PDA

View Full Version : Време на издръжливост.



Elenna
11-26-2012, 08:49
Най-накрая и аз да публикувам една темичка. Не знам дали има друга такава, но едва ли би било престъпление да повторя някого.
Сега да си дойдем на думата. Искам да знам колко време издържат сперматозоидите в кислородна среда, т. е. колко време остават живи.
Ако някой знае, моля да сподели. Ако не знае, може да разбере :).

AnarchyBoy
11-26-2012, 09:28
максимум 7-8 секунди не повече :) това се учи в 8 клас :( :o и 100 % го има в чичко гугъл


ПС: глупав въпрос!

marilyn
11-26-2012, 14:44
Гугъл...

Elenna
11-27-2012, 07:18
ОК. Следващата тема, която може би ще пусна, ще е свързана с това "Размера на мъжкото ви достойнства в дециметри". Едва ли това ще ви се види глупав въпрос, а точно обратното. Освен това съм сигурна, че в гугъл няма да има подобно нещо. (Иии поредния различен отговор на първоначалната тема).

bloodyF
11-27-2012, 07:28
"Ето и някои факти,които може да ви изненадат:
В много книги пише, че спермата оцелява в продължение на 5 дни, а яйцеклетката – 24 часа. Технически погледнато е вярно (и е нещо, с което трябва да се съобразявате ако НЕ желаете да забременеете), но в действителност повечето сперматозоиди ще загинат само след 2 часа, ако няма благоприятстваща оплождането цервикална слуз, в която да плуват. Те ще се опитат да се изкачат до матката, изчерпвайки всичките си сили, и няма да успеят. Яйцеклетката пък живее само около 12 часа, така че не може да чака дълго. Сега разбирате колко е важна цервикалната слуз! Никога няма да успеете да забременеете със сперма, която преживява само 2 часа и яйцеклетка,която издържа само 12 часа."

mMemories
11-27-2012, 08:13
wikipedia знае всичко... доста по-бързо щеше да стане да цъкнеш в нета ;д

Elenna
11-27-2012, 08:54
Проверих в уикипедия, но там не намерих информацията, която търся (като да не повярва човек). А и защо да не се допитам до мнението на други хора?

anonymous708973
11-27-2012, 16:57
wikipedia знае всичко...

Уикипедия може да се допълва от всеки. Това автоматично поставя под съмнение нейната достоверност.

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D0%B7%D1%8A%D 0%BD - погледни само.
Женски род, ама се членува неприязънЪТ, видиш ли.