PDA

View Full Version : Кафяво течение



fenkaaa
11-28-2012, 10:06
Здравейте,съфорумници.На 17 години съм и от 2-3 дни имам някакво кафяво течение и не знам на какво се дължи.В повечето случаи е признак на бременност,но при мен няма как да е,защото пия противозачатъчни,ако е важно - от 2 години,а и не съм правила секс близо месец,нито пък имам някакви симптоми.Ако някой е бил в тази ситуация,моля да ми разясни нещата.. :( Търсих в гугъл,но повечето теми са за преди и след цикъл,за бременност,а на мен ми се получава с една дума по никое време.. Свърши ми преди около 10 дни,а докато ми дойде има 20-тина дни.Варианта за бременноста се изключва,както казах,тогава на какво се дължи това?

The_real_one
11-28-2012, 10:38
Отиди на лекар. Дори и някой да ти даде съвет от какво може да бъде не се знае дали ще е прав. (Може да е от самите противозачатъчни.)

Azoria
11-28-2012, 10:41
(Може да е от самите противозачатъчни.

Да. И все пак иди на гинеколог.

Big Jo reaper
11-28-2012, 10:42
ами значи акото ти е утишло в вагината :D LOLIO TROLIO U MAD BRO :D

audipower
11-28-2012, 10:48
Може от Хероина да е...незнам не съм сигурен отиди на лекар най добре

dream1707
11-28-2012, 11:34
На мен ми се е получавало от противозачатъчните... Майка ми е казвала, че и тя от тях от време на време "прицапва" по никое време ..
При мен беше първия месец като ги пиех.. после вече нямаше.. но аз ги пих само няколко месеца, за кратко

marilyn
11-28-2012, 12:26
Консултирай се с лекар.

fenkaaa
11-28-2012, 12:56
audipower, благодаря за съвета,но не съм на хероин,хаха ;)

Иначе не знам,както казах пия противозачатъчните от 2 години и до сега не съм имала такива проблеми и The_real_one
прав/а си,не се знае дали тук ще ми кажат правилното,но все пак искам да опитам,някой който е имал този проблем може би ще помогне :)

DragonLady
11-28-2012, 13:13
Като гледам от доста дълго време ги пиеш тея противозачатъчни, така че не е зле да споделиш за проблема си с този, които ти ги е предписал.

Azoria
11-28-2012, 15:17
А защо не правиш пауза на противозачатъчните? Препоръчително е да се правят почивки, а и казваш,че не си правила секс близо месец, няма да е проблем.

In*The*Face
11-28-2012, 15:29
Не е хубаво, че 2 години подред си пила противозачатъчни и това може да ти докара проблеми. Кафявото течение е признак, че нещо не е наред. Причини може да има много, включително някоя кистичка например. Няма как да знаем в твоя случай какво е, затова срещата с гинеколог е абсолютно задължителна и моят съвет е да не го отлагаш.

The_real_one
11-28-2012, 17:34
audipower, благодаря за съвета,но не съм на хероин,хаха ;)

Иначе не знам,както казах пия противозачатъчните от 2 години и до сега не съм имала такива проблеми и The_real_one
прав/а си,не се знае дали тук ще ми кажат правилното,но все пак искам да опитам,някой който е имал този проблем може би ще помогне :)
Надявам се да не съм прозвучал злобно. Просто исках да ти кажа, че със здравето шега не бива и че тук никой не е лекар. Иначе те противозачатъчните доста кофти последици могат да имат. Една бивша имаше проблем със зъбите заради тях.

fenkaaa
11-28-2012, 17:51
Не е хубаво, че 2 години подред си пила противозачатъчни и това може да ти докара проблеми. Кафявото течение е признак, че нещо не е наред. Причини може да има много, включително някоя кистичка например. Няма как да знаем в твоя случай какво е, затова срещата с гинеколог е абсолютно задължителна и моят съвет е да не го отлагаш.

Аз не ги пия по собствено желание,точно заради това ги пия,имам поликистозни яйчници.Няма как да правя паузи,ако искам да се изчистя от тези кисти,ако зависи от мен ще правя,дори няма да ги пия,но е наложително и ми е казано,че поне 4-5 години трябва да се пият,освен ако през това време не искам да имам бебе,тогава трябва да отида,да ме прегледат дали всичко е наред и съответно да ми кажат дали съм готова да ги спра и да забременея.

cyclops
11-28-2012, 18:00
Дори при поликистозните яйчници се прави пауза...

kalpazanka
11-28-2012, 18:02
Аз не ги пия по собствено желание,точно заради това ги пия,имам поликистозни яйчници.Няма как да правя паузи,ако искам да се изчистя от тези кисти,ако зависи от мен ще правя,дори няма да ги пия,но е наложително и ми е казано,че поне 4-5 години трябва да се пият,освен ако през това време не искам да имам бебе,тогава трябва да отида,да ме прегледат дали всичко е наред и съответно да ми кажат дали съм готова да ги спра и да забременея.
Поликистозата е нелечима. При положение че не планираш бременност, спокойно може да си караш с не чак толкова тежка артилерия като медикаменти.

Momchence
11-28-2012, 18:08
ти си като в оная приказка за Златка златното момиче дето там чакаше в гората при гадната, но справедлива вещица, реката да си сменя цветовете бла бла....мисълта ми беше като ти дойде златното течение да ме викнеш да си наточа ;д

fenkaaa
11-28-2012, 22:13
ти си като в оная приказка за Златка златното момиче дето там чакаше в гората при гадната, но справедлива вещица, реката да си сменя цветовете бла бла....мисълта ми беше като ти дойде златното течение да ме викнеш да си наточа ;д

Ами не,не виждам нищо общо,нито пък нещо по темата ;)

fenkaaa
11-28-2012, 22:18
Поликистозата е нелечима. При положение че не планираш бременност, спокойно може да си караш с не чак толкова тежка артилерия като медикаменти.

Мм не съм особено съгласна,че е чак нелечима.Вярно,че с една дума тези кисти се появявят "когато си поискат",т.е от самосебеси,но за тези 2 години имам значително подобрение и всеки път като ходя на гинеколог,сама виждам на видеозона,че стават все по-малко и по-малко.Що се отнася до почивките имам час при гинеколога другият месец,ще говоря с него по въпроса.Иначе аз бременност си планирам,но чак след 3-4 годинки :D

AliceSw
11-28-2012, 23:31
няма значение защо се пият хапчетата - поне на година трябва да се прави пауза месец... при 2 години без прекъсване не може да не очакваш подобни събития....достатъчно хора и извън пубертета около мене ги пият, няма читав лекар, който при такова лечение не трябва да прави преглед на поне 6 месеца и да препоръчва пауза след макс година...

chushkopek
11-30-2012, 20:50
90% съм сигурен, че е от хапчетата.