PDA

View Full Version : Влага



mirorforse
11-25-2012, 06:57
Привет съфорумници.Имам едно малко проблемче в нас. От няколко седмици ни мъчи супер голяма влага по прозорците,постоянно са запотени и направо си тече водичка по тях. Това не би трябвало да е проблем, но от тази влага се разболяхме аз и брат ми.Лекаря каза, че трябва да отстраним влагата веднага, понеже аз (която имам слаба имунна система) мога да стигна дори до туберколоза и смърт.Таа въпроса ми е как да се преборя с тая непоносима влага!? Преди няколко дни купихме влаговсмуквател Budget AD 1000 и попринцип смятам, че върши работа, защото отделението за вода е постоянно пълно до горе -.- . Има ли някакви други методи за борба с влагата!?

П.П. Да уточня в къща сме на 2ри етаж. Къщата е ъглова т.е. намира се точно на ъгъла м/у 2 улици...къщата е на 3 етажа,горния и долния уж ни топлят,а 2рия етаж са 2 апартамента (водят се наши), но си живеем само в единия. Казвам всичко това, защото може би е от някакво значение за влагата.. нз :D

haritov
11-25-2012, 07:09
саниране

кажи на лекаря че туберколозата расте по дърветата

besso
11-25-2012, 07:24
Хипохондрията ти е в повече. Проветрявайте по-често.

bloodyF
11-25-2012, 08:21
по-ниска температура в стаята (18-19 градуса) и сутрин се бършат стъклата и се проветрява
на почти всички с алуминиева дограма ни се получава тоя проблем.

mirorforse
11-25-2012, 08:39
Хипохондрията ти е в повече. Проветрявайте по-често.

Пич, мислиш ли че имам "маниакален страх за собственото си здраве" !? Днес сутринта се събудих с температура 39.1, но иначе просто си въобразявам нали!? Казвам к'во ми е казал лекаря и к'во е положението в нас. НЕ казвам, че лекаря на 100% е прав или че съм болна от туберколоза и умирам LOL

bloodyF ще пробваме това, пък дано да стане. Вчера така изчистихме прозорците и за малко проветрихме, но беше супер голям студ и като пуснахме климатици и печки да се стопли на следващия ден беше същото.

П.П. Аа това със санирането .. къщата до колкото знам е санирана, но това явно не помага :/

Irti
11-25-2012, 09:04
Проветрение през деня за по десетина минути. Бърсане на прозорците всяка сутрин. Ако си затваряш въпросната стая.. спри и остави отворена вратата, когато спиш. Мани го това саниране. Тоя проблем е първата година след слагането на дограмата. После изчезва. Поне при мен. Гледай по стените, ъглите, под дограмата дали не е избило мухъл и го изчисти с препарат възможно най-бързо. Навън е студ, а вътре сте направили парник.. нормално да избие конденз. Вечер преди лягане също може да отвориш за 5 мин. Общо взето на ден проветряй по 3 пъти за по 5-10 мин. За толкова кратко време никой няма да замръзне. :)

AliceSw
11-25-2012, 09:38
пффф, безумно...това се казва конденз, не влага...от санирането е точно...т.е. лошото му изпълнение...имате термомост между стълкопакета и стената...и да, от влагата може да се разболееш, но това е просто вода...

inatchiika
11-25-2012, 10:11
Има влгоабсорбатори,не помня как се казваха,но ги има в повечето по-големи супермаркети

titinkaa
11-26-2012, 13:47
Това е конденз,от рязката температура вън и вътре.Слагай влагоабсорбатор на Церезит,и всеки ден като излизате някъде оставяйте леко отворени прозорци,за да се проветри.Ако имате някъде мухъл го махни с препарат Саво,защото и от мухъла в стаята също може да получиш алергия и т.н.