PDA

View Full Version : Може би, а може би не



aleks07
12-01-2012, 09:17
Здравейте,
момиче на 15 години съм.Не знам с каква цел пиша, не знам какъв е точният ми пъпрос.Досещам се какво ще ми кажете, но все пак се надявам, че ще има хора, които няма да ме упрекват.
Смяната на училището ми промени тотално живота ми, накара ме да погледа отстрани на себе си и да видя до къде съм стигнала.. отпуснато тяло, но въпреки това високо самочувствие - не съм го демонстрирала натрапчиво, просто осъзнах, че представата за самата мен е била много по висока от реалната.Да имах качества, които уж се ценят много - помагах на всички, безумно много ценях приятелите и семейството си, бях искрена, учих страшно много и т.н. Хората в новото училище ми показваха, че аз съм едно нищо заради външният ми вид..Смъкнаха ми самочувствието,, чувствах се не на мястото си. от начало си казвах та " това е просто едно тяло" докато в един миг просто не издържах..Заех се с трудната задача да коригирам тялото си и начина на живот.В рамките на един кратък период, намалих теглото си значително.Всички виждаха това.. от там започна истинската промяна на отношението им към мен, започнаха да общуват с мен, хора, които изричаха толкова тежки и обидни думи по мой адрес, се превърнаха в моя ссянка, следваха ме с "добрите" си намерения.В кавички е защото не мсиля, че едни няколко килограма са ме променили по друг начин освен естетично.Сега продължавам със сложната мисия, положението е доста по-добро, но става и по трудно.Въпреки всичко аз още не мога да погледна на себе си по друг начин нямам смочувствие.. чувствам се НИЗША.Ако продължите да четете ще разберете защо казвам всичко това.Когато харесвах някой, но виждах, че нещатата отиват към негативн посока, бягах към някои друг просто, за да спася от разочарование, но така си навличах по-голямо.

При поредното бягана се натъкнах на едно момче, той е 12 клас, разлииката е доста да все пак аз съм 9, от както го забелязах се навъртам около него.Дори не го познавам, не знам нищо за него, не знам името му, характера му, но това което виждам в очите му ме кара да вярвам в това, че той е от истиннските хора, Виждам искрени очи изпълнени с надежда, човек, които може би е готов да обича.Може би виждам зрялата същност, която не намирах в другите момчета на моята възраст или 10, 11 клас.Сигурна съм, че на почти всички ни се е случавало да не познаваме даден човек, но да имаме чувства към някого, да знаем, че ние толкова далечен, но едновремено толкова близо до нас .. а защо не и вътре в сърцата ни.Точно по тази причина по-горе казах, че ще ме упрекнете, но въпреки,сигурена съм.А някои от вас ще кажат да се запознаем, но не мога тук идва проблема не със срама, а със липсващото самочувствие, страха, ч еможе би и той ще е грубян, че ще ме обижда на болната ми тема, страха от истината.Този страх надделява на веланието да опитам.Все пак той е по-голям от другите, може би има друг начин на мислене, може би ..а може би е същият като всички, повърхностен човек, които избива комполексите си.Винаги когато съм около него ме гледа, когато съм на метри от него, дори да е с гръб се обръща, проследява ме с поглед, но не съм заслужила това.НЕ ЗНАМ КАК ДА ПОСТЪПЯ, НЕ БИХ МОГЛА ДА ОТИДА И ДА СЕ ЗАПОЗНАЯ С НЕГО, НЕ БИХ МОГЛА ДА ПРЕБОРЯ ТОЗИ ОТВРАТИТЕЛЕН СТРАХ, КОЙТО не ме оставя да живея.Бих била благодарна ако ми помогнете по какъвто и да е начин.. посъветвайте ме нещо..каквото и да е.Благодаря и искам да се извиня за правописните грешки, които със сигурност съм допуснала, но съм от телефона.

prosto_chovek
12-01-2012, 09:25
колкото и да не искаш този отговор, единственият начин да разбереш наистина това, което искаш, е да идеш и да се запознаеш с него. Запознай се с него приятелски и ако е това, което очакваш, да е готин, едно друго, можете да минете на друг етап. Недей да ходиш и да се бутнеш да кажеш - ей, аз съм еди коя си, искаш ли да тръгнем, щото така не става. Просто си създай пово з запознанство, ако няма такъв, приобщи се към неговата компания или ако някой от твоите приятели или приятелки имат познати от неговото обкръжение, накарай ги да те приобщят и вече сама ще си прецениш.

aleks07
12-01-2012, 09:28
Имам една приятелка, която преди време беше харесала един негов приятел.Беше го спряла докато си вървят, беше му казала " ей, как се казваш, мисля, че си много сладък" От тогава приятелите му бяха започнали леко и деликатно да я подбазикват, казвайки и че той я харесва, или нещо от рода, което всъщност може би си беше и вярно.. някак си си личеше, боя се да не се случи същото, а и главният ми страх е да не е същия като многото хора и да започне да ме ругае на тема тяло

prosto_chovek
12-01-2012, 09:33
виж сега, това, дето е направила приятелката ти, е по - присъщо да го намправи момче към момиче. Аз не ти казвам да се бутнеш и да почнеш да го сваляш по този начин без да го познаваш, а да се запознаеш, да си бъдете приятели и ще видиш как ще се стекат обстоятелствата. Иначе евалата на момичето, дето така е казала от гледна точка, че си е пробвала късмета, а не е чакала да й падне от небето, не й се е получило, голяма работа, ще си намери друг. Колко си висока и колко кила да ти кажа колко е вероятността да те базика на тази тема?

aleks07
12-01-2012, 09:38
тялото ми е доста стегнато,но все пак .. 168см - 72 kg :х

prosto_chovek
12-01-2012, 09:43
бе ти иди и се пробвай както ти казах, пък ако си готина и си пич, може да стане работата, ако момче ти се подиграва за тялото, трябва да е голям педерас, най - малкото няма да е джентълмен.

aleks07
12-01-2012, 09:48
Много ти благодаря.
Не мога да разбера хората, които гледат само това, да вярно е, че първото нещо което виждаме е външният вид, но той не е най-важният.Виждала съм доста пълни момичета, които се обличат добре и са доста симпатични, но разбира се все ще се намери някой да каже някоя шибана проста шегичка.Много хора, а дори и тези, които ме обиждаха преиди са ми казвали, че имам много хубаво лице, че имам хубави очи - пъстроока съм, но вече няма никакъв шанс да ми се повдигне самочувствието. Та до колкото за него, предполага се, че вече е по зрял, все пак не е много малък

prosto_chovek
12-01-2012, 09:49
ми пробвай, казах ти.