PDA

View Full Version : За атеистите



StringTheoryPracticist
11-28-2012, 22:17
Как виждате смъртта - като нещо хубаво или като нещо лошо? И какво целите в живота?

Винаги съм искал да знам как са се насочили другите, след като са приели несъществуването на Бог. Осъзнавам, че моя подход е рядко срещан, въпреки че винаги ми се е струвал очевидното нещо, което всеки би направил.

PainMonopoly
11-29-2012, 15:55
Ужасявам се от смъртта, защото съм убеден че след нея няма нищо. Предпочитам да живея, защото и хубавото и лошото което ми се случва е много по-добре от нищото, което е смъртта. От моята собствена смърт ме е страх, а смъртта на други хора я приемам тежко, въпреки че не го показвам.

По принцип имам и по-дълбоки философски размисли относно функцията на смъртта и от тях следва, че тя е част от времето и е нещо напълно нормално и не бива да буди страх или мъка. Но на практика не е така, защото и аз а и хората по принцип нямаме напълно обективен поглед, а мислим и за себе си. Което пък е свързано с функцията на живота. Така че страхът от смъртта е част от живота за мен.

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 17:58
Интересно, има някои съвпадения и доста разлики, спрямо това което мисля аз.

Очаквам другите десетина човека от анкетата за вярата в Бог да пишат тука. >:с

machoka
11-30-2012, 18:09
В момента - като нещо лошо, защото ми се живее. Ако недай си боже нещо лошо стане с мен и не мога да живея пълноценен живот, много осакатяване или съм на 98г и едвам дишам и всичко ме боли от тежка болест, навярно ще бъде нещо хубаво и ще служи за успокоение. Смъртта е различна, в един моемнт е лош кошмар, а в друг спасение.

haritov
11-30-2012, 18:17
В момента - като нещо лошо, защото ми се живее. Ако недай си боже нещо лошо стане с мен и не мога да живея пълноценен живот, много осакатяване или съм на 98г и едвам дишам и всичко ме боли от тежка болест, навярно ще бъде нещо хубаво и ще служи за успокоение. Смъртта е различна, в един моемнт е лош кошмар, а в друг спасение.
виждал ли си същество на прага на смъртта?

machoka
11-30-2012, 18:19
виждал съм

anonymous908491
11-30-2012, 18:25
Как виждате смъртта - като нещо хубаво или като нещо лошо? И какво целите в живота?

Винаги съм искал да знам как са се насочили другите, след като са приели несъществуването на Бог. Осъзнавам, че моя подход е рядко срещан, въпреки че винаги ми се е струвал очевидното нещо, което всеки би направил.

Има и средно положение, не е хубаво, но не е и лошо, просто е нормално.
Нарича се кръговрат на живота.

haritov
11-30-2012, 18:34
виждал съм
не се ли бори до края?

Nam3less3
11-30-2012, 18:35
За атеистите(щом са атеисти, не вярват нито в Бог, нито в душата и продължаването на съществуването и след смъртта) смъртта е като изведнъж да припаднеш и повече да не се събудиш никога - в един момент просто умират(едва ли някой знае кога ще умре), и край, повече не съществуват под никаква форма, което е страшно по принцип, според мене всеки уважаващ ума си човек не иска да приключи така, и дори и да не е религиозен пак би искал да вярва в някакво нефизическо съществуване, защото какво по-страшно от това да изгубиш себе си.

ilovedeath
11-30-2012, 18:35
Не ме е страх от смъртта. Все ми е тая дали ще живея или не. Бих казала, че живея празен живот.. честно. Нямам търпение да дойде деня в който ще умра. Трябва да се случи някакво чудо, че да заобичам живота и да започна да му се наслаждавам. А смъртта на другите хора я приемам тежко, а дали ще ми проличи зависи от това кой е човекът. Но както вече казаха, смъртта е нещо нормално.

Canis_Dirus
11-30-2012, 18:37
http://4.bp.blogspot.com/-iA47ZSvBaDc/T49T4_BnlkI/AAAAAAAAA8A/1t2B4YO-SDc/s1600/bodybuilder_jesus.jpg

Und die Kraft versiegt dir nie!
Die Welt wird es erleben
dass eines fernen Tages du
wirst deinen Sarg selbst heben!

ThEKiNgG
11-30-2012, 18:37
Вярвам в принципа на Спиноза така ,че каквото дойде

machoka
11-30-2012, 18:39
не се ли бори до края?

бори се, но това са телесни рефлекси. Душата иска спасение от агонизиращото тяло. За това говоря.

Nam3less3
11-30-2012, 18:40
Ако не вярваш в някакво съществуване след смъртта и не те е страх от нея има нещо нередно, единствено се сещам ако си живял лош живот и не искаш след смъртта си да понесеш някакви последствия(каквито почти всички задгробни теории споменават) по-добре може да е да умреш пернаментно.

Nam3less3
11-30-2012, 18:42
И не разбирам нежеланието и даже омразата на хората да вярват в това, че е възможно да съществуват неща отвъд науката и очите им, че е възможно всичко което са те да представлява метафизична душа, и живота да е просто стъпка от едно по-голямо съществуване, според мен това е страшно неуважение и глупост към собственото ти Аз.

haritov
11-30-2012, 18:43
бори се, но това са телесни рефлекси. Душата иска спасение от агонизиращото тяло. За това говоря.
не съм съгласен

machoka
11-30-2012, 18:44
Прекалената вяра в 'нещо по-добро отвъд', често ти праив лоша услуга в пораждането на желание да се измъкнеш от настоящите си проблеми.

По-ми харесва теорията да те чакат вечни болки, огън нам си кво, та да се крепиш със зъби и нокти за живота си тук и сега.


И не разбирам нежеланието и даже омразата на хората да вярват в това, че е възможно да съществуват неща отвъд науката и очите им, че е възможно всичко което са те да представлява метафизична душа, и живота да е просто стъпка от едно по-голямо съществуване, според мен това е страшно неуважение и глупост към собственото ти Аз.

Canis_Dirus
11-30-2012, 18:46
не съм съгласен
Виждал ли си животно да се самоубива съзнателно?
Че има случаи на животниски самоубийства - има, но дали са осъзнати?

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 18:49
Има и средно положение, не е хубаво, но не е и лошо, просто е нормално.
Нарича се кръговрат на живота.
"Има" щеше да важи ако мнението ти беше обективно, а щеше да е по-вероятно да важи ако поне беше образован.

За атеистите(щом са атеисти, не вярват нито в Бог, нито в душата и продължаването на съществуването и след смъртта) смъртта е като изведнъж да припаднеш и повече да не се събудиш никога - в един момент просто умират(едва ли някой знае кога ще умре), и край, повече не съществуват под никаква форма, което е страшно по принцип, според мене всеки уважаващ ума си човек не иска да приключи така, и дори и да не е религиозен пак би искал да вярва в някакво нефизическо съществуване, защото какво по-страшно от това да изгубиш себе си.
Наистина ми беше тежко отначалото да приема, че след смъртта спирам да съществувам. Но сега съм напълно свикнал с мисълта и не ми прави впечатление.

Litany of Tarski:
Ако небето е синьо,
аз искам да вярвам, че небето е синьо.
Ако небето не е синьо,
аз искам да вярвам, че небето не е синьо.

Реалността е това, което не изчезва когато спреш да вярваш в него. Ако си вярвам, че след смъртта ще отида на място, идеята за което и без това е в силно несъответствие с начина, по който работи Вселената, това няма да промени реалността.

А и това би ме лишило от възможността да отхвърля неразумната презумпция, че смъртта е непредотвратима.

Nam3less3
11-30-2012, 18:53
Никой не знае каква е реалността, шанса е 50 на 50 да има нещо след смъртта или да няма.

Иначе това, че ако вярваш, че след смъртта те чака нещо хубаво не значи, че трябва да живееш по-леко и да не ти пука, напротив, всички духовни учения и религии, които обясняват отвъдното, твърдят, че живота е училище и човек трябва да се бори.

haritov
11-30-2012, 18:56
Виждал ли си животно да се самоубива съзнателно?
Че има случаи на животниски самоубийства - има, но дали са осъзнати?
тия дето се самоубиват са с повредена психика

machoka
11-30-2012, 18:59
^^ евтаназия?

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 18:59
Никой не знае каква е реалността, шанса е 50 на 50 да има нещо след смъртта или да няма.

Иначе това, че ако вярваш, че след смъртта те чака нещо хубаво не значи, че трябва да живееш по-леко и да не ти пука, напротив, всички духовни учения и религии, които обясняват отвъдното, твърдят, че живота е училище и човек трябва да се бори.
Разбирам неумението ти да приемеш, че някои хора са с различно мнение от твоето собствено, но не в тази тема. Темата е за атеисти.

Ако поне си беше направил труда да ми разбереш поста, щеше да разбереш, че всъщност се опитвам да достигна безсмъртието. А ако си разбрал това, но все пак мислиш, че си позволявам да живея безхаберно, тогава те съжалявам.

Не ме интересува това, което мислиш да напишеш в отговор. Ако искаш може да пуснеш друга тема за атеизъм вс. религиозност.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:00
Попринцип съм кръщавана, христианка съм, но не съм вярваща. Не смея да кажа и че съм атеист, защото не съм дотолкова запозната със самия произход и точно значение на тази дума и схващанията на хората. Тоест невежа съм относно тази тематика, но тъй като и не вярвам в Господ, ще изкажа своето мнение относно темата ти. Според мен смъртта е по - скоро нов живот, в някой паралелен свят. Не че душата ти изчезва, да тя напуска тялото ти, но винаги съм възприемала смъртта като ритуал в който преминаваш от физическия свят към отвъдния. Имам впредвид физическа и паралелна вселена. Оттам смятам, че има вероятност феноменът прераждане да съществува, но кой се е върнал оттам, че да ни запознае подробно и да се аргументира подобаващо с достоверни факти и тези ? :) П.С. на 14 съм

haritov
11-30-2012, 19:05
^^ евтаназия?

по желание на стопанина

Nam3less3
11-30-2012, 19:07
Разбирам неумението ти да приемеш, че някои хора са с различно мнение от твоето собствено, но не в тази тема. Темата е за атеисти.

Ако поне си беше направил труда да ми разбереш поста, щеше да разбереш, че всъщност се опитвам да достигна безсмъртието. А ако си разбрал това, но все пак мислиш, че си позволявам да живея безхаберно, тогава те съжалявам.

Не ме интересува това, което мислиш да напишеш в отговор. Ако искаш може да пуснеш друга тема за атеизъм вс. религиозност.Кви са тия безсмъртия и празни философии, явно си прекалил със струната теория, и доста от новите физични теории и принципи напомнят за някой доста древни духовни принципи, ако не искаш да си ограничен научи и другата страна на нещата.

Иначе до горния пост, да вярваш в душата и паралелни светове където да съществува но не и в Бог е пълна измислица.

Абе всеки луд с номера си.

BloodyDreamer
11-30-2012, 19:13
Както написаха и преди мен - смъртта е като да припаднеш и да не се събудиш. Но не ме е страх. Няма смисъл - така или иначе ще се случи. Имаше една мисъл, не помня на кой - "Why should I fear death? If I am, death is not. If death is, I am not. Why should I fear that which can only exist when I do not?" Но не съм готова още за нея. Все още съм много малка и тепърва ми предстои да "вкуся" живота. Не съм постигнала нищо от това, което искам. А що се отнася до това как приемам смъртта на хората около мен - няма смисъл да плача и да тъжа. Както казах, така или иначе ще се случи. Естествено, липсват ми понякога, но когато ми стане тъжно, просто се връщам назад, спомням си хубавите неща, през които сме минали и се радвам, че изобщо съм ги познавала.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:13
Кви са тия безсмъртия и празни философии, явно си прекалил със струната теория, и доста от новите физични теории и принципи напомнят за някой доста древни духовни принципи, ако не искаш да си ограничен научи и другата страна на нещата.

Иначе до горния пост, да вярваш в душата и паралелни светове където да съществува но не и в Бог е пълна измислица.

Абе всеки луд с номера си.

Знаеш ли Бог какво е? Бог е наименованието на вярата на хората. Да речем ти си на средна възраст, живееш под стрес и едвам свързваш двата края. Мислиш, че се намираш в безизходица, затънал си в дългове, но срещаш някой познат, който е склонен към вярване в оптимистичното и забелязваш как животът му върви и намира само хубавото в него. Той вярва, а вярата е тъй наречения Бог. Вярвам в Бог е еквивалентно на вярвам в себе си. Това, че си тесногръд, не означава че всеки с различно мнение от твоето трябва да бъде възприеман като непросветен и глупав. Уважавай различните мнения, защото не можеш да бъдеш сигурен твоето ли е по-правилно или чуждото.

Nam3less3
11-30-2012, 19:17
Знаеш ли Бог какво е? Бог е наименованието на вярата на хората. Да речем ти си на средна възраст, живееш под стрес и едвам свързваш двата края. Мислиш, че се намираш в безизходица, затънал си в дългове, но срещаш някой познат, който е склонен към вярване в оптимистичното и забелязваш как животът му върви и намира само хубавото в него. Той вярва, а вярата е тъй наречения Бог. Вярвам в Бог е еквивалентно на вярвам в себе си. Това, че си тесногръд, не означава че всеки с различно мнение от твоето трябва да бъде възприеман като непросветен и глупав. Уважавай различните мнения, защото не можеш да бъдеш сигурен твоето ли е по-правилно или чуждото.Това са абсолютни глупости, даже ме е срам да ги чета, след като нищо не знаеш по въпроса не давай дефиниции.
Даже не може да се нарече мнение, ами пълно невежество.

ilovedeath
11-30-2012, 19:20
Това са абсолютни глупости, даже ме е срам да ги чета, след като нищо не знаеш по въпроса не давай дефиниции.
Даже не може да се нарече мнение, ами пълно невежество.

Не пиши в тая тема повече, АКО ОБИЧАШ. Това е тема за АТЕИСТИ. Тук ние АТЕИСТИТЕ обсъждаме нашите виждания, разбирания, вярвания и т.н. Не се опитвай да си налагаш мнението. Аре, чезни.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:21
Това са абсолютни глупости, даже ме е срам да ги чета, след като нищо не знаеш по въпроса не давай дефиниции.

След като не можеш да вникнеш в думите ми, по - добре не критикувай. Не можеш да съдиш нещо непознато.
Впрочем теб не те ли е срам по - скоро да отсъждаш така остро кое е правилно и кое не, като дори смяташ, че знаеш неща, които всъщност не знаеш?

Nam3less3
11-30-2012, 19:23
Не пиши в тая тема повече, АКО ОБИЧАШ. Това е тема за АТЕИСТИ. Тук ние АТЕИСТИТЕ обсъждаме нашите виждания, разбирания, вярвания и т.н. Не се опитвай да си налагаш мнението. Аре, чезни.Само дето няма такова разбиране, да не вярваш в Бог, но да вярваш в душата, атеист не би го казал това, освен ако темата не е за индивидуалните измислици и съчинения на объркани хора, които не знаят какви са.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:25
Само дето няма такова разбиране, да не вярваш в Бог, но да вярваш в душата, атеист не би го казал това, освен ако темата не е за индивидуалните измислици и съчинения на объркани хора, които не знаят какви са.

Нали СПОМЕНАХ още в първия си ПОСТ, че аз АТЕИСТ НЕ СЪМ, защото не съм запозната точно с този тип хора и техни схващания! Глупак! Досаден си вече с дървените си схващания, на които родителите ти са те учили! Отвори съзнанието си и посрещай критика, защото хората не са само от твоя вид !
А кажи ми ти знаеш ли какъв си? И ако да, моля, сподели.

Nam3less3
11-30-2012, 19:26
След като не можеш да вникнеш в думите ми, по - добре не критикувай. Не можеш да съдиш нещо непознато.
Впрочем теб не те ли е срам по - скоро да отсъждаш така остро кое е правилно и кое не, като дори смяташ, че знаеш неща, които всъщност не знаеш?Мисля, че знам мъниичко повече от тебе, ако разбираше и малко християнството, щеше да знаеш, че обяснението ти за Бог е безпочвена измислица. Ако искаш да обясняваш или да критикуваш нещо, първо се запознай с него. Обяснението ти се отнася за дадена група хора, но е далеч от истината.

rammstein123
11-30-2012, 19:28
Лол, за 13-годишна си мн спряла, ходи си играй в пясъчника и недей отегчава хората със съществуването си.

anonymous908491
11-30-2012, 19:29
"Има" щеше да важи ако мнението ти беше обективно, а щеше да е по-вероятно да важи ако поне беше образован.

Наистина ми беше тежко отначалото да приема, че след смъртта спирам да съществувам. Но сега съм напълно свикнал с мисълта и не ми прави впечатление.


Да извикаме една образована Златка, за да има някой на твоето ниво, с който да си разсъждаваш ?
Твоето нали е съществуване, за да има смисъл да свикваш, че след смъртта ще се промени.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE
Това е единствената религия, която е възможно да приема някога.

Nam3less3
11-30-2012, 19:29
Нали СПОМЕНАХ още в първия си ПОСТ, че аз АТЕИСТ НЕ СЪМ, защото не съм запозната точно с този тип хора и техни схващания! Глупак! Досаден си вече с дървените си схващания, на които родителите ти са те учили! Отвори съзнанието си и посрещай критика, защото хората не са само от твоя вид !
А кажи ми ти знаеш ли какъв си? И ако да, моля, сподели.Кръщавана христианка на 14 си, но не си вярвала в Бог, не знаеш дали си атеист, вярваш в душата и паралелни светове, и мислиш, че ако някой вярва в Бог все едно вярва в себе си и такива нелепи разбирания от 1ви клас, да, гениално, поклон.
Съзнанието ми е отворено за всяка умна или обоснована или аргументирана критика и мнение, но не за безпочвени измислици на незапознати хора. Очевидно е, че съм източноправославен християнин.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:31
Мисля, че знам мъниичко повече от тебе, ако разбираше и малко християнството, щеше да знаеш, че обяснението ти за Бог е безпочвена измислица. Ако искаш да обясняваш или да критикуваш нещо, първо се запознай с него. Обяснението ти се отнася за дадена група хора, но е далеч от истината.

Разбирам, в заветния си "първи пост" обясних и че съм на 14, нямала съм нито времето нито желанието да вниквам в теми като религия и Господ като значение на дума и предопределение за използването й. Това не ме прави глупава, просто се образовам в други сфери като например в интелектуалната, в науката, а не във вярата и философията. Вероятно знаеш повече, ясно е, но в определена сфера, а не в самата цялостност от знания, които човек може да притежава. Има си хора определени за чистене на хотели, хора определени за продавачи в МОЛ, хора занимаващи се с математика, професии - много, хора - също, следователно няма как да мога да бъда енциклопедия за да бъда запозната съвсем със всяка тънкост на всеки занаят и всяко нещо съществуващо тук, не критикувам християнството, поясних че аз съм такава,ходя на църква, но самата ми вяра не е силна и такава, каквато даваш пример своята.

ilovedeath
11-30-2012, 19:31
Само дето няма такова разбиране, да не вярваш в Бог, но да вярваш в душата, атеист не би го казал това, освен ако темата не е за индивидуалните измислици и съчинения на объркани хора, които не знаят какви са.

Кога съм споменавала душа и неща от тоя сорт? Много съм си добре, сбърканата/ят си ти, защото си налагаш мнението.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:32
Кръщавана христианка на 14 си, но не си вярвала в Бог, не знаеш дали си атеист, вярваш в душата и паралелни светове, и мислиш, че ако някой вярва в Бог все едно вярва в себе си и такива нелепи разбирания от 1ви клас, да, гениално, поклон.
Съзнанието ми е отворено за всяка умна или обоснована или аргументирана критика и мнение, но не за безпочвени измислици на незапознати хора. Очевидно е, че съм източноправославен християнин.

Не не е, и чрез мненията ти личи. Не смятам да се занимавам повече с теб, пирувайте.

BloodyDreamer
11-30-2012, 19:36
Понеже стана дума за безсмъртие: Клетките се регенерират, но има един ензим, който скъсява хромозомите и ограничава възможността за регенерация. (демек колко пъти е възможно да се възстановят клетките) Така че безсмъртието е леко невъзможно. Поне засега. А и е пълна глупост - едно, че ще се пренаселим и друго, че достатъчно унищожаваме и себе си, и света. Освен това - какъв е смисълът да живееш безкрайно, ако всички, които обичаш, вече ги няма?
А ако става въпрос за другия вид безсмъртие (името ти да се помни) - и аз това искам, успех ти желая.

Nam3less3
11-30-2012, 19:37
Разбирам, в заветния си "първи пост" обясних и че съм на 14, нямала съм нито времето нито желанието да вниквам в теми като религия и Господ като значение на дума и предопределение за използването й. Това не ме прави глупава, просто се образовам в други сфери като например в интелектуалната, в науката, а не във вярата и философията. Вероятно знаеш повече, ясно е, но в определена сфера, а не в самата цялостност от знания, които човек може да притежава. Има си хора определени за чистене на хотели, хора определени за продавачи в МОЛ, хора занимаващи се с математика, професии - много, хора - също, следователно няма как да мога да бъда енциклопедия за да бъда запозната съвсем със всяка тънкост на всеки занаят и всяко нещо съществуващо тук, не критикувам християнството, поясних че аз съм такава,ходя на църква, но самата ми вяра не е силна и такава, каквато даваш пример своята.Ми мойте занимания са доста далечни от философията и религията(природни науки, математика и информатика), и нямам време и желание да стават поп или философ или някакъв духовник, нито чета по тия въпроси.

И защо да не съм християнин, по-скоро ти не си. И да искаш няма как да се занимаваш с мене.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:38
Ми мойте занимания са доста далечни от философията и религията(природни науки, математика и информатика), и нямам време и желание да стават поп или философ или някакъв духовник, нито чета по тия въпроси.

И защо да не съм християнин, по-скоро ти не си.



кога споменах, че не си християнин?

Nam3less3
11-30-2012, 19:41
кога споменах, че не си християнин?Аз напускам темата(освен ако някой не почне да ми цитира мненията), и като християнин ти се извинявам за грубите мнения(не че се отказвам от това което казах) :D

rammstein123
11-30-2012, 19:42
Не разбра ли вече, че никого не го ебе безконтролното ти шитстормване по клавиатурата. ^_^

Nam3less3
11-30-2012, 19:42
Не разбра ли вече, че никого не го ебе безконтролното ти шитстормване по клавиатурата. ^_^Ми мисленето е трудно нещо. То и аз да бях някой друг потребител тука нямаше да отговарям де.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:43
Явно не е отредено за вас ?

rammstein123
11-30-2012, 19:44
Кво се занимаваш тогава, толкова ли си нямаш живот. :с

Nam3less3
11-30-2012, 19:45
Кво се занимаваш тогава, толкова ли си нямаш живот. :сМи ти нямаш ли живот, че си седнал да отговаряш, кво му е лошото човек да похейтва в някой скучен период.
И слушаш rammstein, не е групата на най-социалните.

Mary_Jane_69
11-30-2012, 19:45
Каза човекът висящ също в момента в този форум. Скучно ми е и си нямам работа, грях ли е?

Nam3less3
11-30-2012, 19:47
Каза човекът висящ също в момента в този форум. Скучно ми е и си нямам работа, грях ли е?Разбира се, всички сме в грях, вместо да се занимаваме с безполезни писания, трябваше да свършим нещо полезно или да научим нещо. Времето е пари.
А защо в петък вечер нямаш какво да правиш?

rammstein123
11-30-2012, 19:47
Очевидно нямам, идьоцко е да се джафкаш със смешно детенце, дето мисли, че слънцето му изгрява от задника, уважавай се малко.:с

BloodyDreamer
11-30-2012, 19:48
Мери Джейн, смятам, че и ти не знаеш в какво вярваш. Не съм съгласна с нито един от двамата, но за да можеш да си отговориш на въпроси, свързани с религия, се изисква определена зрялост, до която не си достигнала още. При положение, че не си запозната с темата, а и вече няколко пъти каза, че не искаш повече да спориш, защо още си тук? Същото се отнася и за Nam3l3ss. А, между другото, това, че е кръстена, няма нищо общо. Повечето хора са кръстени още като бебета... (аз, по една случайност, не съм)

Nam3less3
11-30-2012, 19:49
Очевидно нямам, идьоцко е да се джафкаш със смешно детенце, дето мисли, че слънцето му изгрява от задника, уважавай се малко.:сАми не го прави тогава, иначе не мисля, че буквално съм смешно детенце, по-възможно е ти да си, а това как се държа е въпрос на избор.

rammstein123
11-30-2012, 19:51
не визирам теб :>

Nam3less3
11-30-2012, 19:52
не визирам теб :>Извинявай, съюзнико :D
ОбъркАх се.

ohluv
11-30-2012, 19:53
Един ден ще се разбере дали има нещо(не съм атеист).

ПС:Мачо направи,така че да се пускат двойни скоби плз.

Auriss
11-30-2012, 19:54
Как виждате смъртта - като нещо хубаво или като нещо лошо? И какво целите в живота?

Лошо.
Знание.

Твърде много неща искам да свърша, а времето ми е твърде малко. Мисълта, че скоро трябва да започвам да го разменям за някакви хартийки пък ми е меко казано противна.
Тъжно ми е, че няма да доживея да видя възхода (или пък краха, кой знае) на тази цивилизация.
Който се е интересувал от история, философия и религия сигурно му е направило впечатление, че едва в последните 10-15 години, с навлизането на Интернет, човечеството започва действително да се развива и духовно.

Бих си дал и некомпетентното мнение, но истината е, че за да защитавам теза относно 'смъртта' първо трябва да съм наясно какво е животът. Аз лично 2 варианта виждам - 1) при наличието на определени обстоятелства в дадена система се образува 'жив организъм' или 2) животът е 'малфункция', 'грешка' в системата.
И в двата случая да търся причина за живота/смъртта/успехът на JB би било продуктивно колкото да творя теории за произхода на Вселената.
Страх ме е по-скоро какво ще стане с хората, на които държа, ако утре ми се случи нещо. И да - вариантът с комата, от която така и не се събуждаш, ми се струва най-вероятен.


Не съм съгласна с нито един от двамата, но за да можеш да си отговориш на въпроси, свързани с религия, се изисква определена зрялост, до която не си достигнала още
Физика (http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/128/cache/hong-kong-city_12846_600x450.jpg)
Религия (http://www.christianity-revealed.com/cr/images/inquisition3.gif)
Изисква се да си с IQ над 45 и родата ти да не са малоумни копеленца, които да ти пълнят главата с глупости.

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 19:57
Мда, темата ми се провали. Ще я пусна наново след няколко дни.

Edit: пропуснах интересния пост над моя, ще го коментирам сега.

rammstein123
11-30-2012, 19:58
Здр, вельо.

Nam3less3
11-30-2012, 20:02
Трудно е да си атеист, трябва да се терзаеш за смъртта, за целите ти в живота(поне според мненията на хората тука).
Според мене за да е истински атеист някой, трябва да е достатъчно запознат с религията и светогледа и за да може да я отрече, защото има 2-3 момента, които могат да отрекат човек от нея, един два пъти някой почти стигна до тях.

Иначе Auriss, не си прав, че човечеството се развива духовно сега, нито Интернета помага за това ами по-скоро пречи, наяве излязаха всякакви духовни учения, религиозни сайтове и т.н., щом някой не ги е потърсил сам те не са за него, напротив, сега е ерата на духовен упадък и масова заблуда, езотериката стана мода а тя е за много начетени и разумни хора.
Разгледай сайтовете, форумите по духовна и подобна тематика, 90% от хората не са за там.
Особено ми е забавно като отворя indigota.com, пълен провал

Nam3less3
11-30-2012, 20:08
В случая интернет дава достъп само до информация, но не и до знание.

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:08
Аз лично 2 варианта виждам - 1) при наличието на определени обстоятелства в дадена система се образува 'жив организъм' или 2) животът е 'малфункция', 'грешка' в системата.
Хехе. Няма как да дефинираш малфунцкия, ако системата не е имала определена функция. Малфункция е отклоняване от тази функция. Но за огромна жалост, все още не знаем дали Големият Взрив е имал определена ф-ция и защо се е получил.

Говорейки за Вселената, нямам търпение да я колонизираме. И давам около 60% вероятност аз да участвам в този процес. Просто е прекалено вероятно да се измисли безсмъртието и да ми е достъпно.

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:09
Здр, вельо.
здр мърло <3

rammstein123
11-30-2012, 20:10
кп, вельо. <3

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:10
форума не ми позволява да едитна заглавието >.< аргх

/* иначе ако имате нещо интелигентно да пишете, пак може да допринесете, ако темата не се е заринала с ретарднати неща; във всички случаи ще я пусна наново след няколко дни */

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:11
кп, вельо. <3
em n6

ti ko pr

rammstein123
11-30-2012, 20:13
и ас
дупето ти стеснява ли се от снощи :*

Nam3less3
11-30-2012, 20:14
Хехе. Няма как да дефинираш малфунцкия, ако системата не е имала определена функция. Малфункция е отклоняване от тази функция. Но за огромна жалост, все още не знаем дали Големият Взрив е имал определена ф-ция и защо се е получил. Ако чакаш науката да ти огворатя на такива въпроси и безсмъртието няма да ти стигне :D
То това не е и нейна работа де.

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:14
nz kvo govori6 brat
mnol sum pqйn mayna

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:16
Ако чакаш науката да ти огворатя на такива въпроси и безсмъртието няма да ти стигне :D
То това не е и нейна работа де.
i kvo kato ste magiosnici we 4ekii li si biete s magiite sig e mn qko a a

istinskite u4eni digat 6tangi brat 6ta spukam kopele PUA PUA PUA http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_science

vij toa link vsi4ki deto go prou4vat sa izvergi v laboratorni kostiumi

rammstein123
11-30-2012, 20:16
напиването само ще направи спомена по-ярък
иначе знам, че ти харесва. {}

StringTheoryPracticist
11-30-2012, 20:18
sledva6tiq put se obrasni otzad pedal

ili pone si mii guza s 6ampoan sled kato sere6

ohluv
11-30-2012, 20:18
форума не ми позволява да едитна заглавието >.< аргх

/* иначе ако имате нещо интелигентно да пишете, пак може да допринесете, ако темата не се е заринала с ретарднати неща; във всички случаи ще я пусна наново след няколко дни */
http://www.youtube.com/watch?v=N7rR8stuQfk Не знам дали е етенелегентно,но е много добро обяснение относно религията и науката.

sashko705
11-30-2012, 20:21
Дали като умра ще почнат да звънят звънчета и полу хора полу кози с крила, увити в чаршафи, ще слезнат от небето и ще вземат душата ми и ще ме отведат в рая? I THINK NOT!

rammstein123
11-30-2012, 20:24
qde6 li laina pich

anonymous908491
11-30-2012, 20:25
Дали като умра ще почнат да звънят звънчета и полу хора полу кози с крила, увити в чаршафи, ще слезнат от небето и ще вземат душата ми и ще ме отведат в рая? I THINK NOT!

Гледай за рога, ще знаеш, че не те водят в Рая.