PDA

View Full Version : Енергийни напитки , кафе .... ?



pepochko
11-22-2012, 12:39
Здравейте съфорумници , искам да ви попитам нещо и ако може малко съвети ;)На 14 години съм. Значи всеки ден преди даскало пия кафе и закусвам.В дскло понякога пия енергийни напитки, абее в седмицата 3-4 пъти пия или redbull или Monster защото просто усещам че имам малко нужда от енергия. Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?Знам само че може да доведе до проблем с сърцето.Също така като си разтворя ръката има леко трептене. Това проблем ли е ? някъде четох че това може да се дължи на проблем с кръвта :? Ааа употребяването на тези напитки можели да причинява акне или да прави повече хормони един вид ?? Или акнето ми е просто заради пубертета? Ако може да ми отговорите на тези въпроси ще съм ви много благодарен ;)

kalpazanka
11-22-2012, 12:41
Чернодробни проблеми могат да ти навлекат въпросните енергийни напитки, пък като комбинираш и кафе, може да излезеш и от ритъм. Найс, а?

Mladenoff
11-22-2012, 13:15
на 14 и всяка сутрин пиеш кафе? толкова ли искаш да се направиш на голям ? след време адреналин ще трябва да ти бият сутрин, за да се събудиш. трябвало му енергия, хахаха. ми яж, наспивай се и ще имаш енергия, на 14 си, не на 41....

besso
11-22-2012, 13:36
Ще си докараш проблеми със сърцето и нервите хлапе. Малък си, кипиш от енергия, какво повече искаш?

pepochko
11-22-2012, 14:38
ставайте вие в 6 часа и да видим на кой няма да му трябва кафе :? с тва тъпо дскло никога немога да се наспя :X като съм втора смяна пия много малко кафете и енергийни напитки

besso
11-22-2012, 14:41
Мислиш, че не сме ходили и ние на училище и че спим до 12 ли? :) На всеки му е трудно ставането в 6, доскоро работех работа, която налагаше да ставам нощем в 4:30. Така, че какво не бих дал да ти имам проблемите :D

pepochko
11-22-2012, 14:45
Така, че какво не бих дал да ти имам проблемите :D оо не говори така защото незнаеш нищо за проблемите ми :D кат влезеш в мгто с преписване и после учителите ти покажат какво е МГ и че не е за теб и че трябва да почнеш да учиш а ти просто не можеш да учиш :D но тва е друга тема ! А по темата: явно ще трябва да намаля кафето и ще спра да пия енергийни напитки :X

pepochko
11-22-2012, 14:51
на 14 и всяка сутрин пиеш кафе? толкова ли искаш да се направиш на голям ? след време адреналин ще трябва да ти бият сутрин, за да се събудиш. трябвало му енергия, хахаха. ми яж, наспивай се и ще имаш енергия, на 14 си, не на 41....
Почти всяка сутрин пия 3в1 или само нескафе понякога с мляко/! Не се правя на голям! ии как да се наспивам за 5-6 часа ле човек вчера съм си легнал в два часа защото гледах с приятели навън шампионската лига как да се наспя до 6 часа :?

gugenceto2
11-22-2012, 17:06
^^
Ами като не можеш да се наспиш лягай по-рано......

pepochko
11-22-2012, 17:09
ами как да легна по рано :? живеем в 21 век все пак. гледам към 12 да съм си легнал но рядко се получава :D

Ukhtar
11-22-2012, 17:59
Абе я бягай да спортуваш, ще видиш как ще си заспиваш навреме..

pepochko
11-22-2012, 18:34
Ukhtar тва е много добра идея самоче графикът ми в дскло и извън дскло е мн натоварен и няма кога :X оот другата седмица смяятам да тръгна на фитнес . И има огромна разлика от тва да заспивам и от тва да си лягам ;) първо тряа да си легна па тогава да заспя :D :D :D

Ukhtar
11-22-2012, 18:40
С какво толкова ти е натоварен графика, че ми стана любопитно...

Като си скъсваш гъза от физическа работа ще спиш като бебе

pepochko
11-22-2012, 18:56
ами програмата ми за делниците е нещо подобно 1. 7:30 - 2:00 съм на дскло 2. До към 3:00 оставам в дскло с фр от класа (отиваме в някое кафе да пием нещо или в някой ресторант да обядваме ) 4. Към 3:30 съм си в къщи почивам си половин час 5. към 4 и нещо сядам да си науча и да си напиша домашните най много до 5 часа 6. след тва преглеждам на бързо компа оговарям са с някой фр и излизаме към 6часа и са пребирам към 8-9 часа . Най късно в 9 заради тъпия вечерен час После вечерям задължителну у нас с наще и след тва или са опъвам на дивана да гл тв или на лаптопа или понякой път излизам с фр да гледаме мачове или нещо подобно ./ Е тва ми е графика почти всеки ден. Ако почна да тренирам нещо ще трябва да зарежа ученето и наще няма да са много доволни апък и сиг може да повтарям 8 клас щото са оказа че в мгто са иска доста учене :Х аз за един час едвам си научавам , защото ся в 8 клас съм с натоварената програма с разказвателни предмети и информационни и информатика

.Wonder
11-22-2012, 19:08
Lol, "графикът" ти е лишен от физическа активност. Чакай да ти го опростя и нагледно да видиш какво правиш:
1.Ядеш
2.Почиваш си
3.Учиш и пишеш домашни
4.Излизаш навън с приятели, с които предполагам не тичате и не се напрягате особено, така че това пак спада към графата с не-напрягащите дейности

Решението е да отрежеш част от времето, с което си навън с приятели и да го замениш с фитнес или практикуване на някакъв спорт.

Soooo не разбирам защо твърдиш, че са ти нужни всички тези енергийни напитки и кафета. Та ти докато ядеш си седнал, докато си почиваш си седнал/легнал, докато пишеш домашни си седнал и единственото време, в което си прав, е докато се разхождаш с приятели, въпреки че предполагам че с тях седите на пейки или в беседки.

pepochko
11-22-2012, 19:19
Lol, "графикът" ти е лишен от физическа активност. Чакай да ти го опростя и нагледно да видиш какво правиш:
1.Ядеш
2.Почиваш си
3.Учиш и пишеш домашни
4.Излизаш навън с приятели, с които предполагам не тичате и не се напрягате особено, така че това пак спада към графата с не-напрягащите дейности

Решението е да отрежеш част от времето, с което си навън с приятели и да го замениш с фитнес или практикуване на някакъв спорт.

Soooo не разбирам защо твърдиш, че са ти нужни всички тези енергийни напитки и кафета. Та ти докато ядеш си седнал, докато си почиваш си седнал/легнал, докато пишеш домашни си седнал и единственото време, в което си прав, е докато се разхождаш с приятели, въпреки че предполагам че с тях седите на пейки или в беседки. ee в кръга на шегата се напрягаме :D - oбикаляме моловете и сe разхождаме по главната обикаляйки магазините :D Ама няма от др. седмица ще тръгна на фитнес и ще видим какво ще стане.

аа за енергийните напитки и кафето сутрин имам огромната нужда от тях иначе 100% ще заспя или на спирката или в рейса или в дскло с тях съм и по концентриран в дскло , но смятам да ги спра защото мисля че майче много вредят особенно тва леко треперене на ръцете което имам мноого ме плаши :X

theer
11-22-2012, 19:25
Само чета какви глупости пишеш и се чудя на какъв фитнес ще ходиш? Ще издържиш 1 месец, като си докараш 1-2 травми и ще приключиш.. После ще пишеш коментари в Vbox7, като:
"Химици", "Тва е само химия" и т.н.

pepochko
11-22-2012, 19:34
theer - гледам че тва ти е първото комплексарско мнение :D айде ти ходи да си коментираш във вбокса при твойте приятелчета хейтъри ;) И за твоя информация през миналата лятна ваканция ходих 3 месеца на фитнес и не съм се отказвал но заради ученето и "доброто ми бъдеще " спрях за да мога да уча за матурите 7 клас.! и съм тренирал 2 години футбол ;)

theer
11-22-2012, 19:39
theer - гледам че тва ти е първото комплексарско мнение :D айде ти ходи да си коментираш във вбокса при твойте приятелчета хейтъри ;) И за твоя информация през миналата лятна ваканция ходих 3 месеца на фитнес и не съм се отказвал но заради ученето и "доброто ми бъдеще " спрях за да мога да уча за матурите 7 клас.! и съм тренирал 2 години футбол ;)

На 14 съм, тренирам активно от 2 години, футбол съм играл 7-8 години, но спрях. Ученето и тренировките ги съчетавам успешно. Хммм, защо не виждам нищо добро в твоето бъдеще?!..

.Wonder
11-22-2012, 19:41
аа за енергийните напитки и кафето сутрин имам огромната нужда от тях иначе 100% ще заспя или на спирката или в рейса или в дскло с тях съм и по концентриран в дскло , но смятам да ги спра защото мисля че майче много вредят особенно тва леко треперене на ръцете което имам мноого ме плаши :X
Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб. Изяж един плод сутрин и ще видиш, че концентрацията ти в училище няма да се понижи, не се тревожи.
За да се приспособиш към ранното ставане, а като гледам обичаш да си лягаш късничко :D, започни да си лягаш всеки ден с няколко минути по-рано, десет или петнадесет минути са достатъчни. Така, докато се усетиш, ще се чувстваш уморен в десет и тридесет и ще си лягаш тогава. Чувството на сънливост непосредствено след ставане сутрин е напълно нормално, аз също го изпитвам, тъй като съм принудена да ставам в шест и двадесет всеки ден. Просто след като станеш сутрин, направи няколко лицеви опори или потичай на място, за да "събудиш" организма си по-бързо и лесно : 3

pepochko
11-22-2012, 19:42
На 14 съм, тренирам активно от 2 години, футбол съм играл 7-8 години, но спрях. Ученето и тренировките ги съчетавам успешно. Хммм, защо не виждам нищо добро в твоето бъдеще?!..
къде си играл футбол, за кой отбор ? какво тренираш ? И вообще не ме познаваш че да говориш за бъдещето ми ;)

pepochko
11-22-2012, 19:45
Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб. Изяж един плод сутрин и ще видиш, че концентрацията ти в училище няма да се понижи, не се тревожи.
За да се приспособиш към ранното ставане, а като гледам обичаш да си лягаш късничко :D, започни да си лягаш всеки ден с няколко минути по-рано, десет или петнадесет минути са достатъчни. Така, докато се усетиш, ще се чувстваш уморен в десет и тридесет и ще си лягаш тогава. Чувството на сънливост непосредствено след ставане сутрин е напълно нормално, аз също го изпитвам, тъй като съм принудена да ставам в шест и двадесет всеки ден. Просто след като станеш сутрин, направи няколко лицеви опори или потичай на място, за да "събудиш" организма си по-бързо и лесно : 3
ами да сиг. е така но много често лягането ми не зависи само от мен :) благодаря ти за съветите ;) ще се опитам да ги използвам :)

besso
11-22-2012, 19:49
Измисли си 1001 оправдания да продължаваш да пиеш енергийните напитки. Ми добре, предупреден си за страничните ефекти, после няма да се оплакваш от безсъние, бодежи под ребрата и прескачане на сърцето...

pepochko
11-22-2012, 19:52
Измисли си 1001 оправдания да продължаваш да пиеш енергийните напитки. Ми добре, предупреден си за страничните ефекти, после няма да се оплакваш от безсъние, бодежи под ребрата и прескачане на сърцето...
мисля че по нагоре казах че ще се опитам да ги спра и няма да си измислям оправдания ;) защото явно както каза wonder "Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб." сигурно е така

theer
11-22-2012, 19:54
Футбол не съм играл "професионално", в момента се занимавам с кросфит.. Остави ме мен, но "ами да сиг. е така но много често лягането ми не зависи само от мен", с какво толкова се занимаваш, че не зависи от теб? Като вдигнат баща ми по никое време, заради някакви малоумници, това наистина не зависи от него, но не виждам ти с какво може да се занимаваш, че за не зависи от теб... Лека нощ :)

pepochko
11-22-2012, 20:00
Футбол не съм играл "професионално", в момента се занимавам с кросфит.. Остави ме мен, но "ами да сиг. е така но много често лягането ми не зависи само от мен", с какво толкова се занимаваш, че не зависи от теб? Като вдигнат баща ми по никое време, заради някакви малоумници, това наистина не зависи от него, но не виждам ти с какво може да се занимаваш, че за не зависи от теб... Лека нощ :)

не съм запознат с това какво означава кросфит ;) но да те питам нещо : ако приятели ти звъннат и ти кажат ай да гледаме някой мач или яла у еди кой си да си направим купон ти ш ги одрежеш и ще си останеш у вас ли ???

TheBeliever
11-22-2012, 20:39
Въпрос на приоритети. Като искаш да шариш по улиците до посреднощ и после да ставаш за даскало - няма да спиш и ще се наливаш с кофеин. Ако си цениш съня, ще отложиш безсънните нощи за уикенда.

Ти ако сега не умееш да си разпределяш времето с едното тъпо даскало като ангажимент, не те виждам след време.

Game_Fan98
11-22-2012, 21:21
Проблеми с черния дроб.Ако не спреш да се
наливаш с кофеин,скоро ще вземеш дори и да трепериш.
Кофеина влияе зле на нервната система.Направо ще откачиш.Ще станеш
много раздразнителен.Има един в моя клас дето се налива с 3 чаши кафе и
то до 4-я час.Ядосва се за нищо-някой го настъпил,някой го бутнал.От време на
време се не мигаше :D,колкото и странно да звучи.Но не е здравословно.
Ако си цениш здравето-спри с енергийните напитки.

strawberry88
11-22-2012, 21:38
Абе я бягай да спортуваш, ще видиш как ще си заспиваш навреме..

Определено.
Иначе аз пия зелен чай почти всеки ден и дава енергия. :D

Mladenoff
11-22-2012, 22:22
ами програмата ми за делниците е нещо подобно 1. 7:30 - 2:00 съм на дскло 2. До към 3:00 оставам в дскло с фр от класа (отиваме в някое кафе да пием нещо или в някой ресторант да обядваме ) 4. Към 3:30 съм си в къщи почивам си половин час 5. към 4 и нещо сядам да си науча и да си напиша домашните най много до 5 часа 6. след тва преглеждам на бързо компа оговарям са с някой фр и излизаме към 6часа и са пребирам към 8-9 часа . Най късно в 9 заради тъпия вечерен час После вечерям задължителну у нас с наще и след тва или са опъвам на дивана да гл тв или на лаптопа или понякой път излизам с фр да гледаме мачове или нещо подобно ./ Е тва ми е графика почти всеки ден. Ако почна да тренирам нещо ще трябва да зарежа ученето и наще няма да са много доволни апък и сиг може да повтарям 8 клас щото са оказа че в мгто са иска доста учене :Х аз за един час едвам си научавам , защото ся в 8 клас съм с натоварената програма с разказвателни предмети и информационни и информатика

Ходя 4 пъти на фитнес, 2 пъти на бокс, 1 път на урок по математика и 1 път на урок по английки. поне 3 пъти в седмицата излизам с приятели, а в събота задължително вечерта на аперитив. поддържам успех над 5.00
искам да кажа - оправи си графика.....

Ukhtar
11-23-2012, 05:49
Аз начлните класове на гимназията нямах свободна събота от извънкласни подготовки, отделно че си е'бавах майката от учене като цяло, паралелно с това системно злоупотребявах с алкохол и пак намирах време за спорт...

kalpazanka
11-23-2012, 07:04
Човеко, явно не си разпределяш добре времето. Затова има риск да повтаряш 8-ми клас, а не че щото не можеш да учиш. Замисли се, че не можеш да се концентрираш от многото кафе и енергийни напитки. ;)
Я ми кажи, пълничък ли си? Да се усещаш подпухнал и равнодушен към всичко, когато не пиеш кафе?


Въпрос на приоритети. Като искаш да шариш по улиците до посреднощ и после да ставаш за даскало - няма да спиш и ще се наливаш с кофеин. Ако си цениш съня, ще отложиш безсънните нощи за уикенда.

Ти ако сега не умееш да си разпределяш времето с едното тъпо даскало като ангажимент, не те виждам след време.

Е, по-добре не мога да го кажа.

JoLLiE92
11-23-2012, 07:14
на 14 и всяка сутрин пиеш кафе? толкова ли искаш да се направиш на голям ? след време адреналин ще трябва да ти бият сутрин, за да се събудиш. трябвало му енергия, хахаха. ми яж, наспивай се и ще имаш енергия, на 14 си, не на 41....
мммммда ... понякога се чудя, родители нямате ли бе? Те не ти ли казват, че не е хубаво? Майка ми на 14 не ми даваше да пия кафе, енергийна напитка не съм пила никога.

pepochko
11-23-2012, 12:59
Ходя 4 пъти на фитнес, 2 пъти на бокс, 1 път на урок по математика и 1 път на урок по английки. поне 3 пъти в седмицата излизам с приятели, а в събота задължително вечерта на аперитив. поддържам успех над 5.00
искам да кажа - оправи си графика.....

eм браво на теб ;) аз така не мога

pepochko
11-23-2012, 13:01
мммммда ... понякога се чудя, родители нямате ли бе? Те не ти ли казват, че не е хубаво? Майка ми на 14 не ми даваше да пия кафе, енергийна напитка не съм пила никога.

имам родители и ми казват че е ужасно вредно ;) но проблема не е в тях проблема е в мен :( наще не знаят и за енергийните напитки

pepochko
11-23-2012, 13:03
Човеко, явно не си разпределяш добре времето. Затова има риск да повтаряш 8-ми клас, а не че щото не можеш да учиш. Замисли се, че не можеш да се концентрираш от многото кафе и енергийни напитки. ;)
Я ми кажи, пълничък ли си? Да се усещаш подпухнал и равнодушен към всичко, когато не пиеш кафе?



Е, по-добре не мога да го кажа.

оо вообще не мисля че съм пълничък :D имам съвсем малко коремче 60кг метър и 68 висок на 14 .! не мисля че съм пълен а и до миналата година спортувах активно (почти) всеки ден ходех на тренировки по футбол и през лятната ваканция на фитнес

pepochko
11-23-2012, 13:06
Ааа ии да ви се похваля днеска съм на едно кафе с мляко сутринта и ябълкка със фитнес зърнена закуска ии в дскло вместо енергиина напитка си взех кола

JoLLiE92
11-23-2012, 13:58
ии в дскло вместо енергиина напитка си взех кола
ура за здравословното хранене
п.с. и газирано не пия , още по-малко кола ;д цветът и ме съмнява да е много полезна :)

pepochko
11-23-2012, 14:17
ура за здравословното хранене
п.с. и газирано не пия , още по-малко кола ;д цветът и ме съмнява да е много полезна :)

e извинявай ама ако и от газирани напитки се ограничаваш :X нз може моето мнение да е грешно ама кво толкова могат да ти направят газираните ш живееш 1-2 години по малко и квво нали ще си живял добре без ограничения и такива глупости кажете ако бъркам аа ии имам предвид малките ограничения иначе наркотици и цигари и аз не одобрявам ;)

JoLLiE92
11-23-2012, 14:22
Издуват те и имат твърде много захар, най-много колата. Пия единствено газирана вода с уискито, което ще рече - рядко. :)
Иначе кафе пия :) Но не съм на 14. В началото пих 3в1та, после кафе с мляко, със сметана. Сега зависи от ефекта, който търся, но главно чиста къса Лаваца. :) На Лавацата е грехота да и разваляш вкуса с добавки.
Доколкото разбирам, ти не пиеш кафе защото го оценяваш и защото ти е вкусно и вероятно дори не правиш разлика между Cafes Richard(ако ти направя такова) и Нова Бразилия. :) Така ли е?

scrooper
11-23-2012, 15:46
Пий черен и зелен чай вместо кафе. Не си и помисяй за тия енергийни булмачи, а ги замени с фрешове. За протокола, кафето е полезно, но с мярка, гледай да не е всеки ден. А енергийните напитки са химия, отрова - такава е и колата. Повярвай ми, струва си да живееш и 1 ден по- дълго на цената на кока колата.

JoLLiE92
11-23-2012, 15:50
^Черният също не е НИКАК полезен, но и аз го пия.
Сега ми дойде да ти кажа, що не пиеш айрянчета? Те нормализират кръвното по принцип, вероятно ще те освежават. :) И са полезни, разбира се ако е от истинско мляко. ;д

Schtefito
11-23-2012, 16:16
"ябълкка със фитнес зърнена закуска" - вземи си оправи закуската. От къде да ти дойде енергията?

И защо да трябва да орязваш времето за учене,за да можеш да спортуваш?

pepochko
11-23-2012, 18:18
Издуват те и имат твърде много захар, най-много колата. Пия единствено газирана вода с уискито, което ще рече - рядко. :)
Иначе кафе пия :) Но не съм на 14. В началото пих 3в1та, после кафе с мляко, със сметана. Сега зависи от ефекта, който търся, но главно чиста къса Лаваца. :) На Лавацата е грехота да и разваляш вкуса с добавки.
Доколкото разбирам, ти не пиеш кафе защото го оценяваш и защото ти е вкусно и вероятно дори не правиш разлика между Cafes Richard(ако ти направя такова) и Нова Бразилия. :) Така ли е? да така е мога да ти намеря разликата само от всички neskafe-та 3в1 2в1 с мляко без :D


^Черният също не е НИКАК полезен, но и аз го пия.
Сега ми дойде да ти кажа, що не пиеш айрянчета? Те нормализират кръвното по принцип, вероятно ще те освежават. :) И са полезни, разбира се ако е от истинско мляко. ;д
aйрянчета пия само направени от мен в къщи защото в магазините такива гадости имаа от 10 айряна да си купя само 1 хубав ще оцеля

"ябълкка със фитнес зърнена закуска" - вземи си оправи закуската. От къде да ти дойде енергията?

И защо да трябва да орязваш времето за учене,за да можеш да спортуваш?
ами дай идея как да си оправя закуската де :/ аа няма как да започна да спортувам и да не трябва да зарежа ученето или приятелите а аз няма да избера да зарежа приятелите такаче остава ученето

Hayashi
11-23-2012, 18:56
Ще ме извиниш, не целя по никакъв начин да те обидя, но мнението ти е на типичен неориентиран хлапак в начална тинейджърска възраст. Кофеинът в енергийните напитки е в пъти по-висок и ги прави много опасни, особено пък за някого на твоята възраст. Газираните и другите подобни гадости с тонове захар също са много вредни, ама то почти всичко купено е пълно със захар.
Ако имаш време да си позволиш да си правиш фреш, давай! Действат наистина 5 пъти по-освежаващо от едно кафе.

Иначе започни да ядеш нещо по-солидно сутрин, сандвичи например.

Аз съм в 12. клас, и повярвай ми натоварването ми е със сигурност по-голямо от твоето, ходела съм на училище след 2-3 часа сън и пак не си позволявам да пия кафе.

joe_burziq
11-23-2012, 20:08
Избягвай ги тези енергийни напитки. Направи си "графика" така, че да спиш поне по 7 часа през нощта и ще ти е по-добре.

PurpleSand
11-24-2012, 09:56
Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?
знам само,че ставаш по-нервен и ускорява пулса... лекарка ми е казала,че не е желателно да се пие кафе и енергийни напитки,заради нервите и е желателно да ги отбягваш

pepochko
11-24-2012, 09:56
Ще ме извиниш, не целя по никакъв начин да те обидя, но мнението ти е на типичен неориентиран хлапак в начална тинейджърска възраст. Кофеинът в енергийните напитки е в пъти по-висок и ги прави много опасни, особено пък за някого на твоята възраст. Газираните и другите подобни гадости с тонове захар също са много вредни, ама то почти всичко купено е пълно със захар.
Ако имаш време да си позволиш да си правиш фреш, давай! Действат наистина 5 пъти по-освежаващо от едно кафе.

Иначе започни да ядеш нещо по-солидно сутрин, сандвичи например.

Аз съм в 12. клас, и повярвай ми натоварването ми е със сигурност по-голямо от твоето, ходела съм на училище след 2-3 часа сън и пак не си позволявам да пия кафе.
Ами аз съм си точно такъв хлапак :D Сутрин време за фрешове нямам , но в училище си купувам капита които уж са 100% натурални ама вътре има сумати глупости :/ сандвичи няма да ям за закуска , защото метаболизмът ми не е бърз и със сигурност ще кача килограми ;) Ии браво на теб аз след 2-3 часа сън на училище няма как да отида апък даже и да отида то къв ш е смисъла :D

Избягвай ги тези енергийни напитки. Направи си "графика" така, че да спиш поне по 7 часа през нощта и ще ти е по-добре. за да спя поне 7 часа трябва да си легна в 11 :/

Schtefito
11-24-2012, 10:01
за да спя поне 7 часа трябва да си легна в 11 :/

Ами ще си легнеш. Ще спреш да се правиш на много голям и да се вайкаш за простотии.

pepochko
11-24-2012, 10:05
Ами ще си легнеш. Ще спреш да се правиш на много голям и да се вайкаш за простотии.

добре нека те питам същото което питах и theer : ако приятели ти звъннат и ти кажат ай да гледаме някой мач или яла у еди кой си да си направим купон ти ш ги одрежеш и ще си останеш у вас ли ???

JoLLiE92
11-24-2012, 10:16
Аз за да ставам всяка сутрин в 6, си лягам в 10-11.. малко ти страда социалния живот , но не е болка за умиране. Поне на сутринта не съм парцал. :) Но не мога по никакъв начин да си позволя да не спя, защото е вредно за всичко възможно.
А по принцип мюсли закуските са калорични и идеята им е да те нахранят стабилно и да обядваш късничко. :)
Вместо капита, по-добре минерална вода. Ако имаш бавен метаболизъм (като мен) го използвай и яж съвсем малко. Може да опиташ да го забързаш. Закуската е важно да е стабилна, на вечеря може и да не ядеш нищо, или само салата. И да не е късно. : )
Тренировки наистина си трябват обаче.

pepochko
11-24-2012, 21:31
http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38842-kafeto-ni-pravi-po-shtastlivi/

:D :D :D

Game_Fan98
11-24-2012, 22:26
http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38842-kafeto-ni-pravi-po-shtastlivi/

:D :D :D

То тебе хубаво ще те ощастливи кафето........

anonymous895156
11-24-2012, 22:40
Аз съм на 13 години и кафе и енергийни напитки не съм опитвал, смятам че са крайно неподходящи за моята възраст. Пък и не искам да се пристрастявам към нещо такова. Не разбирам какво толкова се оплакваш от натоварен график, като последната ми сряда изглеждаше така:
07:00 - 14:30 училище
15:00 - 16:30 - психология (проект "Успех")
17:30 - 20:30 - театрална школа
21:00 - ... - домашни, учене и т.н.
От две години съм така, за излизане навън почти нямам време, дори се отказах от волейбола заради този график. Не съм изпитвал нужда от енергийни напитки, няма и да изпитам, освен ако не реша да ги пробвам. Някои мои съученици си дават всичките пари за подобни боклуци, така че съветвам всички ви да бягате от разни там монстъри и Ред Бул.
Ами ако искаш да спиш по 7 часа поне си легни в 11. Не ме питай какво ще направя, ако ми звъннат приятели за нещо такова - и без това футбол не гледам :D И стига всички сме те критикували, опитай се да направиш следното:
Една седмица не употребявай кафе, енергийни напитки, кока-кола и т.н. Лягай си в 22:30 - 23:00. Започни да четеш някоя хубава книга (не "Здрач" и "На Фернандо любовницата и 4-те котки") - много е успокояващо. Или започни да правиш нещо полезно, помагай вкъщи с каквото можеш, спортувай. После помисли дали ти харесва и си задай въпроса дали искаш и занапред да е така. От теб зависи дали сутрин ще се чувстваш като парцал, дали учителите ще ти обясняват че не си за това училище, или ще се чувстваш добре. От теб.

JoLLiE92
11-25-2012, 07:45
dimitar., браво , моето момче! Само волейбола защо си прекъснал, тая страна има нужда от високи мъже! :D

pepochko
11-25-2012, 08:25
Аз съм на 13 години и кафе и енергийни напитки не съм опитвал, смятам че са крайно неподходящи за моята възраст. Пък и не искам да се пристрастявам към нещо такова. Не разбирам какво толкова се оплакваш от натоварен график, като последната ми сряда изглеждаше така:
07:00 - 14:30 училище
15:00 - 16:30 - психология (проект "Успех")
17:30 - 20:30 - театрална школа
21:00 - ... - домашни, учене и т.н.
От две години съм така, за излизане навън почти нямам време, дори се отказах от волейбола заради този график. Не съм изпитвал нужда от енергийни напитки, няма и да изпитам, освен ако не реша да ги пробвам. Някои мои съученици си дават всичките пари за подобни боклуци, така че съветвам всички ви да бягате от разни там монстъри и Ред Бул.
Ами ако искаш да спиш по 7 часа поне си легни в 11. Не ме питай какво ще направя, ако ми звъннат приятели за нещо такова - и без това футбол не гледам :D И стига всички сме те критикували, опитай се да направиш следното:
Една седмица не употребявай кафе, енергийни напитки, кока-кола и т.н. Лягай си в 22:30 - 23:00. Започни да четеш някоя хубава книга (не "Здрач" и "На Фернандо любовницата и 4-те котки") - много е успокояващо. Или започни да правиш нещо полезно, помагай вкъщи с каквото можеш, спортувай. После помисли дали ти харесва и си задай въпроса дали искаш и занапред да е така. От теб зависи дали сутрин ще се чувстваш като парцал, дали учителите ще ти обясняват че не си за това училище, или ще се чувстваш добре. От теб.
добре ще те питам нещо друго: къде ти е социалният живот ?? време за приятели ?? някакъв спорт или по точно някаква физическа дейност ?? волейбол е супер че си тренирал ;) но закво си спрял ? от къде си ? знаеш ли в пловдив къде мога да тренирам волейбол освен в спортното ?


ВИЖ ТУК! (http://bit.ly/UYF72z)
каниш ме да играя няква игра ли ? аз са каня да оставя ученето защото нямам време и да са запиша да тренирам нещо а ти ма каниш да седна пред компа да играя няква тъпа онлайн игра :X

anonymous895156
11-25-2012, 11:22
Със социалния живот нямам проблеми, имам си приятели, излизаме, само че в нашия клас всички са абсолютни интриганти и всеки ден без причина има караници и т.н. Тренирах волейбол една година, но спрях. Всъщност който не е тренирал нещо да започне, много е приятно (даже ми помогна да взема основна стипендия от Комунитас :D). Спрях, не защото съм зле със спорта (а си е така), а понеже започнаха да идват някакви с една година по-големи от нас, които бяха много добри и треньорът само на тях обръщаше внимание. В момента, в който ми разбрах, че непрекъснато ми вика "оня, който не може да бяга", "балък", "тиква" (или нещо такова) просто вече не се появих. Може да ви звучи смешно, но за една година много му бях набрал.. Иначе нямам нищо против него, но просто в един момент взе да ме подлудява. От Димитровград съм, като волейболът е единственият спорт за мен (футбол - не, кикбокс - сериозно ли?, борба - не е за мен, тенис - аз онова жълтото не мога да го уцеля :D, тенис на маса - не натоварва много, гимнастика - трябва да съм по-нисък и да тренирам от малък, и т.н.). Ами в Пловдив нямате ли спортна зала, където се тренира волейбол (поне тук е така)?

JoLLiE92
11-25-2012, 11:55
Волейболът не е футбол и не се иска ТОЛКОВА чак да бягаш? И мен едно време ме отказа кофти треньорка от спорта .. мн лошо ;/

mMemories
11-27-2012, 09:25
има си начини за всичко... щом сутрин ти се спи и не си си доспал, то значи вечер също ти се спи от недоспиването миналия ден и така нататък, вместо да гледаш филм или да цъкаш на компа, отиваш и лягаш... напитките и кафетата аги спри и виж дали ще ти се оправи ръката ако не се оправи значи не е то тях ...

gt-r
11-27-2012, 10:56
Момче мисля си ,че умираш от скука по цял ден се чудиш какво да правиш ....... съветвам те да се захванеш със спортна дейност ,която да те уморява и 10 часа вечерта да ти се спи ..... какви са тия цитати от теб все едно гледам човек на 40 години ,който храни цяло семейство и работи на две места........кафета,енергийни напитки енергийните напитки не ти дават ,а използват собствената ти енергия наспивай ,се ,храни се добре,спортувай и ще стъпиш на земята

WPotter
11-27-2012, 21:02
Просто си лягай по-рано...и си ограничи малко социалният живот,няма да изпуснеш кой знае какво ако няколко вечери не се моткаш по моловете...!

TROLLDADLOLCAKE
11-27-2012, 21:05
Пич случвало ми се е от недоспиване и пиене на редбули с уискита , почти да колабирам .. също съм чувал , че ако имаш проблеми със сърцето не е хубаво да пиеш енергийни напитки =)

ross
11-29-2012, 13:50
За страничните ефекти на енергийните напитки са ти обяснили много добре. Изборът дали да продължиш с консумирането им си е лично твой. Акне действително може да се появи от кафето както и от некачествена храна. Имам предвид мазно, сладко и пържено.

JoLLiE92
11-29-2012, 16:21
И от цигари и стрес също. :)

Game_Fan98
11-29-2012, 21:02
Не само ако имаш проблеми със сърцето.
Въобще е опасно за сърцето.При повишена консумация сърцето май
излиза от ритъм.Като цяло нарушава действието на:
-нервната система(започват да ти треперят ръцете и после цялото тяло)
-кръвоносна(уврежда сърцето)
Опитай се да издържиш ден без енергийна напитка.
Вечерта ще си легнеш към 10 часа и на другия ден ще си свеж и пълен с енергия.
Нормално трябва да спиш 8 часа.Ако легнеш в 10 и станеш в 6 ще си спал достатъчно
време.

black pearl
11-30-2012, 11:37
Авторе,искам да те попитам нещо. Кое за теб е по - важно ? - Приятелите или твоето здраве,бъдеще и т.н Защото в някоя от предните странички прочетох,че би зарязал ученето за сметка на приятелите,което е много грешно и мисля ,че за повечето от хората тук е така. Защото,ако приятелите ти са свестни хора и ти имаш да учиш - примерно за контролно , няма да те заебът ,защото ще останеш у вас за да учиш ,а и повечето от приятелите са до време ,както аз разбрах до скоро . В крайна сметка ти решаваш ,какво да правиш със живота си - по никакъв начин не искам да те обидя ..

П.П с най-добрата ми приятелка не се бяхме виждали повече от 2 месеца защото и двете бяхме много заети и все се разминавахме ,но нито аз се разсърдих на нея , нито тя на мен ...

ekaterina_kokushkina
05-27-2013, 10:52
Аз също пия кафе от 14 годишна и нищо ми няма. Всеки ден пия кафе сутрин и тия тъпотии, че едва ли не всяка година увеличаваш дозата, за да ти действа, ги разправяйте някъде другаде. Ако човекът има ниско кръвно, много ясно, че ще изпие едно кафе сутрин. Енергийните напитки са друго нещо, те не са ок и по-добре без тях!

valentão
05-27-2013, 11:01
Здравейте съфорумници , искам да ви попитам нещо и ако може малко съвети ;)На 14 години съм. Значи всеки ден преди даскало пия кафе и закусвам.В дскло понякога пия енергийни напитки, абее в седмицата 3-4 пъти пия или redbull или Monster защото просто усещам че имам малко нужда от енергия. Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?Знам само че може да доведе до проблем с сърцето.Също така като си разтворя ръката има леко трептене. Това проблем ли е ? някъде четох че това може да се дължи на проблем с кръвта :? Ааа употребяването на тези напитки можели да причинява акне или да прави повече хормони един вид ?? Или акнето ми е просто заради пубертета? Ако може да ми отговорите на тези въпроси ще съм ви много благодарен ;)

доказано е НАУЧНО че кофеина в нормално количество в ранните часове на деня има мноо тонизиращ ефект , помага на сърдечния ритъм , и е СИЛЕН АНТИОКСИДАНТ , като ябълките например :smt023 пий си кофеинчето ама не прекалявай щото иначе ще получиш АРИТМИЯ :smt023 аз не пия кафе след 6 часа следобед

yakuza_
05-27-2013, 12:51
Поздрави зъбите си.

valentão
05-27-2013, 17:44
като се мият зъбите често няма проблем , също има и избелващи компоненти и така

MaGuSs
05-27-2013, 21:23
ами как да легна по рано :? живеем в 21 век все пак. гледам към 12 да съм си легнал но рядко се получава :D

Ако си от МГ Варна намери господин Симеонов да ти обясни по-подробно /учител по биология/. А другото, което съм научил от него е също, че всеки човек носи в гените си времето си за сън. Т.е. това е времето от 22:00 до 00:00. По това време ако не спиш, значи колкото и да спиш след това, не можеш да се наспиш. Това го носи всеки човек в гените си и е биологично програмирано да е така т.е. не можеш да го промениш.

JoLLiE92
05-28-2013, 07:18
Симеонов отдавна се пенсионира. :) Иначе е велик, да.

yakuza_
05-28-2013, 07:31
като се мият зъбите често няма проблем , също има и избелващи компоненти и така

В енергийните напитките има киселини, които са вредни за емайла. Късмет с избелващите глупости. Единственото избелване се прави при зъболекар, което също е вредно за емайла.

JoLLiE92
05-28-2013, 07:35
Да, той yakuza_ нямаше предвид, че ще ти потъмнеят зъбите, а че тая химия така хубавичко ще ти разгради емайла и развали венците , че ще се чудиш откъде ти е дошло. Същата работа е с колата, само че тея енергийни боклуци вероятно са още по-зле.

valentão
05-28-2013, 07:47
В енергийните напитките има киселини, които са вредни за емайла. Късмет с избелващите глупости. Единственото избелване се прави при зъболекар, което също е вредно за емайла.

на места имам поизносен емайл ама що не споменахме киселината в кока колата ? между другото вече ти умъртвяват нерва и ти слагат металокерамика , яката работа

JoLLiE92
05-28-2013, 08:20
По тая логика дай да си извадим по една-две ръце и да сложим метални, ей така щото може. Чиста работа. :D

valentão
05-28-2013, 08:21
кво стана с кока колата и фантата и газираните напитки , не ги ли пием , мхуах
добре , ами да предпочитам протеза щото ще съм киборг , полу робот ;))))) и ще бия хората лесно без да ме болят после кокалчетата на ръката , баси якото

JoLLiE92
05-28-2013, 08:27
Еми не ги пием. ;) Поне аз не пия никакво газирано, защото са боклуци до едно.

valentão
05-28-2013, 08:30
цигарки няма ли

JoLLiE92
05-28-2013, 08:34
Не. :)

valentão
05-28-2013, 14:44
евала , ти ще живееш до 95 и ще пикаеш с катетър , аз ще живея до 45 год и няма да ползвам 50 диоптара очила и няма да ползвам катетър.
това ме устройва напълно

Mase
05-28-2013, 15:52
пий квото и колкото искаш

http://localtvkwgn.files.wordpress.com/2012/12/yolo-final.jpg?w=400

ахахаха

dieselpower
05-28-2013, 20:55
Като цяло енергийните напитки са пълни боклуци. И аз рядко се наспивам добре като съм първа смяна. Работата е там да се опиташ първите няколко дни като смениш смяната да не спиш следобед и ще видиш вечерта как ще си легнеш по-рано. Ако и това не помага пробвай вечер да седнеш да прочетеш урока по химия примерно ще ти се доспи веднага :D . Поне при мен помага. Нескафе пия много рядко, защото е доста вредно , а и без това не ми помага много. Както и другите казаха - тренирай здраво през деня и ще си лягаш по-рано. Аз всеки почти всеки ден ходя на фитнес или на водна топка и съм доста изморен след това.

JoLLiE92
05-29-2013, 06:07
Ми не, аз имам други вредни навици. Всеки си избира. Но сме тук да кажем, че енергийните са едни от най-големите лайна, които приемаш в храносмилателната си система, особено пък децата. Чиста проба гевезелък и позьорщина е това. Имам приятелка, която пиеше вечер сънотворни - и то вечер вечер към 3 като си легне, после сутринта става и почва с тея енергийни боклуци и е 24/7 като парцал - е, организмът и след някоя годинка ще покаже резултат от това.

valentão
05-29-2013, 14:26
Всичко като е умерено няма проблеми , иначе ако се наливаш на ден по 20 енергиини напитки всеки ден естествено че ще кабумнеш

skornex
05-29-2013, 14:31
Здравейте съфорумници , искам да ви попитам нещо и ако може малко съвети ;)На 14 години съм. Значи всеки ден преди даскало пия кафе и закусвам.В дскло понякога пия енергийни напитки, абее в седмицата 3-4 пъти пия или redbull или Monster защото просто усещам че имам малко нужда от енергия. Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?Знам само че може да доведе до проблем с сърцето.Също така като си разтворя ръката има леко трептене. Това проблем ли е ? някъде четох че това може да се дължи на проблем с кръвта :? Ааа употребяването на тези напитки можели да причинява акне или да прави повече хормони един вид ?? Или акнето ми е просто заради пубертета? Ако може да ми отговорите на тези въпроси ще съм ви много благодарен ;)

Да ще имаш акне от тези шитове които пиеш не е само от пубертета

pepa97
05-31-2013, 23:17
Здравейте съфорумници , искам да ви попитам нещо и ако може малко съвети ;)На 14 години съм. Значи всеки ден преди даскало пия кафе и закусвам.В дскло понякога пия енергийни напитки, абее в седмицата 3-4 пъти пия или redbull или Monster защото просто усещам че имам малко нужда от енергия. Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?Знам само че може да доведе до проблем с сърцето.Също така като си разтворя ръката има леко трептене. Това проблем ли е ? някъде четох че това може да се дължи на проблем с кръвта :? Ааа употребяването на тези напитки можели да причинява акне или да прави повече хормони един вид ?? Или акнето ми е просто заради пубертета? Ако може да ми отговорите на тези въпроси ще съм ви много благодарен ;)

На 14 години си - много ясно ,че е от пубертета ;)

cunt
05-31-2013, 23:26
И аз съм пристрастен към монстърите ,а всяка сутрин задължително ми започва с цигара и кафе ;dd И досега проблеми не съм имал ама не съм и на 14
бтв - тея които живеят по учебник и правят всичко което е здравословно да се засмислят за кво живеят въобще

JoLLiE92
06-01-2013, 06:15
Пич, никой не ти казва за живеене по учебник, ама детето ги пие тея боклуци от гъзовеене с извинение, не защото има толкова огромната нужда от енергия. Шефът ми става в 6 и ляга вечер след 1 всеки Божи ден и пие по едно кафе на ден, а не е на 14 години, когато дори възрастта ти дава енергия .. аз на 14 се чудех къде да си изхабя енергията, не как да пия такива простотии.
п.с. интересен nick :cool:

ge6aaaa3
06-01-2013, 10:24
Ти какво си мислиш, че тея "енергийни" напитки ти наливат енергия ли? Просто ти ускоряват пулса и в резултат се чувстваш по-бодър, ама след някой час ти излиза през носа тая "енергия". Да не говорим за това какво ти причиняват тези химии на стомаха... Иначе и аз от време-на време пия, ама то ще е или преди тренировка/ако съм адски изтощен/, или просто ей така, щото ме радва вкуса. И като ти казвам от време - на време имам предвид най-много 2 пъти на месец. Твоята работа няма как да стане-да заместиш съня с енергийни напитки и да се чувстваш добре. Един приятел е така от около година. Зариби се да играе ЛоЛ и по цяла нощ се цъкли пред шибания монитор, а през деня се налива с боклуци, придремва и все му е криво... А учудващото е, че твърди че си бил добре така и че не се бил променил... Общо взето е простотия лишаваш мозъка си от почивка. Вместо да кибичите по пейките и да гледате мачове, вземете си спретнете едно мачле пред блока. ;)
ПП valentão, тези глупости в стил "живей бързо-умри млад", ги разправяй на някой друг! Защо да живея 40 години като идиот и да не оставя нищо след себеси, като мога 80 години да живея качествено/разбирай спортувайки, работейки и забавлявайки се/?