PDA

View Full Version : iphone 5



Djudjinku
11-23-2012, 20:22
Мнения за телефона?

PullMeCloser
11-23-2012, 20:40
Черният е сууупер як отзад. Екранът му ми е прекалено голям сякаш, но не съм работила на него и не мога да кажа нищо повече, вероятно е точно както останалите айфони.

Nam3less3
11-23-2012, 21:37
Малък екран и омръзнала ОС, а в момента такива смартфони пуснаха на пазара и се задават, че се отегчавам като чуя за iphone.

RageAgainstTheMachine
11-23-2012, 22:29
Ако определяш телефоните по външен вид си го вземи, ако не прочети това по-отдолу.

Сравнение межу Iphone 5 и Samsung Galaxy S3

1. Памет

- Зависи какъв Iphone 5 ще си взимаш - 32 или 64 gb.
- Самсунга има твърдо 32 gb.
Тук Iphone печели

2. Екран

- Екрана на галаксито - SUPER AMOLED , докато Iphone е с LCD.
- Екрана на s3-ката е по-голям - 4.8 inch сравнен с този на Iphone - 4 inch
- По висока резолюция на Galaxy S3 - 720x1280, при Iphone резолюцията е 1136x640
- Прословутия на Iphone Rethina Display - банален , но все пак добър.
Тук Galaxy S3 печели

3.Процесор

- 1400 mhz vs 1300 mhz

Тук печели galaxy s3

4.Маркет

App Store vs Google Play Market

Тук обсъждаме два аспекта - Финансови възможности и наличност на приложения.

- Ако разполагаш с повече бюджет и можеш да си позволяваш да плащаш пари за приложения то App Store е за теб. Общо приложенията в App Store са 500 000.

- Ако не ти се дават пари за приложения и може да намериш преспектива в теглене на много безплатни игрички то Google Play e за теб. Общо всички приложения са 400 000.

Тук Айфон печели

5. Интернет

- По бърз интернет при Galaxy S3 - HSPA+ 168 mbps vs LTE 80 mbps - при Айфона

Тук печели Galaxy S3

6. Детайли
При Galaxy S3

- Може да държиш отворени няколко приложения едновременно - например : сърфираш в интернет докато говориш по скайп и слушаш музика.

При Iphone 5

- По-малък, по-лек и по-тънък от Galaxy S3


Ако бях на теб бих си взел Galaxy S3 - икономично погледнато и определено много по-иновативно от Iphone 5.

Nam3less3
11-24-2012, 07:30
Всичките точки са ти грешни.
1.И айфон 5 и галакси с3 имат 16/32/64 gb версии, но самсунга има и слот за карта памет.
2.И двата дисплея имат еднаква гъстота на пикселите, просто единия е с доста по-голям дисплей и съответно резолюция, но ако нямаш дълги пръсти е неудобен(иначе разбира се е по-добре да е с по-голям екран - в случая галакси с3), иначе на галакси с3 е по-"як" дисплея но с по-нереалистични цветове(с доста по-добър контраст и истинско черно), но е въпрос на вкус, и 2та екрана мачкат.
3.Последното нещо по което се сравняват е мегахерци, различни чипсетове са за различни ОС-и, на самсунга може на теория да е по-бърз но операционната система на айфона е по-оптимизирана, на практика и 2та са достатъчно бързи.
4.И в App Store и в Google Play Store има почти еднакъв брой реални приложения, като процента на безплатните е по-висок в плей стор, е ако не искаш да купуваш а да пиратстваш с андроид е елементарно(просто теглиш отнякъде инсталационния файл), докато айфона трябва да го джейлбрейкваш и т.н. досадни работи, не е хубаво. Иначе с Play Store се работи по-добре и по-лесно се намират нови приложения.
5.Айфона печели, LTE е по-бърз от което и да е 3G(и HSPA+ е 21мбпс, не 168 ), не че в България лесно може да имаш такива скорости и зависи от оператора, иначе като бързина на уеб браузъра са сред най-добрите и 2та.
6.И при айфон може да държиш отворени няколко приложения едновременно...

Ето ревю-сравнение http://www.gsmarena.com/iphone_5_vs_galaxy_s_iii-review-837.php

Иначе са сигурно най-изпипаните и стабилни модели на пазара, но има по-нови и иновативни предложения в момента, зависи какво търси автора.

RageAgainstTheMachine
11-24-2012, 09:41
Всичките точки са ти грешни.
1.И айфон 5 и галакси с3 имат 16/32/64 gb версии, но самсунга има и слот за карта памет.
2.И двата дисплея имат еднаква гъстота на пикселите, просто единия е с доста по-голям дисплей и съответно резолюция, но ако нямаш дълги пръсти е неудобен(иначе разбира се е по-добре да е с по-голям екран - в случая галакси с3), иначе на галакси с3 е по-"як" дисплея но с по-нереалистични цветове(с доста по-добър контраст и истинско черно), но е въпрос на вкус, и 2та екрана мачкат.
3.Последното нещо по което се сравняват е мегахерци, различни чипсетове са за различни ОС-и, на самсунга може на теория да е по-бърз но операционната система на айфона е по-оптимизирана, на практика и 2та са достатъчно бързи.
4.И в App Store и в Google Play Store има почти еднакъв брой реални приложения, като процента на безплатните е по-висок в плей стор, е ако не искаш да купуваш а да пиратстваш с андроид е елементарно(просто теглиш отнякъде инсталационния файл), докато айфона трябва да го джейлбрейкваш и т.н. досадни работи, не е хубаво. Иначе с Play Store се работи по-добре и по-лесно се намират нови приложения.
5.Айфона печели, LTE е по-бърз от което и да е 3G(и HSPA+ е 21мбпс, не 168 ), не че в България лесно може да имаш такива скорости и зависи от оператора, иначе като бързина на уеб браузъра са сред най-добрите и 2та.
6.И при айфон може да държиш отворени няколко приложения едновременно...

Ето ревю-сравнение http://www.gsmarena.com/iphone_5_vs_galaxy_s_iii-review-837.php

Иначе са сигурно най-изпипаните и стабилни модели на пазара, но има по-нови и иновативни предложения в момента, зависи какво търси автора.


Глупости. Пълни глупости. http://www.compare-cellphones.org/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core

Сравнявал съм двата телефона на ръка. Искаш да ми кажеш, че не вярвам на очите си ли ? Екрана на Galaxy S3 е много по-добър от на Iphone 5. Наистина и двата екрана са много добри, но поне за мен Galaxy s3 е варианта.


LTE е по-бърз от което и да е 3G(и HSPA+ е 21мбпс, не 168 ) -
МОЛЯ ?! Отново глупости. HSPA+ е по-бърз и скороста е 168, поровичкай се малко в спецификациите на телефона - http://www.telecoms.com/11695/wimax-vs-lte-vs-hspa-who-cares-who-wins/

Последното нещо по което се сравняват е мегахерци, различни чипсетове са за различни ОС-и, на самсунга може на теория да е по-бърз но операционната система на айфона е по-оптимизирана, на практика и 2та са достатъчно бързи. -
Бенчмарк тест да ти пратя ли ?


6.И при айфон може да държиш отворени няколко приложения едновременно...

Пак грешиш! Можеш да ги държиш като Background приложения но нямаш Taskmanager и не можеш да слушаш музика докато играеш някоя игра например. Пробвай да видим дали ще стане.

Айде и да не споменаваме за Flash-а нещо ?

mlakniwe
11-24-2012, 09:49
Предпочитам Андроидче

Nam3less3
11-24-2012, 10:05
Глупости. Пълни глупости. http://www.compare-cellphones.org/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core

Сравнявал съм двата телефона на ръка. Искаш да ми кажеш, че не вярвам на очите си ли ? Екрана на Galaxy S3 е много по-добър от на Iphone 5. Наистина и двата екрана са много добри, но поне за мен Galaxy s3 е варианта.


LTE е по-бърз от което и да е 3G(и HSPA+ е 21мбпс, не 168 ) -
МОЛЯ ?! Отново глупости. HSPA+ е по-бърз и скороста е 168, поровичкай се малко в спецификациите на телефона - http://www.telecoms.com/11695/wimax-vs-lte-vs-hspa-who-cares-who-wins/

Последното нещо по което се сравняват е мегахерци, различни чипсетове са за различни ОС-и, на самсунга може на теория да е по-бърз но операционната система на айфона е по-оптимизирана, на практика и 2та са достатъчно бързи. -
Бенчмарк тест да ти пратя ли ?


6.И при айфон може да държиш отворени няколко приложения едновременно...

Пак грешиш! Можеш да ги държиш като Background приложения но нямаш Taskmanager и не можеш да слушаш музика докато играеш някоя игра например. Пробвай да видим дали ще стане.

Айде и да не споменаваме за Flash-а нещо ?Екрана на галаксито изглежда по-як, но пробвай да сравниш в различни условия и различни изображения, ревюто което дадох е пример за това. Но е въпрос на вкус, важното е, че е по-голям.
Тая скорост на интернет няма как да я докараш в БГ, а в щатите hspa+ 168 mbps няма, докато LTE 100mbps има.
Тия бенчмарк тестове са за развлечение, какво ми сравняваш различни процесори за различни ОС-и, айфона с по-слаб хардуер може да докара същата бързина колкото на по-мощен процесор за андроид.
На айфона мога да слушам музика докато играя игра, а при андроид такс мениджър също няма(има вграден в галаксито но е добавен от самсунг или може да се дръпне от плей стор), вградения "таск мениджър" на андроид е просто хистори кои приложения си пускал последно а като ги махнеш просто ги махаш от хисторито, както при айфона, въпроса с мултитаскинга е друг, а да килл-ваш приложения в андроид е глупаво.
Флаш също официално го спряха за андроид, макар че все още може да се ползва.
Повече от година съм имал айфон 4, а сега галакси с2 от както го пуснаха на пазара, та знам за разликите между андроид и иос.

Mladenoff
11-24-2012, 10:29
Вече направо се осирате с тия екрани. 4 инча са предостатъчни. Старият ми телефон (sensation xe, който беше с 4.3 инча) беше супер неудобен. В автобуса толкова пъти съм бил на 1 косъм от изтърването, щото е супер неестествен в ръката. Пък к'во остава за 4.8 инча. Т'ва изобщо не е плюс. По тая логика един таблет с телефония още по-добре, а? 10 инча, идеално!
Как може да кажеш, че ретината е банална ? Знаеш ли к'во означава банално изобщо ? Когато една технология работи префектно, няма нужда да се сменя. iOS е много, ама много по-напред от Android. Имал съм достъп и до двете ОС и съм адски доволен от iOS. Изчистено, user-friendly, стегнато, оптимизирано - всичко си е както трябва. При Андроид е такава каша, че никога повече няма да се върна на него.

П.П. Т'ва са лични впечатления в/у двете ОС от средностатистически потребител. Не ми почвайте с някви geek-ски опровергания, щото не ме интересуват.

Nam3less3
11-24-2012, 10:37
Средностатистическия потребител не знае какво иска по принцип.

RageAgainstTheMachine
11-24-2012, 22:33
Вече направо се осирате с тия екрани. 4 инча са предостатъчни. Старият ми телефон (sensation xe, който беше с 4.3 инча) беше супер неудобен. В автобуса толкова пъти съм бил на 1 косъм от изтърването, щото е супер неестествен в ръката. Пък к'во остава за 4.8 инча. Т'ва изобщо не е плюс. По тая логика един таблет с телефония още по-добре, а? 10 инча, идеално!
Как може да кажеш, че ретината е банална ? Знаеш ли к'во означава банално изобщо ? Когато една технология работи префектно, няма нужда да се сменя. iOS е много, ама много по-напред от Android. Имал съм достъп и до двете ОС и съм адски доволен от iOS. Изчистено, user-friendly, стегнато, оптимизирано - всичко си е както трябва. При Андроид е такава каша, че никога повече няма да се върна на него.

П.П. Т'ва са лични впечатления в/у двете ОС от средностатистически потребител. Не ми почвайте с някви geek-ски опровергания, щото не ме интересуват.


Да, изключително "тъпо" е да говориш за колко е достатъчно голям да е екрана на телефона и да го изтъкваш като аргумент. За теб може 4 инча да е достатъчно за друг не. Дали е удобно и дали не си преценя самия потребител. Не случайно взимаш телефона просто от рекламите по BTV. Нека не изпадам в подробности защо това е плюс.


iOS е много, ама много по-напред от Android

Това пък къде го чу. Аман от разбирачи. Андроида е толкова усложнен колкото ти си го направиш. Може да го направиш опростен и семпъл колкото искаш стига да знаеш как. Това, че можеш да го променяш и е с отворен код и можеш да направиш или изтеглиш Custom ROM. Изтеглиш приложения за промяна на вида lock screen, menu starbar, keyboard и т.н са само един голям ПЛЮС. iOS е с един твърдо установен стандарт, който не можеш да го пипнеш и по най-малкия начин. Това писва. А ако ми отговориш не всеки разбира - със всеки телефон идва книжка в която пише всичко, ако не можеш да четеш не си за "смартфон".

И как е по-напред ? Не можеш да сравняваш две коренно различни операционни системи. Дай ми 3 неща, според теб с които ''iOS'' е по-напред от Android ?

А като не искаш "geek-ски" опровергавания не говори глупости.

Nam3less3
11-25-2012, 10:00
И 2те ОС-и в момента са много напреднали, доста завършени и коренно различни, сравненията и състезанията между това коя е по-добра са глупави и наивни, зависи от нуждите и желанията на потребителя. При хардуера(т.е. апаратите айфон 5 и многото топ модели с андроид) е същото, всичките са разбиващи(особено тия които сега ще излизат), просто имат различни предимства и недостатъци.
А това че андроид е гийкски са приказки от 2009та. Освен ако не си някоя кифла която не може да се оправи с повече от 1 бутон и един списък с иконки не виждам кой друг би го казал.

Mladenoff
11-25-2012, 12:18
Явно съм се изказал погрешно. Всичките ми изводи отностно двете ОС-та са на база моите нужди и предпочитания. Аз не обичам да "пипам" нещо. Щом производителят го е направил така, значи така ще бъде и съм доволен, стига да ми харесва, разбира се. Ползвам телефона за конкретни работи, не за "джиткане" щото новият lock бутон, който съм си "барнал" е суепр як и ми е кеф да си го гледам. Надявам се да разбирате за к'во говоря. Не ангажирам никого с мението си :)
Най-осезаемета разлика при ежедневно ползване, която усетих след като минах на iOS е, че изобщо не забива. От както си взех въйфон ми е забил един път, когато слушах музика, свалях 2 app-а и играх asphalt 7 и то заби за 1 секунда, просто насече и толкова. При Сензацията, не знам дали конкретно тя е лабава или ОС-то, но при двуядрен процесор 1.5 гигахерцов, да ми забива почти всекидневно...Сега може и аз да не разбирам, да не съм бараникал много по оптимизацията, ама защо подяволите трябва да барам нещо, та телефона да вземе аджеба да работи като хората. При Въйфона т'ва ми харесва - пускаш го и толкова, ползваш пълния капацитет на телефончето.
Поздрави и както казах - не ангажирам никого с мнението си, просто споделям, нали за т'ва са форумите. Тука не сме секта все пак.

П.П. Една приятелка си взе някво Сони с 4.3 инчов екран. Ама си го взе от гъзария! И сега, защото ходи с прилепнали дънки, дори не може да си го сложи в джоба и винаги си го държи в ръката. Даваш 1000 лева за нещо, което ти е повече в неудобство. Не знам, не е за мен :)