
Колекциониране на предмети
Цветарство
Шивачество

~The Smile~
11-20-2012, 18:57
Ами точно това се опитвам да ви обясня.Излизам с приятелка някъде,но не става просто така само 2те да седим и да се забавляваме.Случвало се е да,но не става всеки път,,Нямам никаква връзка с нови хора и за това и както казах,мисля,че живота ми е еднообразен ..

Разхождайте се,говорете си,ходете на дискотеки и ей такива. А и тази твоята приятелка,с която излизаш няма ли други приятелки,с които може да те запознае??

Godzilla
11-22-2012, 18:51
И аз съм в такъв период, но се опитвам да се справям. Излизам 2 пъти седмично, през другото време съм на работа. Заговарям нови жени по заведенията, с някои завързваме контакт, с други не. До сега с 3 си поддържаме отношения, което не мисля, че е малко, защото тия 3 имат и други хора, свързани с тях. Общо взето сега, докато съм сам, контактувам с повече хора отколкото преди, когато си имах приятелка. Не казвам, че предпочитам да седя сам, но никой няма да те помисли за ненормална ако идеш да го заговориш. Особено ако е мъж. На мъжете рядко им се случва жена да иде да ги заговори. Винаги от нас се очаква първата стъпка.

psychopath
11-22-2012, 19:50
Аз пък се опитвам да спра да излизам през вечер (или серии от по 3 вечери) и да заприличам малко на 'нормален' човек. :Д