PDA

View Full Version : Щастливи ли сте ?



SHPAIdURmeN
12-03-2012, 18:48
Е, както горе сте видели, бих искал да ви "попитам" живеещите в чужбина. Един въпрос:


Щастливи ли сте, откогато живеете в чужбина ?



МОЛЯ, без да разсъждаване върху положението на България и прочие. ИСКАМ само да ми отговорите на този въпрос без да се отклонявате. :)

radi023
12-03-2012, 19:31
На моменти да, но и на моменти не.... Ако нещо ми напомни за родината и приятелите изпадам в депресия..... :D :(

hipster
12-04-2012, 08:46
Да и то много. Харесва ми,имам си приятели,родителите ми са тук,стабилни сме финансово.
Не мисля,че някога бих се върнала в България.

Violenza
12-04-2012, 09:52
Не мога да отговоря с да/не. Университетът ми е бахти якия, имам приятели тук, обаче... Нещо липсва. Нещо винаги ще липсва.

hipster
12-04-2012, 16:16
Не мога да отговоря с да/не. Университетът ми е бахти якия, имам приятели тук, обаче... Нещо липсва. Нещо винаги ще липсва.

Къде си? :D

DisappointedDreamer
12-04-2012, 16:21
Не мога да отговоря с да/не. Университетът ми е бахти якия, имам приятели тук, обаче... Нещо липсва. Нещо винаги ще липсва.

Мда.
Обожавам приятелите си. Просто, по-хубави хора няма. Понякога ми се иска да ги разцелувам всичките. Даскалото ми е страхотно, апартамента също. Липсва ми природата и топлите температури в България. Както и семейството ми и приятели. Но няма да остана в Швеция. Не ми харесва. Щастлива съм, но не за мен тази държава. Ще си търся късмета другаде.

ch0c0late44
12-04-2012, 17:59
^Подобно.
В Германия съм,не мога да кажа че ми харесва,и самата държава,температурите,хора та,езика..Но няма как,за сега съм тук.Никъде не мога да отида,където са родителите ми и там съм и аз за сега..Приятели не мога да кажа че имам,за 1 година така и не си намерих свестни.Финансово сме добре,но ...
Няма да прекарам живота и бъдещето си тук,в никакъв случай.Не ми харесва и точка.

Violenza
12-04-2012, 18:17
Къде си? :D
Милано.

Bubbly
12-04-2012, 19:34
Навсякъде съм си щастлива и в България, и тук.

tItEufFf
12-04-2012, 20:34
Да. И то много при това. Естествено че има неща които ми липсват, но това не се дължи на факта че съм извън България, а просто че животът никога не може да бъде перфектен.
Само първата година беше трудна, после всичко малко по малко си дойде на мястото. Дори си мисля че ако сега трябва да напусна Франция ще ми е много по-мъчно отколко когато напуснах България преди 5 години.

HollyGolightly
12-06-2012, 18:37
Вече почти 4ри години не живея в България. Да, щастлива съм. Нищо не ми липсва. Всичките ми приятели са тук, най близките членове на семейството също.

ImmortalSportFreak
12-07-2012, 14:43
Да,щастлива съм. Въпреки,че съм само от няколко месеца тук,мога да кажа че ми харесва в Стокхолм. Намерих си приятелчета,в даскало е страхотно. Приятелите в България и тази част от семейството която е там ми липсват,но ще се виждаме няколко пъти годишно. :)

buXti4Ka
12-07-2012, 16:13
И аз мога да кажа че съм щастлива,макар че не живея в България от 3 месеца.Наистина има трудни моменти,а това е само началото.Семейство то ми е в обаче е в България и те липсват,определено,обаче не мога да кажа,че щях да съм по-щастлива ако бях останала.

slava1
12-09-2012, 15:04
НЕ,може би защото още нямам приятели

JeezBG
12-12-2012, 15:26
Лично аз не се чувствам щастлив или нещо от сорта.Много ми липсва България , приятелите , навиците и всичко.И просто когато се прибереш в родния край .. нямате си на представа какво е чувството.Повечето хора си мислят , че в чужбина си имаме всичко за което някога сме мечтали - къща , кола , пари и т.н .. И мога да ви кажа , че ЖЕСТОКО СЕ ЛЪЖЕТЕ.Нямате си на представа през какъв път минавате докато стигнете до тези неща.Трябва да живеете поне 2-3 години , че да се установите и вече да сте редовни.Лично аз бих предпочел да живея във България.Колкото толкова :)

Поздрави от Германия.Радвайте се на всичко Българско !!

DS
12-14-2012, 02:08
И в България и в чужбина съм бил и щастлив, бил съм и нещастен!

x7aZzy
12-14-2012, 08:28
И в България и в чужбина съм бил и щастлив, бил съм и нещастен!

Абсолютно!
Спомням си една приятелка, която също е в Германия, ме попита: "Мислиш ли, че щяхме да сме по-щастливи, ако бяхме останали?"
Въпросът ми се стори доста неправилен. Човек носи щастието в себе си.

За себе си мога да кажа, че съм наистина щастлива в момента.
Това дали съм в България, или не, не се отразява на настроенията ми.

jasmins
01-04-2013, 12:47
По форумите пишат, че шведите са студени към чужденците.Така ли е?

alexilaiho
01-06-2013, 16:09
Живея в Чикаго,САЩ от много време.. В България се чувствам 1000 пъти по щастлив ! Тук хората вечно бързат и имат скучно ежедневие. Не знаят как да се веселят. В Петък се събирам с приятели (българи) и ходим в една българска дискотека.. това е единствената частичка в големи град, която наистина ме връща в България ! Сервира се българска бира, която струва майка си и баща си естествено, но е БЪЛГАРСКА.. американската бира е 10 пъти по слаба от нашата .. отвратителна е. Като цяло, България е истината :)

forside1
01-21-2013, 18:42
Щастлив съм! Университета ми е готин, уча това което искам, практикувам и спорта който обичам. Единствено ми липсват приятелите, въпреки че се виждаме често.



Милано.

Мислим да направим един Ерасмус до Милано другата учебна година с приятели. Тъкмо днес видях че го предлагат като опция, само не знам за кой университет става въпрос. Предполагам, че си струва :)

Violenza
01-24-2013, 07:48
Мислим да направим един Ерасмус до Милано другата учебна година с приятели. Тъкмо днес видях че го предлагат като опция, само не знам за кой университет става въпрос. Предполагам, че си струва :)
Според мен - да. Но съм пристрастна! :D
Драсни (може и на ЛС) като разбереш за кое уни става дума. ;) Вашите еразъм програми явно са по-късни, при нас вече мина периода за подаване на документите.

gugenceto2
01-24-2013, 18:20
Точно сега съм щастлива :)

shmatarok
01-25-2013, 09:36
Честно казано, не помня някога да съм се чувствала добре за толкова дълъг период от време, поне не и в последните години. Ако можех да почна и работа най-накрая, щях да съм постигнала пълно щастие.

mimsssssss
01-25-2013, 21:02
Щастието ми изобщо не зависи в коя държава съм. И точно в момента не съм щастлива, по простата причина че с моя сме разделени на доста километри, не живеем заедно вече и ми е тегаво.

SHPAIdURmeN
05-03-2014, 21:37
ЛЕТ ИТ РАЙС АГЕН

Hayashi
05-03-2014, 23:56
Доста по-щастлива от колкото когато бях в България. Отървах се от доста неприятна и злонамерени индивиди, вече доста по-внимателно си избирам приятелите. А и прекрасно да се научиш да живееш съвсем сам. Единственото, което ме прави нещастна е ужасната ни програма в университета. Въпреки че нямам много близки приятели чужденци, самите хора тук се отнасят доста по-мило към мен.
Не мисля, че ще остана тук за дълго. Държавното устройство е доста влудяващо. Но доколкото зависи от мен няма да се върна в България. Не мисля, че имам какво да търся там.

SHPAIdURmeN
05-04-2014, 06:36
^

В кой град си ?>

Hayashi
05-04-2014, 13:06
В Тулуза. :)

Cооkie
05-04-2014, 13:35
Да, щастлива съм. Преди месец се преместих в Швейцария и никога не съм се чувствала по-добре. Не мисля, че е поради факта, че живея в чужбина, обаче. Основният фактор е че най-накрая правя (уча) това, което винаги съм искала, и съм заобиколена от хора с много сходни интереси и мечти. Всички са мотивирани и ентусиазирани да бъдат тук и да правят това, което правят и атмосферата е неописуема. Учителите ни също са супер, както и самия град и всичко :D
В Германия също не бих казала, че не бях щастлива, въпреки че не това е "моето нясто".
В Англия беше друго - там живеех, за ваканциите, когато се прибирах в България. Основната разлика беше, че не отидох там по собствено желание.
А в България винаги ще ми е добре - там са ми най-близките хора и като цяло се чувствам най-"вкъщи". Искрено се надявам някой ден да имам възможността да се върна да живея и работя там. Но дотогава вероятно ще сменя поне още няколко "чужбини" :D
(май се отклоних доста, сори)

Al3ksandra
05-04-2014, 22:58
На моменти щастлива, на моменти нещастна. В началото беше трудно, свикнал си с един начин на живот и след преместването в чужбина коренно се променя. Тук, където съм, в Чехия, хората не си дават много зор в нищо, да не говорим че не харесват чужденците в страната си. Чувствам се обаче добре и удовлетворена, защото именно тук ми се случи късмета да намеря сериозния си приятел българин, именно тук почувствах какво е да живееш с малко по-добър стандарт на живот и претърпях някои промени около себе си от страна на семейството ми, които в БГ едва ли щяха да се случат. Чехия разчупи мисленето им. Неща които не вярвах че някога биха ги правили през живота си, сега са просто факт. :) Щастлива съм и сщо че съм тук със семейството си. Макар да няма много забавления, ние си ги създаваме сами. Вървим напред и се опитваме да се чувстваме добре и да се радваме, на това което ни е дадено. Иначе си признавам, че когато вечер си легна и се замисля за стари близки и приятели, ми липсват безкрайно много, но не съжалявам за нито едно от решенията си.