PDA

View Full Version : Крив кучешки зъб.



fffug
11-22-2012, 17:50
Здравейте , имам проблем със един зъб (кучешкият).Проблемът е, че е крив. (Ето и снимка http://prikachi.com/images/60/5523060V.jpg ) . Въпросът с брекетите ми е ясен , но 3,000 са доста солена сума. Искам да попитам има ли начин със скоби ( или шини) да се оправи този един зъб . На 16 , почти 17 съм (5 месеца още) , защото четох някъде по другите форуми , че шините са до определена възраст. Вече почвам много да се срамувам , и не знам какво да правя . Ако имате някакви предложения ще съм ви много благодарен . :(


П.П. друга снимка http://prikachi.com/images/62/5523062O.jpg (доста рядко се усмихвам като на първата снимка ;Д)

IvetoIvanova
11-30-2012, 15:22
Шините се носят до 15 годишна възраст .. така , че най-добре отиди на ортодонт вярно е , че е солена сума но има огромен ефект :) и аз съм с брекети :)

xoxi
11-30-2012, 19:22
Отдолу друг зъб ли има или така ми се струва?
Не е чак толкова зле положението. И на мен единият кучешки ми е малко по-крив, защото когато бях малка той беше излязъл над млечния. Когато ми падна млечния, кучешкия малко по-малко влезе в правия ред и сега почти не се забелязва.
Не трябва да се срамуваш от един зъб, на мен лично не ми изглежда грозно или срамно.
Ако всички ти бяха криви - ок, но не са.
Аз примерно колкото и да ми е крив един зъб, не бих дала такава сума за него. Не знам, на теб ако чак пък толкова ти пречи...

mlf
12-04-2012, 15:20
Аз лично съм с брекети и не е лошо спокойно, но ти не си за брекети, нито за апатче (нощно) ... много си прецакан ... аз не знам какво да кажа ... отиди при някой ортодонт/ зъболекър ... може и оперативно да го намести .. не знам .. при чичо Зълокрът ... :дд

fffug
12-06-2012, 17:37
xoxi, под кучешкия има доста голяма дупка , няма зъб отдолу :D . Като цяло другите зъби са ми прави , и просто толкова много пари само за 1 зъб .. не си струва . Явно трябва да отида на специалист да го види :)

Ukhtar
12-06-2012, 17:45
Брекетите са ти единствената опция, шанс.

tonssy
12-08-2012, 17:22
Не е вярно това, което казвате за шините. Има време докато станеш на 18. Аз съм на 16 и сложих пак, защото просто като бях по-малка не разбирах нищо и реших, че няма да си ги нося..та сега ми дойде акъла (но брекети категорично отказах да сложа) Все още имаш такъв вариант, просто с тях ще стане по- бавно, а и да- по-евтини са от брекетите ;)

dami666
12-14-2012, 10:46
И аз го имам тоя проблем с кривите зъбки и се чудех дали да ходя на консултация за шини,обаче разправяте,че е до 18 години,пък аз съм на 19 вече.Ама не е толкова зле положението,търпят се :D