PDA

View Full Version : Имам ли психически проблем?!?



HolyFuckingShit
11-22-2012, 21:08
Здравейте, ще карам направо, че имам доста да обяснявам.
Понеже нямам пари за психолог, училищната психоложка я отписвам като вариант, нямам приятели, на които да споделя (просто не споделям нищо на никого) на родителите ми в никакъв случай, реших да се допитам до вас надявайки се, че някой може и да ми помогне или поне да ми каже дали имам някакъв проблем.
Първо имам чувството, че има две аз, тоест, това което пиша сега след час примерно ще ми се струва смешно и нелепо. Едната аз смята, че имам проблем, другата, че нямам и общо взето през цялото време превключвам от едното на другото. Както и да е. Имах ужасно детство ( и тук пак другото ми аз ми казва, че се филмирам, че това са глупости, че ми е било хубаво детството, има деца без родители, болни, самотни и тн..) баща ми винаги е викал, крещял блъскал и чупил неща, аз съм крайно против това и като по- малка му отговарях, сътветно той избухва още повече, чупил е сума ти чинии, столове и какво ли още не, бил ме е само два пъти като единия път ме блъсна в кухнята и ръката ми падна във врящо олио, той продължи да си крещи и си тръгна. Нещо което много ме е наранявало и до ден днешен ме наранява е, че той постоянно ме псува, казва ми че съм лайно (в добрите случаи) да както и да е. Съдят го за това че пребил един мъж и така. В момента каквото и да ми каже (не си говорим) започвам да плача не знам защо. Друго нещо което не мога да спомена е, че 1-2 години пушех трева и бях пристрастена, не можех и ден без да пуша. Откакто пуша се ми гони параноя. Още от малка 5-6 клас имам (забравих как се казва).. общо взето си казвам, че ако не направя еди какво си, ще ми е гаден деня и тн.. сега напоследък се усили (през 5-10мин. то правя) . Винаги от както се помня имам чувството, че някой ме следи в повечето случаи духове ( знам колко тъпо звучи) имам периоди, в които спя на светната лампа. Имам панически страх, че майка ми ще умре от рак ( това е от преди много години на едно момиче майката почина и от там) имам проблем с контактуването или по- скоро споделянето, тоест имам бая приятели ( не че си въобразявам че са истински или за винаги, но не съм асоциална даже напротив) и голям проблем - никога не мога да кажа истината, сериозно.. няма един човек който да знае поне 50% за мен, винаги лъжа за каквото и да е, не мога да говоря за детството си или за проблемите си, дори и когато не се налага пак лъжа, сигурно и себе си лъжа не знам сякаш имам нуждата да лъжа.Забравям си мислите и в главата ми е пълен хаос, не мога да запомня почти нищо ( напоследък се засилих да уча и резултат нулев). Вярвам,че вещите пренасят енергията и късмета на човека.. а да и последно на 2 пъти се забърках в незаконни глупости няма да навлизам в подробности, на втория път когато наще разбраха, което беше наскоро изпаднах в депресия, смисъл такъв и друг път ми е била гадно и съм се затваряла (след като спрях да пуша) но този път беше и физическо, спах близо 2 дена 48 часа без да стана, енергия нулева ходих на лекар каза, че е от преумора аз си знам , че е от стрес и от тогава се опитвам да се свестя. Таа май това е. Сега другото ми аз казва колко е малоумна темата и, че нямам проблеми, но тъй като съм я написала вече ще я публикувам евентуално за някакви съвети.
ПС: препрочетох я, и осъзнах колко смешно изглеждам от страни хахаха

jghgh
11-22-2012, 21:27
Добре си. Просто си объркана и имаш нужда от любов и да започнеш да си решаваш един по един проблемите.
Опитай се да живееш нормално.
И не позволявай никога някой да ти лепи етикети или пр.


И стига с това "друго аз". Това е мозъкът ти, според мен. Дотолкова си се сляла с измисления образ, който си изградила за пред другите... с лъжите, които изричаш всекидневно, че вече дори не можеш да разпознаеш коя си ти.
Престани с това.



И потърси училищната психоложка. Никой от форума не е компетентен да ти дава някакви гениални съвети, даже може и да срещнеш много хора, които ще искат да те оскърбят и ще го направят.

HolyFuckingShit
11-22-2012, 21:39
Училищните психоложки са длъжни да споделят на класните ако нещо ги притеснява, а и не ми се обяснява как съм се напушвала и напивала всеки ден, което според мен е доста важно да се спомене ако тръгна да се обяснявам на някого, все пак се бях пристрастила психически до такава степен, че като спрях, защото се наложи (всъщност не спрях де просто намалих и то за малък период, после пак започнах) изпаднах в някакво състояние все едно съм била на хероин :D та притеснява ме, че ако й споделя, веднага ще го разберат учителите и т.н

Иначе благодаря ти много за съветите. :)

jghgh
11-22-2012, 22:07
Би трябвало нищо да не казва. При психолог се запазва конфиденциалност на споделеното.
Училищната поне така ми е казвала : ?

besso
11-23-2012, 04:43
Спокойно, не си психически болна, просто много стресирана. Това за двамата човека е у всеки - едната "личност" прави нещо, другата го съди и порицава. Всичко, което описваш - натрапливите мисли и т.н. е в резултат на постоянен стрес. Вероятно агресията на баща ти има принос, но това не е важно, важното е да намериш начин да решиш проблема си. Алкохола и тревата влошават състоянието ти, тоест стресират те още повече и е важно да ги спреш, ако искаш да се почувстваш по-добре. Замени ги със някакъв спорт, при който се уморяваш физически. Намери начин да релаксираш - 15-20 минути всеки ден, в които просто седиш със затворени очи и не мислиш за нищо, може да е на тишина, може да е на музика за медитация - такава има в нета много, само потърси, гледай да е само мелодийка, без думи. Това има чудодеен ефект и не го препоръчвам аз, а най-добрите психотерапевти в света. Ако не вземеш мерки нещата трудно ще се оправят от само себе си. Смени компанията, очевидно не ти влияе добре, направи положителни промени в ежедневието си и нещата ще се наредят.

Ще добавя още нещо - щом нямаш пари за терапевт, поговори с училищния психолог. Не се срамувай, най-важното нещо е да бъдем щастливи :) Бвз значение какво ще си помисли класната или който и да било друг. Действай смело, живота е твърде кратък да го губим в страхове и депресии :)
Успех!

Bloodlust
11-25-2012, 20:26
Нямаш проблем. Само едно доста развинтено въображение.

Deadlock
11-25-2012, 21:31
^Има съвсем реални проблеми. С лека ръка да приравниш притесненията на някой, който се чувства така, с развинтено въображение, не е адекватно и полезно.

HolyFuckingShit, преживяла си неща, които са те наранилили и изтормозили, и сега си уморена и тревожна. Няма ти нищо необяснимо или непреодолимо. Но е МНОГО важно да не изчакваш, а веднага да започнеш да правиш целенасочено неща с цел да се оправиш. Ще се почувстваш по-добре и постепенно ще става все по-добре! Не се оставай на течението в никакъв случай.

Хубаво е да потърсиш помощ от психолог дори само за да имаш на кого да споделиш всичко това очи в очи, ще ти олекне. Ако попаднеш на правилния човек, ще имаш още много плюсове.

Давам ти идея: гугълни прогресивна мускулна релаксация/progressive muscle relaxation.

А за това: "общо взето си казвам, че ако не направя еди какво си, ще ми е гаден деня и тн.. сега напоследък се усили (през 5-10мин. то правя)", може да прочетеш за обсесивно-компулсивно разстройство. Лекува се.

Желая ти успех!

lifepmeu
11-28-2012, 14:32
Oт София ли си?

Bloodlust
11-28-2012, 15:40
Deadlock момичето търси внимание. На мен ми изглежда все едно е писала в гугъл "психични разстройства" и е почнала да реди симптом след симптом. Тя се е изкарала нечовек просто.

sassy123
11-30-2012, 12:02
мила спокойно, изобщо не изглеждаш смешна, относно детството ти - не е било лесно, но това и ти го знаеш, живота на всички ни е еднакво гаден независимо как го прикриваме пред другите
но щом сме на този свят значи тук ни е мястото, за да се развиваме ;]
виждам че някои са ти дали добри съвети, мога само да добавя вярвай в себе си :)

jghgh
12-02-2012, 04:38
Deadlock момичето търси внимание. На мен ми изглежда все едно е писала в гугъл "психични разстройства" и е почнала да реди симптом след симптом. Тя се е изкарала нечовек просто.
ааайде леко като не знаеш да не пишеш такива глупости?
аман от хора като теб без капчица съчувствие.


но то един "нормален" няма как да разбере "ненормалния"... не знаеш кво й е, нали?
измисляла си симптом след симптом.
повярвай ми, има хора, които живеят по този начин и хич не им е лесно и не им харесва. сигурно е много приятно да чуеш как някой ти обяснява как си измисляш за нечие внимание. то ако беше така дали щеше да крие от всички за всичко?

айде моля те, замисляй се преди категорично тврърдиш неща с голяма увереност