PDA

View Full Version : Проблем със срама и самочувствието.



chokomoko1234
11-27-2012, 15:46
Аз съм на момиче на 16 години. По принцип имам самочувствие (дори и малко), но има моменти, в които то стига до 0. Не съм много общителна и съм много срамежлива още от малка. Почти не говоря, много рядко се отпускам с някои. Трябва той да ме е предразположил доста добре и да се познаваме доста дълго време, за да се отпусна напълно и да говоря без никакви проблеми. Срамежлива съм и не знам как да го променя, срам ме е дори да го променя... Искам да говоря повече, да съм по уверена в себе си, да съм от онези хора, които имат много приятели и намират обща тема с всеки. Понякога проблема не е в това, че не искам да говоря, а просто не намирам какво да кажа. Как мога да се справя с това? Мога ли да се справя сама или трябва да ида при психолог? :(

Ann Isabella
11-27-2012, 18:27
Ами ..да ти кажа честно и аз не знам :D можеби ти пука твърде мн. за т'ва к'во мислят хората... забрави за другите и се забавлявай.Представи си ,че ги познаваш от мн. време и започни с някви общи приказки,може после да ги питаш нещо малко по-лично и така.Аз също като се запозная с някого не съм мн. общителна,но започвам най-обикновен разговор и разбирам определения човек к'во харесва и обсиждаме тази темма. И не нямаш нужда от психолог ;дд

totik
11-28-2012, 22:47
Това е проблем,който имат доста пубери.Много е важен начина на живот,който водиш.Събирай се с хора,гледай филми,чеги книги.Ако имаш знания в повече области,винаги ще имаш какво да кажеш на останалите,което ще ти повиши и самооценката.Най-вече гледай да си максимално много сред хора,така бавно но сигурно се приобщаваш пък и ще си развиеш комуникативните умения.Ще се справиш,всички сме имали такива моменти! :)

chokomoko1234
11-29-2012, 07:59
Благодаря ви много за съветите. :)