PDA

View Full Version : Висше образование във Виена



didencetto7
11-29-2012, 17:34
Здравейте, ако някой е запознат как стоят нещата с образованието във Виена след 12 клас да сподели :) Интересува ме дали можеш да учиш по английска програма само с резултат от TOEFL, или е нужен и немски.... Също така как стоят нещата със семестриалните такси, различни стипендии и общежития например. Благодаря ви предварително :)

anonymous708973
11-29-2012, 18:53
С намирането на жилище във Виена въпросът стои кошмарно. Ако си 12-ти клас, решавай и отсега кандидатствай за общежитие.
Доста несериозно ми се вижда да разчиташ на някакъв форум. Намери във фб "Помощ при кандидатстване в Германия/Австрия" и разгледай сайтовете на главния и икономическия университет.

didencetto7
12-09-2012, 13:30
Всъщност съм 11 клас и обмислям за къде бих могла да се насоча догодина и сега исках да разбера повече за впечатленията от образованието там. Защо трябва да е несериозно? Нали за това е този форум, да си помагаме и да питаме каквото ни интересува...

sunrisee6
12-10-2012, 09:27
Образование: във всички държавни университети е безплатно, плаща се само една такса от 15 евро на семестър. Няма стипендии за чуждестранни студенти. В TU Wien мисля, че няма програми на английски, за другите не знам. Ти какво искаш да учиш? И да има, ще са много малко специалности.

Живот: във Виена е доста скъп. Квартирите са най-трудната част, там почвай отрано да търсиш. Иначе градът е един от най-добрите за живеене (е, стига да имаш тази възможност :) )