PDA

View Full Version : За нея аз съм just friend



KpacuMup
12-01-2012, 15:58
Е па здравейте, бих искал да чуя вашето мнение относно моя проблем...

Е та така.. имам една приятелка, която ми споделя абсолютно всичко, даже и с кого е правила СЕКС.....


Аз да не съм гей мамка му, че да ме интересува с кой се е... :Д

та така, тя преди месец скъса с гаджето си, с когото ходеха около 2 години и аз ся постоянно стоя и си мисля как да й кажа, че я харесвам и че искам да ходим хД щото ако ми откаже, това донякъде означава, че престава да ми бъде приятелка....

Риска си е риск, мисля да рискувам, но не ми стиска...

Вие какво ще ме посъветвате?

И моля, ако ще се присмивате, просто подминете темата ;)

Dark_Heartbreaker
12-01-2012, 17:42
2 години връзка е доста. Ще ѝ трябва време на момичето малко да се съвземе, да си събере мислите. А ти би могъл да ѝ покажеш, че си до нея и просто да ѝ намекнеш за чувствата си. Вярно е, че понякога чувствата развалят всичко, НО не е задължително това да е винаги. Дори тя да не ти отвърне, това не означава, че вече няма да сте приятели и да споделяте. И все пак, обърни внимание на реакцията ѝ към намеците ти. Ако реагира добре и ти отвръща, значи имаш шанс. Ако не... сам си направи изводите и просто продължи напред. Знам, че по-лесно да се каже, отколкото да се направи, но ако не си безумно и отчаяно влюбен, значи ще имаш шанс да избягаш, ако се наложи. Успех! :)

paradosou
12-01-2012, 17:57
щото ако ми откаже, това донякъде означава, че престава да ми бъде приятелка....
Тя и сега не ти е; имаш ли някакви различни от приятелски намерения спрямо нея, приятелството отива в девета глуха.
Истината е, че не те възприема като момче, с което би могла да има връзка, а си те ползва за разтоварване. Стабилно трудно ще е да я накараш да те погледне с различни очи. Всъщност не можеш нищо да я накараш, двустранност се иска. Намери си друго момиче, дръж се по различен начин, покажи характер и може и да потръгнат нещата.

FuCKkK13
12-01-2012, 18:09
не бързай да и кажеш.. точно сега има нужда от време.. бъди до нея и след време и НАМЕКНИ нещо.. защото ако го направиш сега хубавия вариант може да стане лош.. т.е. да тръгне с теб защото и е гадно и като се съвземе да реши че иска малко да е сама или че иска някой др и т.н. ... така че изчакай,но докато чакаш бъди до нея

pamsityybee
12-01-2012, 18:43
не недей !!не си заслужава, щом едно момиче ти споделя значи тя ти има доверие :) а ако и предложиш това ще промени всичко.. Ако Не приеме:
1.Ще загубите приятелството си!
2.Ще изгубиш и самата нея!
3.Ще ти е много много много гадно!
Ако приеме:
1.Малко е странно да се целуваш с приятелка
2. Момичетата НИКОГА не тръгват с свои добри приятели
3.Рано или късно ще скъсате и я губиш
Така, че недей .. Избий си я от главата .. БЪДИ И ПРИЯТЕЛ .. НЕ Я ЗАЕБАВАЙ ! Но започни да излизаш с друго момиче мисли за друга избий си я от главата ! :) Поне според мен това е най-правилното решение .. Ще я изгубиш . ! :) Не и намеквай нито нищо :)

Dark_Heartbreaker
12-01-2012, 20:08
Не искам да бъда груба, просто изказвам несъгласие относно коментар - съветвате момчето да не се занимава с приятелката си, да си намери друго момиче и така хем да си има гадже, хем приятелка, с която да споделя и да са си BF. Е, според мен така не става. Рано или късно, гаджето му ще започне да ревнува, ще иска да премахне приятелката му, ще му каже "Аз или тя" и какво - момчето застава между чука и наковалнята, което е адски гадно положение. Така че дори в този случай, момчето ще нарани и загуби някоя от двете или и двете. Според мен, той трябва да си изясни чувствата към първото момиче и да види какви са нейните чувства. Ако между тях не стане, той просто ще е принуден да се отдалечи от нея. Авторе, не мисли, че това е нещо лошо. Просто ще продължиш напред и ще намериш друго момиче, при което чувствата ще са взаимни, с което също ще споделяш и ще бъдеш приятел. :)

SpiritInBlack
12-01-2012, 20:20
адски трудно е ако си фриендзонът да те възприеме като обект за сексуално желание. почни с игнор и после калибрирай

Chacho
12-01-2012, 20:35
Действай както намериш за добре, според мен нямаш никакви шансове. Въпросът е, ако не стане, да го приемеш мъжката и да продължиш напред след това.

RageAgainstTheMachine
12-01-2012, 20:36
A minute of silence for our brothers in the friendzone...

Загубена кауза е това. Намери друго момиче с нея няма да стане.

Wednesday666
12-01-2012, 20:37
Действай както намериш за добре, според мен нямаш никакви шансове. Въпросът е, ако не стане, да го приемеш мъжката и да продължиш напред след това.

Ндам, и аз така викам.

Aspire
12-01-2012, 21:01
не недей !!не си заслужава, щом едно момиче ти споделя значи тя ти има доверие :) а ако и предложиш това ще промени всичко.. Ако Не приеме:
1.Ще загубите приятелството си!
2.Ще изгубиш и самата нея!
3.Ще ти е много много много гадно!
Ако приеме:
1.Малко е странно да се целуваш с приятелка
2. Момичетата НИКОГА не тръгват с свои добри приятели
3.Рано или късно ще скъсате и я губиш
Така, че недей .. Избий си я от главата .. БЪДИ И ПРИЯТЕЛ .. НЕ Я ЗАЕБАВАЙ ! Но започни да излизаш с друго момиче мисли за друга избий си я от главата ! :) Поне според мен това е най-правилното решение .. Ще я изгубиш . ! :) Не и намеквай нито нищо :)
Представи си, че и тя го харесва и я е срам да му каже. Един от двамата има ли чувства приятелството се превръща в наказание. А ако и двамата се харесват и ги е срам да си признаят, направо глупост!
Щом ти споделя толкова лични неща значи ти има доверие. Това е доста голям + като начало. Хубаво е да изчакаш малко, защото все пак предишната й връзка е била доста продължителна, но не прекалено. Де не си намери някой друг през това време и ти пак да си останеш с разказите за срещите им. Действай и не се притеснявай за отношенията, които имате сега. Няма по - лошо от това, да гледаш човека, когото харесваш с друг/друга.

aks13v
12-01-2012, 22:54
За да ти е по-лесно ...

1.Признаваш и чувствата си
2.Тя те отрязва и ти казва, че на теб винаги ще гледа като приятел
3.Моли те да останете приятели
4.Ти осъзнаваш, че не само в момента няма да тръгне с теб, ами ... никога
5.Отрязваш я и ти като приятел
6.Всеки по своему и здрасти няма да си казвате.

Тва така или иначе ще стане, от теб зависи кога.

fenikss_
12-02-2012, 05:49
Действай и рискувай.

KpacuMup
12-02-2012, 07:31
Действай както намериш за добре, според мен нямаш никакви шансове. Въпросът е, ако не стане, да го приемеш мъжката и да продължиш напред след това.

хахаха



За да ти е по-лесно ...

1.Признаваш и чувствата си
2.Тя те отрязва и ти казва, че на теб винаги ще гледа като приятел
3.Моли те да останете приятели
4.Ти осъзнаваш, че не само в момента няма да тръгне с теб, ами ... никога
5.Отрязваш я и ти като приятел
6.Всеки по своему и здрасти няма да си казвате.

Тва така или иначе ще стане, от теб зависи кога.


Така и ще направя, защото просто аз не мога да й бъда "просто" приятел...




Действай и рискувай.


Ще рискувам, защото тя така или иначе, както каза някой по - горе то вече не е никакво приятелство щом единия прояви повече от приятелски чувства.

Имаше един цитат .. "Да даваш приятелство на този, който иска любов е като все едно да даваш вода на гладния" .. много вярно..

Просто ще опитам късмета си, майната му на всичко и мерси за подкрепата ;]

bitchwolf
12-02-2012, 08:10
Амаа не бързаай. Тя току що е излязла от дълга връзка. И да й кажеш много е вероятно да получиш некоректен отговор.

Chacho
12-02-2012, 08:13
Амаа не бързаай. Тя току що е излязла от дълга връзка. И да й кажеш много е вероятно да получиш некоректен отговор.

След 2 седмици ше се праска с друг, еби я у дългата връзка.

bitchwolf
12-02-2012, 08:15
^аз си стоя с месеци сама и не ща никого след тегава раздяла. Т.е. има такива и такива..

Chacho
12-02-2012, 08:17
Като дойде подходящия, нема да седиш месеци.

Mitizaro
12-02-2012, 08:18
АХАХАХАХАХ.... PUSSYYYYYYY!! (За Op-a е т'ва! ;) )

Takaki Tono
12-02-2012, 11:21
И аз съм бил в сходна ситуация ( не ми е споделяла с кой се ебе де :D ) Решението е само едно grow a pair of balls и move the fuck on. Щом тя те направила опция, ти я направи история. Спри да и пишеш, да и звъниш и т.н. Продължи със ТВОЯ живот. Опитвай се да не мислиш за нея, ще ти държи влага 2-3-4 месеца макс половин година, но такъв е живота. Няма какво да се държиш за нея като удавник за сламка. Един ден тя сигурно ще те потърси, но вече ще е твърде късно, защото ти си ще някъде напред напред... а тя ще е останала зад теб, в миналото :) Така, че дигай си задника и продължавай напред, няма кво да с губиш времето.

Chacho
12-02-2012, 11:35
^Дали ще му държи влага, дали суша... :D

Nickolas
12-02-2012, 16:06
Никакъв шанс нямаш, отрязвай я и продължавай да търсиш друго женско. Другото е загуба на време и нерви.

KpacuMup
12-02-2012, 16:16
Добре бе мамка му, помислете малко... вместо да е заебавам по - добре да се опитам така или иначе ще е кофти чувството :D

MarkKnight
12-02-2012, 16:31
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/25168929.jpg

Nickolas
12-02-2012, 17:27
Само като я "заебеш" може да имаш някакъв минимааален шанс да и влезеш в гащите, сега просто си една от приятелките на които си изкарва душата.

KpacuMup
12-02-2012, 18:04
Ами смятам да я застрелям с предложение..... :D

Chacho
12-02-2012, 18:13
Само да не идеш при нея с рози и стихчета.

KpacuMup
12-02-2012, 19:25
неееееееееееееее, чак такъв романтик не съм...... Но никога не е късно да се проваля :D :D :D :D

assd
12-02-2012, 20:23
брато, помисли си много добре дали можеш без нея.

няма нужда да ти казвам, но това добре няма да свърши. дано да греша, но от практически опит, дори от съвсем пресен казвам - ще съжаляваш много, ако наистина си държал на нея. ще искаш да си си затраял и да си си намерил някоя друга, а не да губиш ценен човек.

знам, че няма да послушаш, щото аз никога не слушам също какво ми казват, но след месец-два пиши пак ;)

slimbo
12-03-2012, 15:37
Виж ся , ако скоро е скъсала и е така да се каже ранена сега е моментът... Първо и покажи ,че си до нея , после и покажи близост , накрая я целуни/ преносно и буквално / , действай бавно и не я притискай ...Направи така , че и тя да се влюби и бъди мил , момичетата обичаме подкрепата и да виждаме , че момчето до нас е силно и ни пази и разбира ;) айде успех

slimbo
12-03-2012, 15:38
брато, помисли си много добре дали можеш без нея.

няма нужда да ти казвам, но това добре няма да свърши. дано да греша, но от практически опит, дори от съвсем пресен казвам - ще съжаляваш много, ако наистина си държал на нея. ще искаш да си си затраял и да си си намерил някоя друга, а не да губиш ценен човек.

знам, че няма да послушаш, щото аз никога не слушам също какво ми казват, но след месец-два пиши пак ;)

Абе аз бая филми гледам ама може да намерят голямата любов :P

IseeDEADbodies
12-03-2012, 15:58
Веднъж влязъл във "friendzone-та", няма излизане от там. Ако не ти е показала с някакви големи сигнали, че не си там, изобщо не разваляй приятелството.

KpacuMup
12-03-2012, 16:42
А бе честно да ви кажа, започнах да се замислям дали да си рискувам приятелчицата или да си я пазя като "ценен човек"(както каза някой по - горе), на който разчитам.
За сега съм си само приятелче, пък ако усетя че ми дава някакви сигнали ще знам как да действам.

@assd, ти може да не слушаш винаги, когато ти се говори, обаче аз тоя път се замислих и ще постъпя както трябва, за да останем истински приятели.

btw, откакто се разви тази тема, като че ли започнах да потискам чувството в мен и някак си се чувствам по - добре ;]