PDA

View Full Version : Много повторения, Фитнес.



ccdesigns
12-02-2012, 12:30
Отскоро започнах да правя много повторения на упражненията с по-малко кила, ма викам да ви питам добре ли е така или по-добре да си правя по 6-8? Става въпрос на някои упражнения по 10-12 повторения, на някои до 20 дори и нагоре понякога, като само последната серия с повече кг правя по 6-8 иначе по 10тина поне.

Mladenoff
12-02-2012, 13:53
Зависи к'во целиш. С тия повторения маса трудно ще качиш

Ukhtar
12-02-2012, 15:47
за маса всичко над 5 повторения е безсмислено.

Illusion772
12-02-2012, 17:43
Виж как аз тренирам
Първо малко инфо за маса се тренира с малко повторения и много килограми (на границата на възможностите ти ) аз лично дигам между 8-10 пъти по три серии за маса
Многото повторения както можеш да се досетиш са свързани с по-малко килограми (но според мен така се тренира топлите месеци) и това са тренировките за релеф
Но както каза колегата по-горе зависи каква ти е целта ако искаш да чистиш (мазнини) това е плътно свързано с много кардио и тренировки за релеф ; от друга страна ако искаш да качиш маса правиш това което споменах по-горе и също се разтърсваш в интернет в сайтове като бб теам
Надявам се да съм ти бил полезен

Mladenoff
12-03-2012, 05:07
8-10 повторения за МАСА...хммм...аз не съм минавал над 6, иначе слагам още кг..

ccdesigns
12-03-2012, 15:12
Попринцип го знам това, че по-малко повторения са за маса, но преди правех по едва 4 повторения и като цяло съм останал с впечатлението, че като правя пирамидни тренировки (първа серия 10-12, втора - 8-10, треата - 6-8 и четвърта - колкото мога (ако правя 4та серия) е най-добре и аз лично поне най-много качвам. Или поне повече отколкото като правех по 4-5 повторения. Просто исках мнение за това дали има нужда да правя по 20 повторения и с какво ще ми помогне, иначе щом казвате вероятно ще си продължа по старата програма (пирамида с макс. повторения 12).

Ukhtar
12-03-2012, 16:12
Прави базови,многоставни упражнения - клек, лег, тяга, набирания (ако си лек с тежест), military press, за корем renegade row, full contact twist, one arm bench - тренират целия корем(пояс). А корема ти е важен, за да не си преебеш кръста с големите тежести. Техниката на клека и тягата я разучи много подробно в ютуб и докато не придобиеш увереност, не се мятай на големи килограми. Като за начало прави 5 серии по 5 повторения.

И яж повече месо(не пилешко) и яйца.

nqmaznacheniee
12-03-2012, 19:15
Тренирай по начина, който ти дава най-добри резултати, а спре ли сменяй упражнения, серии, повторения..

Mladenoff
12-03-2012, 22:19
Прави базови,многоставни упражнения - клек, лег, тяга, набирания (ако си лек с тежест), military press, за корем renegade row, full contact twist, one arm bench - тренират целия корем(пояс). А корема ти е важен, за да не си преебеш кръста с големите тежести. Техниката на клека и тягата я разучи много подробно в ютуб и докато не придобиеш увереност, не се мятай на големи килограми. Като за начало прави 5 серии по 5 повторения.

И яж повече месо(не пилешко) и яйца.

ееееееееее, най-накрая някой на моето мнение, че за начинаещ това е най-добрата система за изграждане на сила. Аз съм върл фен на базовите упражнение. Чел си програмата Starting Strength, нали ? :) Препоръчвам я на всеки начинаещ!

ccdesigns
12-04-2012, 00:02
Защо не пилешко?

Ukhtar
12-04-2012, 11:56
Starting Strength ако я имаше в книжарницата щях да си я купя. Даже автора няма да сбърка да я дръпне, май в thepiratebay я имаше като пдф

Пилешкото не е добра идея най-малкото ако погледнеш една кокошка в кланицата и една на село и сравниш вкусовете. Освен всичките лайна, коит съдържат, и факта че като го опечеш си намаля обема с едно 30%(тумблиране и тн.), няма мазнини. А от мазнините (наситените, животински такива, да, не от олио, а от свинска мас или масло, тия дето ти докарват инфаркт, кръвно, диабет,исхемична болест, хепатит и спин) недей да бягаш, даже напротив. Свинското е алтернативата с най-доброто отношение цена/качество, на телешкото съм върл фен и е с качествен белтък, ама нямам време да го готвя

yamaha436
12-04-2012, 13:33
Напротив трябва да яде повече пилешко бяло месо сварено или печено не пържено в него има много белтъци.

Mladenoff
12-04-2012, 17:56
Абе, т'ва се е превърнало в някакъв стереотип. Мазнините от пилешкото са доста вредни, свинското е по-добър вариант, както Ukhtar каза. Телешкото си е телешко...изисква и пари, и умения да си го приготвиш. Конското също е много чисто и богато на бълтици, обачееее... :D Не подценявайте и рибата, без нея не може

П.П. Всъщност, дори не знам от къде се повдигна тая тема за месата, извинете ме, ако съм се изказал не на място.

awerw
12-05-2012, 16:34
за какви неща спорите :D а като напреднете стигате до извода, че всичко е индивидуално...

Ukhtar
12-06-2012, 07:30
Всъщност не съвсем.

awerw
12-06-2012, 14:34
а има някои базови неща, които трябва да се научат, но след това си следиш тялото и разбираш кое е най-доброто за теб

klimatronik
12-13-2012, 15:59
прави повече повторения ,за да не ти се изхабяват ставите и мускулите ще ти се зареждат с кръв
после ще можеш да вдигнеш много по -тежко ,от колкото си си представял

Noja
12-13-2012, 23:56
Първия отговор на awerw е най-близо до истината.

DownloadVirus
12-14-2012, 11:42
Зависи какво ти е целта..Но разликата не се крие само в повторения,а в огромна съвкупност от фактори,говоря за тренировъчните..

klimatronik
12-14-2012, 12:16
Зависи какво ти е целта..Но разликата не се крие само в повторения,а в огромна съвкупност от фактори,говоря за тренировъчните..

така така е , а с теб какво стана
ходиш ли още на фитнес или за матурите учиш

DownloadVirus
12-14-2012, 12:30
и двете..

klimatronik
12-14-2012, 13:34
и двете..

аз за съжаление само едното ,няма да мога да тренирам 3 месеца

firstdiesel
12-15-2012, 10:45
без да чета междините коментари ти казвам, че единия вариянт (до 5 повт) се получава миофибрилна хипертрофия, а с другия варият (8-10 и нагоре) саркоплазмена
миофибрилната, казано с прости думи - качваш месо.
саркоплазмената - пълниш с гликоген, вода, соли и др., казано на бг - "помпаш"

klimatronik
12-15-2012, 14:04
охоо firstdiesel къде се губиш

firstdiesel
12-15-2012, 21:46
охоо firstdiesel къде се губиш

хоих за сЯно