PDA

View Full Version : Изтрих си фейсбука! А ти можеш ли да живееш без фейсбук?



UNITED2
11-28-2012, 18:42
Здравейте хора! Тъкмо си изтрих фейсбука и честно казано ми е доста кухо и тъпо в момента,бях свикнал да цъкам през 5 секунди на фейсбук линкчето и да гледам какво се случва там,а сега няма какво да се прави. :D
Трудно е,но се налага.Като се замисля колко време съм изгубил с тоя фейсбук,а можех през това време да тичам,да чета,да пия,да играя игри.. все неща които са една идея по-малко глупави от фейсбука :D
Вие имате ли профил там? Бихте ли могли да "живеете" без фейсбук?
А? :)

GoldenHeart
11-28-2012, 18:47
Аз вчера си деактивирах моя. Не за пръв път го правя, но мисля сега да е за по-дълъг период от време.

passion.
11-28-2012, 18:51
О, не мисля, че ще мога да изтрая 1 ден без фейсбук.
Просто тва си ми е вид ежедневие, което е като навик без който не мога..
Не казвам, че съм чаак толкова пристрастена, но .. по-добре да имам :дд

TheBeliever
11-28-2012, 18:57
Имам профил във фейсбук. Към момента ми носи повече ползи, отколкото негативи и не смятам да си деактивирам акаунта.

xXxAngerfisTxXx
11-28-2012, 18:59
аз съм нямал и не мисля да имам :D

tori
11-28-2012, 19:10
Имам профил и често си джиткам обаче мога да издържа и без него. Всъщност въобще без компютър мога, стига да има с какво да си запълня времето. Голяма е краста тоя фейсбук, кисне се денонощно.

lilly_
11-29-2012, 07:11
Фейсбук бих си направила само и единствено, ако няма друг начин, чрез който да комуникирам с важен за мен човек.

Gunner4Life_96
11-29-2012, 14:36
аз съм нямал и не мисля да имам :D

И аз съм така ;)

SHPAIdURmeN
11-29-2012, 14:42
F*ck This Sh*T.

DesireToFire
11-29-2012, 15:10
Доста негативно бях настроена дълго време, но не бих го изтрила. Това ми е връзката с голяма чат от познатите. Там си разбирам за сбирките на организацията, в която членувам, както и за различни събития и акции. А и вече почти всички сайтове имат опцията да се влезе с регистрация от фейсбук, вместо да си играя да си правя 100 акаунта, чиито пароли после не помня.

PurpleDream
11-29-2012, 17:07
издържала съм доста дълго време без интернет изобщо, после се чувствах като попаднала в друг свят ;д
имам регистрация, не мисля да я трия, харесва ми ФБ (като изключим малоумните картинки и цитати и статии и т.н), играя се белот във ФБ, с курса ми обсъждаме важни въпроси във ФБ, защото повечето рядко идват на лекции ;д ,пиша си с приятели, които са далеч от мен в момента, със стари съученици и даскали, приятели с които не съм се виждала от години, защото няма как
и да, поствам си песнички и картинки

Rabalka
12-01-2012, 05:19
Делнах и моя току що :D
И аз бях свикнала да видим сега.

fenikss_
12-01-2012, 05:25
Това е най-тъпото нещо.
И а3 съм го изтрила отдавна.

bilqnavod
12-01-2012, 06:29
Имах 2, изтрих единия, сега съм с един. Но влизам по-малко от 1 път на седмица ок :-)

strawberry88
12-01-2012, 06:54
Имам профил във фейсбук.Мога и без него, но оттам разбирам за някои събития и говоря с близки, които не са в моя град примерно.Иначе съм влизала и 1 път на няколко дена...

Game_Fan98
12-01-2012, 07:01
Имам,но не съм влизал от месеци..............

druzilla
12-01-2012, 07:19
Без фейсбук бих могла,но като цяло без никакви социални мрежи (twitter,tumblr and etc.) не мисля,че бих оцеляла.. :D

bloodyF
12-01-2012, 07:29
Фейсбук бих си направила само и единствено, ако няма друг начин, чрез който да комуникирам с важен за мен човек.

моят основно за това го ползвам
а и е полезен за 12. клас , честно казано..

Mladenoff
12-01-2012, 08:04
Бих си го изтрил са най-голямо удоволствие, обаче повечето ми приятели киснат там по цял ден и т'ва ми е единствената връзка с тях, да не говорим, че за тях вече скайп е един вид отживелица.

Фейсбук е най-малоумното нещо в момента, обаче си пре*бан от системата и тре'а се ползва...

DieselBlood
12-01-2012, 16:31
На мен пък фейсбук въобще не ми пречи по простатата причина, че ми трябва да си вляза в групата на курса, за да разбирам за контролни, лекции, домашни и т.н. Също така, намерих връзка с хора, с които не съм се виждал с години.

Hayashi
12-01-2012, 16:54
Ползвам му messenger-a на телефона и съответно за изпращане на съобщения без пари е незаменимо! Иначе самият сайт си е скучноват, когато нямам какво да правя си цъкам, но определено не е нещо, което ме разсейва.

SisiStrange
12-01-2012, 17:00
Имаме си група на потока и без нея ще ми е трудно да разбирам кога няма да има лекция, какво трябва да нося, разни послания от лектори, разни материали и тн. Та от тази гледна точка си го искам. Иначе за киснене в него, не мисля, че ми трябва особено много.

melcho
12-01-2012, 17:05
imam profil viv facebook,da moga bez nego ;) 6toto tiy li ina4e ne go polzvam 4esto! :)

*diamond*
12-01-2012, 17:25
Правила съм си "експерименти" да не влизам по 1 седмица е.. нищо не става :D Но признайте се ако не в фб. ,гледаш телевизия (поне при мен , пак си губиш времето ) , но скоро мисля да го трия :)

aks13v
12-01-2012, 22:44
Аз имах дълго време, изтрих го окончателно (деактивираш по един начин и 14 дена ако не влизаш се трие). Вече ми е много по-добре. И кво, лекции, групи, глупости. И аз съм студент. Разбирам всичко, което ми трябва от няколко колеги, пък те дали от фейсбука или от другаде не е мой проблем. Фейсбук е толкова фалшиво творение, всеки е напълно различен човек в него, слага снимки с бързи коли и яки жени, само че колите са на изложения в панаира, а жените са колажи. Ако искате да имате наистина социален живот разкарайте тоя смотан сайт. НАЙСТИНА, НЕ ВИ ТРЯБВА.

Goddess
12-01-2012, 23:12
Не. Не мога да го изтрия, част от ежедневието и живота ми е, колкото и тъжно да звучи. ;д Адски полезен ми е и за университета и като цяло за доста неща се информирам от там. Нищо не може да се сравнява с реалните контакти, но фейсбук е прекрасен заместител, когато няма възможност за такива или да си убиваш времето там. Чувствам се по-мобилна с него.

rusoto_baby_f
12-02-2012, 01:22
Деактивирах го преди повече от половин година...И имам супер много свободно време за други неща..Защото преди това бях денонощно във фейсбук.И това като цяло ми вредеше на съня, ученето, някои други по полезни занимания..

Nakadah
12-02-2012, 04:46
Леле колко е трудно без fakebook :razz: ма то ако си на 12 сигурно е... :(

xoxi
12-02-2012, 08:45
Много пъти ми е минавало през ума да го изтрия, защото в началото влизах без причина, стоях по 5-10 минути и излизах.
Сега вече фейсбук се превърна в единственото място, от което мога да разбера за предстоящи концерти, събития в града и т.н. Имаме си група на класа, когато отсъствам от там разбирам какво е взето, датите за контролните...
Отделно, че в приятели имам важни за мен хора и роднини, с които единствената ни връзка е по телефона или по скайп/фейсбук. Аз лично предпочитам да се възползвам от безплатната услуга. :D
Имам добавени и много други хора, които не са ми чак толкова важни, но не искам да губя контакт и с тях.
Аз лично не добавям всеки, който познавам. Добавям само хора, които са ми нужни или близки приятели. Така и стената не ми се пълни с простотия, разголени снимки, покани за ферми, аквариуми и всякакви други глупости. В сайта общувам с подбрани хора, стъпили на земята и влезли в сайта с цел, различна от тази да си покажат прелестите, мускулите или колите.

Colouring
12-02-2012, 10:30
Фейсбук за мен е определено нещо повече от клюкарник. Разбирам доста полезни неща, дати за разни събирания, срещи, неща от училище. Имаме си група на класа, отделно съм 'ангажирана' и с други работи, които мога да разбера единствено чрез фейсбук. В скайп общувам с 2-3 човека, във фейсбук - с всички останали хора, които познавам. Понякога това е единственият начин да се свържеш с някого.
Абе, полезен си е.
Естествено, че мога и без него. И без интернет мога. И без комютър мога. Но защо, след като ми е полезен и го ползвам често, а на всичкото отгоре е безплатен?

"Deleting your Facebook is like running away from home. You're only doing it for attention and you'll be back in a day."
:D
малка шега.

Bambii
12-02-2012, 14:49
Вчера деактивирах профила си. Прекалено много време му отделях .. вместо да отида да тичам, да се разходя или да гледам някой хубав филм, аз бозех там. Раздялата ни ми понася много добре.

borkata11
12-02-2012, 17:51
Фейсбука по никакъв начин не ви пречи да тичате, гледате филм и т.н. От 24 часа в денонощието, ако сте будни 16, имате време за абсолютно всичко. Фейсбука ми харесва и деня и организациите ще им станат по-трудни и скъпи без него. Нямам предвид, че през 12 секунди цъкам рефреш, за да видя дали Киро е качил снимките от последното пийенье. Просто ми помага при свързването с познати и приятели. Вместо да въртя телефони и да си бомбя минутите, мога ако човека е отсреща да му пиша. Аз от сайта досега не съм видял негативи, освен това, че постоянно ми напомня на колко ниско интелектуално ниво са заобикалящите ме хора. Мога без фейсбук, но ми е по-добре с него.

scrooper
12-02-2012, 17:57
Фейсбука по никакъв начин не ви пречи да тичате, гледате филм и т.н. От 24 часа в денонощието, ако сте будни 16, имате време за абсолютно всичко. Фейсбука ми харесва и деня и организациите ще им станат по-трудни и скъпи без него.
Така е. Човек може да си губи времето с интернет като цяло и фейсбукът не е виновен.

viki_1616
12-02-2012, 18:00
на мене ми не трябва само кажи как и ще го изтрия

.Wonder
12-02-2012, 18:15
Не, не бих изтрила фейсбук профила си на този етап. Улеснява комуникацията между мен и приятелите ми, уведомява ме за нови събития и ме забавлява. По никакъв начин не пречи на учението ми, спането ми, тренировките и други дейности.
Не разбирам този тип изказвания "Изтрих си профила, защото ми пречеше да тренирам." например. Разликата между това да не може да излезете от фейсбук и да умеете да разпределяте времето си правилно, е голяма.
:3