PDA

View Full Version : Интересна книга?



caisytoo
11-22-2012, 11:31
Здравейте! Извинявам се, ако има таква тема! Не съм чела от 2 - 3 месеца и вече не издържам, предполагам "книжните червеи" ще ме разберат. Проблема е, че книгите от домашната ни библиотека съм ги прочела и искам да чета нещо ново. Нямам предпочитания. Харесвам всякакви книги, стига да имат замисъл и развитие! Искам книга която да е много интересна, да се чете на един дъх ... с една дума - ЗАВЛАДЯВАЩА! Категорично отказвам Стивън Кинг - не мога да спя от неговите книги! Може и да е по - модерна книга, не е нужно да е класика (тамън малко да си отпочина от нея, да дойда в днешни времена). Много ще съм ви благодарна, ако ми предложите някоя интересна книга, която ви е оставяла без дъх! :)

Oldschool
11-22-2012, 14:17
Махалото на Фуко

Makenzi97
11-22-2012, 14:54
Ако ти се чете фентъзи - Scott Bakker - The Second Apocalypse, една от най-добрите фентъзи поредици които съм чел, първата и на български я има мисля.
Сянката на вятъра също е много добра, чете си се на един път.
Нещо по-тежко ако ти се чете пробвай Джийн Улф или Чайна Мийвил, по-специално The Book of the New Sun и Embassytown.
На прима виста това се сещам, ако искаш дай пример за книги, които са ти харесали и езици, на които четеш, та да ти дам по-подходящи предложения.

caisytoo
11-22-2012, 15:49
Ако ти се чете фентъзи - Scott Bakker - The Second Apocalypse, една от най-добрите фентъзи поредици които съм чел, първата и на български я има мисля.
Сянката на вятъра също е много добра, чете си се на един път.
Нещо по-тежко ако ти се чете пробвай Джийн Улф или Чайна Мийвил, по-специално The Book of the New Sun и Embassytown.
На прима виста това се сещам, ако искаш дай пример за книги, които са ти харесали и езици, на които четеш, та да ти дам по-подходящи предложения.

Еми какво да ти кажа.. От класиката ми харесват "Белия Бим черното ухо" или "Ад" на Данте Алигери, "Идиот" и "Престъпление и наказание" на Достоевски.. от новите, звучи супер тъпо, но ми харесва сюжета на поредиците "Безсмъртните" и "Училище за вампири". Все пак трябва да се разпуска с книги, в които не се влага никаква мозъчна дейност. ;dd

ACrimeNovelist
11-23-2012, 09:17
От книгите, които си написала, не си личи много, но според мен ще ти хареса да четеш драма. Модерна и добре написана.
В библиотеката на родителите ти едва ли има нещо на Никълъс Спаркс. Той е любимият ми писател и освен с хубавите сюжети е известен и с това, че пише сценариите за филмите по книгите си. В A walk to remember (Незабравимата) главните герои са тийнейджъри и сигурно ще ти допадне като вампирските работи. На мен любимата ми е Dear John (С дъх на канела).
Това, че не ти се чете хорър е сладурско. Чудя се на другите хора, които четат книги с идеята да се страхуват!
Надявам се да съм помогнал.

caisytoo
11-23-2012, 10:52
От книгите, които си написала, не си личи много, но според мен ще ти хареса да четеш драма. Модерна и добре написана.
В библиотеката на родителите ти едва ли има нещо на Никълъс Спаркс. Той е любимият ми писател и освен с хубавите сюжети е известен и с това, че пише сценариите за филмите по книгите си. В A walk to remember (Незабравимата) главните герои са тийнейджъри и сигурно ще ти допадне като вампирските работи. На мен любимата ми е Dear John (С дъх на канела).
Това, че не ти се чете хорър е сладурско. Чудя се на другите хора, които четат книги с идеята да се страхуват!
Надявам се да съм помогнал.

"С дъх на канела" много са ми я препоръчвали, но все не я чета. Може би скоро ще си я купя! :)

Makenzi97
11-24-2012, 14:01
"Ана Каренина" може да пробваш.

ledenakrasota
11-24-2012, 14:37
"Бягащата с вълците", "Капитанската дъщеря", "Незабравимата", "Тетрадката", "Дейвид Копърфийлд", "Императрицата на сладоледа", "Престъпление и наказание", "Екатерина Велика", "Историкът", "Годеницата на Людоеда".

Numb95
12-02-2012, 11:16
"Братството на черния кинжал " - просто съм завладяна от тази поредица. Днес свърших с 2рата книга и тръпна в очакване да намеря 3тата. ако това не ти хареса :
"Fifty Shades of grey" или " Паднали ангели" на Лорън Кейт

DisappointedDreamer
12-02-2012, 15:29
50 shades of grey е просто чукане. Не си струва парите, нито четеното, нито времето. Единственото, което прави е да обогати познанията ти за БДСМ като култура.

Иначе, предложения:

Крадци на лебеди - Елизабет Костова
В името на розата
Ямайски марони
Бялата ръкавица
Конникът без глава
Граф Монте Кристо
1984
The god of small things

Hayashi
12-02-2012, 18:43
Мемоарите на една гейша <3 Няма да съжаляваш!

MegiBoOm
12-09-2012, 10:27
Гневът на ангелите
Шестото клеймо (горещо препоръчвам)

Nam3less3
12-09-2012, 11:12
Мани ги тия модерни глупости, ако искаш качество, виж световната класика или ако държиш да е и по-завладяваща и по-фентъзи Властелинът на Пръстените ако не си я чела, няма по-добра от нея в тоя жанр, а интересно разнообразие е A Song of Ice and Fire, по която е сериала Game of Thrones, достатъчно е да си гледала 2-3 епизода за да разбереш, че това са най-малкото интересни книги, по-реалистични, брутални и неклиширани.

Jigars
12-12-2012, 12:41
Всички книги от поредицата "Хрониките на Кейн" на Рик Риърдрън (Червената пирамида; Огненият престол; Сянката на змея" Всички книги от поредицата "Пърси Джаксън и боговете на Олимп" пак на Рик Риърдън (Похитителят на мълнии; Морето на чудовищата; Проклятието на титана; Битката за лабиринта; Последният Олимпиец; Досиетата на героя) и до сега книгите, които са излязли от поредицата "Героите на Олимп" (Изгубеният герой; Синът на Нептун; Знакът на Атина) :) И "Дневникът на един дръндьо"

dreamwalker
12-23-2012, 19:57
- трилогията Милениум от шведския журналист Стиг Ларшон, която се състои от "Мъжете, които мразеха жените", "Момичето, което си играеше с огъня" и "Взривената въздушна кула"; (горещо я препоръчвам поредицата :), може би е най-впечатляващата, която съм чела от няколко години насам)
- трилогията "Децата на Просперо";
- трилогията "Тъмните му материи";
- "451 градуса по Фаренхайт";
- "1984";
- "Шестото клеймо";
- "Шифърът на Леонардо";
- поредицата "Малки сладки лъжкини" - Сара Шепард;
- "Училище за лоши момичета";
- "По следите на Вермеер";
- "Райт 3";
- "Игра на лъжи";

ysmivka
01-01-2013, 18:26
Аз ти препоръчвам нещо на Дан Браун - за мен са интересни и завладяващи. Чела съм Изгубеният символ, Шифърът на Леонардо, Шестото клеймо!

EinGutesKind
01-01-2013, 21:12
Ектор Мало „Без дом”
Емил Зола „Терез Ракен”
Валя Червеняшка „Записки от ада”
Емил Зола „Възходът на семейство Ругон”
Жан Батист Молиер „Тартюф”
Аристофан „Облаците”
Софокъл „Антигона”
Есхил „Прикованият Прометей”
Ерих Кестнер „Емил и тримата близнаци”
Ерих Кестнер „Антон и Точица”
Ерих Кестнер „Двойната Лотхен”
Хенрик Ибсен „Куклен дом”
Албер Камю „Чужденецът”
Пиер Корней „Сид”
Жан Расин „Федра”
Стивън Кинг „Гробище за домашни любимци”
Лили Иванова „Истината”
Франсис Бърнет „Тайната градина”
Елин Пелин „Ян Бибиян”
Стивън Кинг „Проклятието”
Готхолд Ефраим Лесинг „Емилия Галоти”
Дж. К. Роулинг „Хари Потър и философският камък”
Волтер „Задиг или съдбата”
Ерих Кестнер „Хвърчащата класна стая”
Сузан Хил „Жената в черно”

Oldschool
01-02-2013, 06:25
Доста странни предложения видях, но и понятието интересна книга е много разтегливо...

muhtesemfan
01-20-2013, 11:26
Стивън Кинг -То
"престъпление и наказание" Фьодор Достоевски
ДВЕТЕ КНИГИ,КОИТО СИЛНО МЕ КАРАТ ДА СЕ ЗАМИСЛЯ!! :)

Amore-Mio*
01-27-2013, 13:15
Чети нещо на Никълъс Спаркс или се захвани с някаква поредица, която да не те натоварва, за да можеш да си отпочинеш от по-тежките за четене книги.

alskdjfhg
01-30-2013, 20:34
"Да убиеш примесхулник", "Мъртвите сибирски полета", "Брулени хълмове", "Внимавай какво си пожелаваш"....

SpiritInBlack
01-31-2013, 11:53
Шестото клеймо

rihanna_shakira
02-01-2013, 06:16
ООО поредицита за Милениум е наистина много добра няма да се съжаляваш ако я прочетеш .

Черният списък-Брад Тор
Брад Тор-Последният патриот
Люк Дилейни-Без милост
Даниъл Силва-Потретът на един шпионин
Майкъл Ридпат-66 градуса северна ширина
Джорджо Мой-Аз преди теб
Карън Роуз- Не можеш да се скриеш


Мога да ти изброявам още и още но няма смисъл нещата на Дан Браун също са много добри зависи какво ти се чете = Аз например обичам трилъри и криминалета и повечето ми книги са такива . Обичам и романтични книги но към тях съм малко по взискателна и искам нещо много завъртяно . Да не е типичната романтична книга стил Ромео и Жулиета .

Gerincettto
02-06-2013, 07:56
Вземи си "Шифърът на Леонардо", тя наистина се чете на един дъх.Изобщо която и книга да си вземеш на Дан Браун няма да сбъркаш, той пише невероятно!

Elorra
07-05-2013, 07:57
"Подменена" е последната книга, която си взех. Много е интересна-част 1 от поредицата "Трил".. Съветвам те вземи си я. Аз лично я прочетох на един дъх...:) :) :) А забравих, авторът е Аманда Хокинг.

shusha
07-05-2013, 08:50
Тъмните му материи, Шерлок Холмс и тн. За други не се сещам са.

LaPavleta
07-08-2013, 16:33
И аз съм фенка на Дан Браун. Изчела съм всичко негово, много грабващо пише! Препоръчвам "Шестото клеймо", "Метеоритът", "Цифрова крепост"... абе която и да е, супер са всички! :)

vilii.markova
07-12-2013, 08:44
Какво ще кажеш за "Хекс Хол", пада се малко фентъзи и на мен ми е много интересна

heartshapedbox
07-12-2013, 15:43
Нещо на Оруел.

horacio
07-12-2013, 19:22
Трите книги на Халед Хосейни
13 причини защо
Часът на чудовището
Под сянката на свещеното дърво
поредицата Игра на Тронове
граф Монте Кристо
Птиците умират сами

LonnieMo
07-15-2013, 13:56
Не знам дали са писани тези книги, затова аз ще ги напиша. Страхотни са и наистина много ги харесвам!

1.Крадеца на книги
2.Анастасия
3.Генералът в своя лабиринт (търси в антикварни книжарници)
4.Къде си, Аляска?
5.Вината в нашите звезди
6.Ти срещу мен
7.Последна песен
8.Петата вълна
9.Предимставата да бъдеш аутсайдер
10.Да убиеш присмехулник
Мисля, че се отнесох, но има още много и все хубави книги...

Esicik
07-27-2013, 21:37
na stivin king - to ima i film , ne sim cela knigata gledali li ste film aima li ob6to??? i koe pirvo knigata ili filma??

heartsdesire
07-28-2013, 17:38
Вината в нашите звезди - Джон Грийн
Уникална!

Vicky.
07-29-2013, 09:07
нещо ново....ами Скитница (Стефани Майер)-прочетох я много бързо
Всяко решение си има проблем-Керстин Гир
Триологията Игрите на глада-Сюзан Колинс
Аз съм номер четири-Питакъс Лор....книгата е по-хубава от филма

shadows92
11-04-2013, 20:02
Агата Кристи . !! Най-добрата в криминалната проза .

Starless
11-06-2013, 16:33
Вината в нашите звезди - Джон Грийн
Уникална!

Абсолютно подкрепям с две ръце! Страхотна е просто!

Също много ми хареса и на Сара Оклър - Едно лято с 20 момчета, въпреки че корицата не вдъхва много доверие и изглежда повърхностна и лигава, в действителност е много добра книга.

anpencheva
11-11-2013, 14:26
ХАРИ ПОТЪР !!!

maldini
11-11-2013, 21:58
На Изток от Рая ;)

didi222
11-12-2013, 13:36
Какъв стил харесваш? Кажи някой книги, които ти харесват най-много.
Виж тези(налучквам):
1.Чудо - Ар Джей Паласио (историята за едно дете с лицева аномалия)
2. книги на Джон Гришам - " Теодор Буун:Заподозрян", "Рекетьорът"... (криминални)
3. Книги на Рик Риърдън - "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"...
4. Тунели - Родерик Гордън, Брайън Уилямс
5. Малката вещица - Силия Рийс

Dam Yeo Wool
12-01-2013, 23:30
Ще ти препоръчам няколко интересни книги,ако решиш да прочетеш някоя мисля,че ще ти харесат.

.. Най-дългото пътуване - Никълъс Спаркс .. ! .. Ад - Дан Браун .. ! .. Шифърът на Леонардо - Дан Браун ..

http://smileys.svatbata.org/set-01/201.gif Приятно четене! http://smileys.svatbata.org/set-01/201.gif

Mirrela.
12-02-2013, 06:34
Макар и да прозвучи малко детска - наистина е много интересна.
"Изроди и лузъри",написана от Робин Джарвис..
Преди няколко месеца една странна книга се появява в английски град. Написана от мрачен окултист, тя омагьосва всеки, който я прочете, като пренася ума в красива, но зловеща приказна реалност.Сега вече книгата е широко разпространена, а Англия се е предала. Онези, които устояват на написаното, са убити.
Но има и такива, на които словото просто не действа.Наричат ги лузъри. Те са преследвани, плашени и тормозени дори от собствените си семейства. И това е тяхната история...

Заслужава си да я прочетеш!

Mirrela.
12-02-2013, 06:42
Също така една много интересна книга - "Мъжете,които мразеха жените" написана от Стиг Ларшон.
Богатият индустриалец Хенри Вангер предлага на Микаел Блумквист едногодишен договор срещу огромен хонорар,ако успее да разгадае мистериозното изчезване на неговата любима племенница Хариет.Микаел е разследващ журналист,разкрил ред скандални случаи и несправедливо осъден за клевета заради написана от него изобличителна статия срещу могъщ шведски финансов магнат.Заедно със суперхакера Лисбет Саландер - млада,нахакана,татуирана и регистрирана като психопатка,сега работеща в детективска агенция,попадат в кръговрат от динамични събития и драматични изпитания,в свят на семейна омраза и финансови скандали,в които бродят убийци психопати.

Oldschool
12-17-2013, 08:06
Макар и да прозвучи малко детска - наистина е много интересна.
"Изроди и лузъри",написана от Робин Джарвис..
Преди няколко месеца една странна книга се появява в английски град. Написана от мрачен окултист, тя омагьосва всеки, който я прочете, като пренася ума в красива, но зловеща приказна реалност.Сега вече книгата е широко разпространена, а Англия се е предала. Онези, които устояват на написаното, са убити.
Но има и такива, на които словото просто не действа.Наричат ги лузъри. Те са преследвани, плашени и тормозени дори от собствените си семейства. И това е тяхната история...

Заслужава си да я прочетеш!

Това наистина звучи интересно...

husein1997
12-17-2013, 15:00
Цялата поредица на "Здрач"

Oldschool
12-17-2013, 16:04
скрий се

LoveInfect
01-03-2014, 21:06
Ловен сезон, Открита пред теб
Чужди очи + чуждо влияние = най - завладяващите книги които съм чела!!!

LoveInfect
01-03-2014, 21:08
Здрач е интересно, но въобще не е завладяващо!

Vivitu483
01-03-2014, 21:08
Мемоари на Кора Пърл - Стая за любов.

Zlennox
01-04-2014, 15:11
To kill a mockingbird-Lee Harper една от класиките на 60-те години! Не знам дали я има преведенаа на български... чел съм я на английски и мога да кажа че си залсужава парите особенно след като разбереш моралните и етническите дилеми в книгата! :)

Zlennox
01-04-2014, 15:24
И аз съм фенка на Дан Браун. Изчела съм всичко негово, много грабващо пише! Препоръчвам "Шестото клеймо", "Метеоритът", "Цифрова крепост"... абе която и да е, супер са всички! :)

Чел съм 'Шифърърт на Леонардо' и не бих казал че Дан Браун е добър автор като се има предвид многобройните грешки,излизшна информация, океан от ненужни метафори и многото повторения в изреченията му... липсва детайла и дълбочината на героя, доста повърхностно. Може и да не е добър автор (в контекста на писане) но това което ме накара с такъв интерес да прочета книгата е че Браун излага алтернативна и провокираща теория към историята която се преподава в клас, също и това че натрупва напрежение в края на всяка своя глава от книгата, оставяща читателя в невидение като го стимулира да прелисти страницата за да узнае какво става в следващата глава! :)

b0nBoNeVa
01-05-2014, 23:14
To kill a mockingbird-Lee Harper една от класиките на 60-те години! Не знам дали я има преведенаа на български... чел съм я на английски и мога да кажа че си залсужава парите особенно след като разбереш моралните и етническите дилеми в книгата! :)

Оооо, има я и още как. Претърсих половин София, за да я намеря. Имаше последна бройка в един магазин на Orange и докато стигнем до там беше купена. Добре, че беше Славейков... Няма значение, исках да кажа, че тази книга наистина ме накара да се замисля, което се случва рядко, аз по принцип си падам по фентъзи, а там няма много за мислене. Обаче съм напълно съгласна за чувството, което ти остава след като проумееш посланието. Наистина хубава книга, заслужава си.
Впрочем, вероятно нарочно си го написал така, но за тези, които не знаят, името на автора е Харпър Ли и по случая ето един цитат от книгата:
" Почти всички хора са добри, Скаут, когато най-после ги видиш."
Удивителното е, че цитатът е от диалог между баща и 9-годишната му дъщеря.

mysteriozno
01-06-2014, 12:44
мен като че ли ме кефи всичко на Стивън Кинг

Abrasaks
01-29-2014, 14:57
Хари Потър 1-7, Четирилогията "Ханибал Лектър", Дан Браун и Глен Купър.

Yoo reTo G
02-02-2014, 18:22
napylno te razbiram , moje da 4ete6 :::::::::: http://www.book.store.bg/p95987/malkiat-kral-dekemvri-aksel-hake.html ( Dosta e pou4itelna )

EinGutesKind
02-02-2014, 18:50
Гийом Мюсо - "И след това ..." / "Защото те обичам" - уникални! Сега ще си взимам и "Ще бъдеш ли тук?"

DisappointedDreamer
02-02-2014, 19:28
Гийом Мюсо - "И след това ..." / "Защото те обичам" - уникални! Сега ще си взимам и "Ще бъдеш ли тук?"

Ооооо! Всичките ги имам :) започнах с "хартиеното момиче". Прекрасник е.

EinGutesKind
02-02-2014, 20:36
Ооооо! Всичките ги имам :) започнах с "хартиеното момиче". Прекрасник е.

Дааа <3 Иначе и Карлос Руис Сафон не е лош, ама много скача от сюжет в сюжет и в един момент е трудно да хванеш връзката...

benivasileva
02-04-2014, 09:49
Гордост и предразсъдаци; Граф Монте Кристо; Хари Потър; Къде си, Аляска?; Вината в нашите звезди; Алхимикът; Бяла като мляко, червена като кръв....

..MiMi..
02-06-2014, 12:21
Гордост и предразсъдаци; Граф Монте Кристо; Хари Потър; Къде си, Аляска?; Вината в нашите звезди; Алхимикът; Бяла като мляко, червена като кръв....
+1

cookie dough
02-17-2014, 23:36
Спасителят в ръжта, Да убиеш присмехулник, Параграф 22