PDA

View Full Version : Чувствам се ... странно



XTREME_
11-24-2012, 18:27
Здравейте! Не знам от къде да започна ... от време на време се чувствам много странно, от 1 - 2 месеца това се усили, откакто почна новата учебна година.От известно време не усещам нищо - нито радост, нито тъга, нито вълнение, всичко ми е безразлично на моменти.Спя неспокойно, имам чувство за тъга и вина, понякога липса на апетит, постоянни страхове, чувството, че никой не ме разбира, липса на енергия, на мотивация за каквото и да било, лошо настроение, отпадналост, трудно се концентрирам.Става ми лошо поне по 10 пъти на ден за по 10 минути, вие ми се свят, причернява ми, имам чувството, че ще припадна.Също примерно когато си измия ръцете забравям и след 5 минути се чудя дали съм си ги измила...Най - зле се чувствам през нощта, тогава изпадам в нещо като мини депресия понякога...понякога ми се струва, че съм попаднала в някакъв различен свят...много е странно.Струва ми се, че хората около мен се държат различно и т.н.Може би е от преумора?Както казах нямам много енергия...На моменти ми е толкова зле, че искам да се самоубия, понякога много ми се плаче е така за нищо, а понякога съм избухлива.Съжалявам, че стана толкова объркано и разхвърляно, но моля ви, помогнете ми. :( :( :(

XTREME_
11-24-2012, 18:50
Някой може ли даде съвет или просто да каже от какво може да е причинено???

UNITED2
11-24-2012, 18:56
И аз бих искал съвет.
Чувствам се по абсолютно същия начин,дори в момента :(
Аз си му викам "депресия"

XTREME_
11-24-2012, 19:04
И аз в момента се чувствам така.

fenka_bmw
11-24-2012, 20:30
+ 1 и от мен. Същото е! :)

XTREME_
11-25-2012, 08:19
ъп...

HolyFuckingShit
11-25-2012, 11:12
Пубертет + преумора + гадното време навън. Не е някаква тежка депресия, не се плаши, всичко ще мине. Запиши се на някакъв спорт, ще се почувстваш мноооого по- добре, плуване примерно или карай колело или просто излизай за по 20-30 мин. на разходка. Яж по- здравословно, повече плодове и зеленчуци за повече енергия, ако искаш си вземи и някакви витамини ( от онези, които се разтварят във вода или аз лично бих ти препоръчала Сарженор, много е добро и едновременно нетоксично) Късмет от мен, ако искаш да си поговориш с някого пиши ! :)

ArTanDra
11-25-2012, 12:26
Състоянието се казва пубертет. Лекува се с годините, ще ти мине ;) Но странното е, че чувстваш умора. Млад човек си, излез, разходи се, купи си нещо, което ти харесва или .... по-доброто отиди в някоя градинка/парк и потичай, спортувай нещо, запиши се на карате или прочети някоя книга за източна философия, гледай интересен филм примерно: http://zamunda.net/details.php?id=97769&hit=1 и т.н. и т.н.

XTREME_
11-25-2012, 13:08
Добре, благодаря ви много.Дано сте прави.В момента се чувствам така, сякаш никога няма да ми мине.Вечерта ще е още по - зле.
Ще се запиша на спорт.

PurpleDream
11-25-2012, 13:19
най - добре говори с вашите или с педагог в даскало



а като се замисля, най - най - добре ;д ще е да си намериш някаква работа, нещо с което да се занимаваш постоянно, от което не ти остава време да мислиш за такива неща, то на моменти когато нямам какво да правя и аз се депресирам, започвам да мисля за какво ли не, но когато ми е натрупана главата със задачи всичко е ОК ;д

sweetycherry33
11-25-2012, 14:28
хммм ... по - добре послушай хората по - горе...

SHPAIdURmeN
11-25-2012, 19:58
Пубертет + преумора + гадното време навън. Не е някаква тежка депресия, не се плаши, всичко ще мине. Запиши се на някакъв спорт, ще се почувстваш мноооого по- добре, плуване примерно или карай колело или просто излизай за по 20-30 мин. на разходка. Яж по- здравословно, повече плодове и зеленчуци за повече енергия, ако искаш си вземи и някакви витамини ( от онези, които се разтварят във вода или аз лично бих ти препоръчала Сарженор, много е добро и едновременно нетоксично) Късмет от мен, ако искаш да си поговориш с някого пиши ! :)
+ 1

Колко често излизаш на вън ?

XTREME_
11-26-2012, 11:00
+ 1

Колко често излизаш на вън ?
всеки ден

sweetycherry33
12-02-2012, 16:04
SHpaidurmen е прав

Radi3
01-02-2016, 19:30
Чувствам се по абсолютно същия начин!!!Не мога да спя,през деня съм уморена и отпаднала,а вечерта не ми се спи!Забравям за неща които съм направила преди 5 минути.Сякаш никой не ме разбира,постоянно изпитвам вина,нямам апетит,причернява ми и ми се повдига,променям си много бързо настроенията и също не изпитвам емоции, освен нещо като депресия-поне аз така го наричам!!!Всичко обаче като при теб става по-зле вечер!!!Не знам какво да правя!!!Тези дни пък в мен се роди някакво чувство че трябва да отслабвам и изобщо нямам апетит,а принципно си ям доста добре!