PDA

View Full Version : Отслабване



koteto4
11-28-2012, 17:51
Здравейте : ) Нова съм в този сайт , за това предварително се извинявам , ако има подобни теми , просто още не знам къде точно да търся :D Та да си дойда да думата ;d Момиче съм , висока съм 1,75/6 и съм 60 кг. Според повечето ми близки и приятели , не се нуждая от отслабване , но просто аз не се чувствам комфортно в кожата си. Миналото лято , бях 54 кг. и се чувствах къде-къде по-добре .. Не искам да отслабвам много /до 4-5 кг най-много,просто за да се чувствам по-добре в кожата си/ , дори по-скоро искам да се "стегна",ако мога така да се изразя . И така , искам да сваля сантиметрите около талията си ,тъй като талията ми не е много ясно изразена и с тези "мазнинки" около нея не изглежда много добре. Бихте ли ми препоръчали някакви упражнение + диета , с които се набляга на оформянето на талията ? Благодаря ви предварително и отново се извинявам , ако е имало подобни теми , а съм сигурна , че има :D : )

Mladenoff
11-28-2012, 18:11
пробвай тренировките на Зузана (виж в тубата) - доста интензивни са и изцеждат на макс.
за храненето - мисля че е безсмислено...сама не се ли досещаш к'во трябва да ограничиш ?

koteto4
11-28-2012, 18:17
ами знам за тестеното , сладкото , газирано и т.н :D просто мислех,че може би упражненията , които правя ще бъдат по-ефикасни , ако са придружени с някоя по-специфична диета , а не просто ограничение от някой тип храна

musicinmyveins
11-28-2012, 18:47
За отслабване най-подходяща е http://www.bb-team.org/articles/907_otslabvane-s-nisko-vaglehidratna-dieta-nvd .ОБАЧЕ
1.во - Момиче според мен трудно може да издържи на тая диета и то само при положение,че познава добре хранителните стойности на основните хранителни продукти
2ро.-Много ще ти е трудно да ядеш толкова често особено ако ходиш на училище.
Аз ти препоръчвам http://www.bb-team.org/articles/910_otslabvane-s-ravnomerno-balansirana-dieta-rbd .Най-близко е до нормалното хранене на повечето хора.Можеш да си сметнеш колко калории на ден трявбва да приемаш от тук -> http://www.wave-studio.net/bg/polezno/calculator-za-dnevna-nujda-ot-kalorii.html От там нататък мога само да те посъветвам да не гладуваш да ядеш по 5-6 пъти на ден в малки порциики.В никакъв случай не пропускай закуска и ако имаш възможност ходи да тичаш 10тина минути всяка сутрин. (Принципно е препоръчително поне 25-30 минути да е продължителността на тичането,но предполагам не си тренирана,за да го издържиш).

koteto4
11-28-2012, 19:20
Благодаря : ) а иначе тази НВД я пробвах лятото и бях свалила 3 кг. за около месец , но после се наложи да замина за Италия и всичко свърши там ;d С всичките пици и тестени неща , отново си възвърнах 60-те кг , та даже и отгоре ;d другата диета ми се струва доста приемлива и мисля да опитам с нея . Другото нещо е , че сутрин нямам много възможност да тичам , изключвайки 10-минутното тичане ,което практикувам почти всяка сутрин , за да не си изпусна рейса за училище .;d Иначе попринцип ходя на танци 2 пъти в седмицата за по 2-3 часа , но последният месец съм много заета с училище и не съм ходила на репетиции , но мисля от другата седмица да започна да ходя , тъй като и това ще ми помогне с изразходването на калориите ;d

Mladenoff
11-28-2012, 20:28
Секс :)

Momicheto:)
11-29-2012, 16:18
Не се подлагай на диети. Спорта му е майката. Просто се ограничавай откъм сладко, газирано, тестено, пържено. Ако спортуваш и правиш упражнения често 100% ще се стегнеш и ще свалиш килограми. Но трябва постоянство.

roselalonde
11-29-2012, 17:35
Не ме слушай, обаче аз отслабнах като си намалих храната. Не закусвам и се ограничавам в скадко и тестено. Ходя не много пеша на ден, не обичам да спортувам, обаче си отслабнах съвсем без проблеми ХД Обаче това си зависи от тебе дали можеш да се лишиш от хапването. Ако пък не, просто тренирай. Иди на фитнес или тичай из квартала. Обаче плуването най-много помага, а пък и разтоварва.

koteto4
12-02-2012, 11:15
Ами попринцип съм спортна натура , обичам да спортувам , просто в последно време на ми остава много време за това .. Попринцип обичам и да си похапвам всичко , което ми се прииска ;d но гледам да не прекалявам , ограничавам се .. от 2 месеца не съм пила газирано , значително намалих и сладкото , а и тестеното също , буквално преди ядях баничка с хляб ;d иначе гледам и да не седя много на едно място , примерно като си тръгна от училище гледам не да сляза при спирката при нас , ами поне 2-3 спирки преди това ;d на плуване много ми се ходи , обичам да плувам , но тук няма много избор .. има 1 или 2 закрити басейна , но са ми далеч и нямам възможност да отида .. гледам поне 2 пъти в седмицата да ходя и на фитнес , а вкъщи,когато имам време гледам да скачам на въже или правя някакви упражнения ..
иначе ви благодаря за мненията: )