PDA

View Full Version : Които разбират добре от английски! Помощ с редактиране на текст!



passion.
11-26-2012, 15:32
Така значи ще ви бъда много благодарна ако ми кажете къде имам грешки и как да ги оправя. Надявам се, че знаете добре граматиката и ще можете да ми помогнете, защото аз тепърва уча английския добре и за пръв път съставям разказ и искам помощ как да бъде що годе добре. Най-вече пунктуациите и времената ми куцат. Най-вероятно имам много грешки, но се надявам да ми помогнете да ги отстраня.
Ето го и него:
Hello! I am Lisa. Now I will tell you my story for one big party which has happened with many interesting stories. One day one of the identical twins invited me to their party at 8:30pm. I was really happy and in 8:00pm I put on the new dress and went. When I was inside there were a lot of alcohol and drunk people. But I did not care because I do not like to drink. I found one of the twins who I really liked and I started to flirt with him. Later, one girl told me that my friend Tina is here and she is drunk. I was really worried and asked the girl to lead me to her, but instead she locked me in a closet because she lied me. I shouted and pounded on the door, but the music was too loud and no one could hear me. Later, one of the twins find me and then hugged me. After she telling me that is very worried about me. I was very happy. One month later, I asked the girl who locked me in the closet why she did that and she replied that she liked the twins and she wanted to separate us for a while, but he started to look for me and her plan didn't work. I was not angry even we become friends. Now she is with other twins and I with mine and now we are very happy.
Благодаря отново!

DisappointedDreamer
11-26-2012, 15:37
I will now tell you
about one big party
which happened

кои са тия еднояйчни близнаци? Уточни малко. Момчета ли са, момичета?

at 8:00 pm

a new dress

there was a lot of alcohol

one of the twins found me

after that he told me that he was very worried about me

even now we're friends.

Now she is with one of the twins, and I am with one

Като цяло... Не е много хубаво написано. Упражнявай се.

passion.
11-26-2012, 15:50
Да знам, че не е добре написано. Все пак за първи път пиша ..
Иначе благодаря за поправките.

anonymous708973
11-26-2012, 16:08
I will now tell you


О, не, не.
Или както тя го е написала или I will tell you now.

DisappointedDreamer
11-26-2012, 17:11
О, не, не.
Или както тя го е написала или I will tell you now.

защо?
никога не бих го написала/казала така.
като казваш, че е грешно/неприемливо, поне сподели причина.

SHPAIdURmeN
11-26-2012, 20:14
Пък може и "Now, I will tell you."

bloodyF
11-27-2012, 07:50
защо?
никога не бих го написала/казала така.
като казваш, че е грешно/неприемливо, поне сподели причина.

Наречията за определено време стоят в началото или в края на изречението, не по средата или да го пльоснеш където ти дойде. А now е точно такова наречие.
Тоест ще стане, I will tell you now или както каза SHPAldURmeN, Now, I will tell you.
Няма такова в средата на изречението. Поне аз за такава глупост не съм учила. (:

DisappointedDreamer
11-27-2012, 10:17
^Жалко, 'щото тази глупост аз използвам нерядко и никога не са ме поправяли, предвид че уча в IB и (почти) всички мои учители са англичани/американци/ново зеландци, т.е. английско говорящи :)

Momicheto:)
11-27-2012, 10:31
^Жалко, 'щото тази глупост аз използвам нерядко и никога не са ме поправяли, предвид че уча в IB и (почти) всички мои учители са англичани/американци/ново зеландци, т.е. английско говорящи :)
Съгласна съм с Дриймър. Now може да стои и пред глагола. Не е грешно, дори и аз така говоря.

Momicheto:)
11-27-2012, 10:40
I will now tell you
about one big party
which happened

кои са тия еднояйчни близнаци? Уточни малко. Момчета ли са, момичета?

at 8:00 pm

a new dress

there was a lot of alcohol

one of the twins found me

after that he told me that he was very worried about me

even now we're friends.

Now she is with one of the twins, and I am with one

Като цяло... Не е много хубаво написано. Упражнявай се.

+ I put on the new dress and went out.
one girl told me that my friend Tina was there (at the same party), drunk.
I was really worried and asked the girl to take me to her, but instead she locked me in a closet. She had lied to me.
Later, one of the twins found me and then hugged me.
I was not angry we even became friends.

Според мен като за първи път си се справила много добре. :)

anonymous708973
11-27-2012, 12:53
Не е грешно, дори и аз така говоря.

Ти капацитет ли си, че се даваш за пример?

Дрийм, не ми се рови по учебници, но това, което си написала, е типично немски словоред. Веднага ми светна лампичката.
То и мои учители говорят на "и сига уравненийту е на дъската" (пловдивски диалект), това не го прави правилно.

Momicheto:)
11-28-2012, 12:59
Смятам, че говоря правилен английски затова го дадох за пример. + това имам учител американец. Той самия говори така. Другите ми госпожи по английски също. Никога не са ми правили забележка. Не мисля, че е възможно всичките ми учители да са недоразбрали и да не го знаят това. So...

bloodyF
11-28-2012, 17:05
Смятам, че говоря правилен английски затова го дадох за пример. + това имам учител американец. Той самия говори така. Другите ми госпожи по английски също. Никога не са ми правили забележка. Не мисля, че е възможно всичките ми учители да са недоразбрали и да не го знаят това. So...

Ти много неща може да смяташ, ама не значи че са правилни и верни.
А г-н/г-жа може да казват много неща на сленг, които в писмен вид не са по същия начин.
Както ти казваш к'вото, 'шото и пр. и не ги пишеш така в тетрадката си по БЕЛ.
И това, че не са ви правили забележка, или че учителите ви са американци/китайци/не ме интересува особено, също не значи че е правилно.

whatever.

Momicheto:)
11-30-2012, 09:50
Извадка от учебника ми по английски:

Complete the formal letter with the present perfect simple/ continuous form of the verb in brackets.

This year we have been paying on average nearly 80% of the full business rate and you are now proposing that we pay the full fare.

P.S - Считам темата за приключена.