PDA

View Full Version : Моля ви,кажете си мнението за това...



mags991
11-25-2012, 10:12
Писмо до Боте

Здравей,Ботев!
Реших да ти напиша това писмо,просто за да ти кажа няколко думи.
Най-напред искам да знаеш,че името ти и делото ти се помнят и днес,ще се помнят и занапред,защото ти си велик българин,извършил славен подвиг в името на страната си.
Възхищавам се на творчеството ти,с което си се стремил да пробудш нарада ни от онези тежки времена.В което ти издигаш идела за свобода на отечеството над всичко.
Покланям се пред избора ти,да бъдеш далеч от майка си,баща си и дома си,за да тръгнеш да воюваш свободата на България и да ,,свалиш от народа си,тез робски окови''.
Възхищавам се на смелостта,храбостта и силата ти,защото избираш пътя на смъртта,пред това да живееш спокойно.Избораш това,винаги да си в сърцата на хората,отколкото да бъдеш забравен във времето.
В стих-то си ,,На прощаване'' казваш,че ти стига тази награда,да каже нявга народа,че си умрял за правда и за свобода.
Искам да знаеш,че си постигнал това,получил си тази награда,защото днес всеки българин се гордее,че си част от българския народи и история.
Благодаря,че си направил такава жертва в името на сънародниците си.
Благодаря,че днес можем да се радваме на свободата си и с гордост да разказваме за миналото си и за героите,като теб!
Благодаря ти!

.Wonder
11-25-2012, 10:35
Твърде красиво е. Справила си се отлично и си уловила чувствата, необходими за да въздействаш на читателя.
На някои места забелязах опуснати буквички, предполагам от бързане.

mags991
11-25-2012, 10:42
Да,от това.Благодаря ти много! :)

CoNviCt
11-25-2012, 11:27
Причина за написването?

PurpleDream
11-25-2012, 13:14
харесва ми, малко звучи все едно е писано от 10 годишно, но е добре
не че аз бих се изразила по - добре ;д

mags991
11-25-2012, 14:35
харесва ми, малко звучи все едно е писано от 10 годишно, но е добре
не че аз бих се изразила по - добре ;д
Защо ти звучи,като на 10-годишно?

mags991
11-25-2012, 14:36
Причина за написването?
Домашна работа.

mags991
11-25-2012, 14:43
Освен:,,Здравей,Ботев!'' Как да започна по друг начин, а излючвам и ,,Драги,Христо Ботев''?

PurpleDream
11-25-2012, 19:28
ами не знам, не мога точно да го опиша, но си признавам, че и аз не бих го написала по - добре, за това казвам, че ми харесва ;д
може би защото всичко е казано направо, няма разтягани локуми и подобни трудни работи за разбиране ;д
може би прости защото съм се психясала с тая литература и все търся нещо многозначно в думите, а тук всичко звучи просто и ясно ;д
супер е

mags991
11-25-2012, 19:33
ами не знам, не мога точно да го опиша, но си признавам, че и аз не бих го написала по - добре, за това казвам, че ми харесва ;д
може би защото всичко е казано направо, няма разтягани локуми и подобни трудни работи за разбиране ;д
може би прости защото съм се психясала с тая литература и все търся нещо многозначно в думите, а тук всичко звучи просто и ясно ;д
супер е

Еми,аз не съм много,много по писането,пък и това ми е черновата,но утре ще ме изпитват,мисля на тва и реших да се допитам!

CoNviCt
11-25-2012, 20:09
Важното е да мислиш. Да мислиш нестандартно. Да изумяваш. Да вдъхновяваш с всеки ред. Разбий стереотипа! Не пиши това, което иска да чуе учителят! А това, което би искала ти да чуеш!
П.С. Забрави всички съвети, които е дал преподавателят! Вземи лист, вземи химикал! Затвори очи! Започни с първото, което ти дойде на ум! Пиши! Не спирай за момент! Ще бъде по-различно, вярвам.

anonymous708973
11-25-2012, 21:20
Замисълът е страхотен, изпълнението куца. Не е като за ученик над 5-6-7. клас.
Звучи като разтегнат план.