PDA

View Full Version : Мутивация



IoAnKa_SwEeT
11-26-2012, 18:10
Как да се мотивирам да уча.Когато седна да уча винаги мисълта ми е някъде другаде но не и в урока.
Помогнете ми!

bReAk3R
11-26-2012, 18:26
It's called мОтивация, щото не се мУтивираш. И тва си си го втълпила нещо да мислиш другаде, усещам. Няма определени начини да се мОтивираш да учиш май. Може би ако си недоволна от Оценките си..

tori
11-26-2012, 18:36
Еми първо си махни мутивацията и добави мотивацията. И после почни да мислиш за бъдещето си, спомни си колко много ти харесва да имаш хубави оценки, да научаваш нови неща и така нататък.

DarkRider
11-26-2012, 18:48
Аз бих ти предложил да гледаш на ученето като нещо, което те обогатява, прави те по-цялостна ако искаш и по-красива. Другия вариант е да се опитваш да прилагаш това, което научаваш това по скоро е работа на преподавателя, но се опитвай. Например, когато научиш нова дума на Английски да се опитваш да я прилагаш да правиш изречения с нея, или когато учите за атомите да се опиташ да си представиш предметите изградени от атоми със всичките връзки между тях с постоянното движение, което извършват. Това мога да ти предложа останалото зависи от теб.

LoupGarrou
11-26-2012, 19:10
Трябва да имаш мотивация, чувство за дълг или добра памет, иначе не става. При мен първото е почти нулево, а обожавам да чета, просто щом знам, че е за университета и не става ... За мое щастие имам добра памет и се заставям да седна да уча. За последният тест не бях прочел нищо и деня преди теста седнах в 22:00 и свърших и легнах около 4:30 сутринта. Бая материал си беше, прочетох всичко по веднъж и бях и после трупясах. На сутринта станах в 06:30 ...

SHPAIdURmeN
11-26-2012, 19:58
Виж сега

Купуваш.
1. M&M's
2. Oтваряш на урока
3. Слагаш М&M's на всечки абзац и четеш и като стигнеш до абзаца с "мм" хапваш едно :D

Страхотна мотивация.

Стига сте правели забележки на автора, мисля че е осъзнал каква лоша правописна грешка е направил. :)

babatigosho
11-26-2012, 21:42
то и ти не даваш кой знае колко безценни съвети с това което си видял по 9gag/reddit/4chan

единствения начин да се мотивираш на тия години е като обърнеш внимание на хората около теб.. тези които са успели в живота, и тези на които все нещо им куца или са направо пропаднали-с постоянство всичко се постига, може да си най-талантливия на света но пак да станеш едно голямо нищо, ако сам не си помогнеш.

SHPAIdURmeN
11-26-2012, 22:09
което си видял по 9gag/reddit/4chan

:D :D :D Хем не знаят ама коментират, добре. ;)

Бъди си център на вниманието.

sexa_na_kompleksa
11-27-2012, 05:24
Мисли за ученето като за нещо приятно. И виж как да си го улесниш. Ето тук например има съвети за по-лесно и по-бързо учене: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/53-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/100-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BC

Chacho
11-27-2012, 07:38
Щото сядаш да учиш по задължение, с мисъл да изкараш оценка. Научи се първо да учиш по един предмет, който ти е интересен. Може тва да е историята, отвори си просто някой урок, който ти е интересен и го прочети, за да разбереш какво се е случвало по онова време. Аз го чета с мисълта как ще го разкажа след това на някой познат увлекателно. После се постарай да научиш и всички подробности, които на първо четене си изпуснала, което отнема малко повече усилия. След това този метод го ползваш за всички уроци, а после и за останалите предмети.

Първите 20-30 минути са трудни за концентрация, после потръгва. Трябва да не обръщаш внимание на това, че нищо ти не влиза в главата първоначално.

fenastz
11-27-2012, 15:07
Невъзможно е. По-добре стани стриптизьорка.

totik
11-29-2012, 21:25
Тая мУтивация отива на мутация :D Ми учи това което искаш .Няма нищо по-мотвиращо от това да учиш нещо което ти е интересно.Другата възможност е да си вземеш умно гадже.Като почнеш да се чувстваш тъпа до него знаеш ли как хубаво ще се мУтивираш :D

fenikss_
11-30-2012, 03:03
Първо ,пише се мОтивация.
Просто си налагаш,че трябва да учиш,образованието е най-важното в животът на човек.
Сядаш и почваш да учиш без да се разсейваш.