PDA

View Full Version : ЗАЩО o.O



sladka _vip
11-30-2012, 06:46
Винаги мисля за нещата случващи се около мен и не само. Понякога ми пука повече от човека на който трябва. Мисля си, че винаги аз изслушвам хората, а когато аз говоря се правят, че не чуват. (тук естествено се намесва помощника - интернет). Само на една приятелка мога па поверя и най-секретното, както и тя на мен. Но когато тя е в същата ситуация и не може да ми помогне....„ Бих искала да съм от хората на които много много не им пука (или поне не го показват) и си гледат напред. Какво е това проклето чувство което не иска да се махне от мен??? На мен нещо не ми е наред ли и как да се променя в това отношение или просто около мен са все хора гледащи докато имат полза от теб да са до теб.........

Wednesday666
11-30-2012, 08:03
Има неща, които не можеш да промениш.
Като например нагласата на останалите - използвача си е използвач, няма как да го изкорениш от него.
Единствено можеш за себе си да отговаряш.
По мое лично мнение няма такъв човек, на който да не му пука от нищо.
Има такива, които не го приемат навътре и такива, които просто са добри актьори и пазят всичко в себе си.
Първото няма как да го постигнеш сама, можеш да опиташ с второто, но не забравяй, че същността си няма как да я промениш.

Пък и не си заслужава да се променяш, заради тъпаците около теб.
Почакай, някой ден ще намериш свестни хора за приятели.

CoNviCt
11-30-2012, 08:32
Да чувстваш. Това е сила.

sladka _vip
11-30-2012, 18:40
Да чувстваш. Това е сила.

sila koqto me darpa nazad

CoNviCt
11-30-2012, 18:47
Назад?
Когато чувстваш, ще боли. Но ще обичаш, ще те е грижа. Ще бъдеш човек.

totik
11-30-2012, 20:32
Ами какво да ти кажа...Може би не са твоите хора,може би сте на различен етап-има много 'може би'.Но от това което прочетох ти знаеш коя си,което вече е най-важното.А това чувство,е предполагам ще изчезне когато някой ти покаже колко си специална!

SHPAIdURmeN
11-30-2012, 21:39
Авторке, приеми го като една игра. Представи си че й ти играеш, но си като страничен играч, който само наблюдава започва да забелязва и прочие. И затова така се получава не се притеснявай и нищо ти няма, просто ти си от този тип хора.

Chacho
12-01-2012, 16:03
Разрови се по-надълбоко в себе си. Винаги, когато ти пука, има причина да ти пука. С нея трябва да се бориш.

Ако се притесняваш, хората покрай теб също ще ги притесниш. Затова се отпускай повече и изисквай от тях полагащото ти се, за да се чувстват добре с теб. Мисли кое е редно и действай според разбиранията си, а не мисли как да направиш компромис на останалите, да си тихичка и безконфликтна.

Също така, обществото винаги ще те потиска по един или друг начин. Ако без да се замислиш заигреш ролята на безкористна, най-вероятно ще се получи така, че ще злоупотребяваш с търпението на търпеливите и ще се мишкавиш пред другите. Затова обърни внимание на чувството си за справедливост и бъди толерантна и всеотдайна към заслужаващите го.

Aspire
12-01-2012, 20:39
Наистина не можеш да промениш изпозвачите, но можеш да промениш себе си, така че да не ти пука за тях. Да имаш чувства е сила и нещо прекрасно (както казаха в едно по - горно мнение), но прекалената чувствителност, както в твоя случай пречи. Разбери, че трябва да те е грижа само за най -близките ти приятели и роднини. Всички останали са просто познати. И не вярвай на хора, които ти казват, че са няпукисти и т.н. Те просто се прикриват по - добре от останалите.

Sarafina
12-03-2012, 18:44
Все едно говориш за мен. Хубава тема.