PDA

View Full Version : тревата



zazka98
11-25-2012, 17:03
Здрасти на всички. Значи вчера в 16:00 пуших трева за седми път. За първи път ме хвана. И в момента ми още някво странно. Имам лек проблем с дишането, много ми се спи, гади ми се и съм неадекватен. Какво трябва да направя. МОЛЯ ви помогнете ми!!! Започнах да се шокирам че толкова дълго ме държи.

FuCKkK13
11-25-2012, 17:12
98 o.O

zazka98
11-25-2012, 17:12
???

Doom_Stalker
11-25-2012, 17:22
Поредното детенце дето пуши трева защото е яко и да прилича на батковците... Пожелавам ти приятно пропадане...

zazka98
11-25-2012, 17:26
Първо аз не съм пропаднал. Второ въобще не е яко. И трето просто исках да се напуша за да видя колко е яко и осъзнах, че направих голяма грешка, а и спирам с нея

besso
11-25-2012, 17:31
Пий много вода и не се занимавай с тревата, не води до нищо хубаво. :) Намери си френдове, дето имат по-градивни занимания и хобита.

zazka98
11-25-2012, 17:32
Благодаря все пак. Повече няма да се занимавам с такива простотии.

zazka98
11-25-2012, 17:45
Тук става въпрос за сериозен проблем!!!! :@

meche95
11-25-2012, 17:51
хахаа пиич нищо ти няма...просто си внушаваш...и виждам как тук се оправдаваш и обясняваш все едно си длъжен на някой...харесало или не си е твоя работа :)

zazka98
11-25-2012, 17:53
и аз така си мисля, ама понякога ми се гади

LooK`At`Me
11-25-2012, 17:54
Това не е проблем, а реакция на организма ти, която ти си си докарал/а !!! Ще ти отмине действието и готово, ако искаш да ти олекне толкова много повърни, бръкни си в гърлото и готово!

zazka98
11-25-2012, 17:57
Надявам се утре да ми поотмине

Doom_Stalker
11-25-2012, 17:58
Първо аз не съм пропаднал
Все още не си...

И трето просто исках да се напуша за да видя колко е яко
Еми аз точно това казах. Всеки започва с това да види колко е яко. Също както с цигарите. И първата цигара никога не е яка. Чак после идва якото.

осъзнах, че направих голяма грешка, а и спирам с нея
Вярвай си.... И след няколко дена пак.


Оу, и просто да ти кажа. Тревата ще те отпусне рано или късно, винаги първото яко напушване те държи дълго. Но в крайна сметка никога вече няма да си същия. Така че свиквай с тая мисъл отсега.

zazka98
11-25-2012, 18:00
Мога да се заклея че ще я спра, а и не съм зависъм към нея, нито пък към цигарите!!

Doom_Stalker
11-25-2012, 18:04
Мога да се заклея че ще я спра, а и не съм зависъм към нея, нито пък към цигарите!!

Нас ли искаш да убедиш или себе си?

zazka98
11-25-2012, 18:06
Всекиго мога да убедя, а и ако не можеш да ми кажеш поне един съвет не ми пиши в темата!!!

Doom_Stalker
11-25-2012, 18:15
Всекиго мога да убедя, а и ако не можеш да ми кажеш поне един съвет не ми пиши в темата!!!

Такава силна форма на отрицание намеква, че ти се иска да вярваш... Но дълбоко в себе си знаеш, че не е така. И някакси те обзема страх... от това, че вече си започнал да пропадаш, да се пристрастяваш.... Че сега силно вярваш, но след няколко дена като те отпусне, може пак да посегнеш... Писането ти тук е израз на страха ти. Започваш да се панираш, че вече не си същия... нали?

Зайче..
11-25-2012, 19:02
не прочетох цялата тема и не знам в колко точно си я написала, защото при мен часа е нещо объркан,но по мои изчисления (които най-вероятно са грешни) са минали два часа от както си се изпалила, т.е. е съвсем в реда на нещата да те държи. Особено при първите пъти държи и по 5-6 часа (ест зависи и каква трева са ти дали, де..)
ииии тва, че си 98 и пушиш трева не те прави пропаднала, въпроса е в това да се ограничаваш.
щото и аз съм 98 и едно момиче от стария ми клас вече всеки ден е на по 10 масета, което ще рече, че тя 24/7 изобщо не е в реалността, но ако пушиш примерно 1 в седмицата или в месеца, не виждам какъв е проблема.

Dagichka
11-25-2012, 19:23
я излезте от филмите всичките бе :Д
пушил за "7ми път" и вече го анализирахте като зависим пропаднал човек. е да, 98 лапенце се прави на готЕн като се напушва, ама ето - тва ще му е за урок, малко да се уплаши и осъзнае.
нормално е да си неадекватен леко, пий вода, наспи се хубаво и ще си ок.

zazka98
11-25-2012, 21:02
Легнах си към 22:00 и се събудих към 23:00 със сърцебиене, въртене на свят и ми беше студено. Мисля че полудявам :X

Зайче..
11-25-2012, 21:09
нищо ти няма, бе, спокойно !
просто понякога тревата успокоява, а понякога те притеснява повече. При теб ясно си личи, че се е получил втория вариант. Единствения минус на това е че супер много си натоварваш мозъка, ноо не полудаваш в никъв случай :D

и само да уточним - говориш за когато си била изпалена, нали? в смис това става в рамките на няколко часа, нали? щото ако не, то тогава не знам какво ти е ;d

zazka98
11-25-2012, 21:16
и само да уточним - говориш за когато си била изпалена, нали? в смис това става в рамките на няколко часа, нали? щото ако не, то тогава не знам какво ти е ;d

тук не можах да разбера :Д

Зайче..
11-25-2012, 21:18
еми демек легнала си да спиш няколко часа, след като си пушила, нали?

anonymous908491
11-25-2012, 21:21
Здрасти на всички. Значи вчера в 16:00 пуших трева за седми път. За първи път ме хвана. И в момента ми още някво странно. Имам лек проблем с дишането, много ми се спи, гади ми се и съм неадекватен. Какво трябва да направя. МОЛЯ ви помогнете ми!!! Започнах да се шокирам че толкова дълго ме държи.

Закачена си вече, всеки ден ще имаш абстиненция, цял живот ще се друсаш.

anonymous908491
11-25-2012, 21:22
Легнах си към 22:00 и се събудих към 23:00 със сърцебиене, въртене на свят и ми беше студено. Мисля че полудявам :X

От друсана( с хапчета) трева се получава така. Ако не умреш до два часа, ще оцелееш.

Зайче..
11-25-2012, 21:22
Закачена си вече, всеки ден ще имаш абстиненция, цял живот ще се друсаш.

сега ще вземе да се забърка и няма да може да излезе от филма после :lol:

Chacho
11-25-2012, 21:23
Ще ти мине бе, успокой топката. Вменяваш си глупости.

Doom_Stalker
11-25-2012, 21:27
не прочетох цялата тема и не знам в колко точно си я написала, защото при мен часа е нещо объркан,но по мои изчисления (които най-вероятно са грешни) са минали два часа от както си се изпалила, т.е. е съвсем в реда на нещата да те държи. Особено при първите пъти държи и по 5-6 часа (ест зависи и каква трева са ти дали, де..)
ииии тва, че си 98 и пушиш трева не те прави пропаднала, въпроса е в това да се ограничаваш.
щото и аз съм 98 и едно момиче от стария ми клас вече всеки ден е на по 10 масета, което ще рече, че тя 24/7 изобщо не е в реалността, но ако пушиш примерно 1 в седмицата или в месеца, не виждам какъв е проблема.
Ти си хипер малоумна кифла! АМА ИНТЕРГАЛАКТИЧЕСКИ ТЪПА!
1. Човека ти каза че е пушил ВЧЕРА! Ти за какви 2 часа говориш?
2. Доколкото разбрах става на въпрос за МОМЧЕ, а не за момиче.
3. Да си набор 98 и да пушиш трева не е добре, нито за организма, нито за психиката. Доказано е че пушенето в такава възраст води до спад в Коефициента на интелигентност поне с 10 точки, което не е малко.

zazka98
11-25-2012, 21:27
еми демек легнала си да спиш няколко часа, след като си пушила, нали?

значи пушехме в 16:00 събота. И в събота вечерта нищо ми нямаше, ама тази вечер съм много зле

Doom_Stalker
11-25-2012, 21:29
Закачена си вече, всеки ден ще имаш абстиненция, цял живот ще се друсаш.

Тихо бе, аз първи почнах да го филмирам :D

cweeet
11-25-2012, 21:29
АХАХААХАХАХАХАХААХАХАХААХ АХАХАХААХ,ебати филма!Искрен смях,мерси.
Пич, сърцебиенето 3-4 часа след като си пукал не значи,че ти е от постата,ама си сладурко! Изстудяването на крайниците по време на сън и като цяло в това време мисля,че е често срещано, при мен се случва всяка нощ и през деня постоянно. Просто винаги са ми студени крайниците, а това, че полудяваш ти е супер тъпо набит филм на първото нагърмяване, а онази по-горе, дето ти набива филма, че си пропаднал не я слушай.
Всеки има избора да прави каквото пожелае.
Щом ти си решил, че не желаеш да се занимаваш, няма да се занимаваш и не позволявай на никой да повлияе на избора ти. Не си пропаднал,защото ти е било любопитно да пробваш поста, ако започнеш да употребяваш алкохол в превишени дози или марихуана в превишени дози,или други наркотици,тогава вече-да.
Стегни се.
А и бтв, само като рандом факт ще добавя, че тревата не предизвиква зависимост или желание за потребяване на по-тежки наркотици.
Пък и бесидес, първото напукване никога не държи 5-6 часа, кви са тия глупости. Първото държи супер малко и слабо.
И-З-Л-Е-З-Т-Е О-Т Ф-И-Л-М-А.

Зайче..
11-25-2012, 21:31
Ти си хипер малоумна кифла! АМА ИНТЕРГАЛАКТИЧЕСКИ ТЪПА!
1. Човека ти каза че е пушил ВЧЕРА! Ти за какви 2 часа говориш?
2. Доколкото разбрах става на въпрос за МОМЧЕ, а не за момиче.
3. Да си набор 98 и да пушиш трева не е добре, нито за организма, нито за психиката. Доказано е че пушенето в такава възраст води до спад в Коефициента на интелигентност поне с 10 точки, което не е малко.

значи споменах, че часа във форума ми е объркан явно и датата. сега видях, че пише кога човека е писал, обаче като видях датата на поста не съм забелязала това "вчера".
така, зазка ми звучи женско и след като е мъжко автора защо нищо не ми каза?
аре само да не ме обиждаш, кво ше кажеш? щото май малоумния/малоумната си ти ?!
и кво ти пука кой е на 14 и пуши трева? ебахти хората, честно -.-

едит: и след като в събота си пушил/а никъв шанс да те държи още :Д сигурно си въобразяваш.. или ддз :Д

cweeet
11-25-2012, 21:31
я, той не бил мома.

anonymous908491
11-25-2012, 21:39
Ти си хипер малоумна кифла! АМА ИНТЕРГАЛАКТИЧЕСКИ ТЪПА!
1. Човека ти каза че е пушил ВЧЕРА! Ти за какви 2 часа говориш?
2. Доколкото разбрах става на въпрос за МОМЧЕ, а не за момиче.
3. Да си набор 98 и да пушиш трева не е добре, нито за организма, нито за психиката. Доказано е че пушенето в такава възраст води до спад в Коефициента на интелигентност поне с 10 точки, което не е малко.

Той е пристрастен наркоман, за всичко лъжат, тя правилно му обърна думите, той сам каза, че е друсан и не знае какво му е.
Пушенето не води до нищо, дрогата развива възприятията, не е хубаво да се закачиш като пусналия темата, но той вече е заминал, малко време му остава, а за умрелите се говори само добро или нищо.

zazka98
11-25-2012, 21:46
моля ви взех много да се притеснявам

Chacho
11-25-2012, 21:47
моля ви взех много да се притеснявам

Накъде повече?

anonymous908491
11-25-2012, 21:48
моля ви взех много да се притеснявам

Още си жив, аз реших, че си ни напуснал.
Забавно е да се пише с фейк профили, на някои им се получава, но на други не.

zazka98
11-25-2012, 21:50
Не съм чувал някой да е умирал от трева????

Doom_Stalker
11-25-2012, 21:54
значи споменах, че часа във форума ми е объркан явно и датата. сега видях, че пише кога човека е писал, обаче като видях датата на поста не съм забелязала това "вчера".
така, зазка ми звучи женско и след като е мъжко автора защо нищо не ми каза?
аре само да не ме обиждаш, кво ше кажеш? щото май малоумния/малоумната си ти ?!
и кво ти пука кой е на 14 и пуши трева? ебахти хората, честно -.-

едит: и след като в събота си пушил/а никъв шанс да те държи още :Д сигурно си въобразяваш.. или ддз :Д

Изобщо не ми се оправдавай. Не ми пука какво и къде си гледала. Сгрешила или не, пак си оставаш малоумна.
И да, пука ми кой на 14 год. пуши трева, щото се отглежда едно поколение от малоумници, дето не може да свърже 2 изречения, но иначе тръгнало да пуши треви по пейките... И то поне да беше за някаква духовна цел, защото аз за това го използвам - медитация, а те тръгнали да се напушват понеже така било яко и всички го правели... Тъпи сте като селски мотики. И после ви гледам, оборотни наркоманчета, надули чалгата от телефоните, влачейки се по улиците, харчите паричките на мама и тати за зелено.... И то само за да се направите на интересни...

anonymous908491
11-25-2012, 21:57
Не съм чувал някой да е умирал от трева????

Как да не си чувал, всеки ден умират, толкова ли си друсан.
Обади се на 112, кажи им, че умираш, може да успеят да те спасят.

Зайче..
11-25-2012, 21:58
Doom_Stalker ти май много се оправдаваш - за медитация, за не знам си кво - за кур!
всеки пуши, щото му става яко,
и ай само не ми се обяснявай, че точно ти си различен/на и при теб нещата стоят по друг начин
или че ние сме "различни" /естествено заради поколението ни/ не пушим, щото ни е яко ами заради еди-си-кво.
всички като сте по-големи и сте с ебахти вдигнатите акции спрямо нашия набор /най-вече/.

Doom_Stalker
11-25-2012, 22:07
Doom_Stalker ти май много се оправдаваш - за медитация, за не знам си кво - за кур!
всеки пуши, щото му става яко,
и ай само не ми се обяснявай, че точно ти си различен/на и при теб нещата стоят по друг начин
или че ние сме "различни" /естествено заради поколението ни/ не пушим, щото ни е яко ами заради еди-си-кво.
всички като сте по-големи и сте с ебахти вдигнатите акции спрямо нашия набор /най-вече/.
Никога не съм пушил трева за да ми стане яко. Нито пък за да се правя на интересен. Бях се зарибил по психаделичната музика и затова исках да експериментирам. И никога не пуша трева в компания, а винаги сам. Така че аргумента ти е невалиден. Или иначе казано... тъпа си.

anonymous908491
11-25-2012, 22:09
Никога не съм пушил трева за да ми стане яко. Нито пък за да се правя на интересен. Бях се зарибил по психаделичната музика и затова исках да експериментирам. И никога не пуша трева в компания, а винаги сам. Така че аргумента ти е невалиден. Или иначе казано... тъпа си.

Никакъв смисъл няма да пушиш сам, лепило дишай някъде в планината, гъбите са далеч от усещанията, които ще получиш.

Doom_Stalker
11-25-2012, 22:10
Никакъв смисъл няма да пушиш сам, лепило дишай някъде в планината, гъбите са далеч от усещанията, които ще получиш.

Мерси за съвета.

Зайче..
11-25-2012, 22:10
или иначе казано - начукай си го, щото 120% някои неща си ги вадиш от гъза

аре лека ви нощ и тука, че ми писна да се занимавам с хора, които си мислят, че знаят всичко само защото са по-големи

anonymous908491
11-25-2012, 22:13
или иначе казано - начукай си го, щото 120% някои неща си ги вадиш от гъза

аре лека ви нощ и тука, че ми писна да се занимавам с хора, които си мислят, че знаят всичко само защото са по-големи

Ще те помоля да не слагаш всички под един знаменател, сърдиш се, че го правят за вашето поколение, ти повтаряш същата грешка.

Chacho
11-25-2012, 22:16
Много големи очаквания имаш за 14 годишни деца. Колко удохотворено може да им е пушенето? Като го правят за кеф, после ще дойде момент и да си оценят постъпките с акъла на по-зрели хора. Забавление и показност ще има на 14 годишна възраст, без значение под каква форма. Това си е част от израстването на много хора и стига да си направят правилните изводи, въобще не означава, че е лош път. В крайна сметка и нейния типаж, и алтернативния могат да излязат както умни, така и тъпи. Тревата да им е проблем.

Doom_Stalker
11-25-2012, 22:16
или иначе казано - начукай си го, щото 120% някои неща си ги вадиш от гъза

аре лека ви нощ и тука, че ми писна да се занимавам с хора, които си мислят, че знаят всичко само защото са по-големи

Нищо не си измислям. В живота има и друго освен забавлението и кефа. Но ти се чувстваш жива само чрез положителни емоции, затова и постоянно ги търсиш. И това е достатъчен аргумент за съществуването ти. А ти си просто едно болно дете, плод на консуматорското общество.... общество от хора вечно търсещи облаги, положителни чувства, задоволяване на някакви нужди, да получат някакво удовлетворение....Все едно целият им живот е определен от това да се "изкефят". Колко жалко и анималистично.

Упс, малко се отплеснах.

Doom_Stalker
11-25-2012, 22:29
Много големи очаквания имаш за 14 годишни деца. Колко удохотворено може да им е пушенето? Като го правят за кеф, после ще дойде момент и да си оценят постъпките с акъла на по-зрели хора. Забавление и показност ще има на 14 годишна възраст, без значение под каква форма. Това си е част от израстването на много хора и стига да си направят правилните изводи, въобще не означава, че е лош път. В крайна сметка и нейния типаж, и алтернативния могат да излязат както умни, така и тъпи. Тревата да им е проблем.
Хей, аз на 14 се образовах, четях, наблюдавах . Не съм ходил по дискотеките да се напивам и да пуша трева. Удоволствието и забавлението бяха определящи за мен когато бях под 10 години.
Но иначе като цяло си прав, поне за повечето хора е така. И естествено не очаквам да пушат трева за да намерят смисъла на живота. Но ме дразни че я пушат само за да се направят на интересни. Ако беше нещо безобидно - примерно да носят олигофренски дрехи и да слушат умряла музика - ясно. Ама на тази възраст тревата те превръща в шибано зомби. Не е нещо напълно безобидно. Много от тези хора ще им се наложи да "израснат" чак когато преминат двайсетте, когато ще трябва да учат и работят. И тогава ще лапат дедовия, понеже няма да могат да свържат 2 изречения.

Azoria
11-25-2012, 22:33
Тревата ще те отпусне рано или късно, винаги първото яко напушване те държи дълго. Но в крайна сметка никога вече няма да си същия. Така че свиквай с тая мисъл отсега.

Е, ти се унесе :lol: Никога нямало да е същия след като се е напушил веднъж :lol: Направо нямам коментар за подобна глупост.

Chacho
11-25-2012, 22:41
Бе и аз така мислех, затова на нейната възраст странях от тези неща. Някои от тогавашните пушачи обаче станаха свестни хора с много добри перспективи за развитие, отказаха се от пушенето. Други пък пораснаха точно такива, каквито ти описваш. Според мен е важно да се научат да си подреждат приоритетите и да могат да се лишат от удоволствие тогава, когато започне да ги дърпа назад. Затова се и застъпих за Зайчето, щото според нейните критерии не е лошо, стига да е достатъчно рядко и да не ти завърти живота около тревата.

Ако има някой, който трябва да се храни в темата, тва ще да е авторът, щото дори не може да определи какво му се случва и реакцията му е да изпада в паника. Време е да почне да се учи сам да прави преценки и да заема позиция.

Зайката като стане на 20 сигурно ще си каже "Да, прав беше", но ще й е трудно без да се опари.

cweeet
11-26-2012, 07:54
btw, тревата е силно болкоуспокояващо.
Защо медитираш,думсталкър?

Chacho
11-26-2012, 08:18
btw, тревата е силно болкоуспокояващо.

Цвет, тука всички сме изчели трактатите за безвредното въздействие и конспирационната забрана на марихуаната. Монетата има две страни обаче.

cweeet
11-26-2012, 08:24
да,така е, аз лично също не подкрепям пушенето на поста.Само споделям една от положителните черти.

Doom_Stalker
11-26-2012, 09:54
Е, ти се унесе :lol: Никога нямало да е същия след като се е напушил веднъж :lol: Направо нямам коментар за подобна глупост.

Абе просто го филмирах, спокойно. Иначе донякъде е така, променя те малко тревата. Поне при мен е така.



Защо медитираш,думсталкър?
Виж сега, ще ти го обясня така. По принцип света около нас е НЕОПРЕДЕЛЕН, а умът ни го определя и съставя отношение. В случая, обществото поднася наготово определенията за света - кое е добро и лошо, кое е истина и лъжа, кой как трябва да се държи, какво трябва да изпитва, как трябва да реагира. Тоест обществото един вид инсталира операционна система в индивида - една система от знаци, където всеки и всичко има своето предназначение. Тревата и психаделичните наркотици един вид премахват тази система, и аз поне докато съм напушен изследвам именно тези знакови и символични значения и предназначения на нещата. Това са все неща определени от обществото, с който членовете му функционират и взаимно обменят информация. Именно тези неща са ми интересни и тях изследвам. В напушено състояние най-добре, тогава се виждат всичките скрити връзки и символични значения, жестове, думи, реакции и т.н., който хората по принцип приемат за някаква истина. А тревата при мен поне е един хубав рестарт на компютъра - показва ми че всичкото това е условно и субективно. Една наложена отвън матрица от жестове, мотиви, и условни връзки. Изобщо всичко в човешкото поведение и мислене. Затова използвам марихуаната...за да изследвам, систематизирам и евентуално контролирам тези неща, а не за да се забавлявам.

cweeet
11-26-2012, 17:25
Най-много обичам някой като тръгне с "виж сега", любима фразичка.
Няма да те критикувам или карам да се оправдаваш,само изказвам мнението си,което е,че това е пълен,ама пъъъъъъъъъъъъъъъъъъъълен булшит. Искаш да кажеш, че ти си някакъв свръх странен човек,чийто мозък може да функционира нормално,само когато е под влиянието на психаделични наркотици???? Дафак?! Обществото ти поставя граници,разбира се, налага до някаква степен (НЯКАКВА) правила и норми за поведение,но това не значи, че ти изгражда система за разсъждения,знаци и пр. Всеки сам си ги определя, ако ти си решил да си безличен човек, просто поредната овца в стадото,тогава се подчиняваш и приемаш вече заложения в обществото шаблон, това е воят избор и никой няма правото да ти се бърка. Нищо не ти пречи ти сам самичък да изградиш собствена ценностна система, която да не е подвластна на ничия преценка,освен твоята.
Лично аз не смятам, че ти трябват различни вещества,които да влият на мозъка ти, за да РАЗСЪЖДАВАШ (но ти явно обичаш да се изразяваш по по-''локумен'' начин, затова да кажем изследваш,систематизираш и контролираш). Пълни глупости са това, според мен тревата би трябвало да бъде само и единствено болкоуспокояващо. За каквото я използвам и аз изключително рядко.
пп. Плс не ме наричай малоумна/интергалактически тъпа/кифла/етц., понеже както аз се въздържам от епитети и нарицателни, съответно ти също трябва.
пп2. изразявам само лично мнение, ти си пуши, прави си каквото си искаш, на мен не ми пука за теб,понеже не те познавам, така че \_/
пп3:едитнах.

Doom_Stalker
11-26-2012, 17:35
Не мисля че има смисъл да ти обяснявам, просто си твърде различен човек. По-точно аз съм твърде различен. Ако имаше интерес наистина да ме разбереш щях да ти обясня, но ти просто си търсиш нещо незначително върху което да спориш. Не намирам смисъл да ти обяснявам. А и без това, думите ми вероятно не са подходящи за тази аудитория.

cweeet
11-26-2012, 17:37
Да,прекалено духовно извисен си за тази проста и невежа аудитория!

Doom_Stalker
11-26-2012, 17:44
Да,прекалено духовно извисен си за тази проста и невежа аудитория!

Самия факт че реагираш по този първосигнален и заучен начин, показва че това което казваш е деиствително така. И не знам защо изобщо ме сложи в категорията с овцете? Та именно овцете си "блеят" взаимно и приемат само това за истина. Именно те имат такива първосигнални реакции, думи, шаблони, мотиви, прости обяснения, прости истини, митове, игри на добър, лош и т.н и т.н. Именно тези шаблони и заучени реакции изследвам. ЗАщото ме интересува кои от тях с в мен. Но те са неосъзнати, ти не осъзнаваш че те действат в теб, а те дори не са твои. Ти просто ги ползваш наготово, обществото те е опитомило и ти показало как да реагираш на дадено нещо - на какво как да резонираш.

cweeet
11-26-2012, 17:46
Ако не беше толкова отворен и инат щеше да прочетеш точно какво ти казвам.



" Всеки сам си ги определя, ако ти си решил да си безличен човек, просто поредната овца в стадото,тогава се подчиняваш и приемаш вече заложения в обществото шаблон, това е воят избор и никой няма правото да ти се бърка. Нищо не ти пречи ти сам самичък да изградиш собствена ценностна система, която да не е подвластна на ничия преценка,освен твоята. "

Предполагам няма смисъл да обеснявам думите си на такъв велик мислител като теб.

Doom_Stalker
11-26-2012, 17:59
А, прощавай, не съм те разбрал, просто стилът ти е малко разхвърлян(Всъщност и моя е такъв). Но все пак не си ме разбрала. Именно хората които вярват че не са овци и си развиват собствени ценностни системи, именно те са овците. Защото несъзнателният човек приема някакви неща за себе си, асоциира се тях и така си създава един мисловен образ за себе си. Асоцииаците на Аз-ът и прикриването им като някаква лична истина и "личност" е именно заблудата. Защото обществото всъщност е един кошер от такива "само-образи" и "само-изживявания" като нещо и някой. Затова и има много готови създадени личности - има много идеологии, религии, мнения, позиции, мотиви в живота, усещания и т.н. Има безброй образи, безброй обяснения за света и хората, безброй отношения - хората просто си избират това което им харесва, идентифицират се с него и си мислят, че това действително са те. А Аз-образите са просто илюзия на ума. Без значение дали приемаш наготово илюзиите или си ги създаваш сам - щом има идентификация с някакви характеристики, с някакво виждане за света, то пак всичкото е заблуда - най-вече съставена от потребни псевдо-истини и нагласи за света.
Колкото до правото на избор да си овца... това не е избор. Овцата не знае че има право на избор. Тя прави само каквото знае и каквото и кажат. Никой не избира да е несъзнателен. Де да беше така.

cweeet
11-26-2012, 18:08
Очудващо,но съм напълно съгласна с теб.
Ние сме просто роби на системата, наскоро даже имах да правя есе на такава тема, беше "моята представа за свободата". Изказах същата позиция като твоята.

Doom_Stalker
11-26-2012, 18:14
Ние сме роби на самите себе си и на нуждите си. В крайна сметка търсенето определя предлагането.

cweeet
11-26-2012, 18:16
хаааааааааааааааа,ако можех щях да ти цитирам от есето. Половината неща дето си ги казал съм ги споменала, но с по-различни думи

Doom_Stalker
11-26-2012, 18:26
Чудесно, виждам че ме разбираш. Всъщност важно е да се разбере че действията и мислите сами по себе си не значат нищо. Важни са мотивите които стоят зад тях. А мотивите ние ги използваме наготово. Ние не сме техни автори, но те контролират същността на поведението и мисленето ми. Сега разбираш ли защо използвам трева - когато се напуша виждам именно скритите мотиви във всичко. Изкарвам ги в съзнанието си, защото те по принцип са в подсъзнанието - там където се забърква цялата каша наречена и определена като човешки живот. Осъзнаването на тези мотиви дава силата да ги контролираш. Естествено наркотиците не са единствения начин да се вгледаш в себе си и да разсъждаваш.... но определено дават малко по-нестандартен поглед върху нащата. За който иска естествено. Който иска да си се друса за кеф. Но не мисля че това е единственото приложение.

cweeet
11-26-2012, 18:29
разбирам,разбирам.
Трябваше отначало да започнеш да обесняваш толкова подробно, за да те разбера,защото иначе излиза, че пушиш, защото не можеш да разсъждаваш.

Doom_Stalker
11-26-2012, 18:36
Не, разсъждавам постоянно. Тревата просто ми дава малко по-различна перспектива...

radi023
11-26-2012, 19:40
ее вие го ообърнахте на чат... :D
само на мене ли ми е чудно какво е станало с автора, а не за медитациите на doom_stalker? :D

Doom_Stalker
11-26-2012, 21:30
ее вие го ообърнахте на чат... :D
само на мене ли ми е чудно какво е станало с автора, а не за медитациите на doom_stalker? :D

Питат ме и аз отговарям...

Автора щом вече не пише значи сигурно е умрял. :D

radi023
11-27-2012, 10:47
ахахах напълно е вероятно :D

zazka98
11-27-2012, 10:47
Значи днес съм доста по-добре, оказа се че съм болен от вирусна инфекция, но понякога изпитвам някъкав страх и тежина върху сърцето и имам няква нереалност към света

cweeet
11-27-2012, 21:33
ти си ебати трола, чак се вързах.
gj,gj

haritov
11-27-2012, 23:22
я излезте от филмите всичките бе :Д
пушил за "7ми път" и вече го анализирахте като зависим пропаднал човек. е да, 98 лапенце се прави на готЕн като се напушва, ама ето - тва ще му е за урок, малко да се уплаши и осъзнае.
нормално е да си неадекватен леко, пий вода, наспи се хубаво и ще си ок.
14 годишен седем пъти се е дрогирал добре звучи нали

Doom_Stalker
11-28-2012, 08:18
http://vbox7.com/play:ff8f8823 :D

Claymore
11-28-2012, 20:09
пушенето на поста.

Cvet, u gave me cancer