PDA

View Full Version : Прочутият любовен триъгълник



broken_angell
11-22-2012, 20:01
Здравейте. Пиша тук , защото вече умът ми се изчерпа от мислене и четене по тази тема и се надявам тук някой от вас да даде съвет за дадената ситуация в която се намирам а тя е следната:


Имам сериозен приятел от 4 години. Преди една година си смених работата. Там срещнах едно момче.Първоначално всичко беше една игра,флирт и забавление,но в последствие се превърна в нещо наистина голямо.Това което е между нас направо е огън.От начало и до ден днешен изпитвам угризения за това което правех,защото обичам приятеля си,но след време разбрах,че обичам и другия,и колкото повече време се минаваше,толкова по трудно ми бе да преценя,кой е правилния за мен,защото ги обичам и двамата.Въпросът е,че единият ми дава това което другия не може и обратното . През цялото това време се чувствах много щастлива с другия и понякога си мислех че той е - единствения,но също така чувствам и дългогодишния си приятел като единствения и съм страшно объркана.Такааа- през това време в което изневерявах заради напрежението от постоянното криене и лъжи,през ден се карах със сериозния , а с другия заздравявах връзката си.Занего правех дории невъзможното за да бъдем заедно-неща които никога не съм правила заради друг това безумие което не съм мислела че някога ще ми се случи продължи 10 месеца след което въпросният господин ми каза че не иска заради него да ме гледа как се разделям постоянно и че това трябва да спре преди много пъте сме се опитвали да прекратим тези ни взаимоотношения но след известно време пак започваше всичко отначало защото не можем да сдържаме емоциите си
след като прекратихме тази любовна афера аз започнах да обръщам повече внимание на дългогодишния си приятел и нещата се оправиха но чувствам празнина в себе си и незная на какво се дължи може би свикнах да играя тази игра или просто наистина го обичам и не мога да си представя как да бъда без него много пъти съм си мислела дали да се разделя с дългата връзка и да започна нова с тези нови чувства които изпитвам но не се решавам защото обичам и двамата пък и не съм много сигурна дали въпросният човек изпитва същото не ми е казвал до сега че ме обича но по действията му и по начина по който се държи не мисля че за 10 месечна връзка човек си остава само с харесването ако ме разбирате

и накратко - с дългогодишния приятел съм до момента всичко върви добре виждам се в работата с другия човек- неизбежно опитвам се да се държа сякаш ми е минало но ми е все още гадно и незнам какво да правя а искам да съм с него

granger
11-22-2012, 20:05
Сърби,боли- драго ми е. Твоята работа същата.
Хората са казали,че от 2 стола на земята се пада.; Избираш 1 от двамата. Като смяташ ,че сериозната ти връзка е по-важна си оставаш с приятеля си,колкото и да не го заслужаваш,щото си тъпа овца. Не можеш да си играеш така с чувствата на хората. Или единия ,или другия. Не може да се натискаш на сигурното, а да очакваш да си ис другия. Себично е.
Избирай.
Отвращавам се от жени като теб.

bitchwolf
11-22-2012, 20:11
Съдейки от своя миниатюрен опит предполагам, че в дългогодишния си приятел виждаш спокойствие. Ако си с него всичко ще е наред, имаш сигурна, сериозна, НО и монотонна връзка. В другият пък виждаш нещо ново, предизвикателно, нещо което те кара да се запалиш и да усетиш нещо разтърсващо, НО там липсва сигурността.
Като млад и неузрял човек съм привърженик на тръпката. Ако ще да ми е сигурно. Ти избираш. Няма как да решим вместо теб, само ще кажем своите гледни точки. И не те съдя :)

broken_angell
11-22-2012, 20:15
макар и обидите които може би съм заслужила-донякъде! благодаря за съвета не си мисли все пак че искам да си играя с чувствата и на двамата просто не зная кого да избера на този етап а не че съм се втурнала да гоня и двамата щото разбираш ли ме сърби - не е така това че съм изневерила не ме оправдава за нещо друго - да но кое гарантира че след време няма да срещнеш човек който да обърка мислите ти и сънищата ти не си мисли че съм го искала или прочее просто се случи в началото мислех че това привличане ще отмине но не стана така

broken_angell
11-22-2012, 20:23
благодаря за мнението ти bitchwolf да понякога и аз самата съм го мислела че с единия се чувствам сигурна а с другия е нещо ново но след като прекарам малко време с другия и с него донякъде се чувствам сигурна и знам че ако съм само с него бихме имали една наистина чудесна връзка ноо явно не ми достига смелост знам ли макар че сега когато съм вече само с дългогодишния приятел ми олекна че спрях да го лъжа но пък не съм се наситила може би на тази любов която изпитвам към другия просто в такива ситуации вече незнам какво да мисля и кого да избера дали после няма да съжалявам независимо кого избера макар че знам че в цялата тази ситуация е сигурно че ще страдам независимо от избора ми

xXxPETYAxXx
11-22-2012, 20:24
Втория!
Сериозният ти приятел ти дава сигурност. Но явно ти липсва тръпка във връзката ви и към него. Не одобрявам това, което си направила, но не съм аз човека, който да те съди. Разбирам, че чувствата ти към приятеля ти са охладнели(което е нормално за толкова време, но не искаш да го приемеш явно) и сега обичаш сигурността, която чувстваш с него, но не самият него. Ти сама каза, че си несигурна в чувствата на другия, т.е. си със първия, за да не си сама и ти го играе спасителен кораб!

broken_angell
11-22-2012, 20:30
да донякъде си права xXxPETYAxXx осъзнавам че чувствата ми към първият са охладнели след толкова време знам го но не обичам само сигурността му а и самият него наистина тръпката не е постоянна като с втория но и двамата ги чувствам правилно...смисъл - знам че когото и да избера ще страдам по другия но в същото време с който и да съм ще се чувствам на правилното място

xXxPETYAxXx
11-22-2012, 20:37
Прекалено егоистично мислиш и същевременно много несигурно и дори мазохистко...
Защо задължително трябва да си с някого - не можеш ли да останеш сама за известно време, да си подредиш мислите и чувствата?! Това поведение твоето е доста незряло и като изключим, че не уважаваш приятеля си достатъчно, не уважаваш дори и самата себе си!

prosto_chovek
11-22-2012, 20:42
от всичкото, което написа, разбрах, че не обичаш истински приятеля си.

bitchwolf
11-22-2012, 20:47
^(стрелката е за мнението на xXxPETYAxXх) За да сме праведни пред обществото във всяка ситуация трябва да сме вечно сами, чакайки да видим един и хванем ли се с него никога да не го пускаме и да не поглеждаме нищо друго. Кой каквото избрал-избрал. Не е така. Не знаеш кога кого ще срещнеш. И няма как да знаеш какво ще излезе от него и взаимоотношенията ви. Още по-лошо е когато нещо такова се появи в момент, в който си във връзка. Е как да знаеш има ли смисъл или не. Мислиш. И мислиш как да действаш. В тоя период няма как да предприемеш действия, защото именно тях обмисляш. Не ми казвайте, че докато си обвързан си като кон с капаци или, че ако не си, то връзката не е в ред. Има толкова много варианти за ситуации, че нищо не е 100%-во правило. + още нещо, ако обществото смята, че е нормално да живееш в апартамент с ток и вода, а аз се чувствам добре в кофата, къде трябва да отида? Обществото смята, че на мен там ми е зле, но всъщност в апартамента ще ми е по-зле. Изводите от вас.

xXxPETYAxXx
11-22-2012, 21:12
^(стрелката е за мнението на xXxPETYAxXх) За да сме праведни пред обществото във всяка ситуация трябва да сме вечно сами, чакайки да видим един и хванем ли се с него никога да не го пускаме и да не поглеждаме нищо друго.
Не съм казала това. Но, когато мислите ти са объркани е най-добре да останеш сам и да разбереш какво всъщност искаш. А и тя вече е погледнала друг, просто не иска да се отказва от сигурността си, а и е привързана все пак към приятеля си - но не е коректно спрямо него подобно отношение. Поне аз не приемам за нормално да твърдиш, че обичаш някого наистина и да водиш паралелно друга връзка, с някой друг, който също обичаш(?!).
Пък то си е нейна работа, какво ще прави, ние само изказваме различни мнения.

Wednesday666
11-22-2012, 21:25
Принципно бих ти казала, че си безобразно тъпа, но смисъл от обиди няма.
Има едно голямо клише, което гласи - ако някога се двоумиш между двама мъже избери втория, защото ако всичко беше наред с първия въобще нямаше да се появи втори.

НО по мое мнение е по-добре да спасиш и двамата от себе си.
Защото си постъпила толкова долно и с двамата.
Обаче в края на деня ТИ си лягаш с тях, не ние.
Помисли с кого ще ти бъде по-добре, според мен е вторият.

broken_angell
11-22-2012, 21:40
Вижте - не оправдавам по никакъв начин това което съм направила знам че е незряло глупаво гадно и прочее въпросът е като се случи какво да направи човек щото кой ти гарантира че утре няма да ти се случи нещо такова и аз говорех така преди време че ако ми се случи такова нещо няма да лъжа и мамя и ест сега някой ще попита защо подяволите го правя тогава ами и аз незнам защо да може би е най добре за известно време да остана сама и да преосмисля всичко но някой може ли да ми каже как човек оставя нещо което обича е така с лека ръка пък и при мен нещата толкова бързо се случиха и завъртяха че не мисля че има човек който като му се случи нещо което го радва сяда веднага да му мисли що му се е случило
случи се без да очаквам без да го искам и сега въпроса е как да си оправя кашата щото повярвайте не е никак лесно а съм сигурна че нито съм първата нито последната на която се случва такова нещо и само тези на които им се е случвало знаят в какво трудно положение се намирам колкото и да не ви се вярва
и все пак благодаря за мненията които изказвате

djipsito
11-22-2012, 22:16
Оф, големи съдници тука... не знам даже що им се обесняваш. Всеки да си гледа паничката.

Не знам какво да те посъветвам. Най-полезното, което се сещам е - ГРЕШИ и се УЧИ, докато не си се задомила! Тва е. Чувствай. Наранени винаги има, винаги е имало, ще има. Дали ще си ти, тя, съседа ти... Дали ще има вярност във връзката и ще се разделят, щото той я бие или тя го унижава... все тая. Просто живей. Времето само ще ти покаже.

Предварително не можеш да знаеш кое (и дали) е правилно. По принцип квото и да направим накрая винаги съжаляваме, така че е все тая. Изживей си го и си вземи поука.

aks13v
11-22-2012, 22:26
Ти си пълна курва майна. Ако бях на мястото на приятеля ти и разбера, че 10 месеца си се ебала с друг зад гърба ми и после все едно нищо не е станало ще те бутна от високо. Не знам кво самоуважение имаш, ако въобще имаш такова. Като не ти дава квото ти трябва, т.е. ебане, тръгваш с другия и го оставяш, а не да му кръшкаш 10 месеца.
КУРВИ, КУРВИ ... ВИЕ СТЕ ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ. И НИКОЙ ХУЙ НЕ ВИ СТИГА НА ВАС.

Dark_Heartbreaker
11-24-2012, 15:41
Прочети Здрач... ;)


P.S Не се заяждам, просто ми хрумна!

Ivaaaaa
11-24-2012, 16:47
Оф, големи съдници тука... не знам даже що им се обесняваш. Всеки да си гледа паничката.

Не знам какво да те посъветвам. Най-полезното, което се сещам е - ГРЕШИ и се УЧИ, докато не си се задомила! Тва е. Чувствай. Наранени винаги има, винаги е имало, ще има. Дали ще си ти, тя, съседа ти... Дали ще има вярност във връзката и ще се разделят, щото той я бие или тя го унижава... все тая. Просто живей. Времето само ще ти покаже.

Предварително не можеш да знаеш кое (и дали) е правилно. По принцип квото и да направим накрая винаги съжаляваме, така че е все тая. Изживей си го и си вземи поука.

И аз мисля така. Според мен може би трябва да се отдалечиш от всичко и да преосмислиш добре нещата. Мисля, че след като си изневерила вече на приятеля си е редно да се разделиш с него, защото такава връзка не мисля, че има бъдеще, нооо ти си знаеш сама трябва да прецениш кое е най-правилното. В никакъв случай обаче недей да продължаваш по същият начин, просто не е честно спрямо никой от вас.

LadyDi
11-24-2012, 17:23
Направо ми е грозно да ви чета коментарите. Всички сте такива моралисти тук, обаче като изляза на улицата, виждам съвсем различно нещо.
Да, знам, че настоящата любов е най-голямата, но ако сега не си поживеете, кога? Като се ожените и тръпката ви премине след 3-тата година, какво правим? Ходим да се таковаме? Айде, не. Знам, че влагате много сериозност в тинейджърските си връзки и това е прекрасно, но да се "отвращавате", да я наричате "курва". Много моля. Нека първият, който никога не е съгрешавал по никакъв начин, да хвърли камъка.

По темата: аз бих останала с втория. Дори и да не ти е казал, че те обича, страстта е това, което ви движи и тоя сърбеж няма да те остави на мира. Да, знам, че сигурно изпитваш нежни чувства към дългогодишния си приятел, но да си говорим направо - той не го заслужава, не заслужава да го лъжеш и мамиш. Заслужава да има правото да намери щастието си, защото е очевидно, че вие издишате и ако той разбере какво си правила, нещата така или иначе ще приключат.

Violenza
11-24-2012, 17:56
Направо ми е грозно да ви чета коментарите. Всички сте такива моралисти тук, обаче като изляза на улицата, виждам съвсем различно нещо.
Да, знам, че настоящата любов е най-голямата, но ако сега не си поживеете, кога? Като се ожените и тръпката ви премине след 3-тата година, какво правим? Ходим да се таковаме? Айде, не. Знам, че влагате много сериозност в тинейджърските си връзки и това е прекрасно, но да се "отвращавате", да я наричате "курва". Много моля. Нека първият, който никога не е съгрешавал по никакъв начин, да хвърли камъка.

Авторката е тъпа курва. Факт. Защо да не го кажем? И въобще не се правя на моралистка. Просто за мен това "да се понаживееш" не означава да разигравам двама, 'щото видиш ли съм много специална и не мога да избера или пък да се развявам наляво и надясно. Изневярата е толкова, толкова долна постъпка, няма да я приема и това е. Минала съм ги тийн любовите и много добре знам какво влагам и какво търся в една връзка. От тази гледна точка го казвам.

Авторке, остави ги и двамата, ще им направиш услуга. И така или иначе сама казваш, че нито единият от тях не ти дава всичко, от което се нуждаеш.

LadyDi
11-24-2012, 18:15
Авторката е тъпа курва. Факт. Защо да не го кажем? И въобще не се правя на моралистка. Просто за мен това "да се понаживееш" не означава да разигравам двама, 'щото видиш ли съм много специална и не мога да избера или пък да се развявам наляво и надясно. Изневярата е толкова, толкова долна постъпка, няма да я приема и това е. Минала съм ги тийн любовите и много добре знам какво влагам и какво търся в една връзка. От тази гледна точка го казвам.
Факт, ама не е факт. Не мисля, че тя ги разиграва, защото се смята за специална, нито защото ѝ е хрумнало да се развява. Не всички тинейджъри умеят да заемат твърда позиция и в това няма нищо лошо. Да изневярата е грозна и долна постъпка и тя ще си поеме последствията в един момент, но това не означава, че трябва да я обиждаме толкова грозно. Аз не мога да бъда толкова надменна и да твърдя, че съм най-добрата във всичко, само защото съм си удържала първичните пориви и не съм изневерила. Не всеки е с толкова силни ангели. Кога ще се научите, че не е хубаво, когато ни молят за съвет, да си показваме най-грозната страна от характера и да обиждаме като каруцари? Не отива на имиджа, който градим, като твърдим, че сме перфектни и не съгрешаваме.

Violenza
11-24-2012, 18:27
Авторката твърди, че има 4 годишна връзка и че преди година е сменила работата си. Според мен изобщо не е в тийн възрастта. А и да беше, не е оправдание за постъпката й.
И няма нужда да ми обясняваш като на 16 годишна едва ли не поучително, не съм. Нито съм се изразила надменно, нито съм казала, че аз съм най-добрата в нещо. Казах аз какво мисля за поведението й, съвета също го дадох.

LadyDi
11-24-2012, 18:40
Авторката твърди, че има 4 годишна връзка и че преди година е сменила работата си. Според мен изобщо не е в тийн възрастта. А и да беше, не е оправдание за постъпката й.
И няма нужда да ми обясняваш като на 16 годишна едва ли не поучително, не съм. Нито съм се изразила надменно, нито съм казала, че аз съм най-добрата в нещо. Казах аз какво мисля за поведението й, съвета също го дадох.
Твърдиш, че няма нужда да ти обяснявам като на 16 годишна, а в същото време си личи, че макар и опростено, пак не си разбрала обяснението ми.
Както и да е, аз нямам желание да споря нито с теб, нито с когото и да е, нито имам желание да ви карам да разбирате какво казвам. Всеки има право да прави и да се изразява както сметне за добре и според това какъв е ;) Просто аз не бих могла да проповядвам пълен морал, а в следващият миг да се обърна и да нарека някого курва. Но хей... това съм аз :)

Sladursambeeee
11-24-2012, 21:02
Точно такива долни курви като теб ма отвраштават дет си играят с чувствата на хората ти правиш всичко за нея за да е щаствлива тя нахално ти са исира в устата пуууууууу с пича дет си 4 години с него продалжаваш ко си играеш с момчето на такива като тебе като попадна и само ги еба и ги оставам кучка (finger) чи и срам няма да пише да пуууууу .....!!!!!!!! Била ми обаркана аре бягай ма кат си обаркана с никой няма да бадеш тогава ама той Господ гледа не само жените могат да бадат наранени и мъжете сащо питки такива .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И господ брой нашите сълзи споко :) .....!!!!!!!

Violenza
11-24-2012, 23:06
Твърдиш, че няма нужда да ти обяснявам като на 16 годишна, а в същото време си личи, че макар и опростено, пак не си разбрала обяснението ми.
Както и да е, аз нямам желание да споря нито с теб, нито с когото и да е, нито имам желание да ви карам да разбирате какво казвам. Всеки има право да прави и да се изразява както сметне за добре и според това какъв е ;) Просто аз не бих могла да проповядвам пълен морал, а в следващият миг да се обърна и да нарека някого курва. Но хей... това съм аз :)
Не, не.. Аргументът "не си ме разбрала" нека го пропуснем. Не върви просто.
А ти сама си си отговорила на другите неща.

fenkaaa
11-25-2012, 01:24
Съдейки от своя миниатюрен опит предполагам, че в дългогодишния си приятел виждаш спокойствие. Ако си с него всичко ще е наред, имаш сигурна, сериозна, НО и монотонна връзка. В другият пък виждаш нещо ново, предизвикателно, нещо което те кара да се запалиш и да усетиш нещо разтърсващо, НО там липсва сигурността.
Като млад и неузрял човек съм привърженик на тръпката. Ако ще да ми е сигурно. Ти избираш. Няма как да решим вместо теб, само ще кажем своите гледни точки. И не те съдя :)

+