PDA

View Full Version : Повлекана или не?



BamBamBo
12-03-2012, 10:08
Здравейте.
Мислех си за едно изказване на моя приятелка,която преди да излезе от тях и трябват минимум 3 часа за да се "нагласи".
Та изказването и по повод моя упрек,че е бавна и не е нужно да се кипри толкова беше ,че не може да си позволи да излезе от тях като някаква повлекана едва ли не,тоест за нея , ако не си се гримирала(дори и през деня за разходка) и не се чудиш 4893849 часа какво да облечеш си мърла.
Тя е много хубава и без грим изглежда достатъчно добре колкото и със.
Та искам да ви попитам вашето мнение какво е.Повлекана ли си,ако излезеш от вас както си,грабваш първото което видиш,оправяш косата на 2 на 3 и без никакъв грим.
Според мен не е така,аз също се харесвам повече с грим(като казвам грим имам предвид фон дьо тен,спирала,руж и черен молив),но си позволявам и да излизам без да съм се киприла 10 часа и с първите дънки и блуза , които са ми пред очите и не мисля,че това ме прави по някакъв начин повлекана или неподдържана.
Вашето мнение? :)

ALetterFromTheSky
12-03-2012, 10:19
На колко сте, и аз преди не излизах без грим и смятах, че е повлеканско.. обаче сега за лекции въобще не докосвам грим, грабвам първите дрехи, които хвана, омотавам си косата на топка и това е. Като порасне ще й мине,, иначе ако излизам някъде, поне час два, понякога даже пак не се занимавам .
Не се смятам за повлекана вече. Повлекана е да не се поддържа, да ходи с омачкани непрани дрехи и тн, според мен поне.

BamBamBo
12-03-2012, 10:21
Голяма е , в смисъл не сме на 16,а на по 20 и малко. :D

ALetterFromTheSky
12-03-2012, 10:25
Ее, колкото мен, хахха, ами не знам тогава, явно трябва да й се каже няколко пъти, че е добре и без всичките тонове грим. При мен подейства. И мързелът е решение, ама явно на нея й се занимава. Неносенето на грим и неправенето на косата сто часа за мен не прави момичетата повлекани, както казах :)

marilyn
12-03-2012, 11:27
Повлекана е нещо съвсем различно.

Приятелката ти за мен е превзета.
Нормално е да има дни, в които не се гримираш или си само с някъв молив примерно. Аз ако отида до магазина няма да си слагам грим само за това...
Нямам време да се правя по 3 часа... не ми е и нужно. Като ставам сутрин за лекции слагам една спирала и един молив, гланц и обличам нещо според настроението.
Дори да отивам на среща, купон и пр. пак не се контя 3 часа... оправям си се на бързо и готово.

BlackMeow
12-03-2012, 12:55
Не искам да обиждам никого, но за мен човек, който нарича останалите жени мърли, защото всеки ден не си пропиляват по 3 часа за пълни глупости, докато заприличат на клоуни, е идиот със супер скучен живот.
Не мога да си представя какви козметични процедури отнемат на някой по 3 часа на ден.
На мен сутрин ми трябва максимум половин час, като в тоя половин час включвам и закуската, разбуждането и всичко необходимо, понякога дори бързо прочитане на някоя новина от нета.

strawberry88
12-03-2012, 13:18
3 часа МИНИМУМ наистина си е прекалено много време за приготвяне. :shock: :?

arsenalllbaby
12-03-2012, 13:36
Аз по принцип за 30 минути съм готова със всичко.. Коса, грим, дрехи, че и чанта ;д И аз понякога обичам да прекарвам повече време в приготвяне, ако си нямам работа и имам време.. Не се смятам за повлекана ;д И никой никога не ме е наричал с нещо подобно.. И за мен 3 часа са прекалено много време за приготвяне.. Излизам на училище или разходка, не на модно ревю.. :| А като чуя "повлекана", си представям много неподдържано момиче със мазна коса и бля-бля ;д

Зайче..
12-03-2012, 13:46
еле, смятай, вече ако не се контиш по 3 часа на ден си мърла ;//
доста..хм, ограничено мислене ?
и мда, на нея проблема и не е в това колко време се оправя, а в това какви разбирания/виждания има за 'задълженията' на останалите момичета.
общо взето и аз мога да се лигавя 2 часа пред гардероба, щото го и правя по принцип, ноо разликата е в това, че аз не мисля че е задължение на всяко момиче да го прави и някак си не слагам етикети.
бе, потресена съм като цяло :D

marble
12-03-2012, 14:02
На мен ми трябват 40 минути за да се оправя-от ставането, през грим и избор на дрехи, до подреждане на тетрадки за деня и закуска, но не смятам,че си повлекана ако ти трябват 5 минути за същите неща.
Единственото грозно нещо е косата на топка.. Само като застане до мен в автобуса момиче с омотана коса на всяка посока около ластика и ми става гадно като си помисля колко се скубе докато се отвърже и разреши.

Hayashi
12-03-2012, 17:15
Казвам му аз на баща ми, че 20-те минути, които ми трябват да се оправя от-до са си скоростно оправяне, ама не ми вярва той. Абсолютно никой не може да ме накара повече от 30-40 минути да се приготвям за каквото ѝ да било. Когато не ме мързи имам време се гримирам и си оправям косата. Когато нямам време просто се сресвам, обличам дрехи, които си отиват с всичко и се изнасям. Предпочитам тези два часа, които ще прекарам в контене да си поспя сутринта.

Такива периоди да се притеснявам да изляза без грим не имало. Мисля че няма нищо лошо в това.

YoUcANNOtiMaGiNe
12-03-2012, 20:52
Моето мнение е, че приятелката ти е К-И-Ф-Л-А!

Rebirthing
12-03-2012, 21:50
Мисля, че много преекспонираш нещата. На никой не му отнема 3 часа за да се приготви. За 10 минути мога да се наклепам с цялата артилерия от гримове. Начинаеща да бях нямаше да ми отнеме повече от 20 минути. Не ми е проблем да изляза без грим, но има и момичета, които не могат. Под повлекана си представям някакво момиче с чорлава коса, обрасли вежди и твърде широки дрехи, което никога не си е слагало грим...И не, не смятам, че ако излезеш от вас без грим си повлекана.

YSMF
12-03-2012, 22:14
Аз по принцип не си падам много по гримирането, но това не ме прави повлекана. Поддържам добра лична хигиена и дрехите ми са чисти и изгладени.

BamBamBo
12-03-2012, 23:36
Мисля, че много преекспонираш нещата. На никой не му отнема 3 часа за да се приготви. За 10 минути мога да се наклепам с цялата артилерия от гримове. Начинаеща да бях нямаше да ми отнеме повече от 20 минути. Не ми е проблем да изляза без грим, но има и момичета, които не могат. Под повлекана си представям някакво момиче с чорлава коса, обрасли вежди и твърде широки дрехи, което никога не си е слагало грим...И не, не смятам, че ако излезеш от вас без грим си повлекана.
О повярвай ми не преекспонирам нищо.Ако е нормално да започнеш да се оправяш за излизане в 11:30 и излезеш 15:30,окей.

Goddess
12-04-2012, 00:33
Истината е, че и аз съм се изказвала така, но без да влагам нищо. Не смятам, че жените, които се носят по-небрежно или не се гласят са повлекани, в никакъв случай. Просто има хора, които са по-суетни и това гласене им е като рутина. Може да изглеждат също толкова добре и без кипренето, но са го приели като част от "визията" си. Аз също почти не излизам без грим, не защото не се харесвам или изглеждам коой знае колко по-различно, но съм свикнала от години. Да се гримирам преди да излезна ми е като да се облека, да се среша или да си измия зъбите. На мен всичко това не ми отнема повече от 20 минути обаче. 3 часа звучи плашещо, но...и такива случаи има. Въпреки, че и аз го мога.. :D Но това е когато знам, че трябва да излизам по-късно и нямайки какво да правя, почвам да се оправям по-отрано и си се туткам, правейки и други неща междувременно.

MaLkaTa_LaDy
12-04-2012, 07:32
И аз съм се изказвала отрицателно за момичетата, които по принцип не носят грим. Просто на мен такова момиче не би ми харесало, ако бях мъж. Не говоря за случаите, когато нямаш време и трябва да се оправиш на 2 на 3. Но от друга страна 3 часа са адски много време. Аз явно съм от тези, които също прекарват много време в оправяне - 1 час всеки ден. Аз много обичам да се гримирам и да експериментирам, но ако имам 10 мин, ще се оправя за 10 мин и толкова. Та идеята ми е, че нито ме кефи момиче, което не прави нищо, за да изглежда добре ежедневно - нито грим, нито някакви интересни стилни съчетания на дрехи, нито такова момиче, което прекарва прекалено много време в оправяне. Така де - златната среда...

bloodyF
12-04-2012, 07:38
както излизам понякога без грим от вкъщи, така се случва да има определени поводи (не всеки ден) ,за които се глася повече
но гласенето ми включва
къпане с косата:15 минути
сушене, изправяне, обем-35 минути
гримиране -10-15 минути
обличане-10 минути
и съм готова за..час и половина макс
3 часа..да, ако стоя на компютъра, моткам се, ям, пия кафе, пуша...може и да ги докарам до 3 часа
но и без това нямам време по принцип, та не бих си го губила гримирайки се..

3oPuTy
12-04-2012, 09:20
Абе като се замисля 3 часа не са чааак толкова много.Например аз като си къдря косата с ретро машата ми отнема час и половина ако бързам,а ако се старая сигурно ще хвана 3 часа,но за сметка на това се гримирам рядко.Мисля,че един молив за очи и един балсам/гланц за устни са ми напълно достатъчни.
И не,не смятам,че липсата на грим и перфектна прическа ме прави повлекана (ха,приятелката ти въобще знае ли значението на думата?!) или нещо подобно :)

kitty02
12-04-2012, 16:59
Не мисля, че е нужно чак толкова време да отделя. През тези 3 часа може да си поспи повечко.

PullMeCloser
12-05-2012, 21:29
3 часа, егати. Бих умряла.
Ставам в 6:10. Времето ми е разпределено така: 7мин душ+зъби едновременно :Д , 10мин. грим, 4-5мин. коса, 5мин. обличане, 5мин. кафе. И съм готова. Когато излизам е същото- 20-30 минутки ми трябват. 10мин. грим и още толкова коса. В случаите, когато се бавя, обикновено правя няколко неща едновременно и опредлеено имам време за губене- седя на компютъра, подреждам си стаята, гримрам се :Д

Едит: добре, бе, какво трябва да правиш за 3 часа?!?!

JoLLiE92
12-06-2012, 05:57
Аз съм се оправяла по дооооооооста време ако излизам някъде или с някого много много специален. Ежедневно - в никакъв случай! Повечето време сутрин ми губи въпросът "Какво да облека??" :cool: И то не защото се кифля, просто времето в момента е такова, че никога не знаеш. Пия си кафето заедно с грима и косата пред лаптопа сутрин, ако съм измислила от предната вечер какво ще облека - 30 минути са ми перфектни. И то аз се мотая, не съм никак експедитивна, особено ако ми се спи. За излизане мога и за 5 минути да се оправя. По принцип и аз не излизам без грим, но се случва. Ако съм от 7;30 на лекции шансът да съм без грим е голям.
На тая тема се бъзикахме с една колежка. Бяхме в унито, излизат от съседната стая някакви и викам "тоа па сега е по-малък от нас??" и тя вика как разбра, ами колежките около него викам са първи курс и тя "??" аз: "Ами кой ако не първи курс идва облечен като за Плаза :cool: "
Определено има повлекани и трябва малко да им се вмени да се пооправят, но ако излизаш просто без грим не те прави такава. Или ако не се оправяш 3 часа (за което искрено се надявам да преувеличаваш)
Аз примерно за да изглеждам добре гледам дрехите ми да са съчетани (което автоматично правя в главата си още като ги погледна) лакът ми да не е обелен, косата ми винаги е просто пусната. :) Повече ме дразни примерно момиче, което се е опитало да се натока и не и се е получило, ако успях да го обясня :cool: Дразнят ме ако всичко им е в различен цвят и гама, защото както казах аз обичам да съчетавам. Би ме подразнило безгримието единствено ако е до болка изрусена и е без грим - стои като недовършено. Но до болка изрусяването само по себе си ме дразни, така че ..... :cool:
п.с. Мале какъв огромен пост стана.......

fenkaaa
12-08-2012, 00:40
Макар,че съм от тези,които всекидневно слага грим,не мисля,че е лошо да излезеш без грим,неоправена коса и т.н,дори на някои момичета им стои сладко по този начин. :) И не,не са повлекани този тип момичета.

youonlyliveonce
12-09-2012, 18:23
Аз се контя по 30мин само ако ще ходя на кафе....или просто ще излизам с някой по-специален. За училище ми трябват най-много 20мин....:-D