PDA

View Full Version : Лещи за очи !



er0r4o
11-21-2012, 09:46
Хоора хелпнете малко, аз сам на 17 преди 3 месеца си взех сини лещи, но все още като ги сложа очите ме болят и тряя мине 2-3 часа за да ми свикнат очите след това вече се едно не сам с лещи... Имало е случай да бия 70 км път само за да сваля лещите че умирах от болка. Защо толкова много ме болят очите капки ли трябва да слагам или какво ?

Hayashi
11-21-2012, 10:37
Почистваш ли ги внимателно преди да ги сложиш? На мен ми се е случвало това, ако има някакъв боклук между лещата и окото. А при цветни става така и ако ги сложиш на обратно.

malka_sladkka
11-21-2012, 11:25
Нали знаеш, че първо се носят по 1 час, после по 2, 3 и тн., за да свикне окото. Според мен не е нормално след толкова време още да не си свикнал/а. Може би в самите лещи нещо не е наред.

Hayashi
11-21-2012, 11:52
Не мисля. Аз също имах проблем с едни цветни лещи, но въпреки всичките ми усилия при поставянето. В началото беше без проблеми, а след 2-3 часа ставаше някакъв ужас. Но да има проблем още със слагането, а после вече всичко да е наред, това не мисля, че е от лещите.

er0r4o
11-21-2012, 11:59
АВТОРА: Не не мисля, че е от лещите, аз ги нося само по поводи, и за това може би не съм свикнал още и като ги сложа първите 2 часа ме боли адски много после се едно съм без них. malka_sladka дали има вероятност от това, че първия път ги носех 14 часа близо ? Hayashy, да те седят по ден два че дори по цяла седмица в контеинерите с разтвора, проблем ли е че по толкова много не ги нося ?



Също така ми се е случвало, както Hayashy каза.... 2-3 часа добре и след това едвам гледам

Hayashi
11-21-2012, 12:09
Не. Моите са стояли по месец и после няма проблем. Ама гледай да си сменяш разтвора от време на време де.
Ще споделиш каква марка са ти лещите? Макар че то е строго индивидуално. Други лещи носил ли си? Може да пробваш да смениш марката.

er0r4o
11-21-2012, 12:12
Ами, за марка не помня взех ги от 1 сайт 'бгуникуе' . И не никкога преди не съм носел лещи

er0r4o
11-21-2012, 12:13
http://www.bgunique.com/shop/cvetni-leshti/sini-leshti-033 ето ги лещите

er0r4o
11-21-2012, 12:15
Натисни на сини искрящи

Hayashi
11-21-2012, 12:49
На самата опаковка не пишеше ли производителя? о-о;;
Съветвам те да си купиш лещи от оптика.

malka_sladkka
11-21-2012, 17:59
АВТОРА: Не не мисля, че е от лещите, аз ги нося само по поводи, и за това може би не съм свикнал още и като ги сложа първите 2 часа ме боли адски много после се едно съм без них. malka_sladka дали има вероятност от това, че първия път ги носех 14 часа близо ? Hayashy, да те седят по ден два че дори по цяла седмица в контеинерите с разтвора, проблем ли е че по толкова много не ги нося ?



Също така ми се е случвало, както Hayashy каза.... 2-3 часа добре и след това едвам гледам

Възможно е, лекарката винаги ми казва, когато не съм ги носила повече от месец да започна да ги нося по час, на другия ден два и тн., докато окото свикне, а ти като не си носил никога преди още по-зле, 14 часа ми се струват доста, наистина най-добре отиди и си купи от аптека, може самите лещи да не са качествени. Мисля, че не трябва да ги усещат от минутата в която ги сложиш, докато не ги махнеш :)

rusoto_baby_f
11-21-2012, 21:49
зависи и какви са лещите.
Една приятелка си беше поръчала от Интернет лещи за 40лв и постоянно я боляха очите, даже и се зачервяваха.
Най-точно мнение би ти казал лекар, консултирай се.

Sickness94
11-22-2012, 06:06
А някой пробвал ли е тъмно кяфяви/черни лещи? Покриват ли добре синия цвят?

titinkaa
11-22-2012, 10:26
Консултирай се с очен лекар.

Hayashi
11-22-2012, 15:38
А някой пробвал ли е тъмно кяфяви/черни лещи? Покриват ли добре синия цвят?

На сини очи би трябвало да стоят перфектно, ама пак зависи до марката.

rusoto_baby_f
11-23-2012, 01:21
А някой пробвал ли е тъмно кяфяви/черни лещи? Покриват ли добре синия цвят?

Аз се бях запалила преди време за черни лещи, понеже моите очи са синьо-зелени.
Ще помоля някой който е със светли очи и има черни лещи да се снима да видя как изглежда

malka_sladkka
11-23-2012, 10:27
Аз се бях запалила преди време за черни лещи, понеже моите очи са синьо-зелени.
Ще помоля някой който е със светли очи и има черни лещи да се снима да видя как изглежда

И на мен ми е любопитно, не че бих си сложила. Видях една индийка с кафяви лещи, сигурно очите и са кафяви, обаче яко си личеше, че е слещи едни някви супер изкуствени изглеждаха и супер огромни :D