PDA

View Full Version : Тийнейджърски проблеми



Mimchettto
12-02-2012, 00:05
Здравейте!
Профилът е анонимен / извинявам се много, ако някой е със същата фамилия и име както съм се написала аз,но просто друго не ми дойде .. мога да споделя само,че съм набор 97/.
Аз съм тийнейджърка и както обикновено всеки тийнейджър има свои проблеми /най-вече свързани финансови/. Имам представа за живота в България, и знам какво искам от живота. Не съм някоя разглезена лигла, но просто се нуждая от малко съвет. Парите които ми дават за нищо не ми стигат освен за закуската в училище, имало е моменти в които съм хапвала нещо малко, за да спестя да си купя някоя и друга глезотийка. Ученолюбива съм. И искам да попитам: някои на моите години да се е занимавал с работа чрез Интернет / има ли смисъл; парите хубави ли са / , и ми се иска да помагам на нашите поне и малко. Макар и да нямам смелостта да кажа на наште, ще дойде и този период в който ще им споделя, но за момента ми се иска да не разбират, иска ми се да не съм им в тежест, поне парите за дрехи аз да си ги осигурявам. Благодаря за отделеното време да прочетете историята ми /така да я наречем/! 

Chacho
12-02-2012, 00:47
Ми аз бачках от вкъщи през нета известно време, но много трудно си уредих такава работа. Зависи с какво точно искаш да се занимаваш. Аз качвах някво инфо в интернет сайт, което е много изгодно като работа, перфектно за допълнителен доход, но се уредих с връзки (за ориентация, към 2 часа дневно работа ми докарваше по ~250лв месечно). Понякога пускат нещо такова в jobs.bg, но рядко, а и трудно ще те изберат. Графичен дизайн е доста по-добра опция, ако имаш леко художествен нюх. Съответно и уеб дизайн влиза в тази категория. А изкуствата като цяло се лансират много добре в нета, ако имаш такива наклонности, можеш да се опиташ да продаваш творенията си.

Първият ми съвет обаче е сега да учиш. Като станеш студентка ще ти е много по-важно да можеш да работиш. Учи езици, учи си предметите в даскало и ако вече си се ориентирала какво искаш да правиш - чети си за и по специалността. Ако си упорита и постоянна, ще дръпнеш едни гърди пред останалите.

Вторият ми съвет е да споделиш с вашите. Няма причина да го криеш от тях, дори ще се зарадват на инициативността ти и ще ти дадат съвет. В търсенето на работа може да се окажат доста полезни и подкрепящи.

Mimchettto
12-02-2012, 14:05
Chacho Благодаря за съвета! : ))

phoeniX_boy_BG
12-02-2012, 20:36
Заеми се с реален бизнес като ти е зор за пари.

anonymous708973
12-02-2012, 21:54
Не се заплесвай по уеб дизайна като идея. Ако искаш да учиш сама, ще ти коства много, ама наистина много време (а ти трябва за учене), нерви, воля, сълзи и сополи.
Нямаш ли по-големи приятели, които се занимават с нещо подобно? Можеш да ги помолиш да те уредят някъде за нещо дребничко. Чачо даде добър пример. Аз също се занимавам с нещо елементарно, отнема ми време, но получавам и прилична сума за глезотии - колкото да не се налага да моля нашите за пари за един фон-дьо-тен/портмоненце/рокличка.

marilyn
12-03-2012, 13:47
Щом си набор 97 значи си на 15, изчакай още една годинка, хвани се лятото да работиш нещо. Каквото и да е, все ще си докараш някакви парички, във време, в което си свободна и нямаш ангажименти- лятната ваканция.
Учи си и се развивай.

Mimchettto
12-03-2012, 19:50
Благодаря на всички! Но ми се искаше сега зимата да се занимавам с нещо, защото имам повече време, а лятото басейнче, плажче, повече разходки. :)