PDA

View Full Version : Прическа за къдрава коса



Untouchable_16
11-22-2012, 15:09
Моята коса е къдрава,средна на дължина.Проблемът е ,че щом я пусна няма никакъв обем в корените.За сметка на това, надолу става бухнала.Последното ми посещение при фризьор беше катастрафално.Направи ми някакво странно подобие на къса, накълцана коса.Косата ми вече стана по-дълга и следователно е по-тежка, така че дори малкото обем който имах изчезна.Мислете ли, че ако се престраша пак да отида до фризиьорския салон(определено не същия) и си направя косата на пластове, ще придобие обем? И дали ще изглежда добре оформена по този начин? Ако имате други предложения и идеи,споделете ги.

annamari
11-22-2012, 16:13
пластове никога повече, косата ми е подобна на твоята, оправям я с пяна, балсами за къдрици

monroe999
11-22-2012, 16:31
била съм на пластове с къдрава коса иии... определено това не ми харесва!
по-добре си вземи стилизиращ продукт, прави си опашки, плитки, кокчета и други

Mirchu
11-22-2012, 16:50
Преди 2 години реших да се подстрижа ии една нефелна фризиорка ме направи като плашило. Много къса и на пластове. А, когато къдравата коса ее по-къса се накъдря още повече. Ходих в продължение на 1 година с вързана коса и оттогава, до преди 2 месеца не бях се подстригвала и в момента що годе си харесвам къдравата коса, защото е в най-дългия си период. Относно темата - нека да бъдем честни, че хората с къдрави коси нямат голям избор - къса или дълга. Просто "прически" на къдравите коси - няма. Аз лично не си я реша, освен след като се изкъпя и ми е мокра и ми е по-лесно. Ползвам хининова вода и черния ELSEVE спрей 3х (или нещо от сорта) :)

monroe999
11-22-2012, 17:24
косата е много уязвима докато е мокра и не е добре да се сресва точно тогава, поне така знам? :D

annamari
11-22-2012, 17:47
да уязвима е, но как ще срешиш суха къдрава коса???

Mirchu
11-22-2012, 17:55
да уязвима е, но как ще срешиш суха къдрава коса???

Точно това казвам. Поне при мен ако се опитам да си среша косата, когато е суха - много по-вероято е да я заплета още повече ии после няма разресване нито на суха, нито на мокра..

Cupcake3107
11-22-2012, 18:03
Сега съм на пластове и е отвратително , ще станеш много по - зле

Starless
11-22-2012, 20:19
Пластовете не са гаранция за обем - с чуплива коса съм.. на пластове и нямам обем. Друг е въпросът, че при направата на обем евентуално би се задържал повече, ако горният ти пласт е по-къс, следователно по-лек.