PDA

View Full Version : Ех тези родители....



SunnY-girL
11-25-2012, 14:27
Съжалявам , че отново ще се повторя може би в някоя от предишните теми , но искам да споделя проблема си. На 16 години съм от Полски Тръмбеш , но уча във Велико Търново. Проблема са родителите ми. Аз виждам , че те ме обичат и искат да се грижат за мен , но вече не съм малкото момиченце на 12 13 14 години , да имам хиляди забрани на главата си!!! Постоянно се карат за какви ли не дреболии от сорта , че седя боса в стаята си зимно време , въпреки , че имаме отопление, че пуша , а това нещо е вече от 3 години и виждат , че няма как да променят нещата, че се прибирам от училище 1 час по късно с оправдание , че трябва да се прибирам нормално за да уча. Събота и неделя не ме пускат вечер да излизам много , а ако ме пуснат задължително с кой , какво , защо и какви ли не други въпроси. Вечерния ми час лятото си е съвсем нормален , но през зимата аз не трябва да излизам повече от 2 3 часа и да не излизам по тъмно , въпреки , че знаят с кого и одобряват да излизам с дадената компания през деня без проблеми. Знам , че ме обичат и искат да ме опазят , защото съм момиче , но колкото и да се опитват да го направят НЕ МОГАТ , защото винаги ще ми се отдаде възможност да направя нещо , което ми е забранено... На 18 съм щяла да правя каквото пискам... КЪДЕ СТЕ 18 ???? ;(( :D Изкажете си мнението по темата.. :)

UltraBlue
11-25-2012, 15:06
Такива са родителите..пробвай да им се докажеш че си вече голяма,но това е трудна работа..а и като човек над 18 години ще ти кажа нещо за родителите..когато си под 18 обяснението е "Стани на 18 и ще правиш каквото си искаш" и като станеш на 18 това обяснение се променя в "Докато живееш в тази къща ще ни слушаш"

NqkfaNikakva21
11-25-2012, 19:40
Почти мога да ти кажа, че като станеш на 18 пак е същото :Д
Въпросът е как ще си поставиш ти самата нещата с ваще..

Chacho
11-26-2012, 08:36
Замисли се защо заслужаваш да си по-самостоятелна. Когато си наясно със себе си, лесно ще обясниш и пред тях.

Няма да е зле да ги попиташ кога според тях ще си готова за самостоятелни решения. 18 години е просто число, но каква промяна търсят в характера ти, за да ти гласуват спокойно доверие? Щото притеснение винаги ще имат, дори и на 30 като станеш, но в един момент ще трябва да го поставят на заден план, защото ти вече ставаш самостоятелна личност и без да натрупаш опит, никога няма да развиеш търсените от тях качества, за да си заслужиш доверието. Така че им предложи стъпка по стъпка да работите съвместно в тази насока, като започнете от по-малки неща и с течение на времето изградите здраво доверие.

Успех!

tori
11-27-2012, 06:51
С тези 18 нищо няма да се промени. Както каза Чачо, 18 е само число. Самостоятелна си когато си изкарваш сама парите, когато можеш да се оправиш с даден проблем сама, а не да звъниш на мама и тате да се прибират от работа и такива неща общо взето. Когато ти казват кога да се прибереш, тръгваш малко по-рано и се прибираш точно на време. Ако ще закъснееш - обади им се и им обясни защо и къде си. Повиши оценките си в училище, естествено ако има накъде повече. Абее такива малки неща показват на хората, че си достатъчно отговорна и сериозна. 18 е възраст, на която вече можеш да гласуваш, да влизаш в дискотеките, да пиеш и пушиш законно. Но не е предпоставка, че си отговорен и голям човек.
Успех.

Едит: И моите родители се притесняват и викат за малки неща. Всички са така. Научи се да го приемаш като критика и гледай да премахнеш нещата, за които ти се карат от характера ти.

DesireToFire
11-29-2012, 15:19
И аз се нервя на родителите си като правят всичко това ... но същевремено правя абсолютно същото с по-малката си сестра. И след поредното "облечи си още нещо", "трябва да ядеш", "оглеждай се хубаво като пресичаш", "не тичай, да не се спънеш" се усещам как малко или много се превръщам в родителите си и че е лицемерно от моя страна да им се сърдя за подобни натяквания и забрани, както и безотговорно да не ги повтарям на сестра си.

PurpleDream
11-29-2012, 19:18
ами като слушат всяка вечер по новините за убити, ограбени, изнасилени, пребити, отвлечени и т.н. как да те пускат навън ;д