PDA

View Full Version : Мразя математиката не мога да издържам повече.



yamaha436
12-03-2012, 21:20
Много ми е противна математиката във почти всички други предмети съм добър но не и в математиката нищо не знам нищо не мога да запомня не ми е интересна просто нямам никакъв мотив да изучавам този предмет седми клас съм и ще кандидатствам нямам представа как ще мина този клас понеже за този срок имам четири двойки и една тройка госпожата ми е супер гадна не преподава добре миналите 2 години изкласявах с тройка по милост на госпожата до сега е друга... Незнам просто какво да правя мисля че ще повтарям тази година а от това най много ме е страх ..... Кажете ми какво да направя супер много изпуснат материал имам супер много пропуски нямам представа какво да правя семейството ми няма възможност да плаща за уроци но сигурно и те няма да ми помогнат като не ми е интересно.Всеки ден като имам час по математика изпитвам ужасен страх преди часа да няма тест или да не ми пишат двойка.

ParadOx
12-03-2012, 23:11
Не бой се
И аз 9ти, 10ти клас бях като тебе ама изкласих до 12ти. Имам уникална тактика- цяла година не пипвам нищо по математика и после като стане наложително от април до юни се скъсвам 8-) (не ти я препоръчвам, ако си 9ти или 10ти клас имаш шанс дори и за 4 с малко усилия, от личен опит ти го казвам)

Nakadah
12-04-2012, 05:55
За какво подяволите са ти частни уроци? Това което трябва да направиш е да седнеш на задника си, да си отвориш учебника и да започнеш да решаваш задачи. В дадения урок от който са задачите обяснено как да ги решиш, т.е трябва да си прочетеш урока. Дали госпожата ти е "гадна" или не няма никакво значение когато става дума за математика.

Математиката е най-лесния предмет...

black pearl
12-04-2012, 11:42
За какво подяволите са ти частни уроци? Това което трябва да направиш е да седнеш на задника си, да си отвориш учебника и да започнеш да решаваш задачи. В дадения урок от който са задачите обяснено как да ги решиш, т.е трябва да си прочетеш урока. Дали госпожата ти е "гадна" или не няма никакво значение когато става дума за математика.

Математиката е най-лесния предмет...

Говори за себе си :D И аз не съм и фенка обаче ми трябват оценките и искам не искам с много зор докарвам 6ци :) Но ходя и на уроци .. Просто трябва да се постараеш :))

Game_Fan98
12-04-2012, 12:42
Като цяло и аз съм зле по математика.Днес учихме функции(8 клас),направо ужас.
Плюс,че имахме два часа и взехме и права пропорционалност.
Ужас!Ама иначе на тестовете на късмет пак изкарвам 5 8-).
Наистина това е много коварен предмет.

Ukhtar
12-04-2012, 13:41
Математиката не е просто сметки и функции, сладурчета. Целта й е да развие логическото и аналитично мислене, забавяйки с няколко идеи процеса на закърняване на мозъчетата ви.

CoNviCt
12-04-2012, 13:51
Ти давай, па не можи.

marilyn
12-04-2012, 13:55
Наблегни на българския език. Имаш нужда като гледам.
Какво да ти кажа, аз също никога не съм обичала математиката, до 7 клас бях добре, държах изпит, справих се и без уроци. Ама от там нататък мъкаааа... в дипломата за средно имам 4... приятелките ми цял живот трябва да ги черпя, че ми решаваха задачите.. и ми обясняваха 100 пъти рационализиране и нз си кво още.

Съветвам те да помолиш някое приятелче, което схваща да ти обясни, да ходиш на консултации и такам. Догодина кандидатствай с профил, в който математиката е само на 1во равнище.

CoNviCt
12-04-2012, 14:01
Наблегни на българския език. Имаш нужда като гледам.

Не беше за мен, нали?

marilyn
12-04-2012, 14:03
Наблегни на българския език. Имаш нужда като гледам.

Не беше за мен, нали?

Към автора беше.

DieselBlood
12-04-2012, 18:26
Математиката е отвратителен предмет. Разбирам те напълно. Но ще трябва да траеш. Докато не кандидатстваш и не запишеш специалност, в която няма математика, ще я търпиш.

Allex
12-04-2012, 18:30
какво да ти кажа.. и аз не харесвам математиката, но с малко усилия се опитвам да издържам в тези скромни 4 часа...
започни да проявяваш интерес..питай госпожата си да ти обясни един вид задачи и да ти даде от същия вид и да се опиташ да ги решиш.. след това от следващите и така..:)

magita
12-04-2012, 18:43
Всички я мразим. Смърт за тоя, който я е измислил...

ohluv
12-04-2012, 18:46
Събрали се 4-ма математика и си говорили колко мразят Вазов =/

perry_the_platypus
12-04-2012, 18:46
Смятай, щом сега математиката ти е трудна (в 7ми клас), натам какво ще е...

ParadOx
12-04-2012, 18:47
Всички я мразим. Смърт за тоя, който я е измислил...

спокойно, те отдавна са измрели 8-)

yamaha436
12-05-2012, 20:15
Предложете ми някоя гимназия в Бургас където не се набляга толкова на математиката а на чуждите езици или българския.

dPa3HuTeJl
12-06-2012, 02:52
Т'ва е щото си олигофрен.

JoLLiE92
12-06-2012, 05:28
Я се дръж малко. Никой не е умрял от математика. Аз съм учила в МГ с по 2-3 часа на ден математика накрая всеки божи ден и не се оплаквах. Не съм отишла и на един частен урок. Само в 7ми клас, но за кандидатстването. Математиката по-скоро всичките ЗНАЕТЕ, че не трябва да ви харесва и нарочно почвате да я мразите, щото всички я мразят. Малко ако се напънеш хич не е сложно.
Госпожата ти е "супер гадна и не преподава добре" , защото няма да ти пише тройка по милост ли само да попитам??
Ако имаш НЯКАКЪВ въпрос да ти обясним нещо, ще се постараем да ти го обясним както аз казвам "като за бавноразвиващи" и трябва да го разбереш. Ама стига с т'ва мразя математиката 'щот ми писна. Напънете се малко.
BTW Има точно 3 специалности във висшето образование, което нямат ПОНЕ един семестър математика. Право, психология и разновидностите и, филологиите. Това е. Все ще ти се наложи да разбереш поне малко математика.

marilyn
12-06-2012, 08:47
Предложете ми някоя гимназия в Бургас където не се набляга толкова на математиката а на чуждите езици или българския.

Ами някоя езикова, в езиковите е застъпено само 1во равнище.


Джоли92, не на всички ни се отдава математиката, това, че ти си била в МГ, имала си много часове и не си ходила на частни уроци-супер, браво на теб. Ама не всички имаме точно тия заложби и се справяме по-добре с други дисциплини. Не хейтвай толкова.

Makenzi97
12-06-2012, 09:05
Ох, мамин сладък той... не можел да издържа повече...
Няма такова нещо като не мога. Има мързи ме. Фащаш учебника и един сборник, или пък викаш мама/тате/някой съученик дето може да ги решава задачите и почвате. И консултации има за тая работа.

believeinchelsea
12-06-2012, 13:54
Прави като мене - преписвай. Нищо не знам по математика и с преписване оценките ми са 3,3,3,4,4. По-добре от двойки все пак

mlakniwe
12-06-2012, 14:16
Ай стига сте се оплаквали, и аз съм имал 3-ки по матем и аз я мразя-просто не те виждам кво ще прайш ако учиш висша математика, 12 клас се стегнах и изкарах 5, най-трудно ми беше в 9-ти клас-другото не е толкова трудно стига да не те мързи

~The Smile~
12-06-2012, 14:33
И аз съм седми клас като теб. Е, и? Изобщо не е трудна математиката. Просто те е хванал яката мързела!!! Я се стягай! Имаш и учебник и там трябва да са ти обяснени задачите! Успехът се постига само с упоритост!!! Решавай много задачи!!

JoLLiE92
12-06-2012, 14:55
Мерилин, не съм му казала да става математик на годината. :) Но да оставаш в 7ми клас да повтаряш заради математиката е несериозно. Не е чак толкова трудна. Казах му ако има конкретен въпрос да му се обясни нещо и аз, и другите биха му обяснили. Ама това "мразя математиката" в 7ми клас ....... До 12ти какво ще правиш? А в университета? Ще станеш метач на улиците, щото те мързяло/инатяло да научиш едни квадратни уравнения? Айде бе!

scrooper
12-06-2012, 15:08
И мен ме мързи, а и не съм с математически заложби, но се стягам и със зор се получава. Приеми я като предизвикателство. После ще си доволен.

~The Smile~
12-06-2012, 16:13
Мерилин, не съм му казала да става математик на годината. :) Но да оставаш в 7ми клас да повтаряш заради математиката е несериозно. Не е чак толкова трудна. Казах му ако има конкретен въпрос да му се обясни нещо и аз, и другите биха му обяснили. Ама това "мразя математиката" в 7ми клас ....... До 12ти какво ще правиш? А в университета? Ще станеш метач на улиците, щото те мързяло/инатяло да научиш едни квадратни уравнения? Айде бе!

Да.
До сега не съм видяла нищо сложно ни във формулите за съкратено умножение,ни в геометрията,ни в уравненията,които сега изучаваме.
И приятелките ми,на които не им се отдава математиката, казват "тая госпожа по математика сериозно ни е нарочила!" ...

marilyn
12-06-2012, 16:16
Мерилин, не съм му казала да става математик на годината. :) Но да оставаш в 7ми клас да повтаряш заради математиката е несериозно. Не е чак толкова трудна. Казах му ако има конкретен въпрос да му се обясни нещо и аз, и другите биха му обяснили. Ама това "мразя математиката" в 7ми клас ....... До 12ти какво ще правиш? А в университета? Ще станеш метач на улиците, щото те мързяло/инатяло да научиш едни квадратни уравнения? Айде бе!
Няма да стане метач, ако не знае как се рационализира корен, как се решава биквадратно уравнение или нещо подобно. Ясно е, че трябва да се стегне и да изкарва поне някви средни оценки. А в университета има специалности, в които няма математика.

JoLLiE92
12-06-2012, 16:47
Ще стане метач ако има завършен само 6ти клас! ;) Нещата са прости в 7мокласните задачи, само желание да имаш малко.

anonymous708973
12-06-2012, 16:51
Ами някоя езикова, в езиковите е застъпено само 1во равнище.

Да бе.
Ела да видиш как уча по второ. Чак в 12-ти минахме на първо.


Събрали се 4-ма математика и си говорили колко мразят Вазов =/
математиЦИ. 7 клас.

Khaleesi
12-07-2012, 11:29
О, я стига. Задачите в седми клас са на много ниско ниво, седни и ги научи по-добре, вместо да се оплакваш. По-нататък ще видиш какво е.

Chacho
12-07-2012, 13:01
Ахахаха, ми ше я мразиш, като те карат да мислиш.

Нищо, баце, най-много да хванеш по лошия път. Да си помислиш, че е от математиката и другите предмети ти се отдават. После ще гризнеш дръвцето като разбереш, че никой не търси келеши без грам мозък, а ти ще можеш да мислиш само праволинейно и ще се чудиш отде ти се е паднала толкоз тежка съдба.


Горе има тема за математиката. Като си преглътнеш детинщината, признаеш си че всичко е от глезотия и решиш да промениш нещата, заповядай за въпроси и насоки.

bReAk3R
12-07-2012, 13:15
И какво по-точно ти е трудно ? :D От всички тези прости неща? Е, помня един раздел ми беше труден и това беше геометрията, но тя ми е трудна във всеки клас. Другото е просто и това е. Айде стига

Gunner4Life_96
12-07-2012, 14:13
При математиката за мене много зависи от учителя . До 7 клас ( от 5 ) по математика бях пълна скръб и едвам връзвах тройката , но това според мене се дължеше в доста голяма степен на учителя . Преместих се след 7 клас в гимназия и от тогас петицата в края ми е в кърпа вързана , но доста повече ги разбирам благодарение на даскалката ни която преподава по-добре . Вземай малко консултации или отивай на уроци . Щом още от 7 клас си толкова зле не знам как ще изтраеш до 12 . Смисал ти ще завършиш макар и с тройка примерно , но просто ще се мъчиш доста .

Gunner4Life_96
12-07-2012, 14:14
Оххх и аз я мразя тази геометрия :Д

Chacho
12-07-2012, 17:20
Аз пък ще ви кажа, че ако ви трябват уроците, то не разбирате въобще предмета. Нито пък ако ви трябва подходящ учител. Можеш да имаш самочувствие на човек с математическо мислене тогава, когато не ти се налага на някой да ти обяснява нещата, а сам виждаш смисъл в йероглифите. Ма за тва нещо трябва да седите и да четете, и да се напъвате, и да се потите, а не всеки има волята.

WPotter
12-07-2012, 18:22
Имаш ли пропуски от миналите години?Повечето ми приятели,който не са особенно добре с математиката имат сериозни пропуски от миналите години...Взимай учебници от 5 и 6 клас,и почвай да преговаряш и да решаваш задачи..Математиката се учи с постоянство и труд..

Nam3less3
12-08-2012, 08:25
Ако я нямаше математиката(не просто тая от училище, ами много по-сложните дисциплини от висшата математика) щяхме да сме в средновековието че и по-зле.

calinca
12-08-2012, 14:13
Математика изобщо не се учи, математика се прави, останалото е дивотия. Т.е. изобщо цялата методология на преподаване на математика в гимназията е дивотия - 'учат' хората как да решават задачи. Дават им няколко факта, показват им 10 решения и те трябва да могат да направят 11-тото. Това е все едно някой да ми покаже 10 картини на овце, да ми тръсне комплект боички и четки и да ми каже 'нарисувай овца' - ако случайно съм от хората, на които рисуването им се отдава и ги влече, сигурно ще се справя прилично и даже ще ми е интересно, ако не съм (а аз точно не съм), мога да нарисувам нещо, на което ще трябва да напиша 'овца', за да се знае какво е, и ще ми е тъпо и гадно, докато го правя. Та и с математиката така. Учителят трябва да може да покаже не самото решение, а процесът на изграждане на това решение, и да научи учениците на този процес. Един вид да ги научи да виждат от какви цветове е направена овцата и как да си смесват боичките, вместо да им преподава контури и оцветяване със синьо-жълто-червено. Честно казано, аз такъв учител по математика не съм имала в училище, а уж 6 и 7 клас бях в СМГ, после в НПМГ. Преподаването на тоя предмет е изначално сбъркано и затова го обичат само хората, на които по някакъв начин им пасва и си имат усет за него. Останалите не са непременно по-глупави (каквото и да значи това), а просто им трябва някой да им покаже къде е фъна в цялата работа и как да се доберат до него - само че няма кой. Така че който мрази математиката си е напълно прав да я мрази.

Моите 2 ст.

Nam3less3
12-08-2012, 15:00
Тъй е, и аз в училище бях слаб по нея, то ти става скучно най-малкото от това механично и безидейно решаване на задачи.
Едва като завърших и почнах да уча други неща почнах да схващам логиката на матетиката и вече почна да ми харесва и да не ми е толкова трудна.

fenastz
12-09-2012, 14:22
Преписвай.

nerazbranoZLO
12-09-2012, 20:31
Това, че ви мързи да си напрегнете олигофренските мозъчета, да слушате в час вместо да си барате гъзовете и телефоните и да седнете за поне 30 минути с учебника говори лошо за вас, а не за учителите и т.н. Наистина има лоши случаи ама дори тогава решението е решаване у дома.
Faith in new generations: lost hopelessly.
OP IS A FAGGOT.

nerazbranoZLO
12-09-2012, 20:38
Сравнението с рисуване е грешно. Хората, на които им се отдава математиката са малко единици, с природни дарби, набито око, усет, интуиция или бърз ум. Доколкото при изкуството има много талантливи художници, и там нещата зависят главно и точно от таланта. Докато в математиката се иска мотивация или усърдност, трябва човек малко да си напрегне логиката, не е такава философия.

Hermann Einstein
05-16-2013, 17:29
Man , was Anwenduung ist es eine miese Aufgaben konnen nicht selbst entscheiden was.

vessy99
05-22-2013, 13:07
Има един сайт който се казва Уча се. Там има видео уроци, в които ти обясняват всички видове задачи. И аз съм супер зле ама като гледам тия уроци и започвам да разбирам нещо. :)

pifiella
05-22-2013, 15:14
BTW Има точно 3 специалности във висшето образование, което нямат ПОНЕ един семестър математика. Право, психология и разновидностите и, филологиите

Е,не позна тоя път!Повече са.
Упссс темата е стара.

HaterPsychopath.
05-22-2013, 15:22
Колко ми е познато всичко това..
И все пак, ако седнеш да решаваш задачи с някой, който ги разбира нещата, няма как да не я схванеш. :)

JoLLiE92
05-22-2013, 20:29
Е,не позна тоя път!Повече са.
Упссс темата е стара.
Може. :D Ама почти във всяка, която няма нищо общо с математика, изчисляване и т.н., има поне семестър математика най-общата възможна. :)

Chacho
05-23-2013, 10:35
Във филологията се учат релации и малко математическа логика.

JoLLiE92
05-23-2013, 16:08
Ето че и там имало. :) Така че ... трудно можеш да избягаш от нея. Не е болка за умиране.

Turgun_
06-17-2013, 19:40
Е авторе какво стана

takatar
07-02-2013, 14:21
Имам опит в решаването на задачи , мога да ти помогна , ако нешо не разбираш ме питай :)

Chacho
07-02-2013, 14:29
Имам опит в решаването на задачи , мога да ти помогна , ако нешо не разбираш ме питай :)

Ако имаш желание да помагаш, присъедини се към темата ни по-горе. :)

Veskooo98
09-30-2016, 06:18
Мерилин, не съм му казала да става математик на годината. :) Но да оставаш в 7ми клас да повтаряш заради математиката е несериозно. Не е чак толкова трудна. Казах му ако има конкретен въпрос да му се обясни нещо и аз, и другите биха му обяснили. Ама това "мразя математиката" в 7ми клас ....... До 12ти какво ще правиш? А в университета? Ще станеш метач на улиците, щото те мързяло/инатяло да научиш едни квадратни уравнения? Айде бе!

Малеее :Д Сега каот се сетя че съм 12-ти клас, а незнам как стигнах до тук. В 7-ми математика. С 3,7.. и нещо на матурата и 4 за годината по математика и толкова и по ЗИП имахме часове как съм минал незнам. 8 клас целия клас 2 ки само едвам няколко човека имахме 3 ки за 1-вия срок а после 5 как изкарах за годината незнам?! Ама тогава каот казвам 8 клас гадна госпожа да видиш какво е и то не в смисъл гадна просто всички така ще кажете но и да пишеше 2-ки много добре обясняваше наистина и поне научихме тия квадратни уравнения и т.н. После след това 9,10,11 клас се имам 3 ки незнам някак не върви тая математика и при мен ама ще трябва да се оправям :Д И Особено учителя хем нямаме зип както до 7-ми клас но съм уж с профил математика след другите профилиращи предмети, вместо да даде ПП задачи дава от задължителната и там я оплескам. не ми се мисли ако си вървяхме по ПП.

MoonWatcher
09-30-2016, 06:31
След 7-ми клас математиката просто не е толкова страшна. Главно защото не влияе особено в 12-ти клас, тъй като не е задължителна на матурите за зрелостниците. До всеки с проблем в математиката - постегни се малко, тръгни на уроци, ако не чети материали из Интернет. И аз мразя математиката в по-голямата ѝ част и бях на нокти в 7-ми клас, но усвоих материала, само дето се пооплесках с геометричните формули. Блазе им на тазгодишните седмокласници, че ще им дадат да ползват формулите, а няма да се наложи да ги зубрят. Както и да е, в момента съм в хуманитарна гимназия, не наблягаме на математиката, а и в самото балообразуване за паралелката, в която влязох, оценката по математиката не се умножава, за разлика от тази по БЕЛ, която се утрояваше. Така че - потърси помощ по предмета, изкарай някаква прилична оценка. Няма човек, който да е влязъл в математическа гимназия, пък да мрази математиката, освен такива със презумции че математическите гимназии са най-добри или пък че приятелите им ще идат там. Нехаресващите математика или слабите по нея просто се насочват към друга сфера - езици, хуманитарни науки, информационни технологии, спорт и т.н.

todor007
10-07-2016, 08:43
Говори за себе си :D И аз не съм и фенка обаче ми трябват оценките и искам не искам с много зор докарвам 6ци :) Но ходя и на уроци .. Просто трябва да се постараеш :))

Черната перла има право. Моето предложение е това: http://www.davitoz.org/kursove%20po%20matematika.html

qkataa_123
10-14-2016, 17:29
Много ми е противна математиката във почти всички други предмети съм добър но не и в математиката нищо не знам нищо не мога да запомня не ми е интересна просто нямам никакъв мотив да изучавам този предмет седми клас съм и ще кандидатствам нямам представа как ще мина този клас понеже за този срок имам четири двойки и една тройка госпожата ми е супер гадна не преподава добре миналите 2 години изкласявах с тройка по милост на госпожата до сега е друга... Незнам просто какво да правя мисля че ще повтарям тази година а от това най много ме е страх ..... Кажете ми какво да направя супер много изпуснат материал имам супер много пропуски нямам представа какво да правя семейството ми няма възможност да плаща за уроци но сигурно и те няма да ми помогнат като не ми е интересно.Всеки ден като имам час по математика изпитвам ужасен страх преди часа да няма тест или да не ми пишат двойка.

Аз съм сега в 9 клас и на мен също ми е адски трудна математиката но долу горе я схващам като слушам госпожата в час и решавам повече задачи, а относно матурите в 7 клас,през годината изкарвах 3 и 4 по математика а макар че учих много изкарах 2 на матурата,ако искаш мога да ти споделя моят метод за учене по математика и се надявам да ти помогне поне за 4.