PDA

View Full Version : Сатанизъм и сатанисти.



roselalonde
11-28-2012, 10:46
Не знам дали тук е мястото за тази тема, но както и да е.
Напоследък е тръгнало някакво ново модно течение или каквото е там, да се носят обърнати кръстове, сатанински пентаграми и други неща свързани с тази религия. Преди седмица и нещо, наречете ме необразована, но нямах си и бегла представа какви са тия обърнати кръстчета и пр. После се поразрових малко, разпитах насам натам и разбрах за сатанизма. В началото, както почти всички необразовани люде, си помислих, че това са разни психари, които призовават Сатаната и други такива неща, обаче после като разбрах всъщност какво значи да си сатанист ми се прииска да се върна във времето и да се ошамаря здравата.
Та, след като изчетох почти всичко възможно за тази религия по интернет, пък сега мога и малко книги да почета, започвам много да се ядосвам на някакви деца, които си нямат и понятие какво е това, пък носят пентаграми и др. Какво мислите вие по този въпрос?
После си поговорих с няколко човека от моя клас, които твърдят, че са си християни, атеисти и така нататък, но носят пентаграми и такива неща. И освен това твърдят, че за да си сатанист трябва непременно да си облечен от главата до петите в черно, да си депресиран и да не вярваш в нищо и никой. Тези критерии противоречат на това, което прочетох по интернет и не ми е много ясно какви точно са изискванията за да си сатанист и изобщо има ли такива, трябва ли да си от ония металяги и металяжки или може просто да си си нормален човек с най-обикновени дрехи и толкова.
Освен това, ако се пръкне тука някой сатанист (или някой, който има повече информация), може да ми поразкаже още малко относно сатанизма, защото ми стана много интересно :3

Nam3less3
11-28-2012, 11:16
Тру сатанистите ядат деца, спат с трупове и чертаят пентаграми със затворени очи.
А и има много видове сатанисти - дяволопоклонници, некромани, луциферисти, паганисти, илюминати, антихристи, антимохамедани и антибуди :D
Иначе мисля, че както всяко нещо, свързано с религия, езотерика, философия или нещо такова трябва много четене, мислене и съветване. Ти не знаеш какво искаш май.

defender
11-28-2012, 11:30
^
има и още един вид странно племе сатанисти, това са "сатанистите на свободна практика" - нашето приятелче доктор е от тях.

Makenzi97
11-28-2012, 12:27
Сатанистите, поне тея с които съм контактувал, са жалки позьорчета, прекалили с блек метъла, а често и с психични отклонения.

roselalonde
11-28-2012, 12:55
Сатанистите, поне тея с които съм контактувал, са жалки позьорчета, прекалили с блек метъла, а често и с психични отклонения.

Това май не са сатанисти, а точно ония металяги за които споменах, които са решили, че ако се облечеш в черно и носиш обърнати кръстове си сатанист. И говорят разни глупости за викане на Сатаната и т.н.

Doom_Stalker
11-28-2012, 12:56
^
има и още един вид странно племе сатанисти, това са "сатанистите на свободна практика" - нашето приятелче доктор е от тях.

Тихо ве, мастурбиращ християнино! :D И наистина има "индивидуални сатанисти", които не се ръководят от някакви измислени религии, закони, библии и т.н. Защото има много сатанисти от школата на Антон ЛаВей, които по нищо не се различават от стандартния християнин - просто следват някакви указания и си мислят че правят нещо. Все пак, има няколко общи черти които повечето сатанисти споделят, като например... "култ" към "плътта" т.е. към животинската природа на човека; разбиване на погрешните представи за абсолютно добро и зло и изобщо такива дихотомии; отпадането на морала и съвестта като ограничител на съзнанието. Но е най-важно да се разбере че сатанизма не е вяра и религия, сатанизма е СРЕДСТВО.Средство чиято единствена цел е да "изчисти" ума и съзнанието от християнската индоктринация, християнският морал и всичките му глупости. И естествено сатанизма е просто етап, към себеусъвършенстване и самоосъзнаване. Така че това е основното, не е нито носенето на петнаграми, нито жертване на деца и животни, нито пък е някаква действителна вяра. Ритуалите и текстовете от сатанинската библия са просто за забавление (психологическо удовлетворение) и подигравка над християнството. И също друго важно е че сатанистите не вярват в Сатаната и не го почитат. Сатаната в случая е просто образ, символ на свободната мисъл и разума - извън рамките на "християнското добро" и овчедушната психика. Сатаната се използва като символ за противопоставянето на "божиите" простотии. А тези дето почитат Сатаната се наричат дяволопоклонници, но те са вече съвсем различна категория.

Като цяло Сатанизма е философия, отчасти открадната от Ницше, Макиавели, дори Хитлер. И естествено е взимано от много други философии. В основата стои човека и неговото себеусъвършенстване.

Всичките позьори, метълчета, носещи пентаграми уръфляци и т.н. нямат нищо общо с истинския сатанизъм. Това тяхното е просто тийнейджърска фаза, когато децата отричат родителите си и затова се мъчат да бъдат "специални", "странни" и да направят впечатление. Това е всъщност естествен процес... Процес на самоидентификация, чрез отричане на родителите и обществото. А много от т.нар сатанисти изобщо дори не го правят за това - голяма част от тях го правят просто за да са интересни и за да се впишат в някаква група.

http://www.youtube.com/watch?v=WTNXmEwbB0Q Hail Satan! :D

Nam3less3
11-28-2012, 14:23
http://www.youtube.com/watch?v=uzwOXl7Qaww Това са истинските сатанисти

Incadeptus
11-28-2012, 15:25
Аз съм най-великият магьосник Зедикус З'ул Зорандер,устройвам ли те?

Verminaard
11-28-2012, 18:17
Тру сатанистите ядат деца, спат с трупове и чертаят пентаграми със затворени очи.
А и има много видове сатанисти - дяволопоклонници, некромани, луциферисти, паганисти, илюминати, антихристи, антимохамедани и антибуди :D
Иначе мисля, че както всяко нещо, свързано с религия, езотерика, философия или нещо такова трябва много четене, мислене и съветване. Ти не знаеш какво искаш май.

А най-забавното е че от всичките изброени видове 'сатанисти' само последователите на Луциферианизма попадат в тая графа.И отделно ти както си го написала излиза 'луциферство' а такова нещо няма.Какво общо имат паганистите и 'антибуди'-те със сатанизмът? Отделно да не говорим че некромантиката няма нищо общо със теистичният сатанизъм а си е подразделение на хаос магията.

Сега по темата.Въпреки легионите от пишман-сатанисти да твърдят обратното, обърнатият кръст си е чист християнски символ и няма абсолютно нищо общо със Сатанаил.Петровият кръст произлиза от Ориген Александрийски който разпъва св.Петър надолу с главата и е символ на мъченията на Петър на кръста.Да носиш обърнат кръст и да разправяш че си сатанист е същото като да носиш нормален кръст и да викаш че си антихриста - безсмислено и безумно е.
Отделно, обърнатата пентаграма също не е чист сатанински символ а се използва за фокус при черни магии. От там се приобщава като сатанински символ защото се използва при повечето им инвокации.

Тия дето се обличат в черно за идеята, носят обърнати пентаграми и кръстове, гледат на умряло и си припяват 'хейл сейтън' със любимата им блек метъл банда от балкана са точно толкова близо от сатанизма колкото и Хитлер е бил виетнамец.

npp
11-28-2012, 20:37
сатанизма е капан за хора, които не могат да намерят свободата сами, но са зависими от мнението и подкрепата на други, това е като да трябва до края на живота си да ходиш всяка седмица на психотерапевт за да може да се чувстваш по-добре, само че е по-лошо от психотерапията защото намирайки там уж "свобода" в безумието си, човек трябва да се обвързва съвсем директно с сатанински сили и системи за поробване на хора на един пуст "мрак", в който душата се оказва че е предавана на забвение в нещо като отходна яма, докато истинската свобода е отвъд всички човешки религии, там където никой човек не заробва духвно другиго

Doom_Stalker
11-28-2012, 20:46
сатанизма е капан за хора, които не могат да намерят свободата сами, но са зависими от мнението и подкрепата на други, това е като да трябва до края на живота си да ходиш всяка седмица на психотерапевт за да може да се чувстваш по-добре, само че е по-лошо от психотерапията защото намирайки там уж "свобода" в безумието си, човек трябва да се обвързва съвсем директно с сатанински сили и системи за поробване на хора на един пуст "мрак", в който душата се оказва че е предавана на забвение в нещо като отходна яма, докато истинската свобода е отвъд всички човешки религии, там където никой човек не заробва духвно другиго

http://www.youtube.com/watch?v=PA8rR1t261M

defender
11-28-2012, 20:51
а има ли някакви външни белези, по които може да се познае, че някой със сигурност е сатанист, а не е просто позьорче-философ.

Мерси

Doom_Stalker
11-28-2012, 21:03
Аз пък съм по-заинтересован от друго - Как можем да разпознаем истинските християни от мастурбиращите самозванци с претенции за праведност?

Verminaard
11-28-2012, 21:55
а има ли някакви външни белези, по които може да се познае, че някой със сигурност е сатанист, а не е просто позьорче-философ.

Мерси

Естествено че не.
Само дето не знам за какво ви е на вас плебеи такива да разпознавате сатанисти.

npp
11-28-2012, 22:12
http://www.youtube.com/watch?v=PA8rR1t261M

какви са тези все шантави филми?!, какво толкова ти харесва в тях?!, на мен всички такива сами като някакво монотомно бучене от изтъркана видеолента - този на записа все едно казва: "i am the debile, and i'm here to do debile's works"

Doom_Stalker
11-29-2012, 09:24
какви са тези все шантави филми?!, какво толкова ти харесва в тях?!, на мен всички такива сами като някакво монотомно бучене от изтъркана видеолента - този на записа все едно казва: "i am the debil, and i'm here to do debil's works"

Дебил е славянска дума, често използвана за описване на такива като теб. Защо я слагаш в американски филм, не разбрах... О, чакай, забравих че си дебил.

ПП: Филмът си е съвременна класика...
http://www.youtube.com/watch?v=TNRm-Pmqqco

defender
11-29-2012, 09:57
абе кажи най-накрая нещо позитивно и готино бре...................

Doom_Stalker
11-29-2012, 10:00
За мен всичко е готино, без значение дали е позитивно или не.

defender
11-29-2012, 10:19
мда, виждаме, от тези които ги философстваш за живота се вижда че невероятно ти е "готино". За какво пък да ти е готино, нали твоята цел на живота не е да ти е готино, а просто да съществуваш в "реалността" -защо си създаваш илюзии................ хаха.

Баси противоречивото (сатанистко) парче си. Когато ти отърва едно говориш, ама после се вижда, че други са ти приоритетите.

Doom_Stalker
11-29-2012, 11:22
Ти си шибано малоумен. Точно когато възприемаш всичко тогава всичко става готино. И в това е смисълът на любовта - приемането на всичко без да се стремиш да го променяш, или поне без да мрънкаш че трябва да се променя. А вие точно обратното правите - вие си слагате очите на злото за да търсите доброто - и така сте обречени никога да не го намерите. Вие си създавате тези представи за зло, за да може постоянно да сте в търсене и очакване на някакво добро. Аз не търся никакво добро и никакво зло, за мен всичко е условно и всичко може да бъде видяно като добро и зло. Това е като да гледаш две деца как се карат за едно шоколадче - можеш да застанеш на страната на едното, а може и на другото. А можеш да видиш целият спор просто като една детска игра. Защото точно това са безсмислените караници между хората, и постоянните предоказвания и спорения за това кое било добро и кое било зло.
А тези неща са толкова условни и "хвърчащи". Реалността е неопределена и всеки може да види каквото иска в нея. Аз виждам нищо и всичко. Защото тя е едновременно нищо и всичко. Също както и човека. И в този смисъл всичко това е "готино" - не добро или лошо, а "готино". Аз не отричам злото в себе си, само за да търся доброто, нито пък обратното. Аз ги възприемам като просто релативни понятия в човешкият свят. А човешкият свят е отражение на външния свят - той е една неопределена система, където такива понятия като добро и зло нямат стойност. Веднъж премахнати, човек може да вижда по-надълбоко в света и в самия себе си. Без да отрича едното и да признава другото. Вместо това, той ще вижда всичко.

А "илюзиите" са безкрайните тълкувания на реалността. Докато има ум, има и " илюзии". Но самите илюзии са сътворени от ума, те са част от него. Ние съществуваме в нищото, нашият ум прави нищото да е нещо. Така че всичките илюзии са част от "нищото", от сухата реалност. И в този смисъл, те са всичко. Ние сме творците на тези илюзии.

Само когато светът е нищо, тогава той може да бъде всичко. Същото е и с човека.

defender
11-29-2012, 11:27
И в това е смисълът на любовта .............
сатаниста почна да говори за любов........................... ъпгрейдваш.
животинското мина на ниво любов......


А вие точно обратното правите - вие си слагате очите на злото за да търсите доброто - и така сте обречени никога да не го намерите. Вие си създавате тези представи за зло, за да може постоянно да сте в търсене и очакване на някакво добро.
what.......................?!

Doom_Stalker
11-29-2012, 11:38
сатаниста почна да говори за любов........................... ъпгрейдваш.
животинското мина на ниво любов......


Знаех си че това ще ти направи впечатление.... :D Всъщност и животните "обичат" всичко. Животното е приятел на всичко което види. Без отношения, без емоции, без изисквания за това, какво и как трябва да бъде всичко около тях. Те са безразлични.


what.......................?!
Вие постоянно имате нужда от добро. Но ако няма зло, няма как да има и добро. Ако не виждаш нещо зло във вселената, в хората, в самия себе си, то няма как да търсиш доброто. Затова и вие винаги търсите нещо зло, за да можете да се наречете добри на базата на него.

Doom_Stalker
11-29-2012, 11:41
Също така, аз влагам малко по-различен смисъл в понятието "любов". Приеми го по-скоро като интелект(разбиране). Любовта е разбиране, осмисляне, вникване. Но за да разбереш нещо, трябва да се отървеш от всичките си предварителни знания и предразсъдъци към него - да се лишиш от отношение към него. И в това е смисъла на любовта... поне според мен.

defender
11-29-2012, 11:56
Вие постоянно имате нужда от добро. Но ако няма зло, няма как да има и добро. Ако не виждаш нещо зло във вселената, в хората, в самия себе си, то няма как да търсиш доброто. Затова и вие винаги търсите нещо зло, за да можете да се наречете добри на базата на него.
ако нямаше зло всички щяхме да сме в райската градина. Злото съществува независимо дали го виждаш или не, ако не го виждаш просто си си затворил очите. Когато човека се е изкушил от змията от тогава е и влязло злото в света и между хората.

Doom_Stalker
11-29-2012, 12:00
ако нямаше зло всички щяхме да сме в райската градина. Злото съществува независимо дали го виждаш или не, ако не го виждаш просто си си затворил очите. Когато човека се е изкушил от змията от тогава е и влязло злото в света и между хората.

Злото съществува само в умът ти. То е проекция на противоположната част на твоите желания. Но иначе не съществува в обективния свят.

defender
11-29-2012, 12:16
злото е проекция не на противоположното на човешките желания, а противоположното на Божията воля.

Doom_Stalker
11-29-2012, 12:25
злото е проекция не на противоположното на човешките желания, а противоположното на Божията воля.

Това са глупости. Божията воля е заобиколно обяснение и събирателен образ на човешките желания и страхове. Кое друго същество в големия необятен свят ако не самия човек би си измислило подобна глупост - че има живот след смъртта, че Бог ни е създал и ни обича, че всъщност това което прави зло на нас е зло за целия свят, че това което правим има значение на вселенско ниво... това са все човешки идеи- създадени от хора за да служат на хора. Нищо божествено в тях. Също както и концепциите за добро и зло.

defender
11-29-2012, 12:35
^
Това вече е въпрос на вяра и любов към Бога. Какво ще е отношението му към Бога всеки човек сам си го решава (свободна воля)....................

Doom_Stalker
11-29-2012, 12:38
"Бог е мъртъв" - Фридрих Ницше

defender
11-29-2012, 12:40
и кво сега, опитваш се да ме впечатлиш ли?

"И рече безумец в сърцето си: няма Бог" - на Фридрих Ницше пра-пра дядо му.

Doom_Stalker
11-29-2012, 12:57
Оффф закво изобщо се опитвам да ти обяснявам. Ти си промит мозък, вярваш си в някакви прости взаимовръзки и разделения на света. И не виждаш че тези прости обяснения са всъщност създадени изцяло в твоя полза, да ти служат на теб и твоята психика. И те разбирам. Защо ти е да се отказваш от една лъжа, когато тази лъжа ти върши чудесна работа..... Но за да откриеш някаква истина, трябва да си готов да жертваш част от себе си, да си събориш къщичката от карти която наричаш свое битие, а за това се изисква смелост и поемане на отговорност. Никой не иска да поеме отговорност за собствените си действия и мисли - затова постоянно ги приписва на някакво външно явление - дали ще е друг човек, дали ще е обществото, дали ще е Сатаната - няма значение.

defender
11-29-2012, 13:04
Но за да откриеш някаква истина, трябва да си готов да жертваш част от себе си, да си събориш къщичката от карти която наричаш свое битие, а за това се изисква смелост и поемане на отговорност.
християните точно това правят, пише си го и в Библията.

Doom_Stalker
11-29-2012, 13:18
християните точно това правят, пише си го и в Библията.

Те го правят ама ти не го правиш. Вместо това взимаш идеята и я привеждаш отново под малките си разбирания за света. Защото ти не искаш Истината, не искаш Бог ... ти искаш да си "образ и подобие". И това всъщност се отнася за всички последователи на някаква истина, водач,Бог ... те искат да се изживяват като истинското и божественото, затова целят да го изкопират, да му вземат всичките качества и да ги припишат на себе си - и така и те да се изживяват като истина и Бог. Но чрез подражание и преструване не се става Бог, и не се достига до същината на нещата. Ти си оставаш просто образ и подобие. И отново гледаш другите Богове и истини през призмата на мравешкото(детското). Вечно с цел да му подражаваш и да се изживяваш като него.

defender
11-29-2012, 13:27
ние подражаваме не защото сами по себе си искаме да ставаме Богове, а подражаваме защото Бог изисква това от нас, а не за да угодим на себе си.

ПП:толкова си неинформиран, ама иначе много ти знае балалайката............. вижда се че цялото ти знание за християнството се заключава в някакви си твои си съчинение и философии за него и почти нищо по същество................. но ти с вярваш.

Incadeptus
11-29-2012, 13:31
А най-забавното е че от всичките изброени видове 'сатанисти' само последователите на Луциферианизма попадат в тая графа.И отделно ти както си го написала излиза 'луциферство' а такова нещо няма.Какво общо имат паганистите и 'антибуди'-те със сатанизмът? Отделно да не говорим че некромантиката няма нищо общо със теистичният сатанизъм а си е подразделение на хаос магията.

Сега по темата.Въпреки легионите от пишман-сатанисти да твърдят обратното, обърнатият кръст си е чист християнски символ и няма абсолютно нищо общо със Сатанаил.Петровият кръст произлиза от Ориген Александрийски който разпъва св.Петър надолу с главата и е символ на мъченията на Петър на кръста.Да носиш обърнат кръст и да разправяш че си сатанист е същото като да носиш нормален кръст и да викаш че си антихриста - безсмислено и безумно е.
Отделно, обърнатата пентаграма също не е чист сатанински символ а се използва за фокус при черни магии. От там се приобщава като сатанински символ защото се използва при повечето им инвокации.

Тия дето се обличат в черно за идеята, носят обърнати пентаграми и кръстове, гледат на умряло и си припяват 'хейл сейтън' със любимата им блек метъл банда от балкана са точно толкова близо от сатанизма колкото и Хитлер е бил виетнамец.

Another wizard?That's awesome.Are you really A wizard.Браво браво браво

Incadeptus
11-29-2012, 13:35
"The dead is just another path that we must take"-Гандалф Белият

defender
11-29-2012, 13:37
^
абе Магьосник, астралните пичове вярват ли Бог бе?

Doom_Stalker
11-29-2012, 13:41
ние подражаваме не защото сами по себе си искаме да ставаме Богове, а подражаваме защото Бог изисква това от нас, а не за да угодим на себе си.

ПП:толкова си неинформиран, ама иначе много ти знае балалайката............. вижда се че цялото ти знание за християнството се заключава в някакви си твои си съчинение и философии за него и почти нищо по същество................. но ти с вярваш.

Глупости, всяка религия или идеология се базира на тези неща за които говоря. Никой не иска да подражава на Бог заради самия Бог и заради самото добро. Самата идея на подражанието е човека да се изживява като нещо което не е. Човекът сътворява всичко това, а действията му са провокирани от несъзнателни мотиви. Зад всяко нещо си има мотив, и в повечето случаи този мотив се крие в самия човек - не в Бог, не в идеологията, не в религията, не в каузата. Така че в съзнанието си ти може да почиташ Бог защото вярваш в него и смяташ че така трябва... Но ако се само-изследваш на по-дълбоко ниво ще откриеш че това съвсем не е така. Сега като гледам на моята вяра в нацизма и в другите простотии в които сляпо съм вярвал, откривам именно тези неща. Всяко мое подражание е било израз на компенсиране на някакво несъвършенство. И с повечето хора също е така.

Децата подражават на родителите си, а "малките" хора подражават на "големите".

defender
11-29-2012, 13:54
ами за мен душите на хората са болни и пътя е само един за тяхното оздравяване: "Аз съм пътя и истината и живота" - нали знаеш Кой го е казал.

ако си болен и не искаш да ходиш на лекар, това не означава, че си "голям",
а повече означава, че си горделиво-тъп.

ПП: както казах вече всичко си въпрос на вяра.

Doom_Stalker
11-29-2012, 13:56
Пълен ретард.... Абе ти на колко години си?

defender
11-29-2012, 14:04
щом свалям Скарлет не съм на толкова малко.....

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:07
Е тя Скарлет е на 16. :D И доколкото съм чувал от нея, ти си на 15, може би на 16.

defender
11-29-2012, 14:08
да бе, според мен е по-голяма, е тогава ша е чакам да стане на 18 и ше ходя да я крадЪ.

ПП: Дано да нямат куче..... да не вземе да ме ухапе.

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:11
да бе, според мен е по-голяма, е тогава ша е чакам да стане на 18.
Не виждам никакъв проблем в това че е на 16. :D


И само да ти кажа, не мисля че тя има някакъв интерес към теб.

defender
11-29-2012, 14:15
що, да не се е влюбила в тебе и да си ходите на кафе скришно. ....................... .

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:19
що, да не се е влюбила в тебе и да си ходите на кафе скришно. ....................... .

Не, обаче тя ми разказа за теб. Че си 15 годишен хлапак и т.н.

defender
11-29-2012, 14:25
оооооо, разказвала е за мен...................... така се почва.

Другия път като си говорите, да и кажеш хубави работи за мене.

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:32
оооооо, разказвала е за мен...................... така се почва.


Не бе, писахме си в скайп и аз споменах че си ретард и много ме дразниш. И тогава тя ми каза че миналата или по-миналата година, аз като не съм бил в този форум, са те разкрили че си просто пубер. Иначе изобщо не те е споменавала. Затова ти казах че не се интересува от теб. Та кой би се интересувал от ретард? Особено пък от такъв като тебе дето се прави на сваляч( да, твърде очевидно е и честно казано изобщо не ти се получава)

defender
11-29-2012, 14:34
аха, значи на тебе ти го е дала скайпа, а аз като й го поисках не ми го даде.

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:38
Не знам, не искам да говоря повече от нейно име. Нито пък да тълкувам действията й.

defender
11-29-2012, 14:40
защо бе, нали не ти пукаше за нищо...........

ей докторе Скарлет може и да си пада по тебе.

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:43
Не мисля че е коректно да говоря от нейно име, защото може да съм разтълкувал думите й и действията й по различен(мой) начин. Още повече че това какво сме си писали си е само наша работа.

defender
11-29-2012, 14:46
коректно ли,............... непукиста (който изписа тонове материал да ни се обяснява на тази тема) и сатаниста без ограничения на ума, сега ми говори за коректност. .....

ами нали твоя начин на тълкуване е самата истинска реалност,.............. давай смело или на сатанистчо просто не му стиска или се съобразява с правилата и ограниченията на тълпата.

язък че толкова писа философии.

Doom_Stalker
11-29-2012, 14:59
Първо на първо, във всичко което съм написал влагам някакъв мой смисъл... затова и оставам неразбран. Това е фундаментален принцип - всяко творение е отражение на своя творец. Това е принципа на съответствието - по всяко творение можеш да установиш твореца.По всичко написано можеш да установиш пишещия го. По начина на живот можеш да установиш живеещия, и т.н. Но това върви и в обратната посока - не само в изразяването на някаква информация но и в приемането на такава. Човекът освен че изразява информация според самия себе си, той и я възприема пак според себе си. Точно затова ти не можеш да вденеш и думичка от това което ти говоря. Думите ми минават през призмата на твоите глупости - вяра, кауза, възприемане на добро и зло, отричане и т.н. Но и аз също изкривявам информацията която получавам. Е, възприемам я по-адекватно, защото не вярвам в глупости, и в това е идеята на безверието, но това е друг въпрос.
Все пак обаче и аз изкривявам получената информация. Така че това което Скарлет е написала и това което аз съм прочел е възможно да се разминава.Затова и не искам да говоря вместо нея, още повече пък пред ретард като теб.

defender
11-29-2012, 15:03
Първо на първо, във всичко което съм написал влагам някакъв мой смисъл... затова и оставам неразбран.

напротив, разбран си, но просто твоя принцип не работи в живота.

Incadeptus
11-29-2012, 15:06
^
абе Магьосник, астралните пичове вярват ли Бог бе?

Къв Бог ми месиш тук бе,те вярват в Магизточника ако въобще знаеш какво е това, а не в шибания ти Господ

Incadeptus
11-29-2012, 15:09
Ти си малко мастурбиращо копеленце,което жадува за внимание във форум за всякакви откаченяци.Гладен си и искаш колкото се може по-скоро да се нахраниш с внимание,колкото повече толкова по-добре за теб,колкото по дълъг пост се пише за теб,толкова по-добре.Давай,яж,яж,храни се,но не забравяй,че така се хваща диабет,а от него се и умира.

defender
11-29-2012, 15:13
те вярват в Магизточника ако въобще знаеш какво е това,
какво е това, някой нов супер герой от магазин за детски играчки ли?
моля, кажи ни....сериозно питам.

Doom_Stalker
11-29-2012, 15:14
напротив, разбран си, но просто твоя принцип не работи в живота.

Принципът на съответствието ли? Ооо, валиден е. Ако дадеш на един професор да чете Шекспир и дадеш и на един циганин от махалата пак същото, какво ще стане? Професорът и циганинът еднаква информация ли ще възприемат от автора? Не, нали. Професорът ще каже че това е велик автор, а циганинът няма да вдене нищо, ще каже че е простотия, и ще се върне обратно в катуна да бие жена си. Ако пък дадем на един професор да пише книга и на един циганин и двамата ли ще напишат същото? Ето как четеното и писането са всъщност отражение на съответно четящия и пишещия. И по прочетеното и написаното всъщност може да се види кой какъв е. Няма значение да ли са написани простотии или велики истини - важното е кой ги чете. За един простотията може да е истина, защото той самият е малоумен и простотиите са му близки - той ги разбира и се идентифицира с тях. Нещо като Библията....

Nam3less3
11-29-2012, 15:37
Ти си малко мастурбиращо копеленце,което жадува за внимание във форум за всякакви откаченяци.Гладен си и искаш колкото се може по-скоро да се нахраниш с внимание,колкото повече толкова по-добре за теб,колкото по дълъг пост се пише за теб,толкова по-добре.Давай,яж,яж,храни се,но не забравяй,че така се хваща диабет,а от него се и умира.Тебе пък вече те репортнах, време е да бъдеш остранен, нямаш никаква функция освен да пишеш глупости, щото нищо не разбираш. И запомни преди да си заминеш, че любимите ти окултисти(които никога няма да срещнеш) вярват в Бог(макар че го възприемат под друг начин) и възхваляват Христос, та не пиши от името на някакви детски твой фантазии.

Incadeptus
11-29-2012, 16:42
Аз плюя на земните окултисти и на теб тъпанар долен.Ако става дума за блокиране,тук всички сме за такова.

Incadeptus
11-29-2012, 16:43
И се научи да пишеш поне, а не да ми пишеш твой фантазии с и кратко, тая четичка отгоре не е ударение ако така си си мислел досега

Doom_Stalker
11-29-2012, 16:46
Incadeptus като малък :D

http://prikachi.com/images/817/5548817B.gif

RagioL
11-29-2012, 17:49
Incadeptus като малък :D

http://prikachi.com/images/817/5548817B.gif

Поне на хлапето не му е нужно ЛСД :D и смея да твърдя че дори съперничи на npp.

Doom_Stalker
11-29-2012, 17:57
Поне на хлапето не му е нужно ЛСД :D и смея да твърдя че дори съперничи на npp.
Ааами, не е така. Аз си писах с Инкадептусчо, вижда ми се добро хлапе. Напомня ми за времето когато бях на неговата възраст. Точно затова не го контрирам и не се засягам от глупостите му. Нормално е за неговата възраст. И аз съм бил в тази възраст, и аз съм вярвал сляпо в какви ли не глупости. Това ще го надрастне. Важното е че има потенциал и желание да търси скритото.

RagioL
11-29-2012, 18:12
Ааами, не е така. Аз си писах с Инкадептусчо, вижда ми се добро хлапе. Напомня ми за времето когато бях на неговата възраст. Точно затова не го контрирам и не се засягам от глупостите му. Нормално е за неговата възраст. И аз съм бил в тази възраст, и аз съм вярвал сляпо в какви ли не глупости. Това ще го надрастне. Важното е че има потенциал и желание да търси скритото.

Прав си на него ще му мине, докато на неймлел мозъка вече му е закърнял и няма връщане назад :D

Doom_Stalker
11-29-2012, 18:17
Прав си на него ще му мине, докато на неймлел мозъка вече му е закърнял и няма връщане назад :D

Точно... а пък за npp и defender да не говорим. :D

Nam3less3
11-29-2012, 18:34
Прав си на него ще му мине, докато на неймлел мозъка вече му е закърнял и няма връщане назад :DАз не говоря простотии и измислици, съществуват си религиите, философиите, духовните учения и т.н., повечето от това което пиша е казано от тях, който не му харесва да се свърже с авторите и с тях да се разправя(ако знае повече от тях).
Не мога да си позволя да измислям нови неща или да противореча на написаното от доста по-големи и авторитетни източници(освен ако не съм майстор по тия въпроси анализирал всичко).
А incadeptus не знае, че нищо не знае(нито като информация, камо ли пък като знание).
Той е като типично неуките и прости хора - колкото по-малко разбира, толкова повече твърди, че разбира и държи тон.

RagioL
11-29-2012, 18:45
Аз не говоря простотии и измислици, съществуват си религиите, философиите, духовните учения и т.н., повечето от това което пиша е казано от тях, който не му харесва да се свърже с авторите и с тях да се разправя(ако знае повече от тях).
Не мога да си позволя да измислям нови неща или да противореча на написаното от доста по-големи и авторитетни източници(освен ако не съм майстор по тия въпроси анализирал всичко).
А incadeptus не знае, че нищо не знае(нито като информация, камо ли пък като знание).
Той е като типично неуките и прости хора - колкото по-малко разбира, толкова повече твърди, че разбира и държи тон.

Там е въпроса че не е сигурно колко адекватни са авторите и до колко го правят за да извлекат облага. Да вземем за пример Кастанеда идола на хипи културата, книгите му са просто литературно произведение а са възприети като чиста монета.

Incadeptus
11-29-2012, 18:50
Абе всеки е по-умен от един шибан християнин ;)

defender
11-29-2012, 19:48
...............

...............

...............

абе, кво е тва свърталища на животински видове и кукумявки - чиба, чиба, хус бе,....... марш в зверилника.

Doom_Stalker
11-29-2012, 20:03
абе, кво е тва свърталища на животински видове и кукумявки - чиба, чиба, хус бе,....... марш в зверилника.

Мълчи си там и мастурбирай на иконите. :D

defender
11-29-2012, 20:06
докторов, как да стана толко готин като тебе и магьосника............

Doom_Stalker
11-29-2012, 20:14
Аз не съм готин и не се преструвам на такъв. Не се преструвам на сваляч, на тарикат, или на каквото и да е от тоя род. Точно ти се изживяваш като "готин" и се правиш на много интересен. Само дето не ти се получава. Всъщност си скучен и безинтересен. И се чудиш що Скарлет не ти е дала скайпа си... :D

defender
11-29-2012, 20:24
Аз не съм готин и не се преструвам на такъв. Не се преструвам на сваляч, на тарикат, или на каквото и да е от тоя род.
като не си готин тогава, няма да обвиняваш другите, които се различават от твоя сатанизъм и да им даваш злобни квалификации, тогава си гледай твоето канче.. .......................... тва беше целта на предишния ми пост, ама тебе виж пак къде те отвя вятъра на мисловния ти процес.

RagioL
11-29-2012, 20:37
като не си готин тогава, няма да обвиняваш другите, които се различават от твоя сатанизъм и да им даваш злобни квалификации, тогава си гледай твоето канче.. .......................... тва беше целта на предишния ми пост, ама тебе виж пак къде те отвя вятъра на мисловния ти процес.

Теб те вее вятър на куцо магаре, какво се оплакваш толкова?

defender
11-29-2012, 20:39
то добре, че си ти да облагородиш малко форума............

Doom_Stalker
11-29-2012, 20:43
като не си готин тогава, няма да обвиняваш другите, които се различават от твоя сатанизъм и да им даваш злобни квалификации, тогава си гледай твоето канче.. ..........................

Чакай, това ли искаше да кажеш? WTF... Ето това е типичен пример за принципа на съответствието. Аз понеже съм отвеян от по-"екзистенциални" мисли веднага разтълкувах коментара ти като израз на някакво по-дълбоко послание, (Или поне не толкова малоумно ). Тоест аз те поставих в рамките на собствените си разсъждения. А моите рамки явно са твърде големи за малкото което имаш в действителност да ми кажеш.

defender
11-29-2012, 20:45
^
абе говори нормално бе........... лекторе, не се пъни чак толкова в принципи и мисловни пумпали.

Doom_Stalker
11-29-2012, 20:56
Оооо, твърде сложно ли ти е? Не можеш да разбереш почти нищо нали. Ето това е обратното пък на това от предният ми пост. Твоите граници на познание и разбиране (твоите "рамки") са твърде малки. Точно затова ме поставяш в тях и ме дефинираш просто като поредния претенциозен глупак, защото умът ти не може да измисли нищо по-просто, с което да ме опише. Ти само това познаваш и само така можеш да ме опишеш. Защото аз идвам от един друг свят, с други мисли, които на теб са ти абсолютно непонятни. В твоя свят съм бил, оттам идвам, и затова си позволявам да те дефинирам. Но ти можеш да ме дефинираш само чрез своите заучени фрази и клишета, чрез обясненията в твоята малка вселена и затворен светоглед.... За теб моите думи са просто напъвания и "мисловни пумпали", защото ти нито разбираш какво говоря, нито пък имаш думи да го опишеш (освен клишетата).

RagioL
11-29-2012, 20:59
то добре, че си ти да облагородиш малко форума............

Какво да ти кажа, като божи дар съм.

Или проклятие(но това е вече е ненужна подробност).

defender
11-29-2012, 21:00
Оооо, твърде сложно ли ти е? Не можеш да разбереш почти нищо нали.
мдааа бе, прекалено си умен...................... ти трябва да си някакъв висш сатанист.

искам да кажа също, че се радвам, че във форума има хора като Nam3less3....................

defender
11-29-2012, 21:22
разревахте ли се бе..................... кво става.
нали бяхте безчувствени робокопи за унищожение на готини християни, аааа

Luidgie
11-29-2012, 22:15
Модно течение... просто позьорщина на некви малоумни копеленца - дето си мислят, че с обърнат кръст, пентаграм и т.н. са една идея по-яки,секси,интересни и т.н.
Изисквания да бъдеш сатанист! Ох не не не! Това какво е? Ново движение в модата ли - хахаха. Тия дето са ти го казали това, са умни колкото обезглавена муха. Това е един вид религия - ти какво като си християнин (примерно) изискването е да ходиш целият в бяло ли? Т'ва са глупости и тъпотии.
Пентаграма може да се разглежда по различен начин - зависи какъв пентаграм носиш и накъде му е лъчът.
(а за литература най-популярно си е Кроули и ЛаВей)

RagioL
11-30-2012, 06:48
разревахте ли се бе..................... кво става.
нали бяхте безчувствени робокопи за унищожение на готини християни, аааа

:lol: Ти обаче си като кюфтето, щом на хората им писне да се занимават с теб и решаваш че си печелившата страна.

sashko705
11-30-2012, 07:24
LOL = LUCIFER OUR LORD.
YOLO= YOUTH OBEYING LUCIFER’S ORDERS.
SWAG = SATAN’S WISHES ARE GRANTED.
ROFL = RISE, OUR FATHER LUCIFER.
BRB = BEELZEBUB RULES BELOW.
WTF= WORSHIP THE FALLEN

Xaxaxaxaxaxa...

defender
11-30-2012, 10:05
:хората им писне да се занимават
то и аз така, отдавна съм решил да не се занимавам с закоравяли атеисти, но сега го правя просто да си кажа мнението и за забавление, без никакви претенции към атеистите.

а и от атеистите човек може да посъбере малко опит и като им види "разсъжденията", това да му помогне най-вече още повече да се утвърди във вярата.

Doom_Stalker
11-30-2012, 10:35
а и от атеистите човек може да посъбере малко опит и като им види "разсъжденията", това да му помогне най-вече още повече да се утвърди във вярата.
Пхахаха, абе ей смешен псевдо-религиозен мърльо.... Ти дори не проумяваш какво говорят половината атеисти тук, а пък се правиш на много отракан. И ти си поредния комплексиран 16 год. лигльо който си е харесал някаква простотия, която смята че му придава колоритност. Нещо с което да си разнообразява ежедневието... А всъщност се вижда че под претенциите за знание над човешкото - ти нямаш нищо. Ти си просто жалък прекопирвач и подражател... Ти нямаш дори обща култура, почти никакво познание за хората и света, пък си тръгнал да се правиш мъдрец. Нещастник, мисли се колкото искаш за много праведен и знаещ. Но се вижда от километри че си просто хлапак с фалшиви претенции, а знания и опит - нулеви. А евтините ти провокации не впечатляват никой.

defender
11-30-2012, 11:14
да бе и твоя свят които си си го изградил и него го видяхме.................. сатанизма не може да стъпи и на малкия пръст на християнството...................... . благодаря ти, все пак донякъде ме обогати.

Doom_Stalker
11-30-2012, 11:36
да бе и твоя свят които си си го изградил и него го видяхме.................. сатанизма не може да стъпи и на малкия пръст на християнството...................... . благодаря ти, все пак донякъде ме обогати.

http://www.youtube.com/watch?v=NIgfiSzCy1o
Жалък плъх нещастен, изобщо не ми се прави на възвишен. Още повече че ти казах, сатанизма в някой отношения е също толкова "малък" като антипод на християнството. И сатанизма си има свое виждане за света, какво и как трябва да се прави. А аз изобщо не се определям от такива понятия. Затова съм казвал че сатанизма е нещо от което веднага мога да се отрека. Не се идентифицирам с него. Ти обаче се идентифицираш доста стабилно с християнството, и си вярваш че си някакъв какъвто не си. Щом това те устройва, аз нямам нищо против. Но все пак си оставаш само с претенциите... А липсата на знания и интелект си личи от много далеч. Затова умри в лайна и повече не ме занимавай. Шибан олигофрен!

defender
11-30-2012, 11:42
че кой те занимава бре "умник неопределен" (неопределен, а в същото време защитаващ и той не знае точно какво), .............. ти сам се занимаваш.

RagioL
11-30-2012, 13:12
Приемаме Свещенното Дърво-за-Нищо.
Нуит, Хадит, Ра-Хуур-Кхуит, са само за да бъдат
разбрани от Господаря на Храма.
Те са над Бездната, и съдържат цялото противоречие
в себе си.
Под тях е мнимия дуализъм на Хаоса и Вавилон;
тези са наречени Баща и Майка, но не е така.
Те са наречени Брат и Сестра, но не е така.
Те са наречени Съпруг и Съпруга, но не е така.
Отражението на Всичко е Пан: Нощта на Пан е
Анихилацията на Всичкото.
Хвърлена долу в Бездната е Светлината, Розовия Кръст,
екстаза на Съюза който унищожава, който е
Пътя. Розивия Кръст е Пратеникът на Пан.
Колко неопределено е разстоянието от Това до Онова!
И все пак Всичкото е Тука и Сега. И не е
Там или Тогава; защото какво е всичко, освен
проява, която е част, което е фалшификация
на ОНОВА което не е?
И все пак ОНОВА, което не е, нито е, нито не е Онова,
което е!
Еднаквост е съвършенност; затова Закона за Еднаквост
не е нищо освен лъжа. Защото там няма субект и
твърдение; нито има противоречие на което и да е
от тези неща.
Святи, Святи, Святи са тези Истини, които аз изричам,
знаейки, че те са фалшиви, счупени огледала,
размътени води; скрий ме, О наша Лейди,
в Твоята Утроба! защото може и да не издържа
екстаза.
В това изричане на лъжа срещу лъжа, чието противоречие
е също лъжа, изглежда като че Онова което аз изрекох
не беше истина.
Благословена, неизказано благословена, е тази последна илюзия;
нека играя човека, и да го извадя от себе си!
Амин

RagioL
11-30-2012, 13:13
:D

Nam3less3
11-30-2012, 13:20
http://cdn.memegenerator.net/instances/250x250/23354929.jpg
http://farm6.staticflickr.com/5141/5579011435_e6187befae.jpg
http://www.atheistmemebase.com/wp-content/uploads/2012/07/099-Why-would-Satan-punish-evildoers.jpg

Doom_Stalker
11-30-2012, 13:57
......
http://prikachi.com/images/65/5552065G.png

RagioL
11-30-2012, 14:02
-----------

http://www.rtfbase.com/addons/autogallery/Gallery/jesus-fuck-you.gif

RagioL
11-30-2012, 14:04
http://static.fjcdn.com/pictures/party+with+jesus+.+five+words+so+fuck+you_f8dfaa_3 851534.jpg

Doom_Stalker
11-30-2012, 14:14
http://prikachi.com/images/57/5552057O.jpg

defender
11-30-2012, 14:15
да в това поне сте добри.

Doom_Stalker
11-30-2012, 14:22
http://prikachi.com/images/140/5552140L.gif

Едит: Това нямам идея какво е.....

Incadeptus
11-30-2012, 14:23
Вииииикам Мефистотелллл

Incadeptus
11-30-2012, 14:24
Аз само ви троля тук нарочно ама няма нищо нали?И човек от къде ги намираш тия картинки уе :Д

Doom_Stalker
11-30-2012, 14:31
И човек от къде ги намираш тия картинки уе :Д

Тайна...

http://prikachi.com/images/158/5552158v.gif

RagioL
11-30-2012, 14:59
................

Я сприхавата госпожица пак не е доволна.


да в това поне сте добри.

RagioL
11-30-2012, 18:17
Но все пак да не съм толкава черноглед към религията.

http://www.youtube.com/watch?v=QXvIz7VEVkY
:D

Ambiguous
12-02-2012, 20:13
Немога да разбера, защо всички отъждествяват Сатанизма с Луциферизъм или нещо подобно. Tехнически дори членовете от "The Church Of Satan" не са поклонници на дявола, даже смея да твърдя, че техните дивизи и "божии" заповеди са доста по-логични от християнските догми, но това е може би, защото не са на цели ДВЕ хиляди години.

Von
12-16-2016, 18:37
Pape Satan, pape Satan, allepe!

ваххала
10-28-2017, 19:46
Всъщност за някой неща сте прави а за други не....истината е скрита за вас,както в интернет така и в широкият спектър на медиите.."Сатанизма"е е най чистата форма на себепознание и отричане на всичко което те свързва с илюзиите на времето....Първият създаден с силата на БОГ отхвърлил оковите на задължението,въплащение на чистата любов която избрала да има желания и неподправеност небодчиняваща се никуму(Най чистият ангел–ЛУЦИФЕР)...в основата си сатанизма е себепознание а не себелюбие,преследване на мечти и желания както плътски така и духовни преживявания...Всъщност светът не познава и отрича така наречените сатанисти а те на свой ред не са свързани с никакво зло и тем подобни,дори напротив....това на кратко сме хората които са истински свободни да бъдем това което сме.

defender
10-29-2017, 09:09
Хаха, без Бог не може да има свобода, свободата минава през игото на Бог. Не случайно Бог е казал "игото ми е леко" и е извор на живота и свободната воля, както жаждата е иго на обезводняването, но водата дава живот. Но един сатанист няма как да го разбере толкова лесно това, защото се иска малко повече умствен капацитет, а той е по-първичен и затова ще се хване за думата "иго" на Бог, ще наблегне на нея, ще я преекспонира, преувеличи, предаде робски характер (защото има изключително недоразвита представа за Бог, като приказен герой на облаци с жезъл, който заповядва за да ни тормози т.е. представа като на 7 годишно дете, след което на това дете започва да му се преподава и набива в училище само еволюция, която му изглежда доста по-сериозен труд, заслужаващ доверие и така детете се отрича от Бог, а представите му за Него остават детски, все едно Бог е нещо, като дядо Коледа. И така детето, като стане тинейджър умишлено и предопределено е превърнат в атеист, фабрично производство, който на всичкото отгоре се мисли за много умен и израсъл над вярата в Бог (а всъщност представата му за Бог е изключително елементарна, в стил бабешки басни). И така тинейджъра си остава атейст, свързващ свободата с поведение противоположно на вярата в Бог, освен ако не получи някакъв катаклизъм в себе си, ако Бог види, че в него има надежда за спасение и така този човек да продължи осъзнаването си за Бог и да стане чувствителен към уловките на промотираната светско-атеистка логика. Но за да може да се противопостави на системата и комформизма, той трябва и да е изключително устойчив човек т.е. автентично свободен. :)

Грозния
10-29-2017, 09:24
Дефенди, като изчезна Алукарда ти не можеш да завържеш нормален разговор по някоя друга тема - затова ли изкопа тая стара тема с фейк профил :D ?!

defender
10-29-2017, 09:50
1-во, не съм "изкопал" аз темата. 2-ро, това, което съм написал е отправено относно написаното от човекът в горния пост. Ама, кой да провери?! :)

Грозния
10-29-2017, 15:13
Дефенди, защо не почнеш да пишеш и в други теми като нормален човек?
Фиксацията ти върху една-две теми и това че общуваш само с Алукарда, само показва колко си изперкал :D !

defender
10-29-2017, 17:27
показва колко си изперкал :D !
:D

Разбира се, че съм изперкал, майка ми няколко пъти ми го е казвала, а приятелката ми през ден ми го намила. Освен това, през ден ми казва, че не съм бил никакъв мъж спрямо нея, бил съм дечко и женичко. Тогава идвам във форума и като видя какви клинични случаи на женчовщина, джендърщина и други видове "австралопитеци", жертви на естествения подбор има и си възстановява накърненото мъжо самочувствие. :)

Сега ако искаш, можеш да ходиш да ме докладваш, господин форумен, отявлен докладчик. Скоро форумната партия майка трябва да те отличи и повиши в комсомолски секретар на форума, толкова си старателен в това.

defender
10-29-2017, 17:44
leleee, klaviaturata mi po4na da pi6e na latinica. Pomognete mi da q opravq predi da me dokladvat, preatele.


ПП: А, оправи се, олекна ми.

Добре, че клавиатурата ми се оправи, преди грозния, да ми види латиницата. Баси стреса изживях. :)

Грозния
10-29-2017, 18:31
Сега ако искаш, можеш да ходиш да ме докладваш, господин форумен, отявлен докладчик.Няма да го направя, защото в случая няма нужда :) .

leleee, klaviaturata mi po4na da pi6e na latinica. Pomognete mi da q opravq predi da me dokladvat, preatele.


ПП: А, оправи се, олекна ми.

Добре, че клавиатурата ми се оправи, преди грозния, да ми види латиницата. Баси стреса изживях. :)Опитваш се да ме тролиш, харесва ми - така е по-интересно :D !