PDA

View Full Version : Искам брат ми да ми се маиня от живота



djoni.cage
11-30-2012, 13:59
Начи брат ми е отрватителен чесно.. тои е на 25 аз съм на 18 (7 години разлика сме) начи цел ден ме дразни и ме тормози за тва че се едно аз не праа нищо... той щото е правил некви неща на моита възраст бачкал е и т. н. очаква и аз същото да праа ..сега тои по 5-6 месеца седи в нас.. и отива да работи некаде за 1-2 месеца... и си изкарва пари... но всеки ден ме дразни само и вика че съм безполесен нищо не стаа от мен.. и т.н. Аз разбирате ли абитурент съм тая година а тои даже и даскало не е завършил..... и сега по цел ден ми вика да чиста да готва и т.н. Начи хубаво тои плаща аз чиста готва там и тоя тапанар се недоволен.... Е днеска примерно вика изчисти под дивана или абсорбатора... и аз му викам къв е смисала щото нали като местим мебелите и ги пренареждаме чистиме отдолу... то не се вижда и тоя тапанар ми вика цитирам "Дришлио ще чистиш както аз кажа" Начи мен тва дришлио разбирател и ми бърка под кожата.. чесно ви казвам тоя човек ме изкарва извън нерви и секи ден така продължава ама за наи дребните неща а тва щото той е много импулсивен човек и се той треа да е прав винаги си мисли че той тряя.... който квото и да каже дори да е верно щом той не го е казал не е верно... баси шитнята искам тоя шибаняк да мре

Hayashi
11-30-2012, 14:09
Ти сериозно ли си мислиш, че ще станеш абитуриент тази година? С този правопис, доста ще ти е трудно на матурата.
Научи се малко на уважение към по-големите.

djoni.cage
11-30-2012, 15:40
Ти сериозно ли си мислиш, че ще станеш абитуриент тази година? С този правопис, доста ще ти е трудно на матурата.
Научи се малко на уважение към по-големите.
а ти се научи да не съдиш хората по това как пишат щото такива кат теб супер много ме нерват... пиша по тоя начин щото пиша супер бързо от много шибана клавиатура.... а колкото до уважението до по големите тоя човек нема никво уважение към мен защо аз да имам към него. и ако ще правиш такива коментари си ги дръж за себе си търса мнението на хора горе долу в същото положение ... аре мърш

In*The*Face
11-30-2012, 15:55
Освен с правописа, според мен имаш проблем и с нервите, а може би и с агресията.
Не казвам, че обръщението на брат ти към теб е правилно, не е, но може би и ти до някаква степен си заслужил подобно отношение. "Защо да чистя под дивана, като не се вижда?"...това звучи като защо да ям, като пак ще огладнея. На 18 години не би трябвало да е проблем за теб да подържаш някакъв ред и приличен вид на мястото в което живееш. И недей с тези клетви и пожелания, защото ако недай си боже наистина се случи нещо с брат ти, няма да можеш да си изчистиш съвсетта от тези думи. Може да е всякакъв, но е твоя кръв. "баси шитнята искам тоя шибаняк да мре ", ми звучи по-грозно от "Дришлио". Опитай се да оправиш отношенията си с брат ти, защото това е човек на който можеш да разчиташ цял живот. Както писах в друга тема гаджетата и приятелите идват и си отиват, но братята и сестрите са хората, които остават до нас винаги.

djoni.cage
11-30-2012, 16:30
Освен с правописа, според мен имаш проблем и с нервите, а може би и с агресията.
Не казвам, че обръщението на брат ти към теб е правилно, не е, но може би и ти до някаква степен си заслужил подобно отношение. "Защо да чистя под дивана, като не се вижда?"...това звучи като защо да ям, като пак ще огладнея. На 18 години не би трябвало да е проблем за теб да подържаш някакъв ред и приличен вид на мястото в което живееш. И недей с тези клетви и пожелания, защото ако недай си боже наистина се случи нещо с брат ти, няма да можеш да си изчистиш съвсетта от тези думи. Може да е всякакъв, но е твоя кръв. "баси шитнята искам тоя шибаняк да мре ", ми звучи по-грозно от "Дришлио". Опитай се да оправиш отношенията си с брат ти, защото това е човек на който можеш да разчиташ цял живот. Както писах в друга тема гаджетата и приятелите идват и си отиват, но братята и сестрите са хората, които остават до нас винаги.
Значи това дето го написах... дет да мре бех обзет от емоция... беше грешка но това за "дришлио" примерно направо ми бърка под кожата.... а това където викаш относно агресяита не съм агресивен човек избягвам проблеми и т.н. Мен лично не ми е проблем въобще това а с брат ми винаги се оправяме ... колкото до това дали подържам ред.. чесно аз подържам повече ред от всички мен примерно ме е супер яд като изчиста и той се напие и на другия ден пак е същото разбираш ли ме... и губа целото желание да права каквото и да било.... после ме пита що немам желание за тия неща .... е как да имам желание като има такова отношение.... той си ми е брат и винаги ще си го обичам но тоя човек прекалява в супер много неща... просто за нещо такова не мога да го пренебрегна .. по друг начин не знам как да ти го обясна.. а колкото до правописа вече обясних че пиша от мн шибана клавиатура... и съм свикнал бързо да пиша и за това така...

SHPAIdURmeN
11-30-2012, 21:16
Ами родителите ?

HollyGolightly
12-01-2012, 02:02
Ужас! След като "той плаща" ти ще го слушаш. Ако не ти изнася си намери работа и се оправяй сам.
А това "то нали не се вижда, за к'во да го чистя" винаги ми е било много тъпо. То като го заметеш под килима също няма да се вижда. Нищо чудно , че брат ти ти говори така.

In*The*Face
12-02-2012, 07:24
Ужас! След като "той плаща" ти ще го слушаш. Ако не ти изнася си намери работа и се оправяй сам.
А това "то нали не се вижда, за к'во да го чистя" винаги ми е било много тъпо. То като го заметеш под килима също няма да се вижда. Нищо чудно , че брат ти ти говори така.

Да бе да, докато си под моя покрив - важат моите правила. Това, че той плаща не значи, че може да не зачита труда на брат си разчитайки, че той като е изчистил днес, ще го направи и утре и други ден. Има разлика между брат на който помагаш да си стъпи на краката и домашна призлужница, която да командваш както си искаш.

Авторе, вече си достатъчно голям - седни и поговори с брат си откровено и приятелски. Кажи му, че оценяваш всичко, което прави за теб, че се опитваш да подържаш някакъв ред, но за да се запази той и двамата трябва да положите усилия. Просто му обясни спокойно всичко, което си написал тук.

Chacho
12-02-2012, 07:41
Хаха, диалектът ти е от моя край. Въобще не му се дръзвай на акъла, бахти пустиняка. Ти да не си му метачка? Може на 18 години като е бил и гъза да си е давал за пари, теб тва не те бърка. Чисти и си готви коректно, ма ако има некви оплаквания, въобще не му цепи басмата. Ако ще кандидатстваш, гледай си четенето. Ако искаш работа - търси си. Не му разрешавай да ти пречи. Просто не му мълчи. На твое място сигурно редовно щех да го бия тоя.