PDA

View Full Version : Кудо, Кик бокс или Муай тай??



elCapitan
11-20-2012, 20:14
Здравейте. Колебая се кой от тези три спорта да започна да тренирам, затова направих тази тема за всякакви препоръки, съвети и всякакъв вид информация към някой от тези спортове, както и препоръки за клубове в София :)

kanku
11-20-2012, 21:00
В какво се изразява колебанието ти?

elCapitan
11-20-2012, 21:20
Искам да се спра на този, който ще ми бъде най-полезен в реалния условия, тоест на улицата. Харесвам бойните изкуства, които включват и крака, но не искам да са предимно крака, както е в таекуондото и понеже не искам да се използват само ръце, изключвам бокса. Точно затова се колебая между кудо, кик бокс и муай тай. Искам този, който ще ми бъде максимално полезен в реални условия

redbul2
11-20-2012, 21:57
Все едно кое от трите ще избереш. Което и да избереш, пак могат да те набият на улицата. :) Най-добре тренирай лека атлетика,спринтове и така ще си плюеш на краката когато потрябва и си пееш песничката на Графа: "Дим да ме няма. Дим,дим,дим,дим да ме няма" :D

Ukhtar
11-21-2012, 11:25
С кудо не съм кой знае колко запознат, но откъм улична реализация - муай тай. Кик бокса е някак си по-спортно ориентиран (и аз не знам кво пиша, но сравни техниката на ритане на двата и ще разбереш).

Всъщност за бой на улицата като начинаещ бих ти препоръчал винг чун

kanku
11-21-2012, 11:29
Всяко едно БИ ще ти бъде от полза. Уличния бой е преди всичко въпрос на психика, реакция, конкретна ситуация. Боя в залата и изчън нея са коренно различни неща. Но щом си се спрял на горепосочените три варианта, аз лично бих ти препоръчал Кикбокс. Потренирай, изгради една стабилна основа и след това ще можеш да преминеш и към нещо друго за надграждане.

ПП. Ukhtar, с какво Винг чун ще му помогне като начинаещ на улицата? Вероятно това, че след първия лоу кик ще се е проснал по задник на земята? Фантасмагориите, че Винг чун е най-бързо и лесно усвоимата система за самозащита сме ги слушали не веднъж. Като за реклама на стила са добре, но реалността е съвсем различна.

ПП2. Понеже казваш, че Кикбокса бил спортно насочен, нима Муай Тая, преподаван из залите в София не е спортно насочен?

Както съветвам повечето хора - отиди в няколко зали, изгледай някоя и друга тренировка, дори потренирай и след това направи своя избор. С философстване пред компютъра не става тази работа.

elCapitan
11-21-2012, 12:20
Да, наясно съм, че е различно на улицата и в залата, но все пак е друго, когато тренираш нещо подобно и си далеч по-подготвен. Наблюдавах тренировка по Кудо, сега само трябва да видя и къде има кик бокс и Муай тай. Знам едно място, където тренират Муай тай и всъщнсот това е единственото, за което се сещам и там тренират наистина много хора, чудя се дали това е някакъв проблем?! Поне залата е голяма, за разлика от тази, в която имаше тренировка по кудо.. Малка зала и трениращите са +- 15 човека.

kanku
11-21-2012, 14:20
В кой район търсиш?
На Дайдо Джуку при Калин Петков ли си ходил?

elCapitan
11-21-2012, 14:30
Росен Ранков (мисля, че се казваше) и Теодора Салагьорова, мисля, че само те те водят тренировките в Дървеница. Там бях, изглежда ми добре, не съм запознат почти изобщо с този спорт, освен няколкото клипа, които изгледах и тренировката, която наблюдавах, но залата ми се стори много малка за тези 15тина човека, които са там.

kanku
11-21-2012, 15:31
Да, това е клуба на Калин - "Ка Спорт".
Щом споменаваш Дървеница, предполагам търсиш в този район. Можеш да минеш през спортния комплекс на ЦСКА на 4-ти километър (до картинг пистата на ЦСКА). В зала Дескрим е клуб Уинър - бокс, но се тренира и Кикбокс. В залата по бокс на ЦСКА (която е през една сграда от Дескрим) бяха ВИП РИНГ - Муай Тай, но дочух, че щели да се местят на националния стадион (ако не са се преместили вече).
http://winnerboxing.eu/
http://www.facebook.com/pages/%D0%9C%D0%A3%D0%90%D0%99-%D0%A2%D0%90%D0%99-%D0%92%D0%B8%D0%BF-%D0%A0%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/197378330353125

Illusion772
11-21-2012, 16:00
Аз лично ти препоръчвам Кудото , тренирал съм 5 години и беше горе-долу добре . Според това което виждам си от София а за там съм чувал че школите са много сериозни . И от тези три бойни изкуства най-приложно е кудото на 100% , защото има ръце,крака,хвърляния,техни и на земя и защита на земя . Пробвай няма да останеш разочарован .

Ukhtar
11-21-2012, 16:12
Всяко едно БИ ще ти бъде от полза. Уличния бой е преди всичко въпрос на психика, реакция, конкретна ситуация. Боя в залата и изчън нея са коренно различни неща. Но щом си се спрял на горепосочените три варианта, аз лично бих ти препоръчал Кикбокс. Потренирай, изгради една стабилна основа и след това ще можеш да преминеш и към нещо друго за надграждане.

ПП. Ukhtar, с какво Винг чун ще му помогне като начинаещ на улицата? Вероятно това, че след първия лоу кик ще се е проснал по задник на земята? Фантасмагориите, че Винг чун е най-бързо и лесно усвоимата система за самозащита сме ги слушали не веднъж. Като за реклама на стила са добре, но реалността е съвсем различна.

ПП2. Понеже казваш, че Кикбокса бил спортно насочен, нима Муай Тая, преподаван из залите в София не е спортно насочен?

Както съветвам повечето хора - отиди в няколко зали, изгледай някоя и друга тренировка, дори потренирай и след това направи своя избор. С философстване пред компютъра не става тази работа.

Ам аз изводите си ги вадя от реалността - не един познавам, който да se е занимавал с винг чун. Техниките като например разните им комбинации от удари с ръце се усвояват доста по-бързо от примерно прави и крошета до такава степен, че да ги приложиш на практика (то тук това е ключовото).

Не съм от София и нямам наблюдения. То ясно, че муай боран по нашите ширини няма, но като цяло откъм приложимост е по-добър вариант от кикбокса, най-малкото щото имаш лакти и колене (лакът между другото ме е спасявал от гардероб на улицата), клинчове ако щеш. Пък и цялостната...как да го нарека - форма е по с такава насока.

Инак ясно, че в основата си са едно и също.



Авторе, нашата зала също е малка и сме доста повечко от 15 човека, ама не е проблем

elCapitan
11-21-2012, 16:49
Да, това е клуба на Калин - "Ка Спорт".
Щом споменаваш Дървеница, предполагам търсиш в този район. Можеш да минеш през спортния комплекс на ЦСКА на 4-ти километър (до картинг пистата на ЦСКА). В зала Дескрим е клуб Уинър - бокс, но се тренира и Кикбокс. В залата по бокс на ЦСКА (която е през една сграда от Дескрим) бяха ВИП РИНГ - Муай Тай, но дочух, че щели да се местят на националния стадион (ако не са се преместили вече).
http://winnerboxing.eu/
http://www.facebook.com/pages/%D0%9C%D0%A3%D0%90%D0%99-%D0%A2%D0%90%D0%99-%D0%92%D0%B8%D0%BF-%D0%A0%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/197378330353125

Ще отида най-вероятно за да видя за какво става въпрос тези дни до залата на ЦСКА, защото тя ми е супер близо и на много удобно място. Като цяло не ми е проблем мястото, на което тренирам да е окло Дървеница, Младост и т.н, та дори и до националния стадион и някъде около центъра, стига да не е Люлин, Красна поляна и т.н :)
Иначе както казах Муай тай също много ми допада и сигурно ще погледна и там как стоят нещата в залата, аз също четох, че ще се местят някъде към националния и доколкото разбрах ще е около февруари месец.

kanku
11-21-2012, 17:58
Техниките като например разните им комбинации от удари с ръце се усвояват доста по-бързо от примерно прави и крошета до такава степен, че да ги приложиш на практика (то тук това е ключовото).


По-голяма глупост не можа да кажеш. Сподели какъв опит имаш в бокса и колко време ти отне усвояването на ляв и десен прав. Колко пъти в уличен бой си прилагал комбинации с ръце от Винг чун? Срещу какви нападатели?
Веднъж беше дошъл един винг чунист в боксовата зала и обясняваше колко ефикасни са ударите му и как от близка дистанция боксьор няма шансове срещу него... заспа след първия ляв прав.

elCapitan, в залата по бокс на ЦСКА има и Киокушин - вторник, четвъртък и събота. Ако имаш интерес, можеш да погледнеш и тяхна тренировка. Не се притеснявай, че в правилника няма удари с ръце в главата - в съботните тренировки правят и по-свободни спаринги (или поне правеха).

Ukhtar
11-21-2012, 20:51
Сега.

Говорим за начинаещ, който иска да използва това, което учи на тренировките в реалния живот, като нека предположим, че хипотетично ще се изправи срещу редови индивид, а не боксьор с опит. Айде изправи един боксьор срещу самбист примерно и го виж след колко време ще е заключен на земята, щото бокса, разбираш ли, изобщо не е ефикасен.

Не съм и нямам намерение да тренирам винг чун, но познавам няколко лаика, които бързо напреднаха. Познавам и боксьорчета, които много ленсо мога да им нахендря един шут в ребрата. Опит с бокса имам 1-2 месеца във втори клас, с други БИ съм се занимавал, в момента с муай тай, но гледам да използвам повече краката. Щом имаш опит обаче, трябва да ти е ясно колко тренировки са необходими на начинаещ, за да свали някого с един удар, и колко предполагаемо ще са нужни, за да направи една поредица от не-толкова-силни-но-сравнително-бързи такива.

kanku
11-22-2012, 07:49
Бокса изобщо не бил ефикасен... момче, замисли се, преди да напишеш поредната глупост!

Ukhtar
11-22-2012, 15:44
Четенето с разбиране и забелязването на ирония се оказват сложни

kanku
11-22-2012, 19:16
Или на някой му куца изказа.
Както и да е, отдалечихме се твърде много от дискусията. Нека elCapito сподели какъв избор е направил.

elCapitan
11-22-2012, 19:22
Още не съм решил, защото все още не съм гледал тренировките на всички, които исках. Тези два дни просто нямах възможност да ходя по залите, но още утре най-вероятно ще отида до залата на ЦСКА по бокс. Днес питах един познат и той каза, че Муай тай (на цска) и то на вечерните тренировки понякога се събират и по 40-50 човека. Т'ва не наистина много? Разбира се треньорите си знаят работата и щом са преценили, че могат да приемат още хора значи знаят какво правят и разбира се съм далеч от мисълта, че разбирам повече от тях, но все пак ми е любопитно как се справят с толкова много трениращи. А на мен ми е възможно да ходя само вечер, тъй като съм първа смяна на училище.

И между другото искам да благодаря на kanku, неговите мнения са ми много полезни :)

redbul2
11-23-2012, 09:42
И между другото искам да благодаря на kanku, неговите мнения са ми много полезни :)

И аз ти давам много полезни съвети. :) Тренирай лека атлетика. Ще имаш много бързи крака и бързо ще избягаш. :D А другият вариант е да ходиш редовно на фитнес. Ще станеш нацепено "тъпо говедо" :) (както някои завистници тук наричат фитнесманиаците). И ако някой на улицата те удари, той ще си счупи ръката в планината от мускули. :)

kanku
11-23-2012, 16:20
И аз ти давам много полезни съвети. :) И ако някой на улицата те удари, той ще си счупи ръката в планината от мускули. :)

Май не си гледал достатъчно филми с Джет Ли и Ван Дам :D
Относно Муай Тая на ЦСКА, да, събират се твърде много хора за капацитета на залата. В последно време при разговорите ми с познати (занимаващи се с други БИ, ходещи там за да поразнообразят), не особено доволните стават все повече. В Уинър също се събират доста хора, но не съм чувал някой да се оплаква. Най-добре посети и двете места, за да видиш как протичат тренировките.
Ако все пак решиш да провериш и киокушина - вторник и четвъртък от 18:30 (те са преди Муай Тая, който е от 20:00 часа) и събота от 16:00.

Успех!

divakaa_3445
11-24-2012, 16:41
КУДО!!

sexy15
12-02-2012, 12:36
.







<----------

10prUser
12-03-2012, 15:53
Аз тренирам КИК БОКС!!! Много съм доволен! Преди 3-4 дни се сбих по- здраво и нокаутирах противника си. Дори в тренировките не бях нокаутирал някого! Ляво круше в брадата след това едно дясно круше в брадата, получи се усукване и нокаут! :) След това побарах на тоя пич приятеля и го свалих само с крака.

firstdiesel
12-15-2012, 12:24
ако ти трябва само за самозащита, можеш да си тренираш и с някой приятел, гледаш слаби точки ... очи, трахея, слабини, абдоминум, подмишници, слънчев сплит, уши (шамари)
само че незнам този приятел, колко ще ти е приятел след това :D

Muaythaifighter
12-15-2012, 15:16
muay thai

php
12-17-2012, 20:14
http://www.youtube.com/watch?v=LEvxKD0IGzY